FTK 2. mac Galatasaray-Kayseri 1-0 (Aydin)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozgur A. Boztepe wrote: Dogru Cengiz Bey, Turk futbolcularin en buyuk eksikligi sut. Karsi karsiya plase degil once sert, sonra yanlara vurmak lazim. ...
O attigi golde de topu az daha disari atacakti. Evet topun dibine biraz girip yerdeki kaleciden kurtarmsi lazim ama o top iki metre geriye dusse yukardan disari atacakti yine. Belki de boyle vurulur iste dercesine vurdu. Ama benim bunlarin kabiliyetleri konusunda buyuk kuskularim var. Onlar calim atmayi marifet saniyorlar. Halbuki hedefi bulan ister pas isterse sut olsun benim icin cok daha degerli. Ne zaman sut ne zaman paz vereceklerini de ogrenmemisler hala.

Aydin bu ise eger ben sahsen begenmedim. Derhal kendisini taburcu ederim sene sonu eger mumkunse devre arasi.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

Kayserispor'un da Galatasaray'in gol sanslari oldu, hatta Kayserispor daha netgol pozisyonlarina girdi.
Aykut hatirladigim kadariyla en az 3 veya 4 tane müthis müdahale yapti.
Bence attigimiz gol ofsayt.
Golü atan Aydin ofsayt degil gibi görüntülerde, fakat Arda kabak gibi ofsayt ve topa vurmaya calisiyor.
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Murat Gokcigdem wrote:Image

Image
Murat Abi,

Herif zaten cirkindi, simdi hem cirkin hem korkutucu olmus :D
Bundan sonra Ege'yi "yaramazlik yaparsan seni Servet'e veririm Servet'in oglu olursun artik " diye korkutacagim.

Mazallah korkudan Galatasaray'dan sogur cocuk :D
TRUST GALATASARAY
MGC
Soner Özaltındere

Post by Soner Özaltındere »

86. dakikasına kadar dayanabildiğim bu ızdırabın 89.dakikasında bir gol atmışız. Ben merkatna geri dönüp skoru bakayım bari dediğimde ise birbirinin üzerine çullanan bir insan güruhu gördüm ekranda. Noluyor demeye kalmadan bir baktım Sabri milletin arasından sıyrılıp, birilerinin üzerine atlamaya çalışıyor. Fakat bütün bir maç boyunca defansta yaptığı o kadar hatanın sıkıntısı stresi büyük oluyor tabii. Kayserispor'un benim bildiğim en az dört gol pozisyonu var, ki hatta ilk yarıda attıkları bir kornerde arka direkte buluşturdukları oyuncunun kafayla vurduğu ve üstten auta attığı top son zamanlarda gördüğüm en iyi korner çalışması idi. Gol olsa mükemmel bir gol olurdu ve sanırım o golü kolay kolay çıkaramazdık.

Dün oynatılan gençlerin arasından maalesef işini Arda kadar iyi yapan bir oyuncu gelecek gibi görünmüyor. Aralarında canını dişine takıpta oynayan birisini göremedim, ki bunların kendilerini göstermek için cayır cayır top oynamaları lazım. Aykut her ne kadar kötü bir top oynamamışsa da şanslı olduğunu itiraf etmek lazım, akıllara zarar pozisyonlar harcadı Kayserispor.

Baros'un ise ne yapmaya çalıştığını anlayamıyorum, o yüzden söyleyecekte birşey bulamıyorum. Hadi ayağına gelen her topu eziyorsun da hakeme itirazdan sarı kart görmek neyin nesi.
Galatasaray,
imkansızı olağana çeviren ruh....
Harun Demirci

Post by Harun Demirci »

Dün akşam soğuk denebilecek bir istanbul akşamında Samiyende maçı seyrettim.

Çok kötü bir maç oldu. Ozellikle ilk yarım saat.. Tribündeki herkesin içi titremiştir. Maç başı 7-8 dakika süren bir sessiz protesto sonrası tezahurat başladı.

Çok iyi futbolcu yoktu. Gençlerin arasıra şans bulanların ateş gibi olması gereken bir maçta hiç oralı olmadılar. Onlarda abileri gibi kulak arkası yaptılar kupa maçını.

Maçta tribünlerin 2 tane çok fazla protesto ettiği pozisyon oldu. Oda sanırım Ragıp'ın yatarak Sabriye dalması oldu ki ikisinde de zıpladı Sabri. İkinci dalışında Sabride dayanamayıp kafa tuttuki maç sonu kavganın kaynağı bu pozisyondu. Gerçekten göze çok antipatik gözüken ve akıllıca zıplamasan ciddi şekilde sakatlığa mahal verecek türden bir hareketti. Tribündekiler sahaya girip Ragıpı parçalamak istediler ki ben bile deliye döndüm.

Mehmet topal 2 hafta içinde toparlar diye düşünüyorum lakin sahada bile olması güzeldi. Ondan çok fazla birşey beklemedim.

