UEFA Cup: GS-Hamburg 2:3 (Kewell (pn.) Baros)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Mehmet Cirak

UEFA Cup: GS-Hamburg 2:3 (Kewell (pn.) Baros)

Post by Mehmet Cirak »

Haydi tilsim devam etsin...
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Hayirli ugurlu olsun :wink:

Kewell Nonda Tranzon'a goturulmeyip bu mac icin dinlendiriliyor mu acaba?

Adamlar yarin liglerinde sondan ikincif, Energie Cottbus adli hafif bir takima karsi oynuyorlar biz ise aksine ligde iki takim icinde olum kalim macina cikiyoruz.

Umarim bizimkiler Trabzon macini kazasiz belasiz sakatlanmadan puanla gecirirler...

Murat Gökcigdem
Staff Member

Kewell'in stoper oynayacagini okuyunca ister istemez rahatsiz ouyorum.

Kewell'in futbol zekasini, lider olma kapasitesi ve tabiki teknik kabiliyeti cok begenen bir futbolseverim.

Ama stoper deyince insanin aklina biraz korkusuz ve fizik gucu son derece ustun bir topcu akla geliyor.

Soyle bir kadro aklimda var ama :?:

Code: Select all

--------------------------De Sanctis---------------------------------

Sabri---------------Hakan Balta----------Volkan------(Sas*out of necessity)

Kewell------------------Ayhan--------Baris--------------------Arda

--------------------------------Lincoln--------------------------------

----------------------------------------Baros--------------------------

Murat Gökcigdem
Staff Member

Amerikadaki arkadaslar 19.unda macimizi Setanta'da ayni gun -ama gecikmeli- izleyebilirlermis....

http://www.setanta.com/us/TV-Listings/

Kerem Gulec

Post by Kerem Gulec »

Murat Gokcigdem wrote: Ama stoper deyince insanin aklina biraz korkusuz ve fizik gucu son derece ustun bir topcu akla geliyor.
Belki Baris veya Mehmet Guven'den biri stoper oynar digeri orta saha. Baris'i hatirlamiyorum ama Feldkamp M. Guven'i denemisti sanki stoper olarak, en azindan asinaligi var. O zaman H. Sas'a gerek kalmayabilir, Volkan da kendi yerine gecer. Hasan'in fiziksel durumu da soru isareti sanirim. Nasil cikilirsa cikilsin buyuk bir risk, hucum oyuncularina buyuk is dusecek.
Hamburg'da da Petric yok, Trochowski'nin oynamasi ise supheliymis. Guzel haberler...

http://www.uefa.com/competitions/uefacu ... 11188.html
Last edited by Kerem Gulec on Tue Mar 17, 2009 7:23 am, edited 1 time in total.

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Murat Gokcigdem wrote:Kewell'in stoper oynayacagini okuyunca ister istemez rahatsiz ouyorum.

Kewell'in futbol zekasini, lider olma kapasitesi ve tabiki teknik kabiliyeti cok begenen bir futbolseverim.

Ama stoper deyince insanin aklina biraz korkusuz ve fizik gucu son derece ustun bir topcu akla geliyor.

Soyle bir kadro aklimda var ama :?:

--------------------------De Sanctis---------------------------------

Sabri---------------Hakan Balta----------Volkan------(Sas*out of necessity)

Kewell------------------Ayhan--------Baris--------------------Arda

--------------------------------Lincoln--------------------------------

----------------------------------------Baros--------------------------

10 kisi panik halinde Kewell'in stoperligi iyiydi hostu ama,

Bu macta kewell stoper oynarsa cok cok yazik olur. Buyuk kaptan beni cok buyuk bir hayal kirikligina ugratir.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Murat Kara

Post by Murat Kara »

Arda oynayamayacakmis. Ben de o deligi gordukten sonra oynayacak demelerine sasirmistim.

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Cola Turka İdman Raporu: 17 Mart 2009 Salı

Arda Turan ve Shabani Nonda tedavilerinin ardından salon ve sahada takımdan ayrı çalıştırıldılar. Saha çalışma sırasında ağrıları devam eden Arda Turan, Sağlık Merkezi'ne alındı. Arda'nın Perşembe günü oynanacak Hamburg maçında forma giymesinin zor olduğu belirtildi.

Tedavilerinin ardından Servet Çetin ve Tobias Linderoth salonda; Mehmet Topal, Emre Güngör ve Murat Akça ise sahada fizyoterapistler yönetiminde çalıştırıldılar.

