TSL 13. hafta GS- Hacettepe 3-1 (Baros (3))

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Serif Halimler

TSL 13. hafta GS- Hacettepe 3-1 (Baros (3))

Post by Serif Halimler »

Dün aksamki mactan sonra kimsenin icinden yeni mac basligi acmak gelmiyor galiba.
Dün aksam maci izleyemedim, sadece özet görüntülerini gördüm.
ASY de Hacettepe ile oynanacak maci almak ilk yarinin son 4 haftasina biraz daha iyi bir moralle girmesini saglayacak takimin.
Bu mactan sonra ard arda iki Ankara deplasmani (Ankaragücü ve Genclerbirligi), sonra ASY'de BJK maci ve Sivas deplasmani var.
Bu pazar 3 puani alamazsak, bundan sonraki 4 macta fazla birsey beklememek gerek.

TEK YOL 3 PUAN !

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

sabri----meira--servet---volkan

----------baris-----ayhan---------

-kewell--------lincoln------arda

----------------Baros------------

olarak baslariz... skor ek verirse...

----------topal-----ayhan-----------

aydin----------lincon------------ferdi

--------------Umit--------------------

olarak bitiririz.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Ozgur A. Boztepe wrote:sabri----meira--servet---volkan

olarak bitiririz.
Bu bence Carsamba gunu oynayacagimiz H.Berlin maci oncesi yanlis kadro kurgusu olur. Takim bittik, bos alana deplase olan oyuncu yok. Ayaklari resmen gitmiyor.

Ben olsam
Sabri ve Volkan nin yanina Emre Asik ve Emre Gungor u oynatirim. Balta nin sakatligi devam ediyor.

Orta saha icin H. Berlin macinda Ayhan sahada olmayacak. Bir devre Baris a, bir devre Topal a sakat degilse M. Guven nin yaninda yer veririm. Sol acik bir devre Kewell bir devre Arda.

Ileride mutlaka 90 dk Nonda yi oynatirim, bu adamin ayaklarinin cozulup biraz hareketlenmesi lazim. Oyuna Baros ile baslar, 2.yari oyundan alir yerine Karan i koyardim. Frovetler istikrarli kotuler.

Meira, Servet ve Lincoln bu macta bence hic zaman almamali. Stoperler cok yorgun, Lincoln u ise kendisine Pazar gunu yapilacak basit bir darbeye istinaden Carsamba gunu sahada goremeyebiliriz, yada tam verim alamayiz. Pazar ile Carsamba arasinda 72 saat var, ayagina cok kucuk bir darbe bile alsa saglik kuruluna gitse, Carsamba gunu icin performansi etkilenir.

Hacettepe maci kadrosu

Sabri--Emre G--Emre Asik--Volkan
Aydin--M.Guven--Baris/Topal--Kewell/Arda
Nonda--Baros/Karan

olmali.

Volkan ve Nonda nin ozellikle 90 dk sahada tutmali ve performanslarina bakmaliyiz.

Lincoln u bu macta hic oynatmayin, 1. tiriska liginde bu elemani sakatlayacaklar. Servet in yaptigi hatanin olmasini degil zamanini bekliyorduk. Teknik heyetimiz uyanik davranmadi, golu Servet degil kendisini zaman icinde yonlendirmeyen ve uyarmayan teknik heyet atti. Servet in o pozisyonda yakalanacagini hepimiz bekliyorduk, ne yazik ki olmayacak macta yapti.

Lincoln icin de "hata" iceriginde farkli bir durum soz konusu. Bu oyuncumuza kasitli fauller yapiliyor ve hakemler umursamiyor. Hic ama hic geregi yok Lincoln nun H.Berlin maci oncesi Hacettepe ye karsi oynamasina. Hacettepe macinda Lincoln sakatlanir ve H.Berlin macinda tam verimle oynamazsa bu teknik heyet ciddi sekilde elestirilir.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Ozgur A. Boztepe

Murat Biricik wrote:
Ozgur A. Boztepe wrote:sabri----meira--servet---volkan

olarak bitiririz.
Bu bence Carsamba gunu oynayacagimiz H.Berlin maci oncesi yanlis kadro kurgusu olur. Takim bittik, bos alana deplase olan oyuncu yok. Ayaklari resmen gitmiyor.

Ben olsam
Sabri ve Volkan nin yanina Emre Asik ve Emre Gungor u oynatirim. Balta nin sakatligi devam ediyor.

Orta saha icin H. Berlin macinda Ayhan sahada olmayacak. Bir devre Baris a, bir devre Topal a sakat degilse M. Guven nin yaninda yer veririm. Sol acik bir devre Kewell bir devre Arda.

