UEFA Hamburg - GS 1-1 (Ayhan)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Davut Gerçekcioğlu

Post by Davut Gerçekcioğlu »

Öncelikle meira transferi konusunda birkaç şey söylemek istiyorum. Kulübün kasasına girecek ciddi miktarda parayı bir kenara bırakalım, şu ana kadar hiçbirimizi tatmin edemedi meira. Ayrıca şu birkaç maçlık süreç için değilde uzun vadede düşünürsek, emre güngör, servet ve emre aşık bu bölge için yeterli zaten. Ben bu olayı geri çevrilemeyecek bir nimet olarak görüyorum.

Yarınki maçta büyük ihtimalle tek forvet çıkacağız maça. nonda ağır basıyor gibi görünsede, bülent hoca ümit karana şans verebilir. Eğer ümiti oynatırsa bana göre büyük bir hata olur, çünkü ümit ayağında top tutan ve geriden gelenlere pozisyon üreten bir oyuncu değil. Nonda ise ayagında topu iyi tutuyor ve destek bindirmeleri çok iyi görebiliyor.Hatta ümit ve barostan daha çok hakim ayağına. (Barosun ayrı meziyetleri var tabi). Üstelik Pivot rolünü iyi oynuyor bana göre. Nondanın tek sıkıntısı hırs ve motivasyondan eksik olması. Bunu sağlayacak olan da bülent hoca, takımın tek ihtiyacı hırs ve motivasyon.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bu sezon garip seyler oluyor,alinan kararlara baktigimda plansizlik goruyorum.Kulubun menfaatleri geregi,Meira tabii ki gonderilebilir;ama zamanlama yanlis.Umarim Hamburg macinda bir problem yasamayiz.

Uzun donemde Meira'nin acigini kapatacagimizi dusunuyorum.Dedigim gibi zamanlama cok kotu.
nefvakfi.org

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Selçuk Samli wrote:Bu sezon garip seyler oluyor,alinan kararlara baktigimda plansizlik goruyorum.Kulubun menfaatleri geregi,Meira tabii ki gonderilebilir;ama zamanlama yanlis.Umarim Hamburg macinda bir problem yasamayiz.

Uzun donemde Meira'nin acigini kapatacagimizi dusunuyorum.Dedigim gibi zamanlama cok kotu.
parayi tatli gorduler. Adnan kacin kurasi? Kadikoy'de final derken agzi soyluyor ama baska yerinden baska oynadigi ortada. Kimsenin final minal bekledigi yok. Lig sampiyonlugunu kurtarirlarsa ne ala. Bosa gecen bir sene diye yazin bunu bir kenera.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Can Ergun

Post by Can Ergun »

LigTv Hamburg'un bu sezon tüm maçlarını gösteriyor şu an, birinci haftadan beri izliyorum.Attıkları goller yaptıkları ataklar tabiri caizse tam öküzleme...
Ne bir verkaç,arka arkaya paslaşma hiçbiri yok denecek kadar az.
Varsa yoksa duran top,korner,şutlardan doğan karamboller yani biraz Fener biraz Sivas havası var takımda.Arda,Lincoln,Kewell gibi oyuncuları yok.

Servet yokken bu hava topları canımızı sıkabilir gol yiyebiliriz ama bu heriflere 5 atmak da olası.Onlarda Demel diye bir azman var defansta,bildiğim kadarıyla o da yok maçta.Şu an 10. hafta maç özetini gösteriyor,yok abicim futbol falan oynamıyor bu herifler,duran top,korner,serbest vuruş,seken top.

Bu kafa,yan top olaylarına karşı 1.90 lık Semih Kaya daha isabetli bir seçim olur.Benim biraz içim rahatladı.Umarım totemleri bozmamışımdır.

Sonradan edit:
Bıraktım Inter-Man U maçını izlemeyi,bakıyorum Hamburger'e.Heriflerin Bundesliga'daki durumları da bol bol aldıkları 2-1,1-0 gibi tek farklı skorlar sayesinde.Hoffenheim gibi takımlara 3-0 yenilmeleri e var.Leverkusen'i 2-0 dan 3-2 yenmişler ama kırmızı kart sayesinde ve yine saçmasapan gollerle.Durmadan korner golü.Bunlar kesinlikle Bordo'dan daha iyi bir takım değil,orta saha mücadeleye dayalı değil,bunun yanında Arda veya Lincoln'ün yaptığı işler de yok ne biçim orta sahaysa?

M.Topal ve Servet olsaydı zevkü sefa gecesi garanti derdim ama totemler aşkına bişi demiyorum.

