Serefsiz Turk Futbol Basini (HEPSI IYISI YOK)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Mert Tokman wrote:LigTV.com'dan makalenin basligi: SIYAHIDEN KALECI OLUR MU?

http://www.ligtv.com.tr/Default.aspx?r=1&hid=41187

E cus artik... Dunyanin her medeni ulkesinde siz deyin irkciliktan ben deyim stereotyping'den bu adam isinden olur... Boyle fikir yazisimi olur?

Gerci biraz da Hasan'in anglo-sakson dan topcu olmaz demesine benzemis ama neyse :wink:
Yorumculardan biri en yerinde cevabı vermiş:
"senden yazar oluyoda ıtandje den kaleci niye olmasın !"

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Pes dogrusu beni irkci mi yaptiniz :-) Ben iyi bir humanistimdir.

Kewell ve oralardan gelen oyuncularin oyun sablonuna bakarak yorum
yapiyorum. Kendilerini dev aynasindan gördukler dogru degil mi. Teknik
taktik özurlu futbol toplumu olduklari...birgun bunu kendileri de farkedecek...
belki önumuzde ki dunya kupalasi elemelerinde.

Ingilizler bu takima dadandi ya adam olmaz, benden söylemesi...onlardan
hayir gelmez...sonra ne ögretecekler?!

Adamin yazisina gelince...okumayin lutfen. Serefsiz medyanin laf olsun
torba dolsun yazarlarindan bir tanesi...

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Hasan Tezcan wrote:Ingilizler bu takima dadandi ya adam olmaz, benden söylemesi...onlardan
hayir gelmez...sonra ne ögretecekler?!
Premier Lig'e (PL) ucundan bucagindan dokunmuslari, gecen Mert'in gulerek okudugum deyimiyle, "ayni kakanin soyundan" diye :lol: direk ayni torbaya mi dolduruyorsun, Allahin Kamerun asilli Fransizini, Avustralyalisini filan? Dogru anliyoruz o kismi degil mi?

O hesaptan, Tugay'dan sonra en cok PL yuzu gormus Turk oyuncu da rakibimize geldi bak, o da onlarin icabina bakar! ;)
Özgür

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Yok Hasan abi yanlış anlama, benim lafım "siyahlardan kaleci olmaz" diye yazan şerefli türk basınına :D
Hasan Tezcan wrote:Pes dogrusu beni irkci mi yaptiniz :-) Ben iyi bir humanistimdir.

Ozgur Ozanguc

Post by Ozgur Ozanguc »

Galatasaray, Fenerbahce ve Besiktas Istanbul Borsasinda islem goren sirketler dogru mu?

Bu kadar spekulasyon yapilmasina SPK nasil izin veriyor?

Ben anlamiyorum hicbirseyi yada cok anliyorum

"Parayi veren dudugu caliyor"
Milyon dolarlik sirketler yonetip, futbol klubunu yonetemeyen arkadaslari cani gonulden kutlarim.

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Mert Tokman wrote:LigTV.com'dan makalenin basligi: SIYAHIDEN KALECI OLUR MU?

http://www.ligtv.com.tr/Default.aspx?r=1&hid=41187

E cus artik... Dunyanin her medeni ulkesinde siz deyin irkciliktan ben deyim stereotyping'den bu adam isinden olur... Boyle fikir yazisimi olur?

Gerci biraz da Hasan'in anglo-sakson dan topcu olmaz demesine benzemis ama neyse :wink:
Allahim gozlerime inanamiyorum. Yilmaz Ozdil kimdir, Ahmet Sivasli kimdir...
Bu adamlar boyle bir yaziyi nasil yazarlar, altina siyahi kaleciler sorumsuzdur, isyan baslatirlar diye sayarlar...
Arakadas muhabbeti veya forum degil. Milyonlarin okudugu gazete ve internet sitesinde boyle bir yazi yazmak en hafifinden sorumsuzluktur.
Bu insanlar gazetede yazmaya basladiklari zaman bireylikleri kalmaz, calistiklari kurumu temsil ederler. Bu baglamda irkcilik yapan bir suru zenci okuycusu olan fanatik gazetesidir.
Isvisre basina turklerle ilgili yaz yazinca kuplere biniyoruzda birak bir milleti, bir irki assagilayici bir yazi yazinca acaba tepki ne olucak?
Bir deklarasyon yayilayip " Turkiyede irkcilik yok, biz kotu niyetle yazmadik derler.
Sucun kelime anlamini bilmemenin cehaleti, sucluyu sucsuz kilmaz.