Ileride mutlaka 90 dk Nonda yi oynatirim, bu adamin ayaklarinin cozulup biraz hareketlenmesi lazim. Oyuna Baros ile baslar, 2.yari oyundan alir yerine Karan i koyardim. Frovetler istikrarli kotuler.

Meira, Servet ve Lincoln bu macta bence hic zaman almamali. Stoperler cok yorgun, Lincoln u ise kendisine Pazar gunu yapilacak basit bir darbeye istinaden Carsamba gunu sahada goremeyebiliriz, yada tam verim alamayiz. Pazar ile Carsamba arasinda 72 saat var, ayagina cok kucuk bir darbe bile alsa saglik kuruluna gitse, Carsamba gunu icin performansi etkilenir.

Hacettepe maci kadrosu

Sabri--Emre G--Emre Asik--Volkan
Aydin--M.Guven--Baris/Topal--Kewell/Arda
Nonda--Baros/Karan

olmali.

Volkan ve Nonda nin ozellikle 90 dk sahada tutmali ve performanslarina bakmaliyiz.

Lincoln u bu macta hic oynatmayin, 1. tiriska liginde bu elemani sakatlayacaklar. Servet in yaptigi hatanin olmasini degil zamanini bekliyorduk. Teknik heyetimiz uyanik davranmadi, golu Servet degil kendisini zaman icinde yonlendirmeyen ve uyarmayan teknik heyet atti. Servet in o pozisyonda yakalanacagini hepimiz bekliyorduk, ne yazik ki olmayacak macta yapti.

Lincoln icin de "hata" iceriginde farkli bir durum soz konusu. Bu oyuncumuza kasitli fauller yapiliyor ve hakemler umursamiyor. Hic ama hic geregi yok Lincoln nun H.Berlin maci oncesi Hacettepe ye karsi oynamasina. Hacettepe macinda Lincoln sakatlanir ve H.Berlin macinda tam verimle oynamazsa bu teknik heyet ciddi sekilde elestirilir.
Ben pek birseyden korkmam. Para kaybetmekten, fiziksel acidan. Cok hata yaptim, cok insani kirdim ve hic birinden pisman degilim.
Ama skibbe olsam, bende senin yukarda yazdigin kadro ile bu maca cikicak yurek yok. Bu maci kaybederse skibbe gider. Bunu oda biliyor.

Yazdiklarina tamamen katiliyorum ama mumkun oldugunu dusunmuyorum.
Icimdeki korku bir isyan
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Ozgur A. Boztepe wrote: Ben pek birseyden korkmam. Para kaybetmekten, fiziksel acidan. Cok hata yaptim, cok insani kirdim ve hic birinden pisman degilim.
Ama skibbe olsam, bende senin yukarda yazdigin kadro ile bu maca cikicak yurek yok. Bu maci kaybederse skibbe gider. Bunu oda biliyor.

Giderse bence Hacettepe macina o kadroyu surecek yuregi olmadigi icin gitmeli. TS berabere, bugunku derbi skoru senin lehine. Bu ortamda takimini motive edemiyor, yedek agirlikli olmasina ragmen kadro kalitene guvenemiyor ve H.Berlin ile Hacettepe maci arasinda onem acisindan ayirim yapamiyorsan, Hacettepe ye puan kaybetmene hic gerek yok. Sende zaten hacet yok gule gule derler adama.

Metalist maci acik ara bu sezon en cok uzuldugum mac, bu macin taraftardaki etkisi de cok yikici oldu. Birisi/birileri bunun tedavisinin Hacettepe yi yenmek degil, H. Berlin macina konsantre olmak ve sonuc almak oldugunu anlatmali.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Ozgur A. Boztepe

Murat Biricik wrote:
Ozgur A. Boztepe wrote: Ben pek birseyden korkmam. Para kaybetmekten, fiziksel acidan. Cok hata yaptim, cok insani kirdim ve hic birinden pisman degilim.

Giderse bence Hacettepe macina o kadroyu surecek yuregi olmadigi icin gitmeli. TS berabere, bugunku derbi skoru senin lehine. Bu ortamda takimini motive edemiyor, yedek agirlikli olmasina ragmen kadro kalitene guvenemiyor ve H.Berlin ile Hacettepe maci arasinda onem acisindan ayirim yapamiyorsan, Hacettepe ye puan kaybetmene hic gerek yok. Sende zaten hacet yok gule gule derler adama.

