TSL 20: Antalyaspor - Galatasaray: 1-0

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Kerem Gurdol

Post by Kerem Gurdol »

Bu Türk hakemleri baraj da actiramiyor, baraji bozana sari kart da veremiyor. Iki metre var vurusu kullananla topa müdahale eden arasinda, yaziklar olsun.
Last edited by Kerem Gurdol on Sat Feb 14, 2009 4:31 pm, edited 1 time in total.

Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

De Sanctis cok onemli iki tane ust uste vurusu onledi. Baros'a ceza sahasi disinda faul. Penalti diyor Baros ama disarda. Frikik oldu ve SABRI vurdu. Ama oyle bir vurdu ki ben su halimle o topa vursam yemin ederim daha iyi vururum :D Topa yerden sert vurdu guya. Baraja takildi. Bu adam yine deli etmeye basladi beni!

Bu takima ne oldu ya. Kewell gittikten sonra hafif bir sallanir gibi olduk. Lincoln gitti iyice bozulduk. Ilerdeki o "magic" kayboldu gitti. Sasirtiyor beni bu takim son zamanlarda.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Celal Gürcüoglu wrote:De Sanctis cok onemli iki tane ust uste vurusu onledi. Baros'a ceza sahasi disinda faul. Penalti diyor Baros ama disarda. Frikik oldu ve SABRI vurdu. Ama oyle bir vurdu ki ben su halimle o topa vursam yemin ederim daha iyi vururum :D Topa yerden sert vurdu guya. Baraja takildi. Bu adam yine deli etmeye basladi beni!

Bu takima ne oldu ya. Kewell gittikten sonra hafif bir sallanir gibi olduk. Lincoln gitti iyice bozulduk. Ilerdeki o "magic" kayboldu gitti. Sasirtiyor beni bu takim son zamanlarda.
Celal, sen de biraz mektepler olmasa milli eğitim bakanlığı işi gibi yazmışsın, Kewell gitti, Lincoln gitti, takıma ne oldu demişsin. Yani Arda ve Baros da çıkarsa iyiden iyiye bozulacağız sanki. :lol:

Oyuncuların sürekli dayaktan sakat, sağlam adamlarını hakemler bir sebep icat edip atıyorlar, bu adamlar da makine değil sonunda. Ha, bir de bizim 11in en az yarısı Çarşamba maç yaptı (Meira, Baros, Arda, Servet, Ayhan, Topal, yarıdan fazladır hatta) Antalya'lı tosunlar bir haftadır yatıyor. Yani ikinci yarı daha da zor olacak.

Şu maçtan üç puan lazım ama belli mi olur.

Ali
Ridicule is the only weapon which can be used against unintelligible propositions.--Thomas Jefferson

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bir pozisyon verdik. Birkaç tane bulduk. Özellikle Baroş'un kale dibindeki pozisyonu çok netti. Nonda'nın vuruşuda gol olabilirdi, Ömer şanslıydı.

Hakem'in henüz bir hatasını görmedim. Baroş'un penaltı pozisyonuda buna dahil...

Celal Gürcüoglu

Ali Gursel wrote:
Celal Gürcüoglu wrote:De Sanctis cok onemli iki tane ust uste vurusu onledi. Baros'a ceza sahasi disinda faul. Penalti diyor Baros ama disarda. Frikik oldu ve SABRI vurdu. Ama oyle bir vurdu ki ben su halimle o topa vursam yemin ederim daha iyi vururum :D Topa yerden sert vurdu guya. Baraja takildi. Bu adam yine deli etmeye basladi beni!

Celal, sen de biraz mektepler olmasa milli eğitim bakanlığı işi gibi yazmışsın, Kewell gitti, Lincoln gitti, takıma ne oldu demişsin. Yani Arda ve Baros da çıkarsa iyiden iyiye bozulacağız sanki. :lol:

Oyuncuların sürekli dayaktan sakat, sağlam adamlarını hakemler bir sebep icat edip atıyorlar, bu adamlar da makine değil sonunda. Şu maçtan üç puan lazım ama belli mi olur.

Ali
Ali iyide bu kadar etkilememesi lazim. Gecen yil Lincoln hic yoktu ama takimin yine bir cizgisi vardi. Kewell zaten yoktu. Tabii ki en onemli iki eksigi takimin ama yine de bu kadar organizasyonu bozuk forvet hatti olmamasi lazim. Bence Nonda olmasa belkide daha iyi olucaz.

