PEKIN 2008

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Cengiz Akgun wrote:Mehmet kafa buluyor sanmistim daha Turkce bile bilmiyor dediginde. Hakli imis. Milliyetten:

Rusya’nın Dağıstan Özerk Bölgesi’nden 3 yıl önce gelerek Türk vatandaşlığına geçen Ramazan Şahin’in basın toplantısındaki konuşmalarını antrenörü Adem Bereket tercüme etti
Gecen hafta eskiden altin madalya almis bir Amerikali guresci NBC kanalinda guresin Sovyetlerin dagilmasi ile cok degistigini soyledi. Eskiden Sovyet Cumhuriyetlerinde 40 tane iyi guresci varsa anca bir tanesi karsiniza cikabiliyordu firsatdan istifade bizlerede gumus, bronz madalya dusuyordu dedi. Simdi bu 40 guresci 40 memleket icin guresiyor.

Biraz once 2-3 sikletde sonuclara bakdim. Kubali, Avrupali, Koreli, Kanadalilara minderi dar etmisiz, sadece bir tane Ukrayna galibiyetimiz var, gerisi TJK, KZN, RUS, UKR maglubiyetleri.

Bu 40 gurescinin birinide biz kapmisiz. Hele erkekler 10K de 12. olarak Turkiye rekoru kiran Afrikalimiz ile mukayese edince buyuk basaridir. Hic olmazsa gures federasyonu has adam devsirmis. Mali secmekde beceri ister.
Osman Kiciman

Post by Osman Kiciman »

Azize gümüşte kaldı, pisipisine vermiş :(

Zeki Müren'den ah azize vah azize iyi gider..
Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Servet Tazegul de bronz aldi. O da Koreli rakibine garip bir sekilde elenmisti, bence vurup da sayi alamadigi durumlar olmustu ama ya biz tam bilmiyoruz bu isi ya da hakemler gercekten Korelilere biraz kiyak yapiyor. Azize'yi yenen de Koreliydi.
Emir Argun

Post by Emir Argun »

Ali Gursel wrote:
Hakan Bakircioglu wrote:
Ali Gursel wrote: 4x200de hic sanlari yok, Amerikan takiminin ucu finalde idi zaten ama bence de 4 x 100u kazanirlar, dordunculeri benim hizimda falan kosmuyorsa.
Ali Bey, kusura bakmayin, sizi de yanilttim herhalde. 4x200m diye bir yaris yokmus atletizmde. Olsa hic fena olmazdi aslinda :)

Hakan
Ayni fikirdeyim. 4 x 400 var ama galiba, ya da oyle hatirliyorum. 100 ve 400 varken 200 neden yok bilemedim, neyse, olsaydi da kazanamazlardi, bugun final kosan 9 kisinin 3u Amerika'li idi.
4x100 elemelerinde Amerikalılar yarisi bitirmedi bile, finale cikip tekrar Jamaicalılara madara olmayalim diye. Bu arada Bolt takımda degil, Asafa yeter onlara demis herhalde. Jamaica Thomas, Frater, Carter ve Powell 4lusuyle yarisacak yarinki finalde, favori tabiiki onlar.

Yarin TSI 17.10'da izlerken birde Red Stripe yudumlamak lazım :wink:
Bonum vinum laetificat cor hominis
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Ben seyredemedim , boyle yazmislar

Azize son 15 saniyede yıkıldı
21 Ağustos 2008 Perşembe 15:33

Altın madalya beklediğimiz tekvandoda istenilen sonuçlar gelmedi. Güney Koreli rakibi ile başa baş mücadele verdi ama..
29. Yaz Olimpiyat Oyunları'nda Tekvando Milli Takımı'ndan bayanlar 57 kiloda Azize Tanrıkulu, gümüş madalya kazandı.