Murat Kara

Post by Murat Kara »

Can Ergun wrote:yani biraz Fener biraz Sivas havası var takımda.
Eyvah demek ki yenilecez!

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Sivas sahası,Hakem,Şükrü Saraçoğlu gibi parametreler bu denklemden çıkınca geriye endişe duyulcak bir şey göremiyorum Sivas ve Fener kelimelerini duyduğumda.

Ozgur Al

Post by Ozgur Al »

Can Ergun wrote:Meira gittiğine göre yeni kadromuz :

----------------Santics------------------
Sabri------Emre------Semih------Balta
-------------Barış-------Ayhan---------
Kewell------------------------------Arda
-----------------Lincoln------------------
-----------------Ümit(Nonda)------------
Hamburg resmi sitesi Galatasarayın mac kadrosunu su sekilde vermis.

Galatasaray Istanbul: De Sanctis - Sabri Sarioglu, Emre Asik, Hakan Balta, Yaman - Baris Özbek, Mehmet Güven, Lincoln, Ayhan Akman, Arda Turan - Ümit Karan

Bulent Korkmaz boyle bir kadroyla cikarsa, lutfen soyadini degistirsin..
SUPER MARIO JARDEL

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Hamburg'a giden Galatasaray kafilesi:
Morgan de Sanctis
Orkun Uşak
Serkan Kurtuluş
Emre Aşık
Hakan Balta

Semih Kaya
Volkan Yaman
Alparslan Erdem
Harry Kewell
Arda Turan
Ayhan Akman
Barış Özbek

Mehmet Güven
Sabri Sarıoğlu
Cassio Lincoln

Ümit Karan
Yaser Yıldız
Hasan Şaş
Shabani Nonda

Ilk 11 imi de boldladim.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Benim tercihim,
Tecrubesiz olsa da
Avrupa'da ilk macina ciksa da
Ne Servet, ne Emre ne de Meira olsa da

SEMIH.

Arda kariyerinde ilk oynadigi CL macinda macin adami secilmisti.
Evet Semih Arda degil, Semih bir defans oyuncusu.

Ama ben Semih'e fizigine, gucune, mentalitesine ve Genc Galatasarayliligina inaniyor guveniyorum.

Yedigimizden fazlasini atariz olur biter (cok iddiali oldu degil mi) :D
Is orta saha ve forvette bitiyor.

Ozelden millete iki farkli biter kaybederiz felan dedim ama icimden geceni soyleyeyim.

3-3 , ayni United maci gibi..
TRUST GALATASARAY
MGC

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Volkan Yaman'ı görcez galiba solbekte malesef.Ben de en başından beri Semih seçiminde ısrarcıyım ama altyapıdan gelen her oyuncu gibi Semih'in de ciddi bir fizik problemi var,adam 1.90 ama 75 klio var yok,çelimsiz bir hali var.Belki bu yüzden düşünülmüyordur.Bu kadar sakat,eksik varken Semih oynamıyorsa hangi maçta oynayacak ? UEFA için tecrübe lazım,Ligdeki yarışta kullanmak riskli,e ne kaldı geriye?

Kupa maçlarında Servet,Kewell,Arda gibi adamları oynatıp bir de sakatlanmalarına çanak tutan Skibbe'nin bize armağınıdır bu adamların (Semih,Aydın,Alparslan) durumu.

Akşamı iple çekiyorum,bence bu turu geçicez.

Bahri Unlu
Staff Member

Post by Bahri Unlu »

Maci internetten yine oyle Fransizlar gibi
kaliteli gosteren bildiginiz yer var mi?
* * *
Bahri Unlu
ISO 2000, UEFA ve Super Kupa $ampiyonu taraftari

Mehmet Sönmez

Post by Mehmet Sönmez »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Benim tercihim,
Tecrubesiz olsa da
Avrupa'da ilk macina ciksa da
Ne Servet, ne Emre ne de Meira olsa da

SEMIH.

Arda kariyerinde ilk oynadigi CL macinda macin adami secilmisti.
Evet Semih Arda degil, Semih bir defans oyuncusu.

Ama ben Semih'e fizigine, gucune, mentalitesine ve Genc Galatasarayliligina inaniyor guveniyorum.

Yedigimizden fazlasini atariz olur biter (cok iddiali oldu degil mi) :D
Is orta saha ve forvette bitiyor.

Ozelden millete iki farkli biter kaybederiz felan dedim ama icimden geceni soyleyeyim.