Kerem Gurdol

Post by Kerem Gurdol »

Celal Gürcüoglu wrote:Ali iyide bu kadar etkilememesi lazim. Gecen yil Lincoln hic yoktu ama takimin yine bir cizgisi vardi. Kewell zaten yoktu. Tabii ki en onemli iki eksigi takimin ama yine de bu kadar organizasyonu bozuk forvet hatti olmamasi lazim. Bence Nonda olmasa belkide daha iyi olucaz.
Ben buna katilamayacagim. GS gecen sene öncelikle yüksek mücadele gücü ve hirsiyla kazaniyordu . Bu sene ara ara oynanan "magic" : ) gecen sene yoktu.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Kotu bir ilk yari izledik. GS'in pasli oyunu islemiyor. Takimin da beyni yok. Son 10 dakika bir kere bile Arda'nin adini duymadim. Oyundan cikti deseler inanirdim. Bu benim icin bir ilk oluyor. Aklima gelen nedenler: Takimin onemli bir maci var 3 gun sonra, akillar orada ve milli maclar yuzunden bir arada calisamadilar.

Yine de pozisyon bulduk bulmadik degil. Nonda'nin iki sutu var. Baros'un direkte patlayan sutu var. Kaleciyi calimlayip bos kaleye vurmak yerine kendini atip penalti yaptirmaya calistigi pozisyon var. Bir iki duran top var.

Volkan kotu bir ilk yari cikardi. Savunmada Servet de savruk. Orta alanda Topal ciliz, silik bir oyun cikariyor. Baris aldigi toplari eziyor. Ayhan oyunu hizlandirmaya calisiyor ama kaptani dinleyen yok. Arda dedigim gibi oyunda yok gibi.

Bu sene Lincoln var hersey farkli bir seviyeye cikiyor, paslar duzeliyor, goller artiyor, pozisyonlar bol bol geliyor. Lincoln yok her sey inanmasi guc bir seviyeye iniyor.

Hakem iyi bir ilk yari cikardi. Nonda ve Senol'a neden sari kart verdi anlamadim ama kararlarinda iyiydi. Antalya cok sert kemik kiran sekilde oynamiyor ama 35. dakikada Antalya 14, GS 4 faul gibi bir durum vardi. Surekli cekiyorlar, indiriyorlar, dondurmuyorlar.

Ozan Ersoy

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Celal Gürcüoglu wrote:
Ali Gursel wrote:

Oyuncuların sürekli dayaktan sakat, sağlam adamlarını hakemler bir sebep icat edip atıyorlar, bu adamlar da makine değil sonunda. Şu maçtan üç puan lazım ama belli mi olur.

Ali
Ali iyide bu kadar etkilememesi lazim. Gecen yil Lincoln hic yoktu ama takimin yine bir cizgisi vardi. Kewell zaten yoktu. Tabii ki en onemli iki eksigi takimin ama yine de bu kadar organizasyonu bozuk forvet hatti olmamasi lazim. Bence Nonda olmasa belkide daha iyi olucaz.
Hem Lincoln hem Kewell olmayınca gol organizasyonu yapabilecek tek adam Arda. Abartmıyorum, Arda'dan sonra ikinci en iyi şansın Sabri, gerisini sen düşün. :lol:

Geçen sene çok farklı bir oyun oynuyordu GS, gole gitme yolu çok farklıydı, bu sene Lincoln-Kewell-Arda'dan başlayan bilinçli gol organizasyonları lazım. Sahada bir tek Arda olursa, rakip hoca da biraz buna göre oynarsa GS'ın gol atması zorlaşır, Sabri'den iyi orta, Ayhan ve Barış'tan isabetli şut gibi 3-6 ayda bir olan olaylara kalır iş.

Ali
Ridicule is the only weapon which can be used against unintelligible propositions.--Thomas Jefferson

Celal Gürcüoglu

Kerem Gurdol wrote:
Celal Gürcüoglu wrote:Ali iyide bu kadar etkilememesi lazim. Gecen yil Lincoln hic yoktu ama takimin yine bir cizgisi vardi. Kewell zaten yoktu. Tabii ki en onemli iki eksigi takimin ama yine de bu kadar organizasyonu bozuk forvet hatti olmamasi lazim. Bence Nonda olmasa belkide daha iyi olucaz.
Ben buna katilamayacagim. GS gecen sene öncelikle yüksek mücadele gücü ve hirsiyla kazaniyordu . Bu sene ara ara oynanan "magic" : ) gecen sene yoktu.
Ben gecen sene ile ayni sistem demedim. Bir duzeni vardi ve o sekilde gidiyordu Lincoln ile veya onsuz. Bu sene tabii ki Lincoln ve Kewell bu sistemde daha onemli oyuncular ama bu kadar gece gunduz farki olmamasi lazim. Onu diyorum.