Son raundun tamamlanmasına 15 saniye kala 1 puan daha alan Güney Koreli sporcu müsabakadan da 1-0 galip ayrıldı ve altın madalyanın sahibi oldu

Pekin Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Spor Salonu'ndaki oyunların tekvando müsabakalarının 2. gününde, sabah seansındaki ilk müsabakasında Malezyalı Teo Elaine'yi 7-4 yenen Azize Tanrıkulu, akşam seansında çıktığı çeyrek final müsabakasında da ABD'li Diana Lopez'i, uzatma raundunda aldığı puanla 2-1 yendi. Tanrıkulu, yarı finalde ise Hırvat Martina Zubciç karşısında oldukça zorlanmasına karşın 5-3 galip gelmeyi bildi ve finale yükseldi.

Tanrıkulu, finalde ise Güney Koreli Suejong Lim ile karşılaştı. Her iki sporcunun da son derece temkinli mücadele ettiği müsabakanın ilk raundunda sporcular puan getirici vuruş yapamazken, Güney Koreli sporcunun ceza puanı almasıyla Azize Tanrıkulu raundu önde kapattı. 2. raundda Suejong Lim, aldığı 1 puanla skoru yeniden 0-0'a getirdi. Son raundun tamamlanmasına 15 saniye kala 1 puan daha alan Güney Koreli sporcu müsabakadan da 1-0 galip ayrıldı ve altın madalyanın sahibi oldu.

Müsabakayı izleyen Çinli seyircilerin, müsabakanın başından sonuna dek Türk sporcu lehine tezahürat yapmaları dikkati çekti.

Bu sıklette bronz madalyaları Hırvat Martina Zubciç ile ABD'li Diana Lopez kazandı.

TAZEGÜL BRONZ KAZANDI

29. Yaz Olimpiyat Oyunları'nda tekvandoda erkekler 68 kiloda Servet Tazegül, 3. olarak bronz madalya kazandı.

Pekin Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Spor Salonu'ndaki oyunların tekvando müsabakalarının 2. gününde, ilk turda Kübalı Gessler Viera'yı 4-3 yenen Servet Tazegül, çeyrek finalde Güney Koreli Son Taejin'e, hakemlerin kötü yönetimi sonucu 1-0 yenildi. Güney Koreli sporcunun finale yükselmesiyle Tazegül, repesajda bronz madalya için mücadelesini sürdürme şansını yakaladı.

Repesajdaki ilk müsabakasını Hollandalı Dennis Bekkers ile yapan Tazegül, rakibini 3-2 yenmeyi başardı. Müsabakanın ilk raundu 0-0 sonuçlanırken, 2. raundu Tazegül 1-0 önde geçti. Son raundda Hollandalı tekvandocu 2-2'lik eşitliği yakalamasına karşın Tazegül, son saniyede aldığı puanla 3-2 galip geldi.

Tazegül, bronz madalya müsabakasında da Perulu Peter Lopez'i yenerek bronz madalyanın sahibi oldu. Rakibi karşısında ilk ve 2. raundları 1-0 önde kapatan Tazegül, müsabakadan da 2-0 galip ayrıldı.

Milli takımın 19 yaşındaki sporcusu Tazegül, müsabaka sonrası büyük sevinç yaşadı.

TÜRKİYE'NİN MADALYA KAZANDIĞI BRANŞ SAYISI 5'E YÜKSELDİ

Tekvandoda Servet Tazegül ve Azize Tanrıkulu'nun da madalyaya ulaşmasıyla, Türkiye'nin bu oyunlarda madalya kazandığı branş sayısı 5'e yükseldi.

Bu oyunlarda halterde Sibel Güler ile gümüş, güreşte Ramazan Şahin ile altın ve Nazmi Avluca ile bronz, atletizmde Elvan Abeylegesse ile gümüş madalya kazanan, boksta da Yakup Kılıç ile madalyayı garantileyen Türkiye, bu anlamda Atina-2004'de elde edilen başarıyı yakalamış oldu.
TRUST GALATASARAY
MGC
Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Emir Argun wrote:Bu arada Bolt takımda degil, Asafa yeter onlara demis herhalde. Jamaica Thomas, Frater, Carter ve Powell 4lusuyle yarisacak yarinki finalde, favori tabiiki onlar.
Emir, Bolt'un finalde kosmayacagina emin misin? Bildigim kadariyla elemelerdeki takimla finalde kosan takim ayni olmak zorunda degil, yuzmedeki gibi.

