TSL 17. hafta Sivas - Galatasaray 2-0

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Locked
Serif Halimler

TSL 17. hafta Sivas - Galatasaray 2-0

Post by Serif Halimler »

Gecen sezon ligin bitimine iki hafta kala 33. hafta Sivas'ta oynadigimiz ve 5-3 kazandigimiz müthis mac hicbirimizin aklindan cikmamistir sanirim.
Fakat Ocak ayinda Sivas'taki saha kosullari Galatasaray aleyhine.
Galatasaray'in oynadigi futbol icin olumsuz bir zemin.
En azindan kar ve buz olmamasini diliyorum.
2-3 hafta evvel TSL takimlarinin sahalari konusunda bir yazi yazmistim ve öneri getirmistim.
TSL'de oynayan tüm takimlarin sahalarinin Federasyon tarafindan belli standarda getirilmesi gerekiyor, özellikle kislarin sert gectigi illererdeki sahalara zemin kaloriferi yapilmasi sart.
Kulüplerin ekonomik gücü yoksa federasyonun ve yayinci kurulusun maddi destek yapmasi lazim.
Sivas'i yenip zirveye bir adim daha yaklasmamiz gerekiyor.
2009 yilinda 3 kupa birden bekliyoruz.
Eh ben gazi verdim, artik kadrolari siz kurun.
Last edited by Serif Halimler on Wed Jan 14, 2009 9:56 am, edited 3 times in total.
UEFA'da Arsenal'i, Süper Kupada Madrid'i.....

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Saha şartları insanın gözünü korkutuyor.
Tokatta oynana maçı görünce içim acıdı. Futbol falan değildi oynanan.
Yapacak birşey yok!
Herkesin kayserililer gibi stat yapması lazım, tek çare bu :D
Umarım bizim stadın üstü kapanıyordur :D

Omer K. KOCAOGLU

Post by Omer K. KOCAOGLU »

Endusturilesen futbol. :D

Bir gunde iki mac oynuyoruz.Saatleri cakismasa bari. :lol:

Serif Hocam, maclarin tarihleri ayni olmus...
UEFA Kupasi,Super Kupa,Engelsiz Aslanlar 2 Kez Avrupa, Dunya ve Kitalararasi Sampiyonu ,Avrupa Bayanlar Basketbol Sampiyonu

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

FB tokat macini oynamasa ben hemen kilciklik yapip yonetimin "karda buzda mac oynattiriyonuz bak gecen sene Ugur sizin yuzunuzden sakatlandi hayt huyt " demesini savunacaktim ama adamlar cikti oynadi.

Hava durumu ne olur bilmem ama bizimkiler iclerine yun don ve ayaklarina ozel krampon giymeleri sart.

Aslinda bu maca gitmek lazim, karli havalarda statta kartopu felan cok makara olur :D

Tabi 40 kusur saat git gel yolu saymiyorum.Ucak biletleri bir hayli dustu Turkiye'de, gecenlerde 29 TL diye bir fiyat gordum gazetede , burada yazilamayacak seyler soyledim kendi kendime :D
TRUST GALATASARAY
MGC

Burak Ayyildiz

Post by Burak Ayyildiz »

weather.com'a göre, mac günü ya da mactan önceki günlerde Sivas'ta yagis yok; mac saatinde de hava +2 C civarinda olacak. Önümüzdeki hafta ortasi günün en yüksek sicakligi Sivas icin -6, -7 lerdeyken hafta sonuna dogru yurdu etkileyecek nispeten ilik hava dalgasi ile mac günü hava sicakligi +2 C olacak. Hava soguk ama en azindan "nasty" olmayacak :)

Ahmet Ünaydin

Post by Ahmet Ünaydin »