Murat Kara

Post by Murat Kara »

Ozgur A. Boztepe wrote: Allahim gozlerime inanamiyorum. Yilmaz Ozdil kimdir, Ahmet Sivasli kimdir...
Bu adamlar boyle bir yaziyi nasil yazarlar, altina siyahi kaleciler sorumsuzdur, isyan baslatirlar diye sayarlar...
Turkiye'nin getirildigi noktayi ozetliyor. 150 yildir milliyetciligi denediler, %15 civari destekten fazlasini alamadilar. Din somurusunu denediler, o da oyle, bir de baslarina kurtulus savasini filan sardilar o sayede. Simdi de belki tekrar irkciligi denemek icin kollari sivamislardir. Almanya'da, ABD'de islediydi, belki burada da isler diye.

Bu isler boyle zararsiz gorunen ufak ufak iteklemeyle baslar, arada kendi iclerinden cikan yilanlarin baslarini da yerler 'demokratik' gorunmek icin ama yavas yavas, sinsi sinsi pundunu kollarlar. Almanya'nin 1920-1933 arasi tarihini okumayi salik veririm ilgilenenlere (en az iki tane tarih var. halkin acisindan anlamak icin sol kaynaklara, oteki acidan anlamak icin sag kaynaklara bakmak lazim)

Elbette Turk halki irkcilik tufalarini yememekte kararli bir cizgi cizdi tarih boyunca ve ayrica bu oyunlari oynayan kesimler hic bir zaman Almanya, ABD gibi cok fazla kaynaklara sahip olamadilar.

Ote yandan irkcilik dunyada tekrar moda olma yolunda. Yani yurt disindan da kaynak bulmalari supriz olmaz bu kesimlerin.

Yahu spor sayfasindan baslayacak degiller ya adamlar diyenler olabilir ama milliyetciligin en fazla hangi kesimlere yayilmis olduguna bakarsak, neden olmasin demek de mumkun. Yoksa boyle adamlar tutunamazlar kolay kolay. Mesela Erman T. kac kere buna benzer laflar soyledi ama hala car car ekrana cikartiyorlar boyuna. Hos goru adi altinda 'normal' hale getiriliyor yani bu yorumlar. Mesela Baykal, Erdogan, Buyukanit cikip tepki gosterse bunlara, o zaman boyle olmaz.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

HABERI KASITLI YAZDIGI NASIL BELLI ONUN BUNUN COCUGU... :evil:

Telekom hatları kesti!

Seyrantepe'ye sponsor desteği sağlaması beklenen Telekom, anlaşmayı iptal etti.
16.7.2008

Seyrantepe Projesi'ne 60 milyon dolarla büyük bir sponsor desteği sağlaması beklenen Telekom'un anlaşmayı iptal etmesi Sarı-Kırmızılı camiada büyük sarsıntı yaşattı.

Heyecan uyandırmıştı
Seyrantepe Projesi’nde son günlerde kapalı kapılar ardından dikkat çekici gelişmeler yaşanıyor. Eren Talu ve Alke Grubu ile birlikte aldığı ihalede ciddi aksamalar olduğu biliniyordu. Ancak son patlak veren Telekom olayı camiayı sarstı. Telekom’un projenin çok önemli noktalarına stratejik sponsorluklar yapacağı söylentileri Galatasaray’da büyük heyecan uyandırmıştı. Ancak Türk Telekom CEO’su Paul Doany ile Spor Bakanı Murat Başesgioğlu’nun birlikte aldığı kararlar herşeyi alt-üst etmeye yetti.

İSKİ ile de sorun var’

Yeni stat için düşünülen 60 milyon dolarlık sponsorluk anlaşmasından Telekom’un geri çekilmesi ortalığı karıştırdı. Camia içinde Beşiktaş ve Fenerbahçe’den baskı geldiği iddiaları konuşulurken, genç bir yöneticinin, Telekom CEO’su ile tartıştığı da öne sürüldü. Herşeye rağmen yönetime yeni giren Ali Haşhaş ile eski bakan Işın Çelebi’nin Telekom’u tekrar ikna edebilmek için uğraş verdiği öğrenildi. Bu arada İSKİ ile de stat kanalizasyonları konusunda sorun yaşandığı bildirildi.

