2008-2009 Basketbol Bayanlar Avrupa Sampiyonu GALATASARAY

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Salih Bora

Post by Salih Bora »

ŞAMPİYOOOOOOONNNN

GALATASARAAAAAAYYYY...

82-61
AYRILMAZ İKİLİ

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Vay be! Bu sene GS yuzunu kadinlar guldurdu. Yalniz sahadaki 5 kisiden en az ucu yabanci. Yani sampiyonlugun Turk basketboluna hicbir faydasi yok.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

04-05 te 2. lige dustugumuzde soyunma odasinin resmi hala gozumun onundedir. Boylesine koklu bir klupte oyle bir travmadan sonra Avrupa Sampiyonlugu kazanmak muhtesem bir basari.

GS da Bayan Basketboluna hizmet etmis her sporcu ve bireye tesekkur ederim. Mevcut kadro olaganustu bir basariya imza atti. Bizleri gercekten cok sevindirdiler. Takimi ictenlikle ve gururla tebrik eder, seneye bizleri bir kez daha simartmalarini dilerim.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Resmi site haberi vermis ama ana kapak sayfada hala GS dergisi reklami ile Emre Asik'in surati duruyor. Kim takar kadinlarin Avrupa sampiyonlugunu dediler herhalde.

http://www.galatasaray.org/basketbol/ba ... r/3632.php
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Bahri Unlu
Staff Member

Istanbul'da Kopenhag'i yasamak

Post by Bahri Unlu »

Ozlemisiz bu heyecani. 9 sene onceki Kopenhag Hacilari bilir.
Bu aksam 12 sayi fark galibiyetle uzatmaya giden mac,
o unutulmaz penaltilara giden yol gibiydi.
FIBA Eurocup finalini kazanip Avrupa Sampiyonu olmak,
omur boyu unutulmayacak bir geceyi daha Galatasaray'la yasamak buyuk mutluluk.
Harika bir sonuc 21 sayiyla uzatmada italyanlari yenmek.
Kolay degil. Yine muhtesem bir tarih yazildi.
Basketbol bayanlarda ilk Avrupa Kupasi alan Turk takimi.
Tabi ki yine ilkleri yasatan Galatasaray'dan.

Super inanmis basketci kizlarimiza, salona gelen futbolcularimizdan yoneticilere,
muthis taraftara, saatlerce taraftarin sorunlarini cozmeye calisan Ahmet Dedehayir'a,
tum camiaya tebrikler, tum camiamiza, tum Turkiye'ye hayirli ugurlu olsun.
Bulustugumuz beraber seyrettigimiz tum eski, yeni arkadaslara da ayrica tesekkurler.
Resimler ve detaylar artik daha sonra...

ilkleri biz yapariz.
Tarihi biz yazariz.
* * *
Bahri Unlu
ISO 2000, UEFA ve Super Kupa $ampiyonu taraftari

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Avrupa sampiyonu basketbolcularimizi ve teknik ekibimizi tebrik ederim.
nefvakfi.org

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Daha şimdi geldim eve. Çok şey yazarim sonra ama kisa kisa notlar:

*Seyirci cok iyi idi. Son periyotta 4 sayi farktan 21 sayiya ateslediler.
Kesinlikle futbol seyircisi idi. Futbol seyircisi basket maclarinda cok bilincsizdir, yanlis isler yapar fakat bu sefer daha inancli, kuvvetli ve kondisyonu yüksek olduklari ortaya cıktı.. Italyanlar seyircinin artık yorulup susacagini ve yoruldugunu zannettikleri bir zamanda daha gücle yüklendiler, takimi ateslediler. Benim yillar onceki FBye karsi kazanilan C.baskanligi kupasindan daha buyuk bir geri donus yaptirdilar. Italyan seyirci ve oyuncularin saskinligi surekli artarak fazlalasti.

