Türkcell Süper Ligi 2008-2009

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Salih Bora wrote:
..
Top Sad1qov'un gösüne çarpt1. Hakem penalt1'y1 verdi.
....
Yok simdi Sadiqov eliyle guzel bir ayar veriyor orada. Ispanya macinda Uzulmez'in denedigi gibi. Hic luzum yoktu halbuki. Ondan sonra cozuluverdiler arabadan dusen hiyar gibi.
Last edited by Cengiz Akgun on Sat Apr 11, 2009 8:29 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Sivas son dakikalarda attığı golle 1-0 kazandı.
Bu Antalya'yı yenmeyeni döverler zaten.
Muhteşem Antrenör Skibbe efendi sağolsun sürüne sürüne yenilmiştik.
Halbuki takım filan değiller.
Maç boyunca Sivas'ı nasıl rahat oynattılar, izleyenler görmüştür. Pres yok, mücadele yok, saha Sivaslı oyuncuların babasının tarlası gibiydi.
Sivas'ta da iş yoktu ama ikramı geri tepmedi.
AYRILMAZ İKİLİ

Mehmet Sönmez

Post by Mehmet Sönmez »

Salih Bora wrote: Bu Antalya'yı yenmeyeni döver.
Abi ucu biryerlere dokunuyor nede olsa Antalyaliyiz, neden hep biz sucluyuz!

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

TS dun GB'ni 2-0 goturmus ve sut dokmus kediler gibi sesiniz cikmamis. Surda topu topu 6 mac kaldi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cemal Savas

Post by Cemal Savas »

Sampiyonluk sansi gidince kimse kalan maclari iplemiyor. Bu arada Fener de Ankaraspor (?) 'a 1-0 yenilmis. Belki ligi Fener'in ustunde bitiririz. :oops: :oops:
Iyi bir laternatif bulmadan UEFA kupasi maci oncesi TD yollayanlara mustahak.

Cemal :oops:

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bjk-Bursa maçı çatır çatır maç oluyor. Bursayı çok beğendim 40. dakka itibariyle... Boş kaleye gol atamasalarda...

Soner Özaltındere

Post by Soner Özaltındere »

Şu Sivasspor'dan ve oynadıkları futboldan bir kez daha iğrendim bugün . Oyunun altıncı dakikasında buldukları golün üstüne tam seksenbeş dakika yatmak üzerine bir oyun oynadılar. Buldı-ukları beş pozisyonun üçünü gole çevirebilmek başarısı dışında tamamen top ezme ve adam sindirme üzerine kurulu bir oyun zihniyoetiyle beni televizyon başında sinir hastası ettiler. Ben işte bu yüzden bu adamların başarılı olmasını istemiyorum. Bülent Uygun'un kafasında ki tek düşünce takımı bu sene nasıl olursa olsun şampiyon yapmak. HANİ ÖYLE Kİ; İŞ BİR PUANA KALSA ONBİR KİŞİYİ DİZECEK KALE ÇİZGİSİNİN ÖNÜNE KİMSEYİ YAKLAŞTIRMADAN PUAN ALACAK. Bu basitlik ve küçük hesaplar peşinde koşan adamlar şampiyon olsa ne olur?

Bu kafa türk futboluna hiçbir katkı sağlayamaz!!! Hiçbir futbol ptoansiyeli olmayan ve olmayacak bir şehir, toplama adamlardan kurulu bir takımla şampiyon olmamalı. Şu an ki Sivasspor da, eğer Anadoludan bir şampiyon çıkacaksa, şampiyon olması gereken son takımdır.
Galatasaray,
imkansızı olağana çeviren ruh....

Soner Özaltındere

Hadi bakalım dakika altmış...Anakargücü ikiniciyi attı, kefeni yrtıyorla galiba, Fenerin işi zor...
Galatasaray,

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Soner Özaltındere wrote:Şu Sivasspor'dan ve oynadıkları futboldan bir kez daha iğrendim bugün . Oyunun altıncı dakikasında buldukları golün üstüne tam seksenbeş dakika yatmak üzerine bir oyun oynadılar. Buldı-ukları beş pozisyonun üçünü gole çevirebilmek başarısı dışında tamamen top ezme ve adam sindirme üzerine kurulu bir oyun zihniyoetiyle beni televizyon başında sinir hastası ettiler. Ben işte bu yüzden bu adamların başarılı olmasını istemiyorum. Bülent Uygun'un kafasında ki tek düşünce takımı bu sene nasıl olursa olsun şampiyon yapmak. HANİ ÖYLE Kİ; İŞ BİR PUANA KALSA ONBİR KİŞİYİ DİZECEK KALE ÇİZGİSİNİN ÖNÜNE KİMSEYİ YAKLAŞTIRMADAN PUAN ALACAK. Bu basitlik ve küçük hesaplar peşinde koşan adamlar şampiyon olsa ne olur?