Galatasaray, Hamburg SV ile yapacağı UEFA Kupası rövanş karşılaşması hazırlık çalışmalarını 18 Mart 2009 Çarşamba akşamı saat 18:30’de yapacağı ilk onbeş dakikası yalnızca basına açık son antrenmanla tamamlayacak.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Buyuk ihtimal Serkan Kurtulus, Alparslan ve Semih den biri bu macta gorev alacak.
Opsiyonlar
I)
Serkan--Hakan--Kewell-Volkan
Sabri--M. Guven--Baris--Ayhan
Lincoln--Baros
II)
Sabri--Hakan--Kewell--Volkan
Baris--M. Guven--Ayhan --Alparslan
Lincoln--Baros
III)
Sabri--Hakan--Semih--Volkan
Baris--M.Guven--Ayhan-- Kewell
Lincoln--Baros

Ilk opsiyonda orta saha direncli ve kuvvetli ama defans blogu hic bu icerikte dizilmemisti. Masallah zar gibi.

Herkesin kendi pozisyonunda oynadigi, takimin alisik oldugu, GS in oyununu sahaya yansitacagi ve oyuncularin yerini yadirgamayacagi dizilis ucuncu opsiyon. Risk alinacaksa Semih ile alinmali. En azindan ilk 45 dk bu sekilde oynariz diye dusunuyorum.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Murat Biricik wrote:Cola Turka İdman Raporu: 17 Mart 2009 Salı

Arda Turan ve Shabani Nonda tedavilerinin ardından salon ve sahada takımdan ayrı çalıştırıldılar. Saha çalışma sırasında ağrıları devam eden Arda Turan, Sağlık Merkezi'ne alındı. Arda'nın Perşembe günü oynanacak Hamburg maçında forma giymesinin zor olduğu belirtildi.

Tedavilerinin ardından Servet Çetin ve Tobias Linderoth salonda; Mehmet Topal, Emre Güngör ve Murat Akça ise sahada fizyoterapistler yönetiminde çalıştırıldılar.

Galatasaray, Hamburg SV ile yapacağı UEFA Kupası rövanş karşılaşması hazırlık çalışmalarını 18 Mart 2009 Çarşamba akşamı saat 18:30’de yapacağı ilk onbeş dakikası yalnızca basına açık son antrenmanla tamamlayacak.
Kina yaksin, egemen ve Kasapspor.

Yaziklar olsun en buyuk starini koruyamayan Galatasaray ve Milli takim.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Murat Biricik wrote:Buyuk ihtimal Serkan Kurtulus, Alparslan ve Semih den biri bu macta gorev alacak.
Opsiyonlar
I)
Serkan--Hakan--Kewell-Volkan
Sabri--M. Guven--Baris--Ayhan
Lincoln--Baros
II)
Sabri--Hakan--Kewell--Volkan
Baris--M. Guven--Ayhan --Alparslan
Lincoln--Baros
III)
Sabri--Hakan--Semih--Volkan
Baris--M.Guven--Ayhan-- Kewell
Lincoln--Baros
IV) Semih oynamaz ise diger bir opsiyon
Sabri--Hakan--Volkan--Alparslan
Baris--M. Guven--Ayhan --Kewell
Lincoln--Baros

Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Murat Biricik wrote:Cola Turka İdman Raporu: 17 Mart 2009 Salı

...Saha çalışma sırasında ağrıları devam eden Arda Turan, Sağlık Merkezi'ne alındı. Arda'nın Perşembe günü oynanacak Hamburg maçında forma giymesinin zor olduğu belirtildi.
...
Arda'nın bacağının delinip oyuna devam edemediği pozisyona hakem faul bile vermemişti.
Image
O hareketi yapan adam sonra gitti, dirsek yemiş numarası yapıp kendini yere atarak Yaser'i oyundan attırdı.
Yaser'in atıldığı, Arda'nın oyundan düştüğü dakikalarda beraberlik golünü yedik. Pazar günü, sırf bu kırmızı kart pozisyonunu görebilmek için 1 saat Erman-Şansal geyiğine katlandım. Pozisyonu kısaca gösterip "Aferin Yunus Yıldırım, gözlerinden öperim, çok doğru karar" diyerek geçiştirdiler. Arda'nın pozisyonunu ise bahsetmeye bile değer bulmadılar herhalde, zaten hakem faul bile vermemiş. "Olur böyle şeyler, faul faul gibi olmalı arkadaş, ufacık delikle olmaz, boydan boya yarmak lazım. Öyle bedavaya karnıyarık yok hocam!" :evil:
Kerem Gurdol wrote:Baris Hamburg macinda var.
Hamburg maçından sonra maçı yorumlayan Barış "Bugün kart görünce galiba cezalı duruma düştüm" diyince spiker "Evet, cezalı duruma düştün, haftaya İstanbul'da oynayamayacaksın" dedi. Ben de herhalde geçimini bu işten sağlayan, bütün günü futbolla geçen, TV'den insanları bilgilendirme sorumluluğu olan adam kimin cezalı olduğunu biliyordur diye spikerin dediğine güvendim. Sanırım böyle bir durum yok ve Barış oynayabilecek. Arda'nın da herşeye rağmen kendini toparlayacağına inanıyorum.
Semih'in oynamasını isterdim ama Trabzon maçında en azından bir yarı denenmesi gerekiyordu. Ne maçın gidişatı buna izin verdi ne de Semih'in bu yükün altından kalkabileceğine dair, sezon başındaki hazırlık maçlarından başka pek bir belirti yok.
Ayrıca Sabri'ye sağ kanadı boş bırakmayıp yardıma gelmesi için çaresizce bağıran Semih görüntüsünü Allah düşmanıma bile göstermesin, kabus gibi!