Aykut yaptığı kurtarışlarla alkış aldı. Suleymanoya o kadar iş düşmedi.

Maç ve oynanan futbol adına söylenecek pek fazla birşey yok. Güzel taraf 3 puan ama oda tartışmalı bir golle.

Son söz tribünlere, neden kendi takımlarını motive etmek yerine fenere küfür ediyorlar anlamak mümkün değil. Sessiz protestoyu tercih ederim

Direk takıma olan tezahuratlarda da küfür var. Kim ailesiyle gitmek ister bu ortama???
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ozan Ersoy wrote:Attigimiz gol bence Suleymanu'nun hediyesi degil. Umit cok zor bir yere yer alt koseye yolladi topu, 7-8 metreden. Yerde de seken o topu tutmak cok zor.
Ustelik ofsayt..yan hakem görmemis, nasil oluyorsa....ah su hakemler.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Erdal Koç

Post by Erdal Koç »

Hasan Tezcan wrote:
Ozan Ersoy wrote:Attigimiz gol bence Suleymanu'nun hediyesi degil. Umit cok zor bir yere yer alt koseye yolladi topu, 7-8 metreden. Yerde de seken o topu tutmak cok zor.
Ustelik ofsayt..yan hakem görmemis, nasil oluyorsa....ah su hakemler.
Ali Turan'ın elini göremeyen hakem, Arda'nın ofsaytını da kaçırmış.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

1 hatayi 2. bir hata ile telafi etmek sizce dogru bir davranis mi...degil
elbette.

...sonra carpma var, penalti degil.

Sizler herseyin farkindasiniz aslinda ama isinize gelmiyor bu vakit cikip
hataliyim demeye...

1. Allahin kalasi/kazmasi 90 dakika oynuyor, sanki bir mok var herifte.
Mehmet Topal'dan daha cok kredibilitesi var ama neden? Mehmet'in
sezon basinda verdigi demec dusundurucu. Skibbe ona karsi gercekten
önyargili bakiyorsa bu GS'in zararinadir.

2. Ayhan zorunlumu oynuyor yoksa gelecegin bankosumu?

3. Batman Servet neden sahada, Emre neden yedeklerdeydi dun? Bence
dinlendirilmesi gerekiyordu. Servet GS'in herseyi.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote: ..
...
Aydin'dan mi bahsediyorsun Hasanim? Sen sevmedigin bir suru adam var takimda. O yuzden cikaramadim.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Cengiz Akgun wrote:
...
Aydin'dan mi bahsediyorsun Hasanim? Sen sevmedigin bir suru adam var takimda. O yuzden cikaramadim.
Meira'dan bahsediyor.

Bak kisaca yazayim:

Ali: Sabri ve Umit'i istemez

Hasan: Meira, Linderoth'u istemez

Mert Tokman: Lincoln'u istemez

Cengiz: Ayhan, Nonda'yi istemez, Arda'yi kisa bacakli bulur

Simdi bunlar bir cirpida aklima gelenler, ama gayet iyi hatirliyorum, Servet, Hakan Balta icin de bu takimda olmaz diyenler vardi. Dunden beri Aydin da listede.

Yani bizim foruma sorarsan bizim takim sahaya

--------------------------de Sanctis---------------------------

---------------------------Emre Gungor-------------------------

--------------------------------------------------------------Kewell

diye cikabilir. Bunlari da istemeyen varsa affola. :lol:
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ali Gursel wrote:
Meira'dan bahsediyor.

Bak kisaca yazayim:

Simdi bunlar bir cirpida aklima gelenler, ama gayet iyi hatirliyorum, Servet, Hakan Balta icin de bu takimda olmaz diyenler vardi. Dunden beri Aydin da listede.

Hasan: Meira, Linderoth'u istemez +Kewell+Ümit

:D
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ali Gursel wrote:
Cengiz Akgun wrote:
...
Meira'dan bahsediyor.

Bak kisaca yazayim:

:D:D:D

Gunun en guzel yazisi. Bu forumu toplasan bir tane Teknik direktor etmeyeceginin kanidi. Lafa gelince herkes TD degil alemin krali.

Daha once yazdigimi bir daha yineliyorum. Gecin teknik direktorlugu, hocaligi, 25 tane milyon dolar para yapan egitimsiz genci yonetmeyi, rakibi cozmeyi, ona gore taktik vermeyi, bir sistem oturtmayi, egitici, ogretici, uzlasici, yardimci olmayi "5-10 kilo fazlamiz var hadi biz su kilolari verdir ve o kiloda kalmayi saglayacak, 2-3 km kosabilecek, tansiyonumuzu dusurecek yani daha saglikli olabilecek sekilde bir spor yaptir bize" desek bu forumun yarisindan cogu, Turkiye'nin %95'i nereden baslayacagini bilemez.

Var mi yalan diyen?..