Bayanlar 4x100'de de Amerika'nin elenmis olmasi buyuk bir hayalkirikligi. Jamaica/Amerika bayanlar finali cok heyecanli olabilirdi.

Hakan
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Hakan Bakircioglu wrote:
Emir Argun wrote:Bu arada Bolt takımda degil, Asafa yeter onlara demis herhalde. Jamaica Thomas, Frater, Carter ve Powell 4lusuyle yarisacak yarinki finalde, favori tabiiki onlar.
Emir, Bolt'un finalde kosmayacagina emin misin? Bildigim kadariyla elemelerdeki takimla finalde kosan takim ayni olmak zorunda degil, yuzmedeki gibi.

Bayanlar 4x100'de de Amerika'nin elenmis olmasi buyuk bir hayalkirikligi. Jamaica/Amerika bayanlar finali cok heyecanli olabilirdi.

Hakan
Kosacak diyen yazilar var, cok garip olur kosmamasi.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hadi gozunuz aydin Phelps'in kayip (ne looser ama?) bulmuslar:

http://sports.yahoo.com/olympics/beijin ... oly,102215
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Emir Argun

Post by Emir Argun »

Hakan Bakircioglu wrote:

Hakan
Sevgili Hakan,

Official website'daki start list'de kosucularin ismi verilmemis sadece ulkeleri verilmis yarinki final icin. Saat yaklastikca belli olacak herhalde, senin dedigin gibi olabilir iddia etmiyim. Ben elemelerden yola cikarak oyle bir assumption yapmistim.

http://results.beijing2008.cn/WRM/ENG/I ... #ATM401101

Bahri Tanrikulu'nun maci cok kritik bu arada, eger onu gecerse buyuk ihtimal altina gider.
Bonum vinum laetificat cor hominis
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Emir Argun wrote:
Hakan Bakircioglu wrote:

Hakan
Sevgili Hakan,

Official website'daki start list'de kosucularin ismi verilmemis sadece ulkeleri verilmis yarinki final icin. Saat yaklastikca belli olacak herhalde, senin dedigin gibi olabilir iddia etmiyim. Ben elemelerden yola cikarak oyle bir assumption yapmistim.

http://results.beijing2008.cn/WRM/ENG/I ... #ATM401101

Bahri Tanrikulu'nun maci cok kritik bu arada, eger onu gecerse buyuk ihtimal altina gider.
Assumption = varsayim... assume, makes an ass out of u and me.

Bence Bolt kosar. Neredeyse kesin bir tane daha altin madalya olasiligini kacirir mi bu adam?

Bu arada Hakan, sana bir ozel mesaj attim, ileti de. Yanitlamadin, bu forum mu aksiyor yoksa kale alinmiyor muyuz, bilelim de durusumuzu belirleyelim. :)

Ozan Ersoy
Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Ozan Ersoy wrote: Bu arada Hakan, sana bir ozel mesaj attim, ileti de. Yanitlamadin, bu forum mu aksiyor yoksa kale alinmiyor muyuz, bilelim de durusumuzu belirleyelim. :)
Ozan Ersoy
Ayip ettin, olur mu Ozan? Duzenli kullandigim kisisel adresimi guncellemem lazim herhalde cimbom.org'da, biraz once cevapladim mesajini.

4x100m Bayanlar rekorunu zamaninda Dogu Alman'lar kirmis (1985'de). Jamaica'nin elemelerdeki derecesi rekorun neredeyse 1 saniye gerisinde. 100m bayanlarda Jamaica 1/2/3 yapinca sahsen rekor beklentim artti. Bakalim yapabilecekler mi? Erkeklerde de bayanlarda da Amerika'nin elenmis olmasi, rekor icin gerekli olan itici gucu azaltmis olsa da, Jamaica'li atletlerin en azindan bir rekoru kiracagini umuyorum.