Bu durumda benim bohçam, pardon, takımım:

De Sanctis
Sabri  Kewell  Hakan  Volkan
Barış  M. Guven  Ayhan  Arda
          Lincoln
            Baros
Eğer Arda iyileşmezse:

De Sanctis
Sabri  Hakan  Semih  Volkan
Barış  M. Guven  Ayhan  Kewell
          Lincoln
            Baros
Last edited by Eray Tunç on Thu Mar 19, 2009 2:38 am, edited 5 times in total.

Can Ergun

Post by Can Ergun »

İçim rahat,yenicez dedim dedim, Lincoln krizi,Arda sakatlığı,Emre Aşık gitti...
Ne totemmiş be kardeşim!

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Meira gidince defanstan topla cikacak elemanimiz yine kalmadi. Emre Gungor, Servet, Emre oyunu kuran bekler degiller. Is onlerinde oynayan Ayhan ve ayagi biraz duzgun Topal a kaliyor. Baris daginik ve savruk. M. Guven PAF takiminda yanindaki teknik partneri Oguz ile oyunu iyi kuruyordu. PAF surecinden beri beklenilen ilerlemegi gormememize ilave yaninda teknik becerisi yuksek bir eleman olmayinca iyice bocaliyor. M. Guven nin yaninda ancak Ayhan oynarsa bana gore verim alinabilir.

Linderoth u artik bir kenara koyduk. Halbuki Isvec takiminda duz ayakli stoperlerin onunde oyunu hem iyi kuruyor hem kanatlara iyi yayiyordu. Bence bizim sisteme uyan en iyi transferdi. Olmadi.

Eldeki kadro yapisi ve sakatlar dusunuldugunde GS daha sik ve cok sisirme top yapacaktir. Hele rakipler stoperlere pres yaptigi zaman dan dun a donecegiz. Topal ve Ayhan nin performanslari, kanatlardaki iki oyuncumuzun - genelde bu ikili Arda ve Kewell dan olusuyor- oyun kurumuna katkilari GS in topu yere indirip, etkili oynamasinda anahtar durumunda.

Ben Hamburg maci icin iki on liberoda en az riski alip, dan dun a donmemek ve oyunu biraz olsun kurmak ve sete dondurmek icin, stoperde Semih riskini alirdim. On liberoda Baris-M. Guven ikilisi cok riskli. Bana oyunu kuramayacaklar gibi geliyor. Bunun icin Baris i oynayabilecegi sag kenara alip, Balta ve Semih in onune Ayhan ve M. Guven i koyardim. Arda buyuk bir ihtimal oynayamayacak, solda Kewell baslar.

Aydin nin durumu ise tam bir hayal kirikligi. Su macta Baris- Ayhan sagda formda bir Aydin dusunulebilirnirdi.

BK bir surpriz yapip ortanin saginda Kewell solunda Alparslan ve ortada Ayhan-Baris ile de baslayabilir.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Arda oynayamazsa bu takım hiçbirşey yapamaz. Bitişimizin resmidir. tarihi bir hezimete hazır olun derim. Şaka maka değil, gol yememek mucize, gol atabilmek daha büyük mucize bu şartlar altında...

Güzel hakemlerin çirkefliğin rezilliğin ligine sert bi dönüş yapacağız büyük ihtimal.

Futbolculara güvenmiyorum. Bülent Korkmaz'a hiç güvenmiyorum. Lincolnü Hamburg maçına sakladım yalanını hatırladıkça sinirim bozuluyor!

Post Reply