Ozan Ersoy
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozan Ersoy wrote: ...
Daha once yazdigimi bir daha yineliyorum. Gecin teknik direktorlugu, hocaligi, 25 tane milyon dolar para yapan egitimsiz genci yonetmeyi, rakibi cozmeyi, ona gore taktik vermeyi, bir sistem oturtmayi, egitici, ogretici, uzlasici, yardimci olmayi "5-10 kilo fazlamiz var hadi biz su kilolari verdir ve o kiloda kalmayi saglayacak, 2-3 km kosabilecek, tansiyonumuzu dusurecek yani daha saglikli olabilecek sekilde bir spor yaptir bize" desek bu forumun yarisindan cogu, Turkiye'nin %95'i nereden baslayacagini bilemez.

Var mi yalan diyen?..

Ozan Ersoy
Bir sen varsin ama biz de bunun nimetini ve kiymetini bilemiyoruz malasef iste. Ama boyle seyleri bedava yapmamani tavsiye ederim.

Bos laf ettigimi saniyorsan su kadarini soyleyeyim. Madem profesyonel yoneticilik filan diyorlar teklif etsinler bu klubu ben nasil yonetilecegini gostereyim Amerikalilarin dedigi gibi "Soup to nuts"detayina inerek. O milyonluk 25 genc muma doner ve sadece sahada isini yapmaktan baska hicbir sey dusunmez degil, dusunemez bile. Neyi nasil yapacagimi yazacak degilim. Burada bedava ders vermeye hic ama hic niyetim yok bu isten haybeye para, un ve statu kazanan ve de papucumu bile boyattirmayacagim zevati gordukten sonra. Terim'den daha guzel ders ya da seminer veririm bu konuda. Isterlerse fiyatim seminer basina $100 bin dolar ve Antalyada yedi yildizli bi otelde olmak uzere.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Peki pardon ama haldun ustunelmi, Adnan Sezgin mi, Adnan Polatmi
yoksa Ozhan Canaydinmi biliyor bunlarida transfer yapiyorlar?
ben Ozhan Canayadinla yuzyuze konustum, tanirimda, suraya yazi yazsa
fikirlerini koysa , hepiniz dalga gecersiniz bumu yonetti derseniz,
aynen Sinana Kalpakcioglunun buraya yazdigi zirvalari gorup karsi ciktiginiz gibi.
Antrenor istedi oyuncu alindi diyorsan,
birakin sumsuk skibbeyi, Kalli bile aldiramadi tam istediklerini.

Sahsim adina spor yaptim, antrenman yaptim, cesitli aktivitelerim oldu, işletme yonetiminin yurtdisinda masterini yaptim konumun dünyada iyilerinden birinde, yoneticilik yaptim,
kendi sirketimi kurup birsurude adam yonetiyorum ki hepsini sifirdan yetistirdik. Hayatimizin 3,5 yilida yurtdisinda gecti.
Uzmanlik alanim kulturlerin isyapma sekillerine etkileri .
Burada bildigim konu olan ''TURK tipi rekabetcilikten oturu Galatasarayda oyuncun yapilanmasi '' diye yazarken
sen olurmu oyle sey diyordun? Ben sana dedim mi bildigin konuda konus ne biliyorsun diye?
Turkiyede multicultural laflari bilinmeden 10 sene once yaptim bu isi.
Kendimi bildim bileli
Galatasarayi seyrederim ve izlerim (30 yil). Bu zaman zarfinda okuz olsa iyi ile kotuyu karsilastirir, neden o iyiydi, neden bu kotuydu der, sebep sonuc iliskisini kurar. Eskiden bilgi eksikliginden dolayi yorumlarda yanlislar olabiliyordu, simdi hem medya hemde internet vasitasiyla daha cok bilgi sahibiolup okuyorsun.

Daha aylar once bu takim yeni transferle yumusak ve sakatliga meyilli kaldi, Skibbedede kisi olarak Almanyadan aldigimiz istihbaratlara bakarak bu donusumu yapacak yetenege sahip degil dedik. Gecen yil olusturulan alt yapiya, plana, fikre ve sisteme ihanet edildi dedik. Aradan 4 ay gecti, hangisinde yanildik, ne yanlis ?

ONUN ICIN YAZARIM ; EGRI GORDUGUME EGRI; DOGRUYADA DOGRU DERIM. Sen takim calistirdimmi ne konusuyorsun lafindan da cok bunaldim.
NO ADNANS, NO CRY !!
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Nerde bu Kalpakcioglu bu aralar,
Seni gormek icin foruma falan da girmiyor artik
SKIBBE hakkinda uc bes kelime de ben etmek isterdim ama nafile artik
Haftasonu oglanin dogum gunu var keyfimi kacirmayacagim
2 tane kaplumbaga alicam
Adlari biri FELD digeri KAMP olacak. :D

Herkese iyi hafta sonlari,
BB topiginde gorusmek uzere
TRUST GALATASARAY