Metalist maci acik ara bu sezon en cok uzuldugum mac, bu macin taraftardaki etkisi de cok yikici oldu. Birisi/birileri bunun tedavisinin Hacettepe yi yenmek degil, H. Berlin macina konsantre olmak ve sonuc almak oldugunu anlatmali.
Bence o is o koltuga oturunca, o kadar kolay degil.
Icimdeki korku bir isyan
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Ozgur A. Boztepe

tam "yurek" konusunun ustune gelmis.

Belkide o kadar "tirsak" degildir bu adam. Belkide "yurek" futbol takimi kadrosu kurmak degil sadece. :)

Kaynak : maraton

ŞANTAJCILAR ARASINDA BİR DE POLİS VAR!..
Haberi yazdırın 29 Kasım 2008 15:54

Galatasaray'ın Alman teknik direktörü Michael Skibbe'ye geçen yıl, aralarında bir Alman kadın polisin de bulunduğu 2 kişi tarafından şantaj yapıldığı ortaya çıktı.

Almanya'nın başkenti Berlin'de yayımlanan ''B.Z'' gazetesi, Velbert kentinde görev yapan bir Alman kadın polis ile 26 yaşındaki yardımcısının, Skibbe'den 150 bin Avro istediğini, aksi takdirde, hayat arkadaşıyla çekilmiş fotoğraflarını yayınlama şantajında bulunduğunu yazdı.

Savcılığın iddianamesinde, Skibbe'nin cep telefonunun, 14 Aralık 2006 tarihinde Leverkusen'in Beşiktaş'a karşı oynadığı UEFA Kupası karşılaşması sırasında Levenkusen kulübüne ait bir aracın içinden çalındığı, bu olaydan 9 ay sonra söz konusu kadın polisin Skibbe'yi arayarak, kendisine 150 bin Avro ödemediği takdirde cep telefonunun içindeki görüntüleri yayınlamakla şantaj yaptığı belirtildi.

Söz konusu kişilerin, cep telefonunu ya kendileri çalmak ya da hırsızlardan bu telefonu satın almakla suçlandıkları kaydedildi.

Haberde ayrıca, Skibbe'nin, parayı ödeyeceğini söyleyerek polise haber verdiği ve suçlanan kişilerin, 2007 yılının eylül ayında paranın verilişi sırasında şüphelenerek kaçmalarına rağmen polis tarafından aynı gün yakalandıkları ifade edildi.
Icimdeki korku bir isyan
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

GS'yin toparlanmasi lazim. Bunda fizik gucu dusuk oanlarin bu aciklarini bir an once kapamalari (Arda, Kewell, Umit Karan gibi basi cekenler yaninda Baros ve Lincoln'de dahil) anlaminda soyluyorum. Ikincisi saglam bir defans anlayisi ile orta sahanin anlasmasi konusunda kopru olanlarin bu gorevi layiki ile yapmayi artik ogrenmelerinin zamanin gecmekte oldugunu da gorerek soyluyorum.

En onemlisi ise zaten macin 60 dakikasindan itibaren teklemeye baslamalari yuzunden gol atmayi unutanlara gereken mesaj verilerek sezon ortasinda ve sonunda yol ayrimina kontratlari olsa da olmasa da (kira yolu ile Necati nasil yollandi ise Umit ve Nonda da oyle yollanir) baslarina geleceklerinin simdiden hatirlatilmasi ve bundan sonrasinin kendilerine kaldiginin belirtilmesi gerek.

Bunlar yapiliyordur filan diye dusenenleriniz vardir. Ben ise bu islerin toplantiyla moplanti ile degil kendilerini bizzat muduriyete davet edip ozel olarak son ihtarlarin yapildigi konusunda suphelerim var. Hicbirinde gereken gayret olmadigina gore belli ki ellerindeki kontrata guveniyorlar. Bugun Nobre deki istegi gorunce (ki hic sevmedigimi soyledimdi yaptigi sahtekarliklari bildigimden olsa gerek) aradaki fark bas bas bagiriyordu Nonda ve Karan ile karsilastirildiginda. Baros'daki dusus de ortada ama ona biraz daha dayanilabilir. Gerci sahtekarlik konusunda nerdeyse Nobre'yi aratmayacak dereceye geldi. Bu elle oynama isine daha ne kadar dayanacagim bilemiyorum.

Yarin Hacettepe onunde zirvaladiklari takdirde artik soyleyecek fazla bir sey kalmayacak.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Resmi Sitede yayinlanan 29 Kasim idman raporundan alinti:

Sabri Sarıoğlu bu antrenmanın tümüne takımla birlikte katıldı.

Boyun adalelerinde tutulma olan Fernando Meira sağlık merkezinde tedavi edildi. Meira antrenmana katılamadı.

Dün antrenman sırasında bir pozisyonda dirseğinden sakatlanan ancak antrenmanı tamamlayan Orkun Usak bugün tedavisinin ardından dinlendirildi.

