LINCOLN AGA

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Guney Amerikadan futbolcu cikarmak zaten akil isi degil. Kimyasi uymuyor. Bakmayin FB'nin ve BJK uydurduk sandiklarina. Onlarinda halleri ortada. Afrika GS'yin neyine yetmez. Arasinlar bulsunlar.

Artik su Lincoln lafindandan biktim. Karektersizin teki. Adam olsa Almanyada olurdu zaten. En buyuk hata bunu gorememek. Almanlar gibi disiplin sahibi isini ehli insanlar bu herifi egitememis. Lagar GS yonetimi ile onlarin buldugu ve hadim ettikleri TD'ler bu adami adam edecekti saniyorsunuz. Hala goz yasi dokuyorsunuz. Bugune kadar kac GS maci kurtardi? Herkez oynayinca o da oynadi. Bugune kadar ne duran toplardan yararlandirdi nede mac gitti derken oyun cevirdi. Cicegi burnunda Arda ondan iki gomlek iyi bu konuda. Baros ve Kewell disini tirnagina takip oynarken bu eli belinde dolandi. Nesine bu adamin bu kadar hayiflanmak. Insallah parasini filan vermislerdir. Eger boyle izinsiz filan gitti ise kontrati fes edip tazminat talep edebilecek durumdadirlar.

Bu adami hicbir takim arkadasi sevmedi ve sevemedi. Nasil barinacakti ki GS'da.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

turgut uyar

Post by turgut uyar »

Lincoln gerçekten ortamı iyi koklayan(bizim tabirimizle uyanık)bir
oyuncu.
Bence Türkiye'ye ilk geldiği zamanlarda burdan gitmeyi kafasına
koymuştu.
Ama daha sonra Kewel ,Baros ve Meira'nın takıma katılmasıyla,takımın
başınada daha iyi iletişim kurup onu çok fazla sıkmayacak ve yumuşak
mizaçlı bir antranör olan Skibbe gelmesiyle sezon çok iyi başlayıp
aslında takıma ne kadar da katkı sağlıyabilecek bir oyuncu olduğunu
gösterdi.

Fakat daha sonra Skibbe'nin görevine ansızın son verilmesi,
Meira'nın Zenit'e transferi,takımın başına Bülent korkmaz'ın getirilmesi
ve getirilen hocanın yetersizliğini çok çabuk fark eden Lincoln'ün kulübe
olan inancını yitirmesine sebep oldu sanırım.Sonuçta zeki bir oyuncu.

Malesef bu tür oyuncular çok duygusal yapıda oluyor ve yeteneklerinin
farkında oldukları için şımarık çocular gibi davranabiliyor.Medyanın da
gazıyla bizim gibi (efendi futbolcuların takdir gördüğü) bir ülkede
futbolseverlerin tepkisini çekiyor.

Bence de daha efendisini bulursak gönderelim ama malesef bu tür
yetenekler kolay bulunmuyor.Hele ki oynadığı mevkii düşünürsek.
Gönderdiğiniz zaman bu sefer de taraftarlar göz zevklerini okşuyacak
oyun kilitlendiğinde bir kaç güzel pasıyla takımın gol atmasını
sağlayacak zeki ve düz oynamayacak futbolcu özlemi içinde oluyorlar.

Bu tür oyuncular zaten kolay yetişmiyor ve gerçekten iyi olanlar zaten
Avrupa'nın en iyi kulüplerinde oynuyorlar ve Türkiye'ye gelmek
istemiyorlar.

Öyleyse elimizdekinin kıymetini bilip ondan maksimum verim nasıl alırız
ona bakmalıyız.

Kimse nasıl olsa Arda var demesin.Çünkü onu daha ne kadar elimizde
tutabiliriz belli değil.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Image

Mehmet Sönmez

Post by Mehmet Sönmez »

Lincoln e yönetim ceza verecekmis ama ne cazasi :D

Belki ceza yerine defol git deseler daha iyi olmaz mi ???
Hic olmazsa bir tavir almis olurlar ve digerlerine ders olur ama ne o günler ölme ölme essegim ölme :D

Tan Erten

Post by Tan Erten »

Şu "ders verme", "hizaya sokma", "disipline etme" saplantılarından ne zaman kurtulacağız. Lincoln'ün nasıl bir adam olduğu zaten biliniyor. Takımdaki diğer oyuncuların da her birinin farklı huyu, suyu vardır eminim. Maharet farklı kişilik ve yetenekteki oyuncular arasında takım ruhu yaratmak, onları bir hedefe doğru yönlendirmek. Yoksa ilkokul takımı antrenörü de gelir Galatasaray'ı yönetir, ya da emekli bir albay.

