Fortis TK: Altay-GS 1-2 (yaser 86 ,baros 88')

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Zoban Raftik wrote:
Cengiz Akgun wrote: Ha bu arada soyleyeyim Arda'nin gozunde morluk ya da bir anormallik yoktu.
Nerden gordun abi :)
Ya da nasil gormedin?
Gonul gozunle baktin galiba.

Sol goz altinda morluk vardi.
Buyukce bir foto istedim simdi gec saat olmasina ragmen gelirse,
belge ile konusmus olacagim :)
Goruntu kalitesinden de olabilir. Bir iki kere yuzunu gordum ama gozunde bir anormallik goremedim. Yanilmis olabilirim.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozancigim,

Hayatta basina kotu birsey gelince olacagi varmis oldu, ecel, kader demek bir yaklasim (mesela arabada kemer takmayip kazada olen yakini icin boyle demek), insanlar kemer takinca da olebiliyor ama takmayinca ihtimali artiyor deyip kemer takalim demek baska yaklasim. Politik goruslerini okudukca senin birinci gruptan olduguna inanmayi guc buluyorum bu arada.

Servet sokakta yururken de kaza gecirebilir. Rasyonel insan ve kurumlar aldiklari riskleri bekledikleri odullerle karsilastirip hareket ederler.

Tekrar edeyim, GS icin en ufak bir anlami olmayan bir mac, zilch, nothing, hicbir sey, nada. Bugun Altay'dan bes yese evinde yedekleri ile Malatya'yi yener cikar ceyrek fnale, ucunda para yok, mana yok, kazanilacak herhangi bir sey yok.

Altay bugun maca grupta hala iddiali cikti, Izmir'de oynuyor, hirsli ve de her hirsli Turk takimi gibi tekme atmaya meyilliler. Ali Sami Yen'de Malatya zaten kupadan elenmis, deplasmanda tekme atmaya ne arzusu ne de cesareti olamayacak bir rakip. Simdi bizimki Malatya macina yedeklerle cikacak, Servet kenarda kolu askida aslarla beraber. Bu mu olacagi varmis, oldu?

Werder Bremen ve Leverkusen maclarinda Servet'in sakatlanma ihtimali cok daha az, sifir tabii degil, ama daha az. Zaten ahmaklarla akillilari ayiran birilerinin sifir risk digerinin 100% risk almalari degil. Bremen, Leverkusen bizimkinin mentalitesinden gelme, GS'i yenmek icin tekme atma derdinde olmayacak, kendileri de hazirlik macinda duzgun duzgun oynayacak takimlar. Burada da risk var ama yuzde bir, Altay'la yuzde uc (ornek tabii sayilar), akilli, ogrenme yetenegi olan insanlar yuzde 3le 1i ayirabilenler.

Gecen sene Konya macini oynatinca TFF Ugur sakatlandi, hic icinden olacagi varmis oldu demek gecti mi? Sanirim sen de o riski begenmemissindir, TFF iki-uc hafta sonra oynatabilecegi maci gununde oynatayim diye bir adam bir senedir top oynayamiyor. Ne kazanildi bundan?

Emreler var demissin, biri oynadigi son bes macin dordunde sahayi sakatlanarak terketmis, sag bekte Ugur Ucar var demenin biraz iyisi bu. Emreler yok, Emre Asik var. Onun da kalitesini ve takima katkisini Servet ile karsilastirmayacak kadar futbol bilgine saygi duyuyorum, girmeyecegim.

Temennilerine katiliyorum, ben de umarim cok kisa sureli bir sakatliktir ama de Sanctis otururken Aykut'la cikip kacirilan CL, 3-5-2ler, sahada sacmalarken israrla tutulan oyuncular, sacma sapan, anlamsiz bir maca asil 11 cikip defansin belkemigini falan kaybetmek maalesef hatalar listesi uzuyor.

GS'in en buyuk sansi Lincoln'un Brezilya'dan bugun donmemis olmasi yoksa kesinlikle oynar, bir suru tekme yer, bizimki de kenardan seyrederdi, hep ayni hikaye. Cok guzel top oynatiyor, gercekten sapka cikarmak lazim, epey kisa zamanda becerdi bunu. Obur taraftan fikir kivrakligi, ortamini analiz edip ona gore davranabilme, falan maalesef hak getire.

Omzunda kirik yokmus Servet'in, ama dedim ya, risk/odul analizi degismiyor. Sivas macinda Mehmet Yildiz'a karsi Servetsizlik kotu, Bordeaux karsisinda Servetsizlik kotu, neden, ne icin alindi bugun bu risk?