Bu arada dün NTV'nin haberine göre, Sivasspor maçı İstanbul'da oynamak üzere bizimkilere başvurmuş; ama ligin son maçını Sivas'da oynamamak için kabul görmemiş.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Keske lig macini da oynamasak. Takimda sakat olacak sonra. Saha da buzlu mu imis neymis. Sivas'a ligden el cektirmeli. TFF yeni bir kural cikarmali GS bundan sonra hep Avrua maci oynasin lig macina luzum yok bizi iyi temsil ediyorlar boyle devam etsinler demeliler. Nedir yahu bu luzumsuz kupa maclari. Lincoln cocuk surada dogru durust 10 mac oynayacak sevki kirilmasin.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ahmet Ünaydin wrote:Bu arada dün NTV'nin haberine göre, Sivasspor maçı İstanbul'da oynamak üzere bizimkilere başvurmuş; ama ligin son maçını Sivas'da oynamamak için kabul görmemiş.
İstanbulda oynama muhabbetini ben başa Olimpiyat stadı olarak algılamıştım :D

İstanbulda tam maç havası var şu sıra..

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cola Turka İdman Raporu: 18 Ocak 2009 Pazar

Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı, çalışmalarına bu sabah Florya Metin Oktay Tesisleri Jupp Derwall antrenman sahasında basına ve taraftara kapalı olarak yaptığı tek antrenmanla başladı.

Teknik ekibimiz Michael Skibbe, Cevat Güler ve Nezih Ali Boloğlu yönetiminde, saat 10:30’dan itibaren yapılan antrenmanda Malatyaspor karşısında forma giyen oyuncular rejenerasyon koşusu yaptılar.

Antrenmanın ana bölümünde Malatyaspor karşısında oynamayan oyuncular teknik bir çalışma yaptılar.

Antrenman soğuma ve açma germe çalışmalarıyla tamamlandı ve oyuncular öğle yemeği için merkez binamıza geçtiler.

Servet Çetin fizyoterapistler eşliğinde takımdan ayrı çalıştı.

Hafif sakatlıkları bulunan Ümit Karan ve Fernando Meira’nın tedavileri rejenerasyon koşusu ardından gerçekleştirildi.

Hafif sakatlığı bulunan Volkan Yaman takımdan ayrı düz koşu yaptı.

Hafif sakatlıkları bulunan Shabani Nonda ve Barış Özbek tedavilerinin ardından özel egzersiz programı uyguladılar.

Malatyaspor müsabakasında karın adalesi problemi yaşamasına rağmen karşılaşmayı tamamlayan Mehmet Topal ve aynı karşılaşmada dizine darbe alan Cassio Lincoln rejenerasyon çalışmasına katılmadılar. Oyuncuların tedavilerine Metin Oktay Tesisleri sağlık merkezinde başlandı.

Hasan Şaş tedavisinin ardından fizyoterapistler eşliğinde salonda çalıştı.

Tedavisi süren Mehmet Güven, Tobias Linderoth ve gribal enfeksiyon geçiren Ferdi Elmas ise dinlendirildi.

Morgan de Sanctis
ve Murat Akça bugünü izinli olarak geçirdiler.

Harry Kewell, Uğur Uçar ve Serkan Çalık’ın ameliyat sonrası rehabilitasyon çalışmaları devam ediyor.

19 Ocak Pazartesi gününü izinli olarak geçirecek olan Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı hazırlıklarına 20 Ocak Salı günü saat 17:00’de Florya Metin Oktay Tesisleri’nde basına ve taraftara kapalı olarak gerçekleştireceği çalışma ile devam edecek.
İdman raporu sağlık raporuna dönmüş. Tam 17 kişi tedavi altında...

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cola Turka İdman Raporu: 20 Ocak 2009 Salı

Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı, çalışmalarına, bir günlük iznin ardından, bu akşam Florya Metin Oktay Tesisleri Jupp Derwall antrenman sahasında basına ve taraftara kapalı olarak yaptığı tek antrenmanla başladı.