Hakan
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Ben seyredemedim , boyle yazmislar

Azize son 15 saniyede yıkıldı
21 Ağustos 2008 Perşembe 15:33

Altın madalya beklediğimiz tekvandoda istenilen sonuçlar gelmedi. Güney Koreli rakibi ile başa baş mücadele verdi ama..
Gercekten boyle bir yazi basinda yer bulduysa soylenecek soz yok. Tahmin ediyorum ya ben madalya tablosuna bakip farkli seyler goruyorum yada bu yazi basligini atan farkli bir olimpiyat tablosuna bakip yorum yapiyor. Toplam da 20 yada 30 madalyan olur yada Tekvando ya senelerce gerektigi yatirimi yaparsin, hayallah yatirimlarimiz bosa gitti turunden bir serzenisin olabilir. :evil: Yazili ve gorsel basin bu cocuklara ne kadar deger verdi, basarilarini ve ihtiyaclarini ne kadar gundeme tasidi? GS a 100 tane futbolcu transfer haberi yazacaginiza bir muhabirinizi gonderin de bu gencler ile bir soylesi dizisi yapsin.

Tekvando Milli Takimi bir Gumus, bir Bronz getirdi. :D Hem Azize hem Servet cok guzel yaristilar, madalya almamalari buyuk sanssizlik ve talihsizlik olurdu.

Bahri Tanrikulu 22 Agustos ta yarisiyor. Haydi Aslanim!
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Biricik wrote: ...
Bahri Tanrikulu 22 Agustos ta yarisiyor. Haydi Aslanim!
Bahri Tanrikulu bu iste iddali mi? Yani gecmisinde altinlari var mi demek istedim boyle umit beslemek icin. 80 milyonluk ulkenin aldigi madalya sayisi ve o da devsirmelerle utanc verici bir durumda. Amerikada altin alan altina boguluyor. Turkiyede onune bir kemik atiyorla herhalde. Naim'den sonra bu isten para kazanan olmadi. .
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Tekvando federasyonunun web sitesi.
http://www.turkiyetaekwondofed.gov.tr/

Bahri nin ilk tuedaki rakibi cetin ceviz. Tekvando Federasyonu web sitesinden aldigim bilgi:

Dünya Şampiyonu Atina-2004'ün gümüş madalyalı ismi Bahri Tanrıkulu, 22 Ağustos Cuma günü erkekler 80 kiloda ilk turda ABD'li Steven Lopez ile karşılaşacak.

Tanrıkulu, Atina-2004'de finalde Lopez'e yenilerek 2. olmuştu. Lopez'in 2 olimpiyat ve 4 dünya şampiyonluğu bulunuyor. Tanrıkulu da 1 kez olimpiyat ikincisi ve 2 kez dünya şampiyonu oldu.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Cengiz Akgun wrote:Turkiyede onune bir kemik atiyorla herhalde. Naim'den sonra bu isten para kazanan olmadi. .
Bizim UEFA'dan, Naim'in rekorlardan filan sonra, bayagi saglam ve de detayli bir odul yonetmeligi var diye biliyorum. Derecene, rekor kirmana gore, boyle onlarca filan miktarlarda Cumhuriyet Altini, hatta galiba ev filan bile veriliyor. Bu olimpiyatta pek fazla sebeplenen olamadi ama dedigin gibi gorunuse gore...
Murat Biricik wrote:Tanrıkulu, Atina-2004'de finalde Lopez'e yenilerek 2. olmuştu. Lopez'in 2 olimpiyat ve 4 dünya şampiyonluğu bulunuyor. Tanrıkulu da 1 kez olimpiyat ikincisi ve 2 kez dünya şampiyonu oldu.
Tanrikulunun 2008 sayfasinda gormustum ben de bu durumu. Rakibinin sayfasinda da dereceleri korkutucu idi. "Seri basi" filan yok mu bu olayda yahu?!?! Bir onceki olimpiyat'in ilk iki derecesini ilk mactan karsilastirip, direk birini yenilgiye baslatmak hangi mantiga sigar?!
Özgür
Post Reply