Ali
Last edited by Ali Gursel on Fri Jan 09, 2009 1:29 am, edited 1 time in total.
Ridicule is the only weapon which can be used against unintelligible propositions.--Thomas Jefferson
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote:
Cengiz Akgun wrote: Gordum canim kardesim, eksik olma. Youtube'da duruyor. Sizin icin "muzir nesriyat" ya badem biyikliklilarin akli ile. Iyi vurmus. Karan cildirmistir. Hic rovesata yapmadi mi bunu gordukten sonra?
Kimmiş onlar?
Seni keklemişler abi :D
Yobazlik sadece bir zumreye ait degil ki? Her fikir grubunun bir yobaz bolumu var. CHP de bile artik carsafliya "madem oyle iste boyle" diyerek 6 isinli parti rozeti takilinca is bitmistir.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Buyuk ALTAY'i tebrik etmek istiyorum.

Sahada 92-93 dogumlu cocuklar vardi.Yas ortalamasi 22- 23 olan bir takimla oynadik.Hele hele bir tanesi neredeyse Levent'ten bir kac yas buyukmus gibi duruyordu.Idollerine hayallerine karsi oynadilar.Varsin biraz topa sert girmis olsunlar.Zannetmiyorum hic biri "ulan su Arda'ya bir cakiim, su Ayhan'i bir ittiim" demis olsun.

Mac sonunda Altay kalecisi Gokhan sesinin titremesinden sempatikliginden ve mac sirasindaki konsantre ve inancli muthis oyunundan dolayi macin bana gore macin adamidir.Cok calismayi surdursun gelecegi parlak.

"Televizyonda Galatasaray'i seyretmeye benzemiyormus, bu cok zordu" dedi.Sanki biraz gonlundeki renkleri acikladi gibi geldi bana :wink:

Penaltiyi kurtarinca ve Yaser'in golunu yiyince aglacayacak sandim.Benim EGE'nin hickiriklara bogulmadan onceki yuz ifadesi ile saga sola bakti.

Altay iyi, tecrubesiz ama iyi, ilk 18'de 9 tane altyapidan genc.Bir iki degerli oyuncu katkisi ile super lige cikabilmelerini cok isterim.

Ama tabi once GOZTEPE. Onlarin durumuna uzulmemek elde mi.?

Galatasaray izin donusu ilk mac olmasi sebebi ile biraz savruk oynamis olabilir, ama azmi kararliligi ve pes etmeyen karakteri ile karsi takimin da tecrubesizligi ile maci kazandi. Ilk devre 30-45 arasi Altayli gencler nasil dayandi hayretler icerisindeyim. :shock: Tum golculer ve forvet kanat oyunculari kabizlik yarisi icindeydi, hangimizin ki daha sert gibilerinden :D

Penalti konusunda itiraf ediyorum duygusal davrandim.Penalti bana gore de penalti idi ama Gokhan'in o penaltiyi kurtarmasini, BAROS'un kacirmasini istedim.Kendi kendime tekrarladigim "atma be BAROS sen yine yolunu bulup bir tane atarsin ama bunu ATMA" lafi neredeyse bir duaya donustu.

Sagolsunlar, ikiside istegimi yerine getirdi. :D
TRUST GALATASARAY
MGC
Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Milliyet:

Servet darbesi

Maçın son dakikalarında rakibiyle girdiği ikili mücadelede yere ters düşen Servet sol omzundan sakatlandı

Karşılaşmadan sonra hastaneye götürülerek röntgeni çekilen yıldız oyuncunun omuz ekleminde doku zedelenmesi belirlendi. Sarı-kırmızılı takım maçın ardından özel uçakla Antalya’ya giderken, İstanbul’a dönen Servet’in durumu yapılacak kontrollerden sonra netlik kazanacak.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Gurdal Cetin wrote: Penalti konusunda itiraf ediyorum duygusal davrandim.Penalti bana gore de penalti idi ama Gokhan'in o penaltiyi kurtarmasini, BAROS'un kacirmasini istedim.Kendi kendime tekrarladigim "atma be BAROS sen yine yolunu bulup bir tane atarsin ama bunu ATMA" lafi neredeyse bir duaya donustu.

Sagolsunlar, ikiside istegimi yerine getirdi. :D
Ben de buna benzer bir hisse kapildim. Burada soylemedim ama Baros bunu atamayacak dedim icimden. Zaten o dakikaya kadar canla basla oynamis bir takimin penaltuyla yikilmasi biraz da ayip olacakti. Cok iyi oldu. Hic olmazsa penalti bizi yikti diyemediler. kalecileri iyi ama bu isler boyle tek macla bitmiyor. devamli izlemek lazim kesin karar vermeden once. Rahmetli annemin dedigi gibi "kadinlik bir gune mahsus olsa ne guller kondururdum" benziyor bu turlu oyun.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Milliyeti bos verin diyecegim ama Acibadem hasthanesinde yapilan muayenelerin de nasil yapildigini biliyoruz. Resmi sitede soyle denmis,

http://www.galatasaray.org/futbol/futbo ... r/2852.php

Ben sahsen umutluyum. O anda cani yandi ama cok kotu bir sekilde dusmedi gibi gozuktu. Adam muhallebi cocugu degil. Aci patlican cinsten. Bir iki hafta sonra doner sahaya onda o hirs oldukca.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Post Reply