* Hucumda fena degildik ama savunma muhtesemdi. Kimse 5 faul almadı.
Rakip daha fazla faul yapip 80 + sayı yedi. Onlar Pota altı guclu , bir sistem takımı. Butun oyunlar ve setler calısılmıs, ezberlenmis. Mubarekler 70lerin Rus futbol takımı. Makine gibi otomatik. Ama ruh yok. Biraz Amerikalı gardları cok atesledi ama olmadı. Bir maca kimse beyaz uzunların paslasması ve pivot hareketleriyle attiklari basketleri seyretmek icin gelmezki. Tamamen bir Avrupa karması olarak ciktilar . 2-3 italyan vardı, onlarda pek faal degildi. Birazda ırkcı bir takım galiba, hic zenci yoktu. Bu yuzden atletik yanları eksik idi. Pota altındaki pivotları ustunden calısılmıs basket attılar. Gard eksikleri var. Bizim 4 aynı ayardaki gardlarımıza ragmen, 2 gardları vardı, zaten bir tanesi faulu 5 leyince mactan koptular.

Bizim takıma gecelim:
*Koc erkek takım kocu olmasına ragmen bu isi iyi kıvırdı. 1,2 ve son ceyregin yarisinda iyi idi , 3. ceyrekte biraz paralize oldu. Fakat iyi yani takima savunmayı iyi yaptiriyor ve atletik 5'i oynatiyor. Daha hımbıl , formsuz ve agırları dusunmuyor. Aferin Okan Cevik.. Fakat ne yazıkki takım bu aksam 6 kisi ile oynadı ve bench zayif kaldı. Tek tek isimlere gelelim.

*Tugba: Bence macın en onemli oyuncusu idi. 6.adam olarak benchten iyi geldi, yorulan gardları iyi ikame etti, kritik sayılar atıp GS'yi potada tuttu. Herkes heyecandan yanlıs yaparken cok olgun oyun oynadı, takim arkadaslarını atesledi. ve her zamanki gibi cok iyi mucadele etti. Cok fizikli italyanları korakor oyunla sindirdi.

*Young: Pota altında cok fizikli pivotlarla iyi bogusmasına ve yorulmasına ragmen cokta sayı attı. Bir ara cok sacmalamasına ragmen sonra topladı.
Takımın sayı yukunu cekti.

*Augustos: NBAde iyi hücumcunun , mutlaka iyi savunmasıda olur, ornek Michael Jordan. Agustos bugun iyi baslamasına ragmen , hucumda iyi gununde degildi. Bu gercegi olgunlukla karsiladi, ego sorunu yapmadı, zorlamadı, set oyunlarda arkadaslarını oynattı, herseyden otesi bugune kadar en iyi savunma oyununu oynadı. Rakibin uzun adamlarına oyle bloklar ve top calmalar yaptıki sasırdım.

*Kress: Rakip takimda kendisi fizik ve oyunstiline benzeyen 5-6
oyuncu oldugunu gorunce cok iyi ve rahat oynadı. Serbest atıs yuzdesi ve guveni cok iyi idi. Faulsuz iyi savunma yapti.

*Esra: Namı diger Catherine Zeta Jones, bugun cok iyi isler yapti, Isılın tekledigi zamanda onu kapadı, cok ince isler yaptı, sahanın en kısası olmasına ragmen top kapıp ribaunt aldı. 3lukte bazen yanlıs ısrar etti, zaman zaman yakın savunmadan dustu ama bence cok iyi idi.

*Isıl Alben: Cok seyler beklenen Isıl hem sakatlanmasından , hemde rakibin disiplinli savunması ve guclu fizigi yuzunden iceriye drive edemedi. Ben kendisinden daha cok fast break beklerdim ama karsı takım cok disiplinli idi, bu imkanı vermedi. Ama gene takımın motivasyon lideri, sakat sakat oynadı, Kopenhagdaki omzunda sargı ile oynayan Bulent Korkmazı hatırlattı.

Ne demisler 7 yılda bir kriz, 9 yılda bir UEFA kupası.

buyrun istatikler:
http://www.fibaeurope.com/cid_KNce8jInH ... amID_.html
NO ADNANS, NO CRY !!

Can Erkut Sevinc

Post by Can Erkut Sevinc »

Cengiz Akgun wrote:Vay be! Bu sene GS yuzunu kadinlar guldurdu. Yalniz sahadaki 5 kisiden en az ucu yabanci. Yani sampiyonlugun Turk basketboluna hicbir faydasi yok.
Cengiz bey, hiç bir faydası yok kısmına katılmıyorum, bayan basketboluna ilgi kesinlikle artacaktır..