Bu kafa türk futboluna hiçbir katkı sağlayamaz!!! Hiçbir futbol ptoansiyeli olmayan ve olmayacak bir şehir, toplama adamlardan kurulu bir takımla şampiyon olmamalı. Şu an ki Sivasspor da, eğer Anadoludan bir şampiyon çıkacaksa, şampiyon olması gereken son takımdır.
Sansal "Mukemmel oynadilar" diyor sivas icin ama..:)
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Ozgur A. Boztepe wrote: Sansal "Mukemmel oynadilar" diyor sivas icin ama..:)
Evet, ben de dinledim. Salak herifler, su Sivas sampiyonlar ligine gitsin istiyorum. Ilk olacak sey, UEFA bu sahada mac oynanmaz diyecektir, sonra da soyle bir kac kirmizi kart ve farkli maglubiyet, Sansal ve Erman gelecek sene baska takim tutarlar...
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Soner Özaltındere

Ozgur A. Boztepe wrote:
Soner Özaltındere wrote:Şu Sivasspor'dan ve oynadıkları futboldan bir kez daha iğrendim bugün . Oyunun altıncı dakikasında buldukları golün üstüne tam seksenbeş dakika yatmak üzerine bir oyun oynadılar. Buldı-ukları beş pozisyonun üçünü gole çevirebilmek başarısı dışında tamamen top ezme ve adam sindirme üzerine kurulu bir oyun zihniyoetiyle beni televizyon başında sinir hastası ettiler. Ben işte bu yüzden bu adamların başarılı olmasını istemiyorum. Bülent Uygun'un kafasında ki tek düşünce takımı bu sene nasıl olursa olsun şampiyon yapmak. HANİ ÖYLE Kİ; İŞ BİR PUANA KALSA ONBİR KİŞİYİ DİZECEK KALE ÇİZGİSİNİN ÖNÜNE KİMSEYİ YAKLAŞTIRMADAN PUAN ALACAK. Bu basitlik ve küçük hesaplar peşinde koşan adamlar şampiyon olsa ne olur?

Sansal "Mukemmel oynadilar" diyor sivas icin ama..:)

Şansal'ın kadfası o kadar basıyorda futbola o yüzden...
Neyi mükmmel yapmış Sivas, kendi sahasına dolup, ceza sahalarına adam yaklaştırmamaktan başka...Futbol falan oynadıkları yok...
Galatasaray,

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kedi uzanamadigi cigere pis dermis. Demek Sivas Avrupada cok zorlanacak. Vah vah. GS, FB, BJK gibi Avrupada teryagindan kil ceker gibi oynayamazlar elbette. Hele hele 3 dakikada uc gol yemek ya da 2-0 dan 4-3 yenilip elenmek her yigidin harci degil. Avrupa fatihi olmak kolay mi be?

Sivas sampiyon olsun ki diger Anadolu takimlari da gorsun milyonluk eseklere luzum olmadigini. Inanarak bir takim olma ruhunu kazananlarin yapacagini gormek icin bir ornek lazimdi. Surda topu topu 4 hafta kaldi. TS 3 tane sallamislar ama iyi top oynayamamislar. Bak sen. Bir de oynasalar ne olacakti bilmem.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Soner Özaltındere

Cengiz Akgun wrote:Kedi uzanamadigi cigere pis dermis. Demek Sivas Avrupada cok zorlanacak. Vah vah. GS, FB, BJK gibi Avrupada teryagindan kil ceker gibi oynayamazlar elbette. Hele hele 3 dakikada uc gol yemek ya da 2-0 dan 4-3 yenilip elenmek her yigidin harci degil. Avrupa fatihi olmak kolay mi be?

Sivas sampiyon olsun ki diger Anadolu takimlari da gorsun milyonluk eseklere luzum olmadigini. Inanarak bir takim olma ruhunu kazananlarin yapacagini gormek icin bir ornek lazimdi. Surda topu topu 4 hafta kaldi. TS 3 tane sallamislar ama iyi top oynayamamislar. Bak sen. Bir de oynasalar ne olacakti bilmem.
Biraz kafalarını kendi sahalarından çıkartıp, geriye yaslnamayan atak bir futbol oynamaya çalşsalardı en az üç tane de onlar yerdi, o olurdu.

Aynı futbolu Galatasaray oynadığında pasif zevksiz futbol, bir başkası oynadığında aferin onlara ne de güzel üç tane atmışlar.

Bu oyunuyla Sivas şampiyon olamayacak bence benden söylemesi...
Galatasaray,

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Soner Özaltındere wrote: ..
Bu oyunuyla Sivas şampiyon olamayacak bence benden söylemesi...

