Beko-Basketbol Ligi:

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Osman Kiciman

Re: Beko-Basketbol Ligi:

Post by Osman Kiciman »

Bilgin harika yazmis...

Basketbol camiasi futbol camiasından beter. Cunku genelde okumus yazmış adamlar oldugundan pisligi kilifina uydurmalari da daha kolay oluyor. Allahtan pasta futboldakine gore kucuk...

Herseyden once basligiyla bile yazi sorusturma konusu olmayi hakediyor ve Ozaydinli'nin laflariyla...

Camiayi iyi bilen bir dostum var, Bilginin yazisi sonrası Demirel napar dedim. Piskince kontugunda oturmaya devam eder dedi.

Mactaki hakem hatalarini sordum. Son maçta hakemlerin efesi bictiklerini anlattı. Hatta rivayete gore Omer bir efesliye "helal olsun, bu hakemle bizi yendiniz" tadinda birseyler soylemis mactan sonra!

Bu arada macta polisin az olması uygulaması stadlardaki uygulamanın benzeri. AY staddaki gorevlilerle emniyeti saglarim demis. Sari yelekliler. Hatta ilk olaylarda GFBliler de bunlara saldirmis. Tahminen onceki husumetin de etkisi olmustur :D Aslında dogru bir uygulama steward uygulaması. Ama biz de yoneticiler her yere mudahele edince uygulama daha dogmadan öldü...

Bu arada Kaya KSKliymis. Kerem'ler GSlı. Kırmızılı abi fazla icmis, GSliye saldiramamis :lol:

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Koyun delisini bilmem ama u yaziyi yazani sizler pek sevmezsiniz. Adam gibi yazmis iste tam da benim istedigim gibi. Utanmis ve basi onune egilmis:

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/118 ... 148&gid=61
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

turgut uyar

Post by turgut uyar »

Amatör lig futbol maçlarında yaşanan olaylar bile bu sezon Beko basketbol ligi finalinde
yaşananlar yanında çok masumane kaldı.

Bir de bu olayların NBA finalinde yaşandığını düşünelim.Biliyorum hayal etmesi bile zor ve
fantastik geliyor.(Dwight Howard'ın maç sırasında hakem masasını tekmelediğini,Orlando
seyircisinin koltukları söküp sahaya bununla beraber ellerine ne geçerse fırlattıklarını
sonra sahaya inip Kobe Bryant'ı dövdüklerini ,bununla da yetinmeyip Lakers'ın galibiyet
sevinci yaşamasına izin vermeyip soyunma odalarına kadar kovalayıp orada da Gasol'ü
dövdüklerini............ :) daha bir çok şey ilave edilebilir).Böyle şeyler yaşanmış olsaydı.
Çok merak ediyorum NBA Orlando'ya nasıl bir ceza verirdi???

Bütün bu olaylardan sonra bugünkü gazete başlıklarını çok merak ediyordum.Tahmin
ettiğim gibi bir çok gazetenin birinci sayfasında bile yer almamış.(Aynı olayları bizim
seyircimiz yapsa birinci sayfaya manşet olurduk).Bırakın birinci sayfada küçük bir haber
olarak bile vermeyi, spor kısmının ilk sayfasına bile layık görülmemiş.Spor kısmının ikinci
sayfasında da yok.Sağolsunlar üçüncü sayfaya koymuşlar.Bir de bu olaylar NBA'de
yaşanmış olsa Amerika'daki gazeteler nasıl verirlerdi bu haberi merak ediyorum.(Bizim
gibi mi!!! Hiç sanmıyorum).Televizyonda da durum gazetelerden pek farklı değil.

Son zamanlarda bir de şu haberlere hastayım.Ne zaman ceza verilmesi gerektiren
olaylar yaşansa hemen şöyle bir yazı görüyorum."3 maç seyircisiz ceza alması bekleniyor"
,"üç maç ceza alacağı iddia edildi" diye yazarak kamuoyunu ve federasyonu ,uygun
buldukları cezayı verdirmeye koşullandırıyorlar. Bu arada çoğu gazetenin uygun gördüğü
ceza da üç maç seyircisiz oynama,Allah razı olsun bazıları 6 maç bekliyor.

Daha da ilginci bazı yazarlar(örnek:ercan saatci) kabahati Ergin Ataman'da bulmuş ve
baş provakatör ilan etmiş.

Burada bir tek Haberturk gazetesini ayrı tutuyorum.Onlar da ilk sayfalarında yer vermemiş
olsa da yine de daha ayrıntılı vermişler ve Serdar Ali Çelikler güzel bir yazı
yazmış.İnternet'de aradım ama bugünkü yazısı hiçbir yerde yoktu.O yüzde link
veremiyorum.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Haberturk te Fatih ALTAYLI var.
Etkisi olmus olabilir
TRUST GALATASARAY
MGC

Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Federasyon FB'ye verilecek cezayı açıklamış: 5 maç seyircisiz oynama!!!
Efes, GS, BJK gibi maçlar haricinde bu takımlar zaten neredeyse seyircisiz oynuyorlar.
Tam bir yüz karası! rezalet!
Abdi İpekçi Salonu'nun seneye FB Ulker'e verilmemesi lazım.

Bu arada Hüseyin Beşok Türk Telekomla anlaşmış, çok büyük kayıp. Basket şubemiz keşke Türk Telekom'la birleşse.

turgut uyar

Post by turgut uyar »

Bizim ülkemiz dışında, verilen cezaların insanları caydırmak yerine suça teşvik eder
nitelikte verildiği başka ülke var mıdır acaba?

Eğer bütün bu yaşananlardan sonra bu maçlar için verilecek ceza 5 maç ise o zaman
kötü giden bir sezon sonrası (maksat taraftarların deşarj olması,yanlış anlaşılmasın :) )
bizde bu hakkımızı bir Fenerbahçe maçı sonrası kullanalım.Bizim taraftarlarımızdan
ricam bazı fenerbahçeli yöneticileri de (mesela: mahmut uslu gibi) olaya dahil etmeleri
(nasılolsa rakip takım oyuncuları,teknik heyeti ve hakem heyetini dövmek 5 maç seyircisiz
oynama cezası getiriyorsa buna rakip yöneticileri de eklemek olsa olsa 1-2 maç fazla ceza
getirmeli)

Pardon,Pardon Çok özür dilerim.Hata yapıp bu cezaların sadece Fenerbahçe olay
çıkardığında verildiğini unuttum. :)

Sadece şaka yapıyordum.Şiddete karşı biriyim kim yaparsa yapsın.Sadece adaletsizliğe
tahammülüm yok.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Futbol yine basketbolun onune gecti.

Onemli haberler var 2-3 gundur, hep atliyoruz.

ISIL 2 SENE DAHA ASLAN
http://www.galatasaray.org/basketbol/ba ... r/4160.php

ISTE BAYANLARIN YENI HOCASI
http://www.galatasaray.org/basketbol/ba ... r/4175.php

YENI BASKETBOLCUMUZ YELENA LEUCHANKA
http://www.galatasaray.org/basketbol/ba ... r/4178.php

VEEEEEEEE BENETTON TRAVISO'LU SLOVAK OYUNCU RADOSLAV RANCIK GALATASARAY'DA
http://www.galatasaray.org/basketbol/er ... r/4180.php
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin