PEKIN 2008

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Fazla gecikmedi, Bolt'un basarisinin sirrini babasi aciklamis, tesekkurler medya.

http://www.milliyet.com.tr/Spor/HaberDe ... rı!&ver=43
Osman Kiciman

Post by Osman Kiciman »

Boyunu patates mi uzatmış :lol: Bu çakma Huseyin'in acaip bir boy / fizik avantajı var: 1:96! Daha önce sprinterlerin en uzunlarından biri Lewis'ti, 1:88'miş boyu. Bence orantılı vücudu ile acaip üstünlük sağlıyor rakiplerine... Tabi Cengiz abi bunun fiziğini nasıl adlandırır bilemem :D

Kısa kısa sorularım;

Tunus'un yüzmede altın almasına ne demeli?
Zoban'ın tabiri ile bir Büyükuncu Derya vardı, imdi nerelerde?

Romenler uzun mesafe bayanlarda hep birinci çıkarır ama hepsi çirkindir, neden?

Litvanya neden pota altı yerine daha çok dışardan oynamayı tercih eder?

That's all...
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Osman Kiciman wrote:Romenler uzun mesafe bayanlarda hep birinci çıkarır ama hepsi çirkindir, neden?
Soruna soruyla cevap olacak ama, guzel bir bayan olsan uzun mesafe kosar miydin? :lol: Tabii bu Romenler icin dogru degil sirf.

Ben kosmazdim.

Neyse, bayanlar voleybol maclari harika geciyor, erkekler de. Brezilya, Sirbistan, Hirvatistan gibi ulkleri spora olan yeteneklerinden dolayi kutluyorum. Arzu edenler icin bayanlar ceyrek final programi:

Women's Volleyball Quarterfinals:

Tuesday, August 19 (all times UTC/GMT +8)

10:00 a.m. Cuba (A1) - Serbia (B4)

12:00 p.m. Japan (A4) - Brazil (B1)

8:00 p.m. China (A3) - Russia (B3)

10:00 p.m. The United States (A2) - Italy (B2)

The winners of China vs Russia and Japan vs Brazil will meet in one semifinal; the winners of Cuba vs Serbia and the United States vs Italy will meet in the other semifinal.

Kuba Sirplari, Brezilya da Japonya'yi sanirim cok zorlanmadan gecerler.

Cin- Rusya ve ABD-Italya maclari biraz daha karisik. Buradan Cin ve Italya kazanirlar diyorum. Daha sonra Brezilya - Cin oynar, Brezilya kazanir. Diger tarafta da Italya Kuba guzel mac yaparlar, Kuba kazanir. Kuba-Brezilya final oynar, iki el kanda olsa izlemek lazim.

Erkeklere yarin bakariz, bugun Polonya Rusya'yi yendi, daha once Rusya Brezilya'yi, Brezilya'da Polonya'yi yenmisti, Brezilya averajla grup birincisi oldu.

Voleybol cok guzel spor, bu takimlar da gercekten harika oynuyorlar. Firsatiniz olursa tavsiye ederim.

Ali
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Headcase bu herif, kafadan kontak mi denir, 200 metre birinci eleme serisini kazandi simdi, bu sefer abartmiyorum son 30-40 metre etrafini seyredip sallandi, bakindi, iyice yavasladi, yine kazandi ama iki kisi cok yakinindaydi.

Uzun boylu oldugundan mi ne, gorsel yanilma gibi bir sey oluyor, diger atletler biraz daha Speedy Gonzales misali ayaklari motor vaziyette kosuyor, bu belki de daha az adim atiyordur, ama sanki Huseyin yavas kosarak daha hizli kosan adamlarla gittikce arasini aciyor yarisin ilk kisminda. Sonra oraya buraya bakmalar, yavaslamalar falan basliyor.

Phelps'i falan bosverin, ben Pekin 2008'in adamini buldum. Babasi halt etmis bu arada, patateste falan degil keramet, Jamaica'nin baska ve daha iyi bilinen bir urununu biraz fazla kacirmis bu. Ben Jamaica'ya ilk gittigimde beni uyardilar, aman guvenlik gucleri marijuanaya karsi harekat baslatti, artik havaalaninda satilamiyor falan diye (abartmiyorum aynen boyle), havaalanindan cikip arabaya gidene kadar ve arabaya bindikten sonra acik caminizdan iceri dallarla taze marijuana uzatmaya basliyorlar, bir suru insan, bu harekattan sonraki hali. Nasip olup harekattan oncesini goremedim, herhalde pasaport kontrolunde memur dogrudan veriyordu.

Bu vatandas bolca icmis bundan, her anlamda ucuyor gibi bir hali var zaten.

Ali
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

http://www.ntvspor.net/pages/26783.asp

29. Yaz Olimpiyat Oyunları'nda atletizmde bayanlar 100 metre engellide Türkiye'yi temsil eden Nevin Yanıt, seçmelerde ilk 16'ya girerek, yarı finalde yarışmaya hak kazandı.

''Kuş Yuvası'' olarak adlandırılan Ulusal Stat'ta gerçekleştirilen atletizm yarışmalarının 3. gün akşam bölümünde 5 seride toplam 40 atletin katılımıyla bayanlar 100 metre engelli seçmeleri yapıldı.

İlk seride koşan Nevit Yanıt, 12.94'lük derecesiyle 8 atlet arasında 3. sırada yer aldı. Yanıt, toplamda ise 12. sırayı alarak, yarı finalde yarışma hakkını elde etti.

Seçmelerde en iyi dereceyi ise 12.68 saniyeyle İspanyol atlet Nnkiruka Josephine Onyia elde etti.

Bayanlar 100 metre engellide yarı final yarışmaları, bugun TSİ 14.40'dan itibaren (yaklasik 10 dk sonra basliyor olmali) 2 seri halinde toplam 16 atletin katılımıyla yapılacak
TRUST GALATASARAY
MGC
Kerem Gulec

Post by Kerem Gulec »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:http://www.ntvspor.net/pages/26783.asp
Bayanlar 100 metre engellide yarı final yarışmaları, bugun TSİ 14.40'dan itibaren (yaklasik 10 dk sonra basliyor olmali) 2 seri halinde toplam 16 atletin katılımıyla yapılacak
Maalesef Nevin Yanit serisinde sonuncu olarak elendi. Tek guzel haber Yakup Kilic isimli boksor Cezayirli rakibini rahat yenip yari finale kalmis. Umarim ilk altini alir...
Osman Kiciman

Post by Osman Kiciman »

Ali Hocam haberi vardı gazetede. Son yarışmada rakipleri 45 adım atarken Usain 41 adımda tamamlamış yarışı, yani belki falan değil aynen oyle...

Bu arada gene sen yazınca geldi aklıma. Yıllarca bayan voleybolda Italyan kulüpleri ezdi geçti rakiplerini. Gerçi çok iyi yabancıları da vardır ama...

İşte Brezilya devşirme oyuncusu da olan bu Italya'yı perişan etti, 3-0. bloklar muhteşem. Arka savunmada da inanılmaz toplar çıkardılar... Artık son sette Italyanlar bloku geçmek için topları hep dışarı vurdular.

Eskiden Kuba'ydı favorim artık Brezilya...
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ali Gursel wrote:Fazla gecikmedi, Bolt'un basarisinin sirrini babasi aciklamis, tesekkurler medya.

http://www.milliyet.com.tr/Spor/HaberDe ... rı!&ver=43
:D:D:D

Bu arada bilmezsiniz cogunuz.... (Nereden bileceksiniz? Sebze sevmez bizim millet) Dunyanin en yararli sebzelerinden biri tatli patatesdir. Turkiye'de yoktur bu. Pisirildiginde bal kabagina benzer tadi. Bazi kaynaklarda birinci sirada bazilarinda ikinci sirada yer alir.

http://www.foodreference.com/html/sweet ... ition.html
http://yourtotalhealth.ivillage.com/wha ... ables.html

Okur okumaz guldum ama ilginc bir arastirma konusu olabilir: Cocuklugu ve buyume caglari tatli patates yiyerek gecen birinin saglik durumu digerlerine gore ustunluk gosterir mi? Sogan ekmek yiyerek buyuyen bir cocuga gore ustun oldugu kesin orasini aratirmaya gerek yok. :D:D:D

Soru: "Romenler uzun mesafe bayanlarda hep birinci çıkarır ama hepsi çirkindir, neden?"
Yanit: guzel bir bayan olsan uzun mesafe kosar miydin?

Muhtesem yorumlar.. Allah'dan karilariniz, sevgilileriniz okumuyor burayi. Guzel kizlar muhendis olmaz yorumlarini animsatti bana. :lol:

Ozan Ersoy
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozan Ersoy wrote:Soru: "Romenler uzun mesafe bayanlarda hep birinci çıkarır ama hepsi çirkindir, neden?"
Yanit: guzel bir bayan olsan uzun mesafe kosar miydin?