Bülent büyük bir yanlış yaptı ve bu sezon Galatasaray'a çok şeyler katan, maç içinde yaptığı estetik hareketlerle seyirciyi heyecanlandıran ve oyunun içine dahil eden bir adamı kaybetti. Üstelik bunun kulübe maliyeti de çok fazla. Bizim spor basını geldiği günden beri Lincoln'ü yok etmek için elinden geleni yaptı. BK da ilk günden kendini ispatlama havasıyla bu oyuncuya "komutan" havalarıyla yaklaşıp berbat etti.
Tan Erten

Mehmet Sönmez

Post by Mehmet Sönmez »

Kralspor un haberine göre Wolfsburg tan Felix Magath Lincoln u istiyormus?

Magath yine Trabzonspordan aldigi Marcelinho gibi Lincoln u da bedavaya almak istiyor...Marcelinho Wolfsburg cok iyi oynuyordu demekki bizim Trabzonsporlu futbol adamlari futbolcudan anliyormus.

Lincoln Wolfsburg a gidip de harikalar yaratirsa bizim yöneticiler kina yakarlar Ribery de oldugu gibi? Ribery siz Bayern su anda düsünülemiyor adam isi asi tuttu...

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bülent istifa etmedi mi hala?

Akşam eve bu haberi duyma uymuduyla geliyorum artık.

HakanŞ gidince şöyle göbek atacam böyle bayram edecem diyenler olmuştu. Bu sene Hakan'ı mumla aradık, artık dönüşü yok. Şimdide ben Bülent'in gidişini dört gözle bekliyorum. Hiçbir hocanın gidişide beni mutlu etmemiştir oysa!

Lincoln falan hikaye. Bülent ve A.Sezgin varken her türlü rezillik yaşanır bu kulüpte!

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Bulent hoca ile Lincoln'nin bana gore Galatasaraya hizmetleri bitmistir.

Yazik, ikiside bence baska ortamlarda daha verimli olabilirlerdi ama olmadi...

Tan Erten

Post by Tan Erten »

Ismail Gezer wrote:HakanŞ gidince şöyle göbek atacam böyle bayram edecem diyenler olmuştu. Bu sene Hakan'ı mumla aradık, artık dönüşü yok.
Sevgili İsmail, Hakan'ın hangi açılardan aradık bir açar mısın? Baros gibi bence süper bir forvetimiz var, son vuruşları harika, ayağında top tutabiliyor, adam geçiyor.
Tan Erten

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Noter cagrilip antremana katilmadigi tutanak altina alinmis. Cok iyi, bravo!

Bence buyuk bir ihtimal geri donmeyecek. Donse dahi gelir biraz kalan esylarini toplar, biraz ISt da takilir. TD miz de zaten onu yeni gidecegi takiminda formda ve kusursuz bir baslangic yapmasi icin stratejik dinlendiriyor/hazirliyor.

09-10 topigine yeni transferler yeni beklentiler uzerine guzel yazilar yazilmis. Ne saygisizlik etme amacindayim ne de sevkinizi kirma. Selcuk Samli nin 21 Mart 2009 da yazdigi motto yu unutmayin! "Kisacasi DREAM ON... "

Ispanya dan gelen guzel bir haber var. Villereal Klubu mali kriz neticesinde isini kaybeden ve bu sezon kombinesi olan taraftarlarina gelecek sezon kombinesiniu ucretsiz hediye ediyor. Villareal Klubu sitesine bakip bu haberin originali formua asmak lazim.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Tan Erten wrote:
Ismail Gezer wrote:HakanŞ gidince şöyle göbek atacam böyle bayram edecem diyenler olmuştu. Bu sene Hakan'ı mumla aradık, artık dönüşü yok.
Sevgili İsmail, Hakan'ın hangi açılardan aradık bir açar mısın? Baros gibi bence süper bir forvetimiz var, son vuruşları harika, ayağında top tutabiliyor, adam geçiyor.
Hakan gönderilirken Baroş falan yoktu piyasada. Nonda ve Karan vardı. Onlara güvendik. Eski günlerinden uzak olduğu belli olan Hakan bile bu kadar rezil bir performans sergilemezdi. Yani bunların toplamından daha iyi bir yedek olurdu. Bu bir...

