EURO 2008:TÜRKİYE-CEK Cumhuriyeti 3-2 (Arda, Nihat (2))

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Fatih Terim'e rağmen yendiğimiz için çok mutluyum.M.Topal'ı çıkartması tam bir skandal,ama bir yandan da Hamit'i ileri çekmek,Semih'i çıkartmak gibi hamlelerle hatasını telafi etti ama o hatayı yapmasa 2.golü yermiydik bilmiyorum.

Ama esas skandal maçın i.ne hakemi !
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Cengiz Akgun wrote: Sabri'nin giriyle oyunda olan degisiklik cok barizdi. Adami cok horladik galiba. Bugun Servet'le filan universite imtihanina girmis cocuk.

Sabri'nin ilginc bir enerjisi var, adam zor maclarin adami. Karsisindaki rakip ne kadar zor olursa o kadar maca asiliyor ve takim arkadaslarinin da ozguvenini artiriyor.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

1. Türkiyede bu kadar ciddi bir maçı 2-0'dan çevirtebilecek başka TD yok! Var diyen göstersin.

2. Maçın yıldızı yine Arda Turan'dır. Hakikaten tam bir yıldız oldu bile..

3. Maçın diğer yıldızıda tabiki Nihat'tı. Ayağına sağlık..

4. Maçın dönmesinde en önemli etkenlerden biri Sabri'ydi. Sabri'nin gönderilmesini 4 gözle bekleyenlere şaşıyorum..

5. Servet için ne kadar iltifat yazsak azdır. İnşallah Emre Güngör'ün durumu iyidir.

6. Hakem kelimenin tam manasıyla aşağılık bir yönetim sergiledi!

Rüya gibiydi! Bu maç ve bu çeyrek final, dünyay üçüncülüğünden bile çok daha önemli bir başarı. İsviçre ve Çek maçını kazanmak, Senegal'i Japonyayı yenmekten çok daha değerli, çok daha önemli bir zafer...
Murat Tekin

Post by Murat Tekin »

Yarinki Gazetelere Baslik:

Türkiye 3 : Fatih Terim 2
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote: 6. Hakem kelimenin tam manasıyla aşağılık bir yönetim sergiledi!

...
Ne yapti asagilik olacak? Macin basinda futbolu oynatmamak icin cikanlara isi daha da ileri goturmemeleri icin sari dagitti. Hatta basbaya sariyi hak eden Emre Gungor idi galiba yanina cagirdi sari vermekten yoruldum sabrimi daha fazla zorlamayin dedi. Hangisinde haksizdi. Macin sonunda da deli Dilaver topsuz alanda gidip adama saldirdii yere yikti. Anasina kufur etmis yine. Ve kirmizi ile atildi. Ne yapsa idi?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Aşağılık hakemin nadir doğrularından biriydi zaten o kırmızı kart! Daha maçın başında bize üfürdüğü kartları Çeklerden özenle esirgedi. 2. golüde tek başına attırdı rezil herif!
Cengiz Akgun wrote:
Ismail Gezer wrote: 6. Hakem kelimenin tam manasıyla aşağılık bir yönetim sergiledi!

...
Ne yapti asagilik olacak? Macin basinda futbolu oynatmamak icin cikanlara isi daha da ileri goturmemeleri icin sari dagitti. Hatta basbaya sariyi hak eden Emre Gungor idi galiba yanina cagirdi sari vermekten yoruldum sabrimi daha fazla zorlamayin dedi. Hangisinde haksizdi. Macin sonunda da deli Dilaver topsuz alanda gidip adama saldirdii yere yikti. Anasina kufur etmis yine. Ve kirmizi ile atildi. Ne yapsa idi?
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

ikinci yari basladi, takim takir takir top oynuyor. pozisyon ustune pozisyon buluyoruz. ve taaaaak, topal cikiyo kazim giriyor. hayatimda boyle salak degisiklik az gordum. sen tam ritmini yakalamis takimi niye bozarsin. ustelik de ikinci degisiklik hakkini da kullanarak.

emre gungor'un sakatligindan sonra uc dakika oyuncu degistiremedik. burada dorduncu hakemin aymazligi da var. ama yanilmiyorsam, bu arada top auta cikti. orada aut atisini atmayip oyuncu degisikliginde israrci olabilirdik. bu da bizim hatamiz.