Daha fazla yerli oynatan bir takım olmasını isterim ama bunun için Türkiye gibi bir ülkede basketbol gibi bir sporda, kadınların katılımı için faydası bence tartışılmaz bu başarının..

Kaldı ki Galatasaray takımı bu mücadeledeki rakipleri içinde en az yabancı oyuncu ile performans gösterdi, bu bir nüans da olsa sizin örneklemeniz için Galatasaryın durumunu hafifleticidir.. Elde edilen başarı ile rakiplerle göreceli kıyaslarsanız tamamen çürür..

Merci!
Özhan Canaydın'a İŞ EMANET EDER MİSİNİZ? müstahakız! http://gsdosyasi.wordpress.com/2005/12

Can Erkut Sevinc

Post by Can Erkut Sevinc »

Cengiz Akgun wrote:Resmi site haberi vermis ama ana kapak sayfada hala GS dergisi reklami ile Emre Asik'in surati duruyor. Kim takar kadinlarin Avrupa sampiyonlugunu dediler herhalde.

http://www.galatasaray.org/basketbol/ba ... r/3632.php
http://www.galatasaray.org/images/giris ... winner.jpg

Image

Biraz geç de olsa..

Merci!
Özhan Canaydın'a İŞ EMANET EDER MİSİNİZ? müstahakız! http://gsdosyasi.wordpress.com/2005/12

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Alpay Dedeoglu wrote:Daha şimdi geldim eve. Çok şey yazarim sonra ama kisa kisa notlar:

*Seyirci cok iyi idi. Son periyotta 4 sayi farktan 21 sayiya ateslediler.
Kesinlikle futbol seyircisi idi. Futbol seyircisi basket maclarinda cok bilincsizdir, yanlis isler yapar fakat bu sefer daha inancli, kuvvetli ve kondisyonu yüksek olduklari ortaya cıktı.. Italyanlar seyircinin artık yorulup susacagini ve yoruldugunu zannettikleri bir zamanda daha gücle yüklendiler, takimi ateslediler. Benim yillar onceki FBye karsi kazanilan C.baskanligi kupasindan daha buyuk bir geri donus yaptirdilar. Italyan seyirci ve oyuncularin saskinligi surekli artarak fazlalasti.

* Hucumda fena degildik ama savunma muhtesemdi. Kimse 5 faul almadı.
Rakip daha fazla faul yapip 80 + sayı yedi. Onlar Pota altı guclu , bir sistem takımı. Butun oyunlar ve setler calısılmıs, ezberlenmis. Mubarekler 70lerin Rus futbol takımı. Makine gibi otomatik. Ama ruh yok. Biraz Amerikalı gardları cok atesledi ama olmadı. Bir maca kimse beyaz uzunların paslasması ve pivot hareketleriyle attiklari basketleri seyretmek icin gelmezki. Tamamen bir Avrupa karması olarak ciktilar . 2-3 italyan vardı, onlarda pek faal degildi. Birazda ırkcı bir takım galiba, hic zenci yoktu. Bu yuzden atletik yanları eksik idi. Pota altındaki pivotları ustunden calısılmıs basket attılar. Gard eksikleri var. Bizim 4 aynı ayardaki gardlarımıza ragmen, 2 gardları vardı, zaten bir tanesi faulu 5 leyince mactan koptular.

Bizim takıma gecelim:
*Koc erkek takım kocu olmasına ragmen bu isi iyi kıvırdı. 1,2 ve son ceyregin yarisinda iyi idi , 3. ceyrekte biraz paralize oldu. Fakat iyi yani takima savunmayı iyi yaptiriyor ve atletik 5'i oynatiyor. Daha hımbıl , formsuz ve agırları dusunmuyor. Aferin Okan Cevik.. Fakat ne yazıkki takım bu aksam 6 kisi ile oynadı ve bench zayif kaldı. Tek tek isimlere gelelim.

*Tugba: Bence macın en onemli oyuncusu idi. 6.adam olarak benchten iyi geldi, yorulan gardları iyi ikame etti, kritik sayılar atıp GS'yi potada tuttu. Herkes heyecandan yanlıs yaparken cok olgun oyun oynadı, takim arkadaslarını atesledi. ve her zamanki gibi cok iyi mucadele etti. Cok fizikli italyanları korakor oyunla sindirdi.