Muhtesem yorumlar.. Allah'dan karilariniz, sevgilileriniz okumuyor burayi. Guzel kizlar muhendis olmaz yorumlarini animsatti bana. :lol:

Ozan Ersoy
Yahu Ozan, bizim karilari sevgilileri de bu kadar mizah yoksunu yapma, okusalar saka oldugunu anlarlar herhalde. :wink:

Bu arada ben fi tarihte bir universitemizin makine muhendisligi bolumune girip sinifimin 49 erkek iki kiz oldugunu gorunce gunlerce kendime gelememistim. Guzel kizalri birak, hic bir kiz muhendis olmuyordu neredeyse. O bolumde 10 kiz olsa ben bugun muhendistim, ama o duruma dayanamadim. :lol: :lol:
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ali Gursel wrote: Bu arada ben fi tarihte bir universitemizin makine muhendisligi bolumune girip sinifimin 49 erkek kiz oldugunu gorunce gunlerce kendime gelememistim. Guzel kizalri birak, hic bir kiz muhendis olmuyordu neredeyse. O bolumde 10 kiz olsa ben bugun muhendistim, ama o duruma dayanamadim. :lol: :lol:
İTÜ makina galiba :D

Bizim makinacıların da durumu farklı değildi ama kampüsler yakın olduğu için İngilizce Öğretmenliğinde hatun kapma yarışındaydılar. Orda 10 öğrenciden 9'u kızdı da, o bakımdan :D
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ismail Gezer wrote:
Ali Gursel wrote: Bu arada ben fi tarihte bir universitemizin makine muhendisligi bolumune girip sinifimin 49 erkek kiz oldugunu gorunce gunlerce kendime gelememistim. Guzel kizalri birak, hic bir kiz muhendis olmuyordu neredeyse. O bolumde 10 kiz olsa ben bugun muhendistim, ama o duruma dayanamadim. :lol: :lol:
İTÜ makina galiba :D

Bizim makinacıların da durumu farklı değildi ama kampüsler yakın olduğu için İngilizce Öğretmenliğinde hatun kapma yarışındaydılar. Orda 10 öğrenciden 9'u kızdı da, o bakımdan :D
Hayir, durumun ITU'den cok daha iyi olacagini bekleyecegin bir yerde, zaten ondan bayginlik geciriyorsun sinifi gorunce. Ben "nasil yani, bu benim sinifim olamaz" diye haykirmak istemistim. Sonra yazin staj yaptik, egelerle madeni levhalar falan kestirdilerdi bize, hey gidi gunler.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Osman Kiciman wrote:Ali Hocam haberi vardı gazetede. Son yarışmada rakipleri 45 adım atarken Usain 41 adımda tamamlamış yarışı, yani belki falan değil aynen oyle...
...
Bu da uzun bacakli olmanin kosma konusundaki avantajini gozler onune seriyor. Arda konusunda olayi ben acmistim.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Cengiz Akgun wrote:
Osman Kiciman wrote:Ali Hocam haberi vardı gazetede. Son yarışmada rakipleri 45 adım atarken Usain 41 adımda tamamlamış yarışı, yani belki falan değil aynen oyle...
...
Bu da uzun bacakli olmanin kosma konusundaki avantajini gozler onune seriyor. Arda konusunda olayi ben acmistim.
:lol: :lol:

Messi selam soyluyor. :lol:
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ali Gursel wrote:
Ozan Ersoy wrote: ...Bu arada ben fi tarihte bir universitemizin makine muhendisligi bolumune girip sinifimin 49 erkek iki kiz oldugunu gorunce gunlerce kendime gelememistim. Guzel kizalri birak, hic bir kiz muhendis olmuyordu neredeyse. O bolumde 10 kiz olsa ben bugun muhendistim, ama o duruma dayanamadim. :lol: :lol:
1973 yilinda ITU'ye girdigimde Makinadaki bir arkadas ile Gumussuyun'dan yukari cikarken onumuzden bir kiz gidiyordu. Adam bana bak bizim sinifin kizlarinin yarisi gidiyor demisti. 35 sene sonra hala hatirliyorum komikti cunku. Elektronikte 10 kadar kiz arkadasimiz oldu. Bizden sonra cogaldilardi.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Cengiz Akgun wrote:
Ali Gursel wrote: ...Bu arada ben fi tarihte bir universitemizin makine muhendisligi bolumune girip sinifimin 49 erkek iki kiz oldugunu gorunce gunlerce kendime gelememistim. Guzel kizalri birak, hic bir kiz muhendis olmuyordu neredeyse. O bolumde 10 kiz olsa ben bugun muhendistim, ama o duruma dayanamadim. :lol: :lol:
1973 yilinda ITU'ye girdigimde Makinadaki bir arkadas ile Gumussuyun'dan yukari cikarken onumuzden bir kiz gidiyordu. Adam bana bak bizim sinifin kizlarinin yarisi gidiyor demisti. 35 sene sonra hala hatirliyorum komikti cunku. Elektronikte 10 kadar kiz arkadasimiz oldu. Bizden sonra cogaldilardi.
KImse uzulmesin diye yazmadim, bizim iki taneden biri de birinci sinif sonunda eletronige gecti, yani 50% azaldi hanim sayisi. Cogalma ITU'den Bogazici'ne sirayet etmemis demek ki.
Post Reply