Hakan Balta tedavisinin ardından sahada sağlık ekibi eşliğinde çalıştı.

Tobias Linderoth ve Alparslan Erdem'in tedavilerine Metin Oktay Tesisleri sağlık merkezinde devam ediliyor. Tedavilerinin ardından Linderoth sahada, Alparslan ise salonda fizyoterapistler eşliğinde çalıştılar.

Gelelim maca. Umit edelim ve tekrar dileyelim teknik ekibimiz Kewell ve Arda yi oynatsa dahi 45 er dk oynatsin. Lincoln bu sezon en cok gol atan oyuncumuz olmasina ragmen bu macta gorev almamasi taraftariyim. Ayhan nin yoklugunda Meira nin boyun sakatligi nuksetmisken bu oyuncuyu umarim sahaya surmez. M. Guven on libero da siritiyor deniliyorsa Ayhan oynasin. Ayhani Lincoln pozisyonunda da oynatabilir. Topal ve Baris oynamali. Iki Emre stoperde bugun isi gotururler.

Sabri--Emre--Emre--Volkan
Baris--Topal
Aydin--Ayhan--Kewell/Arda
Baros/Karan

H.Berlin macinin onemini taraftar ve klup icin kavramis bir teknik heyet, Kewell ve Arda yi da riske etmez. Ceker Ayhan i sol aciga, Baros/Karan nin arkasina Nonda yi koyar. Bu kadro Hacettepe ye ASY de yetmez aslari koyalim diyen bir teknik heyet varsa, ben artik ne diyeyim!

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

HB maçı önemli de, bu akşam kazanamazsak lig de yalan oluyor.

Mecidiyeköyde pek maç havası yok. Samiyen'in etrafındaki Sarı-kırmızılı sayısı parmakla sayılabilecek kadardı 1 saat önce.

Lige havlu atan takım UEFA'da da uzun süre devam edemez bence. En azından bizim lig takımları edemez.

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Bu aksamki ilk 11:

DeSanctis
Sabri
Meira
Servet
Volkan
Kewell
Ayhan
Baris
Arda
Lincoln
Baros

Bu arada turbunlerde de 11 seyirci falan var, her seyirci bir oyuncu cagirip alkislayacakmis.

Ozgur A. Boztepe

Murat Fahrioglu wrote:Bu aksamki ilk 11:

DeSanctis
Sabri
Meira
Servet
Volkan
Kewell
Ayhan
Baris
Arda
Lincoln
Baros

Bu arada turbunlerde de 11 seyirci falan var, her seyirci bir oyuncu cagirip alkislayacakmis.
Muhtesem, asil, "sessiz" protesto cok kolay olucak desene. Ben 90 dakka fenere giydirmektense, kimse olmasin daha iyi. Yararimiz yok, bari zarar vermeyelim.

Skor yazari, skor taraftari. Herkezin hakki, mantigi anliyorum ve belki bende baska bir zamanda boyle davranabilirdim.

Ama Musteri denince alinmak yok o zaman.
Icimdeki korku bir isyan
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Sakatlik Baris'I olumsuz etkilememis, hala ayagina gelen toplarin yuzde 80ini rakibe veriyor. Bu arada Lincoln'e de al da at diye bir tane verdi ama Lincoln korkunc bir gol kacirdi. Bir tane de Arda'nin pasinda kacirmisti, iki rahat pozisyonda da atamamis oldu.

Hacettepe'yi maci bilmeden izlesem ucuncu ligde iddiali takim derim, uc haftadir gol atamiyorlarmis,ona sasirmadim ama ondan once nasil atmislar sasirdim. Neyse bize muhtemelen atarlar ama.

Fena oynamiyoruz ama karsida cok zayif bir rakip ve yine dakika 24 ve evet dogru bildiniz, gol atamiyoruz.

Ali

Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Ozgur A. Boztepe wrote:
Murat Fahrioglu wrote: ...
Muhtesem, asil, "sessiz" protesto cok kolay olucak desene. Ben 90 dakka fenere giydirmektense, kimse olmasin daha iyi. Yararimiz yok, bari zarar vermeyelim.

Skor yazari, skor taraftari. Herkezin hakki, mantigi anliyorum ve belki bende baska bir zamanda boyle davranabilirdim.

Ama Musteri denince alinmak yok o zaman.
20 dakikadır otomatiğe bağladıkları "Lalalaylaylaaay Şanlı Galağğtasaraaaay" arabesk-ninnisiyle takımı uyutmakta kararlı gözüküyorlar

Can Ergun

Post by Can Ergun »

0-1 gol meira

Post Reply