*Young: Pota altında cok fizikli pivotlarla iyi bogusmasına ve yorulmasına ragmen cokta sayı attı. Bir ara cok sacmalamasına ragmen sonra topladı.
Takımın sayı yukunu cekti.

*Augustos: NBAde iyi hücumcunun , mutlaka iyi savunmasıda olur, ornek Michael Jordan. Agustos bugun iyi baslamasına ragmen , hucumda iyi gununde degildi. Bu gercegi olgunlukla karsiladi, ego sorunu yapmadı, zorlamadı, set oyunlarda arkadaslarını oynattı, herseyden otesi bugune kadar en iyi savunma oyununu oynadı. Rakibin uzun adamlarına oyle bloklar ve top calmalar yaptıki sasırdım.

*Kress: Rakip takimda kendisi fizik ve oyunstiline benzeyen 5-6
oyuncu oldugunu gorunce cok iyi ve rahat oynadı. Serbest atıs yuzdesi ve guveni cok iyi idi. Faulsuz iyi savunma yapti.

*Esra: Namı diger Catherine Zeta Jones, bugun cok iyi isler yapti, Isılın tekledigi zamanda onu kapadı, cok ince isler yaptı, sahanın en kısası olmasına ragmen top kapıp ribaunt aldı. 3lukte bazen yanlıs ısrar etti, zaman zaman yakın savunmadan dustu ama bence cok iyi idi.

*Isıl Alben: Cok seyler beklenen Isıl hem sakatlanmasından , hemde rakibin disiplinli savunması ve guclu fizigi yuzunden iceriye drive edemedi. Ben kendisinden daha cok fast break beklerdim ama karsı takım cok disiplinli idi, bu imkanı vermedi. Ama gene takımın motivasyon lideri, sakat sakat oynadı, Kopenhagdaki omzunda sargı ile oynayan Bulent Korkmazı hatırlattı.

Ne demisler 7 yılda bir kriz, 9 yılda bir UEFA kupası.

buyrun istatikler:
http://www.fibaeurope.com/cid_KNce8jInH ... amID_.html
Isi birakip maci seyrettim internetten, kalbim durucakti, herkeze hellal olsun.

Keske orda olsaydimda forumdan arkadasalarla izleyebilseydim. Insallah gelecek sefere.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Geciyoruz birer birer turlari (karlar duser, duser duser aglarim melodisi)
Avrupa'da alacagiz kupayi !!!

Diye tezahurat yaptik kupayi aldik
Baska bir sey istesek olacakmis :D

FB macinin kufur provalari yapildi
Cimbom.org ekibimin performansindan cok memnunum :lol:

Arda on tarafimizda bir yere oturdu, yaninda Umit "the clubber"KARAN ve Sabri " uclu cektir bize " SARIOGLU vardi.

ARDA icin ayri bir not.Bu cocuk Galatasaray'in yeni METIN'i olacak.

Emegi gecen herkesi kutluyorum.
Camiamiza hayirli olsun.

NOT: Cengiz abinin turk yabanci oyuncu turk oyuncu basarisi kismina katilmiyorum.Italyan takiminda sadece 3 italyan vardi.Ayrica AUGUSTUS yabanci degil ki adi SINEM AGUSTOS. (gerci benim hatun Sofia YOUNG-kuma muessesine acigim :D )

Oyle oldugunu anlaman icin salonda olmak lazim.Bu kuıpanin Turk basketboluna katkisi buyuk olacaktir.Salonda bir cok genc kiz vardi.Esorfmanli gencler vardi.Bunu gormek anlamak lazim.

Bu kupa da milat olacak.

Duslerde gorulmeyen kupa bizim muzemizde.
TRUST GALATASARAY
MGC

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Dün çok renkli ve anlamlı bir gündü. Gündüz 10-15 dönüm kırlık bir yerde, sessizliğin içinde (evet İstanbul'da böyle bir yer varmış) çok güzel bir yemek yedik, saatlerce konuştuk. O sakinliğin ve rahatlamışlığın üstüne, akşam binlerce taraftarın içinde manyak ve nefis bir gece yaşadık (kafam hala uğulduyor).

