Turuncu Forma'yı beğendiniz mi?

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply

Turuncu formayı beğendiniz mi?

Evet beğendim.
16
50%
Hayır beğenmedim.
8
25%
Takımların her yıl yeni formalar üretmesini destekliyorum,değişiklik güzeldir,bu bağlamda beğenmesem de mantıklı buldum.
8
25%

Total votes: 32

Can Ergun

Turuncu Forma'yı beğendiniz mi?

Post by Can Ergun »

Takımın özellikle ASY stadındaki ilk maçına turuncu formayla çıkmasının ardından bu anketi açmak zorunda hissettim.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Bir tane alip bi tane bavula koyduk bile.
Kucuk oglan begenmedi,
O'na beyaz alacaz
Ben gecen seneki siyah formaya hastayim
Stoklarda kalanlar biraz daha ucuzlasin alicam kendime :D
TRUST GALATASARAY
MGC

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Her yıl formaların yenilenmesi satışa yönelik akıllıca hareketler bence de ama kendi evimizde oynadığımız,sezonun ilk açılış maçında,hatta evimizde oynadığımız tüm maçlarda takımı parçalı sarı-kırmızı formayla görmek isterim.

Acaba Liverpool,Man U,Barça gibi takımlar kendi evlerinde böyle asortik renklerle sahaya çıkıyorlar mı merak ediyorum...

Yasin Gürel

Post by Yasin Gürel »

Can Ergun wrote:Her yıl formaların yenilenmesi satışa yönelik akıllıca hareketler bence de ama kendi evimizde oynadığımız,sezonun ilk açılış maçında,hatta evimizde oynadığımız tüm maçlarda takımı parçalı sarı-kırmızı formayla görmek isterim.

Acaba Liverpool,Man U,Barça gibi takımlar kendi evlerinde böyle asortik renklerle sahaya çıkıyorlar mı merak ediyorum...

Asortik demişken sözlüğe bakasım geldi Türk Dil Kurumu birbirine uygun giyinen, sosyetik anlamlarına geldiğini söylüyor.Fransızca " assortique " kelimesinden geliyomuş.Bizim takımda bu transferlerden sonra çok sosyetik oldu zaten :lol:

Turuncu formanın bize yeni bir hava kattığını düşünüyorum Euro 2008'de futboluyla zevk veren Hollanda geliyor aklıma renk konusunu çok dert etmemek gerekiyor bizim takımın renklerini tüm dünyaya ezberlettik nasıl olsa :lol:
Last edited by Yasin Gürel on Wed Aug 27, 2008 7:18 pm, edited 1 time in total.
SARIYLA KIRMIZIYLA ALNIMIZIN AKIYLA!!!!!

BarisCakan

Post by BarisCakan »

Can Ergun wrote:Her yıl formaların yenilenmesi satışa yönelik akıllıca hareketler bence de ama kendi evimizde oynadığımız,sezonun ilk açılış maçında,hatta evimizde oynadığımız tüm maçlarda takımı parçalı sarı-kırmızı formayla görmek isterim.

Çok seyrek de olsa görmüşlüğüm vardır Barça'yı evinde mavi formayla filan oynarken. Ama sana katılıyorum aynen. Hele hele lig açılışında... Belki TR Kupa grup maçlarında filan önemli olmaz. Onun dışında evinde her maç klasik formanı giyersin.

Yalnız Türkiye'de öncelik deplasman takımındadır forma seçiminde. Evden uzak oldukları için hangi formayı getirdiyse onla oynayabilmeleri için vaktinde koyulmuş kural. (E tabi onlar da TV'de gösterilen bu maçlarda satacakları formayı vitrine koymak istiyorlar. Ola ki puan da alırlarsa o formalı görüntülerin ağır tekrarları sahada olsun istiyorlar herade. )

Halbuki olay standarta bağlansa "Galatasaray evinde sarı-kırmızı parçalı giyecek o zaman bizim de bunu götürmemiz lazım" diyerek işin içinden çıkılacak. Gerisi şortun ve çorabın seçimine kalır, ki biz bu formanın altına beyaz veya kırmızı giyebiliyoruz mesela.

Onlar da evlerinde birinci formayı giyerler olur biter. Geçen seneyi neredeyse hep siyah formayla oynadık. Neredeyse tanıdığım herkes de bizim gibi klasik formanın az giyilmesinden sıkılıyor.

Şu muhabbetin bu forumda ve diğer her yerde bininci kez dönüyor olması bu konuda neredeyse bölünmemiş bir istek ve kararlılık yarattı, başka hiçbir konuda bu kadar insan aynı görüşte olamaz :lol:

Tan Erten

Post by Tan Erten »

Türkiye'de yanlış bilmiyorsam forma seçim önceliği deplasmanda oynayan takıma sağlanıyor. Bu sebeple parçalı formayı ASY'de istediğimiz kadar sık göremiyoruz. Portakal rengi formayı seviyorum, çünkü bir mantığı var: iki asıl rengimizden türeyen bir renk. Umarım bundan sonra turuncu formanın varyasyonlarını da görürüz. Düz kırmızı forma da benim favorim. 2 sene önceki harikaydı.
Tan Erten

turgut uyar

Post by turgut uyar »

Aslında bakarsak turuncu rengi, sarı ile kırmızı karışımı bir renk.

Bence çok da fazla tutucu olmamak lazım!.Sonuçta ticari bir markayla anlaşmamız var ve adamlar her sene forma satışlarından para kazanıyorlar.Elbette değişik şeyler deneyerek forma satışını artırmaya çalışacaklardır

Zaten çok fazla alternatifleri yok!Kullanacakları renkler belli sarı,kırmızı(siyah ve beyaz da amblemimizde olan renkler arada bu renkler ağırlıklı ama yine sarı kırmızı şeritlerin olduğu formalar.Biraz daha ileri gidilip siyah ve beyazın karışımı gri ağırlıklı formalar çıktı.)Böyle bakacak olursak ben sarı kırmızı karışımı turuncu ağırlıklı formanın daha erken çıkmasını bekliyordum.

Ama ben de hem fikirim ki bana en güzel gelen forma klasik formamızdır.Sahip olduğum tek ve yegane forma da klasik olandır.

Bir fenerbahçe'yi düşünün formalarında asla kullanamayacakları renk olan kırmızı amblemlerinde var! :lol: (Emre 'nin kırmızı kramponlarına bile tahammül edemediklerini düşünücek olursak)

Post Reply