Antrenman öncesi Merkez Hakem Kurulu EPAK Üyesi ve İstanbul İl Hakem Kurulu Başkanı Ahmet Erdoğan, teknik heyetimiz ve futbolcularımızla, oyun kuralları ile ilgili bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Teknik ekibimiz Michael Skibbe, Cevat Güler, Burak Dilmen ve Nezih Ali Boloğlu yönetiminde, saat 17:30’dan itibaren yapılan antrenman koşu çalışmasıyla başladı.

Antrenmanın ana bölümünde kalecilerin de katıldığı teknik bir çalışma yapıldı.

Antrenman soğuma çalışmalarıyla tamamlandı ve oyuncular akşam yemeği için merkez binamıza geçtiler.

İzinden dönen Morgan de Sanctis ile hafif sakatlıkları bulunan Ümit Karan, Volkan Yaman, Barış Özbek ve Fernando Meira takımla beraber antrenmanın tamamına katıldılar.

Servet Çetin ve Tobias Linderoth fizyoterapistler eşliğinde takımdan ayrı çalıştılar.

Sağ ayak aşil tendonunda ağrısı bulunan Shabani Nonda’nın tedavisine Metin Oktay Tesisleri sağlık merkezinde devam ediliyor. Oyuncu takımdan ayrı çalıştı.

Cassio Lincoln sol kaval kemiğinin üst tarafına almış olduğu darbeden, Mehmet Topal ise sağ kasık kasındaki sertleşmeden dolayı takımdan ayrı özel çalıştılar. Bu iki oyuncunun tedavilerine Metin Oktay Tesisleri Sağlık Merkezi'nde devam ediliyor.

Hasan Şaş tedavisinin ardından fizyoterapistler eşliğinde salonda çalıştı.

Gribal enfeksiyon geçiren Ferdi Elmas takımdan ayrı koşu çalışması yaptı.

Ayak bileğine almış olduğu darbe ile oluşan kemik ödemi ve sağ dizinin üst kesimindeki tendon zorlanması sebebiyle tedavisi süren Mehmet Güven antrenmana katılmadı.

Harry Kewell
ve Murat Akça’nın Metin Oktay Tesisleri sağlık merkezinde, Uğur Uçar ve Serkan Çalık’ın ise Almanya’da ameliyat sonrası rehabilitasyon çalışmaları devam ediyor.

Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı çalışmalarına 21 Ocak Çarşamba günü saat 10:30’da Florya Metin Oktay Tesisleri’nde basına ve taraftara açık, saat 17:00’de ise basına ve taraftara kapalı olarak gerçekleştireceği çift antrenman ile devam edecek.
Arızalı sayısı:12

Burak Ayyildiz

Post by Burak Ayyildiz »

En azindan bu kadar sakat ve cezalinin üstüne Cumartesi günü saha ve havaya karsi savasmayacagiz:
Mac saati ve öncesinde yagis beklenmiyor; tahmin edilen hava sicakligi 7C

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cola Turka İdman Raporu: 21 Ocak 2009 Çarşamba (Akşam)

Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı, çalışmalarına bu akşam Florya Metin Oktay Tesisleri Jupp Derwall antrenman sahasında basına ve taraftara kapalı olarak yaptığı antrenmanla devam etti.

Teknik ekibimiz Michael Skibbe, Cevat Güler, Burak Dilmen ve Nezih Ali Boloğlu yönetiminde, saat 17:00’den itibaren yapılan antrenman topla ısınma hareketleriyle başladı.
Antrenmanın ana bölümünde orta ve şut çalışması yapıldı.

Antrenman soğuma çalışmalarıyla tamamlandı ve oyuncular akşam yemeği için merkez binamıza geçtiler.

Tedavisi devam eden Mehmet Topal ve Barış Özbek takım antrenmanın bir kısmına katıldılar. Çalışma sırasında sol ayak bileği burkulan Semih Kaya antrenmanı tamamlayamadı.

Servet Çetin ve Tobias Linderoth fizyoterapistler eşliğinde takımdan ayrı çalıştılar.

