TSL 33.Hafta: Besiktas - Galatasaray 2-1 (Kewell)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Aslansin Kewell! 1-1

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Murat Biricik wrote: Bu BJK nin bu defansi ile CL de birseyler yapabilecegini dusunmek akla ziyan. Bu arada Sivas ilk devreyi yenik kapadi. Inonuden uc puan cikarip, GB den en fazla bir puan almis Sivas i ASY de agirlamak hos olur.
Bu GS in bu defansi ile neler yapar, onu da dusunmek lazim. Oynayan GS goller de GS dan.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Arda nin BJK defansinda belini kirmadigi adam kalmadi. Dikkat etsin de bu kazmalar kendisine bir halt yapmasin.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Haftaya Sivas i yenip TS nun puan almasini bekleyecegiz. Aksi takdirde Avrupa Kupasi elemelerine, tahmin ediyorum, Temmuz da basliyoruz.

Arda macin sonlarinda sahsi oynamasina ragmen 90 dk boyunca BJK defansini dagitti.

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Defol git K. Erciyes Zihniyeti.
Galatasaray Kulübü'nde işin yok senin.
Oyuncuların bireysel performansına dayalı bir takım... Oyuncular ne kadar yaparsa o.
Oyun 0-0 giderken herkes yapar geride top çevirmeyi. Yenik duruma düştükten sonra maçı kurtaracak varyasyon var mı sende?
Nerdeeee...
Futbolcular bireysel beceriden bir gol buluyor, ardından bir komedi gol yiyip geriye düşüyoruz... Ve gitgide fizik olarak oyundan düşen takıma oyuncu değişikliğiyle taze kan kazandırma filan yok.
İnanılır gibi değil.
Oyuncu değişikliği yapmaz mı bir hoca?
Takımı yenikken oyuncu değişikliği yapmaz mı?
Saldım çayıra Mevlam kayıra...
Bu kulüpten aldığın tek kuruş parayı hak etmiyorsun.
AYRILMAZ İKİLİ

Omer K. KOCAOGLU

Post by Omer K. KOCAOGLU »

Bulent Uygun az eevel aciklamsinda son macimizi Olimpiyat Stadi'nda oynama ihtimalimiz var dedi.
Boyle bir hata yapmaz herhalde yonetim.
Sene boyuncaki rezaletlerin tuzu-biberi...
UEFA Kupasi,Super Kupa,Engelsiz Aslanlar 2 Kez Avrupa, Dunya ve Kitalararasi Sampiyonu ,Avrupa Bayanlar Basketbol Sampiyonu

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Omer K. KOCAOGLU wrote:Bulent Uygun az eevel aciklamsinda son macimizi Olimpiyat Stadi'nda oynama ihtimalimiz var dedi.
Boyle bir hata yapmaz herhalde yonetim.
Sene boyuncaki rezaletlerin tuzu-biberi...
Yapmazlar, çünkü hala G.Saray'ın Avrupa kupalarına gidememe ihtimali var.
Şöyle ki...
GS, Sivas'a yenilir...
FB ve Bursa kendi maçlarını kazanırlar...
Üç takım 58'er puanda eşitlenir.
İşler üçlü averaj'a kalır. Üçlü averaj'da G.Saray en geride.
Yani hafife alınacak maç değil Sivas maçı.
AYRILMAZ İKİLİ

Omer K. KOCAOGLU

O hesaplarin hepsini bende yaptim.
Yonetim de yapiyor.
Yaparken de soyke dusunuyorlardir eminim...
Fener, Trabzon ile oynuyor.Trabzon bu maci vermez.En kotu sonuc beraberlik olur.Trabzon maci alir.Cunku onlarinda beklentisi GS'nin Sivas'i yenip, kendilerinin SL'ne gitmesi.

Bursa IBB ile oynuyor.IBB'nin hic bir tehlikesi kalmadi.Rahat cikmasalardi yenerlerdi Bursa'yi.Ancak IBB'deki GS'lilar faktorunu de ihmal etmez yonetim.IBB'ninde Bursa'dan en az bir beraberlik cikarcagini umid ediyorlar.

Bizde Sivas'i kesin yenecegiz ya!
Eeee...Olimpiyatta oynatirsak maci dunya kadar para kazaniriz.
2 milyon Sivas'li varmis Istanbul'da.
Yapar mi, yapar yonetim...
Hic sasirmam...

Not : FB'nin puani 58 zaten.Bizim uzerimizdeler...Haftaya kazanirlarsa 61 olacak.
UEFA Kupasi,Super Kupa,Engelsiz Aslanlar 2 Kez Avrupa, Dunya ve Kitalararasi Sampiyonu ,Avrupa Bayanlar Basketbol Sampiyonu

Omer K. KOCAOGLU

Yedigimiz 2. gol kafamda soru isaretleri birakti.
Tekrar tekrar izleyin.
Umarim dusundugum gibi degildir.