Galatasaraylılık bambaşka birşey. Maçı seyrederken, o gürültüde konuşmaya çalışırken ve 2-3 kelime analiz ederken bile Galatasaraylılık kalitesini anlıyor insan. Çok FB'li arkadaşım var ama kusura bakmasınlar Galatasaraylılık böyle.

Gece eve döndük, oğlum bana destek olmak için maçı biraz seyretmiş sonra GS forması ile uyumuş.

Kutlu olsun.

not. Resmi sitenin girişinde bayan basketbol takımının güzel bir kutlama resmi var, dün gece güncellemişler.

Eren Akkan

Post by Eren Akkan »

Tebrikler kızlar!!! keşke Türkiye'de olsaydım da maça gidebilseydim.

İnanılmaz bir not... Hurriyet'in web sayfasında Solomon'un Fener'e transferi ve Ömer Onan'ın transfer hakkındaki yorumları varken Avrupa'da kupa almış GS bayan basket takımı ile bir tek haber yok...

İçimden küfretmek saydırmak geliyor şerefsiz FB medyasına..

Edit: spor sayfasında varmış, ama açılış sayfasında hiçbir link yok

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Eren Akkan wrote:
İnanılmaz bir not... Hurriyet'in web sayfasında Solomon'un Fener'e transferi ve Ömer Onan'ın transfer hakkındaki yorumları varken Avrupa'da kupa almış GS bayan basket takımı ile bir tek haber yok...

İçimden küfretmek saydırmak geliyor şerefsiz FB medyasına..

Edit: spor sayfasında varmış, ama açılış sayfasında hiçbir link yok
Öncelikle helal olsun bayanlara! Su erkegine tukurdugumunun, kadinlarin Apartheid dönemindeki gibi ikinci sinif hale geldigi ulkesinde bayanlarin basarilarina cok seviniyorum. Sadece basket degil voleybol'da bayanlarin basarilari da bu yuzden cok sevindiriyor beni. Yalniz ustteki haber beni sasirtmadi ve bu FB medyasi ile falan alakali degil. Ne bok varsa futbolla yatip futbolla kalkan bir ulkede talebe göre davranan medyanin tipik habercilik zihniyeti. Bu baglamda sizlere önemli bir is dusuyor: o da futbol maclarini boykot etmek. Gitmeyin kardesim futbol diye oynanan gugusu falan izlemege. Tv'den de izlemeyin. Bu simarik bes para etmez kapici bozuntusu futbolculari zengin ediyorsunuz. Dussun futbolun piyasasi! Bu ise de bu haftadan baslayin GS-FB gugusunu izlemeyin. Zaten futboldan cok hakemler konusulacak.

Bence de bu basari Turk basketboluna dinamizm getirir ve pek cok genc kiz basketbol kurslarina gitmege baslar. Bu hic bir boka yaramayan erkek(!) ulkesinde cok gerekli idi böyle basari.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Su an farkli yelpazedeki Turk basinin ilk sekiz-on haberine bakiyorum bu basari yok. Onun yerine böyyuh dunya derbisi (sadece bu iki takim taraftarinin sisirdigi balon bu, ne kalite var ne seyirci, böyle derbi mi olur) GS-FB var. Lanet olsun bu ulkenin insaninin spora bakisina! Bayanlar basarili oldu ya, basketbol ya...bahsetmege degmez. Kancik ruhlu, kafada ve kicta 5 tane raki kadehi ile dusurmeden göbek atan, agzi kici, burnu farkli oynayan ya da yobaz, kompleksinden kadinlara her tur baskiyi reva gören erkegine ettigiminin ulkesi! Yaziklar olsun be böyle bir basari haber niyetine görulmuyor. Sirf bunlara inat su GS-FB gugu$unu izlemeyecegim bile. Siz de dangalaklik yapip izlemeyin su Avrupa'nin en berbat liglerinden iki takimin yaptigi erkek egemen sporu! GS'da adam gibi yönetim varsa zibidi futbolcularin primlerinden keser basketci bayanlara dagitir bu parayi. Az buz basari degil bu turh basininin es gectigi.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Post Reply