Cüneyt KARAKAYA (Bu herifi de kara kapliya yazdim)
TRUST GALATASARAY
MGC

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

'Futbolun adaleti yok'
Futbolundan çok sakatlıklarıyla gündeme gelen Lincoln yılda 3 milyon Euro kazanırken, Cim Bom'un 5 milli oyuncusunun toplam kazancı ise 2,5 milyon Euro'yu bile bulmuyor.
17.7.2008

Akıl erdirmek epey zor
Hani, bir takım 90 dakika baskılı oynar, pozisyona girer, ama sonuçta bir şans golüyle sahadan yenik ayrılır ya... Hani o zaman denir ya ‘futbolun adaleti yok’ diye... Kazanç bakımından da durum çoğu zaman aynen böyle! Özellikle yabancı futbolculara ödenen paralara akıl erdirmek çok zor. Örneğin Galatasaray’a büyük umutlarla alınan Cassio Lincoln... Koca bir sezon boyunca futbolundan çok, sakatlıklarıyla gündemde kalan Brezilyalı yıldızın, Sarı-Kırmızılı kulüpten yılda tam 3 milyon Euro alıyor.

Ceza bile kaynadı gitti
“Bu arz-talep olayı” diyen olabilir. Ama aynı takımın 5 milli futbolcusunun yıllık alacaklarının toplamı 2,5 milyon Euro bile tutmuyorsa, burada bir sorun olduğu ortaya çıkıyor. Arda 500 bin Dolar, Mehmet Topal ve Emre Güngör 400’er bin Dolar, Hakan Balta 400 bin Euro ve Servet de 800 bin Dolar kazanıyor sadece. Takım arkadaşları çalışmalara başlarken ülkesinde vur patlasın, çal oynasın günler geçiren Lincoln’e verilen 250 bin Euro’luk cezanın hala kesilmemesi de, işin kaymağı Brezilyalı için!

kaynak fanatik.com.tr

Adam imzasinida atmamis. Ayni gazetede kezman guiza, aurelio ve semih icin ayni haberi aradim bulamadim.

Bu arada Lincon'un Kezmandan daha az kazandigini ogrenmis olduk. Bonserviside daha ucuzdu.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Futbolda adalet var kardesim, bak GS nasil sampiyon oldu gecen sene...

...medyanin kuyruk acisi iste, ne yapalim katlanacagiz.

Mehmet Gurdal Cetin

Insanin cildirasi geliyor.Haber DOGAN grubu gazetelerinden Hurriyet'te cikiyor.Ayni adamlarla biz D-SMART , websitesi ve daha bi suru konuda isbirligi yapiyoruz.

Haberin verilisine bak,FB websitesi de olayi yatistiracagina ustune korukle gidiyor.

HURRIYET

Galatasaray'dan Fener'e taşlı saldırı
17 Temmuz 2008

Avusturya kampındaki ilk hazırlık maçından sonra Fenerbahçeli futbolcular taşlı saldırıya mağruz kaldılar.

Fenerbahçe, resmi internet sitesinden yaşanan olayı şu şekilde duyurdu:

"Wörgl'de oynanan hazırlık maçı sonrası Kitzbühel istikametine hareket eden takımımızın otobüsü ilk kavşakta taşa tutuldu. Otobüsün ortasında bulunan kapının camının kırıldığı olayda taş atıp kaçanların üzerlerinde Galatasaray forması olduğu ve süratle olay yerinden uzaklaştığı görüldü. Taraftarlar, Fenerbahçe kafilesini taşıyan otobüsü taşlarken, otobüsün hasar gördüğü görüldü. Sarı lacivertli futbolcular ise olayda yara almadı. Takımı getiren otobüs şöförünün Kitzbühel polisine ifade verdiği bildirildi."
TRUST GALATASARAY
MGC

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Vicdansız diyorduk, tabi kimse bu konuda FB yönetimiyle boy ölçüşemez!

OTOBÜSÜ TAŞLADILAR!..