İkinciside Fatih terimin ikinci döneminden beri bu kadar paramparça olmuş bir takım görmedim ben. Yabancısı yerlisi herkes kafasına göre takılıyor. Yönetim kötü, TD berbat ve takımda liderlik edebilecek tek bir adam yok. Esas bu açıdan Hakan mumla aranıyor.

Tan Erten

Post by Tan Erten »

Ismail Gezer wrote:Hakan gönderilirken Baroş falan yoktu piyasada. Nonda ve Karan vardı. Onlara güvendik. Eski günlerinden uzak olduğu belli olan Hakan bile bu kadar rezil bir performans sergilemezdi. Yani bunların toplamından daha iyi bir yedek olurdu. Bu bir...

İkinciside Fatih terimin ikinci döneminden beri bu kadar paramparça olmuş bir takım görmedim ben. Yabancısı yerlisi herkes kafasına göre takılıyor. Yönetim kötü, TD berbat ve takımda liderlik edebilecek tek bir adam yok. Esas bu açıdan Hakan mumla aranıyor.
Yani asıl forvet olarak aramadık, iyi bir yedek olarak aradık, kısmen katılıyorum. Bahsettiğin yönetim, TD ve futbolcuların kafasına göre takılma zaaflarını da H.Şükür'ün -ya da herhangi bir başka futbolcunun- tek başına düzeltebilmesinin mümkün olduğunu hiç sanmıyorum. Bir de H. Şükür liderlik yapacak diye nereye kadar tutulacaktı takımda, elbette bir zaman ayrılması gerekiyordu. (H.Şükür'ün liderlik vasıfları konusunda spekülasyona girmiyorum, o konuda da farklı fikirler var biliyorsun. Hakan olsaydı mesela Lincoln, Baros, Kewell bu sene oynadığı gibi oynar mıydı, ondan da emin değilim açıkçası.)
Tan Erten

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Mehmet Gorgen wrote:kusura bakmayın ama Lincoln'ün geri geleceğini sanmıyorum.Bana kalırsa lincoln'den GS para falan da kazanamaz.Kesin futbolcuya borçları vardır.Param verilmedi deyip çoktan UEFA'ya da başvurmuştur.

Bizim salaklar da daha sonra beyzbol sopasıyla herifin kapısına dadadırlar. :lol:
Kahin değiliz.Sadece tecrübeliyiz.
:lol:

http://www.fotomac.com.tr/gal101.html

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Gorgen wrote:
Mehmet Gorgen wrote:kusura bakmayın ama Lincoln'ün geri geleceğini sanmıyorum.Bana kalırsa lincoln'den GS para falan da kazanamaz.Kesin futbolcuya borçları vardır.Param verilmedi deyip çoktan UEFA'ya da başvurmuştur.

Bizim salaklar da daha sonra beyzbol sopasıyla herifin kapısına dadadırlar. :lol:
Kahin değiliz.Sadece tecrübeliyiz.
:lol:

http://www.fotomac.com.tr/gal101.html
Lincoln egoist karaktersiz biri olabilir ama aptal degil. Kontrat sartini parasi odenmedigi icin bozuldugunu dusunup gitti. Zaten bu herifi bonservisi ile alacak birisini cikacagini sanmam. Boyle biraz ugrasir tut asagi tut yukari diye bir meblagda anlasirlar. Hic olmazsa maasi calismaz. Bu kacinci birader? Ben E5 karayolu kenefi muduru yapmam dememe bozulanlar vardi.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Sabah'tan.

Lincoln İstanbul'a döndü
AA
Giriş Saati : 31.03.2009 23:23
Yeni Haber
Galatasaray'ın izinsiz olarak ülkesine giden futbolcusu Casio Lincoln, İstanbul'a döndü.

Lufthansa Havayolları uçağıyla Atatürk Havalimanı'na gelen Lincoln, gazetecilerin sorularını yanıtsız bıraktı.

Yolcu bekleme salonunda kendisine sevgi gösterisinde bulunan bazı vatandaşlarla tokalaşan Lincoln, daha sonra havalimanından ayrıldı.

----------------------

Aga yurda donmus, ozleyeni ne cokmus. Lincoln gibi sorunlu ve formsuz bir oyuncunun saatlerce havalimaninda donusunu bekleyip bir de sevgi gosterisi yapmak nasil bir manyakliktir anlayabilmis degilim.

Post Reply