ucuncu birsey de, burada kac kere yazdik ettik; hamit orta sahada olmali. takimin ayagi top yapabilen nadir adamlarindan birini sag beke hapsedip, hem sag beki riske sokuyosun hem de orta sahada etkinligi kisitliyorsun. ne zaman ki sabri hamit yer degistirdi; 2-0a ragmen cok iyi oynamaya basladik. nitekim gollerde hamit'in buyuk payi var. bakalim terim bu yanlisindan da donebilecek mi hirvat macinda.

herseye ragmen, terim'in tum hatalarina ragmen, ve volkan beyinsizinin yedigi halta ragmen, cok guzel bir ikinci yari oynadik. ceklere top gostermedik. bunu yapabilmek buyuk is. sanirim bu amerikali kondusyon ekibinin faydalarini gormeye basliyoruz turnuva ilerledikce. bu kadar yogun bir tempo, ve 10 kisi oynadigimiz bolumde yedigimiz gol ve 2-0 sonrasi bocalama devresi disinda cek cumhuriyetinin ikinci yarida hic bir etkinligi olamadi.

son olarak da cech'e tesekkur etmeliyiz sanirim. yilda bir kere ancak yapar bu hatayi. onu da bizim macta yapti. belki de futbolun adaleti bu. cok ucuz ve dorduncu hakemin aymazliginin buyuk katkisiyla bir gol yemistik; basit bir hatayla bunu dengeledik gibi sanki :)
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

Cengiz Akgun wrote:Ne yapti asagilik olacak? Macin basinda futbolu oynatmamak icin cikanlara isi daha da ileri goturmemeleri icin sari dagitti. Hatta basbaya sariyi hak eden Emre Gungor idi galiba yanina cagirdi sari vermekten yoruldum sabrimi daha fazla zorlamayin dedi.
yapma cengiz abi ya. aurelio'ya niye sari kart gosterdigini gormedik bile. topal'inkine de vermeyebilirdi pekala. hele emre gungor'unkinde sarilik hicbisey yoktu. kafaya cikarken sirtina kolunu dayadi. nerde gorulmus buna sari kart?
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote:Aşağılık hakemin nadir doğrularından biriydi zaten o kırmızı kart! Daha maçın başında bize üfürdüğü kartları Çeklerden özenle esirgedi. 2. golüde tek başına attırdı rezil herif!
...
Oynanan maci durduracak hali yoktu. Adamin yerde iken yanina adamini yollayip daha saha kenarina cikmadan oyuna devam edip edemeyecegini soracaksin. Ceklerin ayni durumda adam daha sedyeye konurken Cek TD eliyle degistir isaretini veriyordu orta ve dorduncu hakeme. Sen adami onune getirsinler doktorun baksin falan filan derken gecer elbette uc dort dakika. Terim bosuna saklanmasin bu adami oyuna sokamadim masalina.

Ikincisi sarilarda bizimkiler devamli arkadan girisiyorlardi. Ben Ceklerin sakatlamaya yonelik bir faulunu gormedim. Oyunu oynamak isteyen onlardi. Zaten faul ve sertlik yapmalari icin hicbir sebebleri de yoktu.
Last edited by Cengiz Akgun on Mon Jun 16, 2008 12:53 am, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Fatih Mutlu wrote: ..
yapma cengiz abi ya. aurelio'ya niye sari kart gosterdigini gormedik bile. topal'inkine de vermeyebilirdi pekala. hele emre gungor'unkinde sarilik hicbisey yoktu. kafaya cikarken sirtina kolunu dayadi. nerde gorulmus buna sari kart?
Aurellio'ya verdigi kart verdigi karara karsi gelmesinden dolayi idi. bunun hesabini Aurello versin. Topal arkadan adam havada iken itiriyordu. Emre Gungor'un kartini gormedim. Yalniz ikinci bir durumda ayaga girdi o zaman yanina cagirip konustu.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Cengiz Akgun wrote:
Ismail Gezer wrote:Aşağılık hakemin nadir doğrularından biriydi zaten o kırmızı kart! Daha maçın başında bize üfürdüğü kartları Çeklerden özenle esirgedi. 2. golüde tek başına attırdı rezil herif!
...
Oynanan maci durduracak hali yoktu. Adamin yerde iken yanina adamini yollayip daha saha kenerini cikmadan oyuna devam edipedemeyecegini soracaksin. Ceklerin ayni durumda adam daha sedyeye konurken Cek TD eliyle degistir isaretini veriyordu orta ve dorduncu hakeme. Sen adami onune getirsinler doktorun baksin falan filan derken gecer elbette uc dort dakika. Terim bosuna saklanmasin bu adami oyuna sokamadim masalina.