Su geriye yaslanma filan bahanesi ile bu oyunla filan gibi laflari bugunku GS macindan sonra bile soyluyorsunuz ya. Geriye yaslaniyorlarmis. Geriye yaslanma da bir marifet. GS yaslanabiliyor mu. Bunun icin adam gibi defansin olmasi lazim. Degilse 90. dakikada adami felegini sasirtirlar boyle. Uc gol atip bir o kadar da kacirmislar. Keske GS da boyle arkasina yaslaniverse.

Bana da ASY ilan edecekler sampiyonluklarini gibi geliyor. Ben de bunu soyleyeyim de olursa hazirlikli olun seref turunu ASY'de atarlarken uzulmeyin yine hakemdi federasyondu oydu buydu diye.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Eren Gumrukcuoglu

Post by Eren Gumrukcuoglu »

Cengiz abi bu forumda olmak uzere Sivas'ın şu futbolunu övmeye yeltenenler hakkaten de sıktı artık yani. Galatasaray dahil tum Turkcell Super Lig takimlari BOKUM gibi oynuyor ! Sivas ise Turkcell lig'in en iyisi su anda ve hakikaten hic birseye benzemeyen bir gugus oynuyorlar (copyright Kerem Tezic :) degil mi? ). Tek yaptiklari yardimlasma (ben bunu gercekten asagilamak icin soyluyorum).

Yani bir de oyle ilginc ki;

Benim babam Fenerbahceli'dir ve futboldan cok iyi de anlar. Iyi de oynardi. Senes Erzik'le falan oynamisligi var zamaninda. Neyse efendim, ben babama su 22 nisan 2009 Barcelona Sevilla macindaki golleri izlettim. Demez mi bana "e ayni Sivasspor un attigi goller gibi ilk iki gol" diye. Yahu dedim ne benzerligi var bunlarin aklini mi oynattin baba? Tek benzerligi var o da yardimlasma. Cok komik yahu. Babam da demek ki senin Galatasaray'a kizdigin gibi o kadar sinirlenmis ki Fener'in basarisizligina bu sene; Sivas'i ovuyor bana.

Bizim Istanbul takimindaki efendiler kiclarini kaldirmaya tenezzul etmedikleri icin de Sivas falan gibi takimlar Galatasaray gibi nispeten futbol oynamaya calisan ama yardimlasmadan uzak takimlara karsi senin tarafindan arguman olarak kullaniliyor. Salla gitsin abi bu ligi. Hala Galatasaray oynuyo mu diyosun? Biz dangalak miyiz? Biliyoruz Galatasaray'in da bi bok oynamadigini.

Koyalim o zaman ligin adini Turkcell Yardimlasma ve Dayanisma Ligi. Takimdaslik sempozyumlari duzenlesinler. Bu mu yahu futbol? Futbol ayakla oynanan estetik bir oyundur. Sicicam yardimlasmasina yahu. Sansal hala bak abi 3 kisi bi topa basiyor (ne kadar yanlis birsey halbuki degil mi?) bak abi 80 metreden basliyolar basmaya diyor

1- Avrupada futbol gunumuzde 80 metreye yayilmiyor.
2- Sen bas bakalim bir topa 3 kisi herhangi bir Ingiliz takimina karsi, neler yapiyorlar. O 3 kisiden biri bile degemezse o topa, gelen atak yuzde 99 gol olur.

Cok sinirleniyorum ben artik bu bizim lige. Acikcasi Galatasaray'in sportif basarisi falan da umrumda degil artik. Allah'a inansam her gun dua edecegim lutfen Turkiye'de futbol yasaklansin diye.

Arkadaslar ciksinlar Sampi Lig'e bak nasil rezil oluyorlar derken kiskancliklarindan degil gercekten Turkiye'nin futbolunun daha da rezil olmasindan korkuyorlar. Kavgaciligimiz yetmiyormus gibi bi de 10 metre otesindeki adama kaymak gibi sahada pas atamayan insanlari lanse edecegiz seneye. Aman ne guzel.

Galatasaray da hala ruh'la muh'la ugrassin. Benim anladigim, bu ruh muhabbeti Turkiye'de tembelligin ortbas edilmesi icin kullanilan bir kelime herhalde. Aman craft'imizi gelistirmeyelim ruhumuz yeter. Tuz ruhu.

PS : Skibbe bence poor man's Wenger'di. Onu takimin basina getirme fikri kimden ciktiysa iste gelecekte Galatasaray'in futbolcu ve td secimleri de onun himayesinde olmali. Boyle mantaliteye uyan adamlar da Mehmet Topal, Hakan Balta gibi adamlar. Bu tip Turkleri bulup cikartmali. Insallah bir gun ruhsuz ve bekledigim Galatasaray'i izleme sansim olur.
Eren Gumrukcuoglu

Post Reply