3-3 , ayni United maci gibi..
Valla Adasim bende ayni düsüncedeyim....

Su Semih i sahaya sürse Bülent Korkmaz hic fena olmaz yani adamin hic kaybedecegi bir sey yok tam tersi kazanacagi bir SEMIH olur!!

Mehmet Gurdal Cetin

Bahri Unlu wrote:Maci internetten yine oyle Fransizlar gibi
Uydu yok mu sende Bahricim, ARD acik secik verecek maci,
Aslanlar gibi soyle agiz tadi ile almanca mac seyret.
Sonra belki iyi bir film cikar diye bekleyecez artik :wink:

Asagiya ARD 'nin linkini asiyorum

http://www.ard.de/

Mehmet Sonmez kardesim bir el ativersin, canli dugmesi hangisi diye :D
Bizim TV ler gibi canli yayini vardir belki .

Son durumlar,

http://www.ndr903.de/media/galatasaray100.html
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Sönmez

Post by Mehmet Sönmez »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:
Bahri Unlu wrote:Maci internetten yine oyle Fransizlar gibi
Uydu yok mu sende Bahricim, ARD acik secik verecek maci,
Aslanlar gibi soyle agiz tadi ile almanca mac seyret.
Sonra belki iyi bir film cikar diye bekleyecez artik :wink:

Asagiya ARD 'nin linkini asiyorum

http://www.ard.de/

Mehmet Sonmez kardesim bir el ativersin, canli dugmesi hangisi diye :D
Bizim TV ler gibi canli yayini vardir belki .

Son durumlar,

http://www.ndr903.de/media/galatasaray100.html
Das Erste 019 11,49375 GHz H 1.744 MHz {Uncodiertes Pal} 7,02/7,20 deutsch ja

Adaşım çok iyi demişşin burda da öyle eskiden kalma bir canlı yayın aleti var onunda böyle burda ''Das Erste'' ''Birinci kanal'' diyorlar bir düğmesi canlı çekiyor....Eğer TR de çanak anteni olan arkadaşlar yukardaki yazdığım frekansa bi zahmet bağlanabilirlerse çok harika alamanca maç seyrederler, ayrıca spiker de biz gol atınca da bağırır ( Berlin maçında öyle olmuştu)

Bu akşam ve gelecek hafta şöyyle ağız dadı ile evde rahat rahat Biraları da açıp efendi efendi arkadaşlarla maç seyredeceğiz...
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Bide yenersek ohh ohh artık bizden iyi kimse olmaz....Ulan bide şu Mehmet scholl olmasa TV de ters ters konuşup morelimizi de bozmasa( Türkleri hiç sevmez babası Türk!)

Bu arada burda bütün arkadaşlara bu akşam iyi bir maç zevki dilerim, Gazamız mübarek olsun :D

Mehmet Gurdal Cetin

INTERNETTE CIKAN HABERLERDEN BIRI DE BU

UEFA Kupası'nda mücadele eden takımlarımızın Türkiye'deki maçları D-Smart'tan Avrupa'daki maçları genelde açık kanaldan, çoğu kez de TRT 1'den yayınlanıyordu. Hamburg maçı şifreli yayın yapan D Smart paketinde Futbol Smart Kanalı'ndan canlı olarak ekrana getirilecek.

Hamburg-Galatasaray maçını Hotbird veya Astra uydusuna yönelik anteni olan herkes ARD Das Erste kanalından şifresiz olarak izleyebilir.Hatta eski Analog Receiver ile bile Astra uydusundan ARD Das Erste kanalından çok rahat izlenebilir..

İŞTE FRENKANSLAR

Tarih: 12 Mart 2009:
Hamburg- Galatasaray UEFA Kupası 4. tur ilk randevu
Kanal: ARD Das Erste (Şifresiz)
Uydu ve TP bilgileri:
13 E (Doğu) Hotbird: 11604 H 27500 5/6
19.2 (Doğu) Astra (1L): 11494 H (Analog)
19.2 (Doğu) Astra (1H); 12110 H 27500 3/4

Liveonsat’a web sitesine göre Hamburg- Galatasaray maçının tekrarı da aynı gün; Direct 8 (Fransız) kanalında (Şifresiz) TSİ 23.30’da banttan yayınlanacaktır.

Bu kanalın uydu ve TP değerleri:
Uydu: 13 E (Doğu) Hotbird 8
TP: 12539 H 27500 ¾
Uydu: 19.2 (Doğu) Astra 1L
TP: 11538 V 22000 5/6
TRUST GALATASARAY
MGC

Post Reply