Celal Gürcüoglu

Ali Gursel wrote:
Celal Gürcüoglu wrote:
Ali Gursel wrote: Celal, sen de biraz mektepler olmasa milli eğitim bakanlığı işi gibi yazmışsın, Kewell gitti, Lincoln gitti, takıma ne oldu demişsin. Yani Arda ve Baros da çıkarsa iyiden iyiye bozulacağız sanki. :lol:

Ali
Hem Lincoln hem Kewell olmayınca gol organizasyonu yapabilecek tek adam Arda. Abartmıyorum, Arda'dan sonra ikinci en iyi şansın Sabri, gerisini sen düşün. :lol:

Geçen sene çok farklı bir oyun oynuyordu GS, gole gitme yolu çok farklıydı, bu sene Lincoln-Kewell-Arda'dan başlayan bilinçli gol organizasyonları lazım. Sahada bir tek Arda olursa, rakip hoca da biraz buna göre oynarsa GS'ın gol atması zorlaşır, Sabri'den iyi orta, Ayhan ve Barış'tan isabetli şut gibi 3-6 ayda bir olan olaylara kalır iş.

Ali
Bir daha yaziyim. Gecen sene ile alakamiz yok ama bir futbolcu cikinca bu kadar dusus olmamali. Arda mesela bu gorevi yeri geldiginde yapacak. Yapmiyor degil ama bir Lincoln seviyesinde degil. Lincoln bir macta 10 tane golluk top atiyorsa, Arda'da 5 tane atsin. Yine o cizgi korunur ama Arda Lincoln gittiginden beri bi Denizli macinda atti oyle topu, o da gol oldu. Gerci bir iki maci izleyemedim, onun icin bu yorum belki de yanlistir. Nonda'da bence ileriyi bozuyor. Hizli dusunemiyor. Bu seneki sistemde cok siritiyor Nonda.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Volkan'in el parmagi kirildi ya da cikti.

Ozan Ersoy

Celal Gürcüoglu

Bari berabere kalin diyesi geliyor insanin icinden.

1-0 maglubuz

dak. 60

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Sabri'nin buyuk hatasi. Ceylan'i birakip ortada basmaya kalkinca Tita topu kaldirdi ceylan'in yerden ortasi Ahmet Kuru duzgun bir vurusla gol yapti.

Ozan Ersoy

Kemal Bakircioglu

Post by Kemal Bakircioglu »

Bugun Baros bozuk. Gol cikmaz. Nonda hareketli. Ortasahada ara pasi verecek oyuncumuz yok, Aydin , Baris etkisiz kaliyor. Arda ortaya yakin olmali.
Kemal Bakircioglu

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Celal Gürcüoglu wrote:Bir daha yaziyim. Gecen sene ile alakamiz yok ama bir futbolcu cikinca bu kadar dusus olmamali. Arda mesela bu gorevi yeri geldiginde yapacak. Yapmiyor degil ama bir Lincoln seviyesinde degil. Lincoln bir macta 10 tane golluk top atiyorsa, Arda'da 5 tane atsin. Yine o cizgi korunur ama Arda Lincoln gittiginden beri bi Denizli macinda atti oyle topu, o da gol oldu. Gerci bir iki maci izleyemedim, onun icin bu yorum belki de yanlistir. Nonda'da bence ileriyi bozuyor. Hizli dusunemiyor. Bu seneki sistemde cok siritiyor Nonda.
Celal, içlerinde olmadan bilmek zor ama bu seneki takım psikolojik olarak geçen senekinden daha kırılgan, belki çok daha kırılgan. Bunda söylemeyi sevsek de sevmesek de ayrılan bir oyuncunun önemli rolü var. Hakan takıma değişik bir zihinsel hava, direnç, hırs veriyordu.

Bu sene çok daha beceriye dayalı bir oyun var ama bu oyun tarzı tekme ve hakem saldırısına çok daha açık. Geçen sene zaten hakem saldıramıyordu, saldırsa takım daha da hırslanıyordu.

Belli ki bu sene böyle değil.

Yazık. Ama bir Sıvas buz dansı, iki-üç kırmızı kart, GS'ın kimyası bozuldu.

Yönetimin tepkisi gecikti belki de. Kupayı takip etmek de hataydı, yazdık yazdık ama neye yarar. Umarım UEFA'ya da sıçramaz bu iş ama GS'ın kimyası bozulmuş maalesef.

Ali

Post Reply