Ikincisi sarilarda bizimkiler devamli arkadan girisiyorlardi. Ben Ceklerin sakatlamaya yonelik bir faulunu gormedim. Oyunu oynamak isteyen onlardi. Zaten faul ve sertlik yapmalari icin hicbir sebebleri yoktu.
Cengiz abi birak su allahin artist hakemine avukatlik yapmayi da biraz su galibiyetin tadini cikar...

Sen hayatin da bundan daha anlamli bir milli takim galibiyeti gordun mu - ondan bahset...

Su yazdiklarinla burada sevinmek isteyen insanlari kiskirtiyorsun haberin olsun...
Seckin Tascioglu

Post by Seckin Tascioglu »

Arkadaslar, 3-2 iken, Volkan'in atilmasindan sonra, mac bir sekilde 3-3 bitse idi mac, kalede Tuncay ile penalti atislarinda halimiz ne olurdu.. :-)
Fenerbahcenin ve Besiktasin hayallerinin bittigi yerde, Galatasarayin gercekleri baslar.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ben Demiştim wrote: Neyse ... Türk milli takımları hep ilk maçlarda kötü oynuyor ondan sonra şansa mansa bir sekilde gruplardan çıkıyor.
Hoca ayrı bir alem, hakem ayrı bir alem, hava ayrı bir alem ama Arda'm bütün elaleme bedel, düne kadar dünyanın en iyi kalecisi de ikram edince gerisi ayrıntı.

Teşekkürler çocuklar...

Yer kırmızı gök beyaz
Bekle bizi Viyana
Geliyoruz avaz avaz

Ozan Ersoy
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mert Tokman wrote: ...\
Cengiz abi birak su allahin artist hakemine avukatlik yapmayi da biraz su galibiyetin tadini cikar...

Sen hayatin da bundan daha anlamli bir milli takim galibiyeti gordun mu - ondan bahset...

Su yazdiklarinla burada sevinmek isteyen insanlari kiskirtiyorsun haberin olsun...
Sevinmek icin hakeme saldirmanin bir anlami yok. Varsa zaten hatalari UEFA'dakiler seyretmislerdir. Hakem ile Turkiyede ugrasildigi yetmez mi?

Sen de maci ESPN'den seyrettin muhakkak. Duydun mu hic maci yorumluyanlardan hakem Turkiyeyi dogruyor yahu cok haksiz kartlar cikartti Turkleri sindirdi filan gibi bir yorum. Niye boyle soyluyorsun?

Evet bugune kadar boyle bir milli mac seyretmedim. Ilk yari rezilleri oynadilar. Hatta gozum seni aradi ilk yari sonucu bu oyun hakkinda ne diyeceksin diye. Orali bile olmadin. Ikinci yari ezecegimiz icine dogdu mutluka. Ikinci yari oynanan oyun ise birinci yarida oynana oyunun tam tersi idi. Emre Gungor'un sakatlanmasi olayinin haricinde tum sahaya hakim olarak topu bu kadar guzel cevirip oyun kurulmasini gormedim.

Ilk okul siralarimda Moskovada Ruslari sahadan silen bir milli takim macini radyodan dinlemistim. 2-0 yenmislerdi. Macin bitmesini istememistim. Bugun de ikinci yari da gorduklerimde ayni duyguyu yasadim. 2-1'den sonra ikinci gol gelecegini de biliyordum. Ucuncu golden sonra gol diye ayaga kalktiktan sonra ve bu is bu kadarmis derken nedense icimizden seytan durtuyor. Bir anda deve Dilaver'in neden atildigini anlayamadim. Sonradan adamin yaptiklarini gordum. Bitmesin belkide dorduncu de gelir dedigim macta eyvah simdi bir gol yerlerse kalecisiz penaltilarla bu gece mahvolacak sandim.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Macin istatistiklari burada.

http://soccernet.espn.go.com/match?id=2 ... RO&cc=5901

Emre Gungor kart gormemis. Kaleye dogru 17 vurus yapmisiz ve bunlarin 11'i kaleyi tutmus. Bu da ikinci yarinin muhtesem olusunu gosteriyor. Ayni sekile Ceklerin 12/4 durumu var. Bunun cogunu lk yarida yaptilar. Gerci macin ikinci yarisinda Koller yalniz basina kacirdigi gol ile direkten donup Emre Asik'in adamin kafasini sarip sarmalattigi durum var.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Post Reply