Tedavisine Metin Oktay Tesisleri sağlık merkezinde devam edilen Shabani Nonda takımdan ayrı çalıştı.

Cassio Lincoln ve Mehmet Güven’in tedavilerine Metin Oktay Tesisleri sağlık merkezinde devam ediliyor.

Hasan Şaş tedavisinin ardından fizyoterapistler eşliğinde salonda ve sahada çalıştı.
Sol kaval kemiğinde ağrısı olan Aydın Yılmaz antrenmana katılmadı.

Gribal enfeksiyon geçiren Ferdi Elmas gnü dinlenerek geçirdi.

Harry Kewell
ve Murat Akça’nın Metin Oktay Tesisleri sağlık merkezinde, Uğur Uçar ve Serkan Çalık’ın ise Almanya’da ameliyat sonrası rehabilitasyon çalışmaları devam ediyor.

Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı çalışmalarına 22 Ocak Perşembe günü saat 17:00’de basına ve taraftara kapalı olarak gerçekleştireceği antrenman ile devam edecek.
Arızalı sayısı: 15

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

FB Trabzon maçı hazırlıklarını Selçuk hariç tam kadro sürdürmüş, bizde ise arızalı sayısı 12-20 arasında değişiyor.

Trabzon ilk yarıyı neredeyse yok denecek kadar az sakatla götürdü, hiç bir kilit oyuncuları uzun süre maç kaçırmadı.

Bu iş tamamen tesadüf mü yahu, ayıp değil bilmemek, sorup öğrenelim, Deivid'in Uğur Uçar'ın sakatliğindan aylar, Linderoth'unkinden yıllar sonra ayak bileği kırıldı, adam ceylan gibi sahalarda, bizimkiler neredeyse torunlarına futbol kariyerlerini anlatacaklar hastahane, revir köşelerinde.

Bir takımın nasıl sürekli 10dan fazla arızalı oyuncusu olur, artık sağlık kurulu mudur, Acıbadem midir her kşmse birileri işini yapamıyor galiba demek lazım değil mi (hadi hocanın harika kadro kuruşlarını bir yana bıraktım)?

Ali
Ridicule is the only weapon which can be used against unintelligible propositions.--Thomas Jefferson

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ali Gursel wrote:...
Bir takımın nasıl sürekli 10dan fazla arızalı oyuncusu olur, artık sağlık kurulu mudur, Acıbadem midir her kşmse birileri işini yapamıyor galiba demek lazım değil mi (hadi hocanın harika kadro kuruşlarını bir yana bıraktım)?

Ali
Sorun yukarda dile getirmege calistigin gibi. Ugur Ucar'i badem eden Acibadem. Artik bunu sagir sultan biliyor. Avrupali birine olsaydi sadece hasthaneyi degil bir taraflarini da satsalar acilan tazminati odeyemezlerdi. Bu arada GS da nasibini alirdi. Ugur Ucar oldugu icin ah pasam gececek insallah ile idare ediyorlardir. Ne demis Ataturk "beni Turk doktarlarina emanet ediniz" demis ya. O yuzden Kewell filan ulkesine gidip pasa pasa fitik ameliyatini oldu.

Lindroth icin ise doktor ne yersin yesin ama artik oynamasin demis.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Cengiz Akgun wrote: Ugur Ucar'i badem eden Acibadem. Artik bunu sagir sultan biliyor.
Ben sagir degilim, sultan da degilim. Ben bilmiyorum.

Sen bildigine gore, Ugur'un sakatliginin icerigini, ne kadar kotu oldugunu, ameliyatinda ve iyilestirme surecinde nelerin yanlis yapildigini genis tip bilgine dayanarak bizlere anlatabilir misin?

Yine bilmedigimden soruyorum. Herhangi unlu futbolcularindan birinin ciddi sakatlandigi ama bir turlu eski haline donemedigi, sonunda da kulubunu ve tedavi eden doktora karsi tazminat davasi actigi ve kazandigi davayi biliyor musun?

Ozna Ersoy

Locked