Fenerbahçe'nin, Sparta Prag ile oynadığı maç sonrası istenmeyen olaylar yaşandı!..

0-0 sona eren maç sonrası sarı lacivertli futbolculara sevgi gösterisinde bulunan ve imza isteyen gurbetçi taraftarlar, Teknik Direktör Aragones yasak koyduğu için bu isteklerine olumsuz yanıt alınca olay çıkardı!..
Taraftarlar, Fenerbahçe kafilesini taşıyan otobüsü taşlarken, otobüsün hasar gördüğü ve camlarının kırıldığı görüldü. Sarı lacivertli futbolcular ise olayda yara almadı.
MARATON
Konuyla ilgili ilk haber buydu. Dün göremedikleri sarı-kırmızı formaları bugün nasıl farkettiler?

Yasin Gürel

Post by Yasin Gürel »

FOTOSPOR'DAN GÜLÜNÇ ÖTESİ BİR HABER

http://www.fotospor.com/haber.jsp?cid=36046

KEWELL ÖZÜR DİLEDİ

Kötü oynadığımın farkındayım diyen Avustralyalı “Antrenmanlara geç başladım tek sebep bu” diye konuştu

TRANSFERİ büyükyankı uyandıran ve İn-giliz taraftarları ayak-landıran ve karşılaş-manın ilk yarısındaforma giyen Avustral-yalı futbolcu bek-leneni veremeyin-ce büyük eleştirialdı. Kötü bir oyunsergilediğinin farkın-da olan Kewell’ın dünsaban idman öncesitüm arkadaşları ve teknik heyettenözür dileyerek, “Yıl-lardır İngiltere’de oy-nadım ve aynı kulü-bün formasını giydim.Şimdi ise yeni bir ta-kımdayım. Ayrıcaçalışmaya da sizler-den geç başladım.Aradaki farkı kısasürede kapatacağım.Bana sadece 10 günsüre verin” dediği ifa-de edildİ.
:D :D :D TÜRK SPOR GAZETECİLİĞİNİN GELDİĞİ SON NOKTA !!!!
SARIYLA KIRMIZIYLA ALNIMIZIN AKIYLA!!!!!

Mehmet Gurdal Cetin

Su son portekizli oyuncunun transferi hakkinda FANATIK haber yapmis ve kaynagini da Kicker olarak gostermis.
Kicker'de cikan haber bu.

http://www.kicker.de/news/fussball/bund ... el/380933/

Fanatik'te yazan haber ile ustteki sanki iki farkli sey :D

Ayrica sagolsun KICKER 'de cumartesi mumtaz turk basininda cikan haberi kaynak gosterip , "biz onlarin yalancisiyiz " demis adeta.

Ustelik bugunku FANATIK doymamis kendi icinde tezat olusturup, "bir is bitti" demis bir de "daha is bitmedi " demis.
TRUST GALATASARAY
MGC

Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Kamuoyuna Duyuru
22.07.2008 16:15

Bugün yayınlanan bazı gazetelerde, 21 Temmuz sabahı basına açık yapılan antrenmanımızda çekilen fotoğraf kareleri, dayanaksız dedikodularla desteklenmiş haberlere dönüşerek yer almıştır.

Futbol Şubesi’nden sorumlu Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Haldun Üstünel ve Galatasaray Futbol A.Ş. Genel Müdürü Sayın Adnan Sezgin arasındaki uzun bir sohbetten alınan fotoğraflar içinden özellikle seçilmiş birkaç karenin, olumsuz spekülasyonlara neden olacak şekilde gazete sayfalarına aktarılması düşündürücüdür.

Galatasaray taraftarını ve Türk futbolseverleri yanıltma amacını güden bu asılsız haberlerin üretilmeye başlanmasına müsamaha göstermeyeceğimizin bilinmesini rica eder, benzeri haberlerin kulübümüzü yasal tedbirler almaya mecbur bırakmamasını ümit ederiz.

Kamuoyuna saygılarımızla duyururuz.

http://www.galatasaray.org/kulup/haber/1530.php
Sevgili Mehmet Gurdal Cetin sanırım bu bildiriye konu olan "Takdire şayan haber" i bugün atlamış.
Bazen "Biz bu basına rağmen nasıl şampiyon olduk?" diye şaşırmıyor değilim.

Post Reply