Ozgur Al

Post by Ozgur Al »

B.Korkmaz dan kurtulmaya bir mac, yonetimden kurtulmaya bir sezon kaldi. dayanin...
SUPER MARIO JARDEL

Mehmet Sönmez

Post by Mehmet Sönmez »

Bu maci seyrettim biraz ama neden seyrettigimi hala anlayamadim? Neden seyrettim acaba bu maci......? bu kadar düsmüs bir takim olmusuz!!!!

Takimda ne bir ruh var nede bir ileriyi görterecek ISIK. Bir iz birakmadi bu futbolcular, hic bir iddiasi olmayan bir takim cikar rahat rahat oynar, futbol oynasinda yenilsinler cigerimi alsinlar....

Ama bu saatten sonra BK bile kizamiyorum. Ölmüsüz takim olarak, nerde o baskan olacak adam?

Tan Erten

Post by Tan Erten »

Bu forumda ilk kez bir derbi maçı konu başlığına maç sonrası Pazartesi günü sadece 2 sayfalık yorum yazıldığını görüyorum. Genelde 8, 9'dan aşağı olmazdı. Ama kimsenin içinde yazmak gelmiyor çok doğal. Herkes Özgür Al'ın da dediği gibi BK'nın (ve artık yönetimin de) gitmesini bekliyor.

UEFA'ya kalamazsak tam bir rezillik olur. Yönetimin ne yapıp edip, iyi bir hocayla anlaşması gerekiyor. Avrupa maçları olmazsa öyle bir hoca da bulamayız.
Tan Erten

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Dun takim göze hos ve seri top oynadi, 60 kusur dakika böyle, ve sonrasi...
Kewell'in golunden sonra ne oldu bilmiyorum...hedefi olmayan bir takim
gibi davrandilar. Golcu ayaklar gununde degillerdi, yani gol atamadilar
ama iyi oynadilar kanimca. Nonda akilli oynadi, orta sahaya yardim
etmeye calisti, target player görevini iyi yerine getirdi.

...ama temel hastaliklar devam etmekte. Ayhan ve Kewell ile GS 2 kisi
eksik oynuyor bazi anlar. Ayhan ustelik tempoyu dusurmekte. Sakaliklar
GS'in hem sansizligi hemde isbilmezliginin göstergesi. Sansizlik zamanlama
acisindan, isbilmezlik bu sakatliklarin sansa dayali sakatliklar olmadigina
inandigimdan. Sezon basinda dediklerimi tekrarlamak istiyorum. Oyunculara
yanlis yuklenme yapiliyor, her oyuncunun kendine has vucut yapisi var,
ve hepsine ayni uygulamayi yapmak sakatliklara sebep verir. Bunu
kavrayacaklar gunun birinde ama ne zaman. Antrenman dozajinin arttigi
zamane futbolda bu gözardi edilmeyecek bir durum.

GS'da bir baska temel hata oyun sisteminden kaynaklaniyor, ve oyuncularin
yanlis yerlerde oynatiliyor olmasi. Sabri'yi, bir mac hic olmazsa, ilerde
deneseler olmaz mi, orta sahanin önunde. 4-4-2 den taviz verilmemeli,
ona göre kadro kurulmali, sag ve sol bekler kullanilmali...ve son olarak
kanat oyunculari dedigimiz oyuncular...kimse bugun bu oyuncular kanat
oyuncusu gibi oynuyor diyebilir mi??!
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Ersin Taner

Post by Ersin Taner »

Deplasman derbilerindeki başarısızlık devam ediyor. Kadıköy'de 9 senedir 0 çekiyoruz. İnönü'de ise 3 sene önce Hasan Kabze'nin son 5 dk.da attığı 2 golle gelen galibiyet ve sonraki hafta Fb'nin Denizli'de puan kaybıyla gelen mucizevi şampiyonluk var. O maç dışında 13 senedir İnönü'de galibiyetimiz yok.

İyi oynamak, kötü oynamak farketmiyor. Şanssızlık, hakem hataları, psikoljik baskı vs. gibi sebeplerle bir türlü galip gelemiyoruz.

Taktik, sistem vs. farketmiyor. Terim'le 4 sene üst üste şampiyon olduğumuz dönemde de İnönü'de galibiyetimiz yok, Lucescu'yla da yok. Tabii Kadıköy'den farklı olarak İnönü'de 3-4 tane beraberlik aldık ama o kadar...

Bjk CL gruplarına direk katılıp 15 milyon euro'yu garantilemenin verdiği güvenle 2-3 iyi transfer yapabilir. Yoksa bu kadroyla CL'de yine tarihi mağlubiyetler alabilirler.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Biraz once ozetleri seyrettim. Arda hakikaten bel kirmis ama kendi belini. Aslinda buna bilek bosandirdi da denebilir.

Ulan su Yusuf kadar olamadilar. Ayhan'i da Arda'si da. Adam bizim defans gerdan kirarken sokmus bir tane. Ikisine de yetmis Yusuf. Bir de adama Cilingir lakabi takmislar. Her at sahibine gore kisnerin en guzel ornegi oldu Yusuf bu sene. BJK'a sampiyonluk getiren adam rolunde oldu bitti filan derken.
Last edited by Cengiz Akgun on Tue May 26, 2009 7:54 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Post Reply