Elano ve Brezilya, Talinn'li futbolcular ve Estonya onunde..

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Mert Tokman

Elano ve Brezilya, Talinn'li futbolcular ve Estonya onunde..

Post by Mert Tokman »

Brezilya-Estonya macini seyrediyorum...

35. dakika da sakatlanan Kleberson yerine Elano oyuna girdi simdi - ne kadar hazir gorecegiz...

Estonya takiminin yarisi Talinn'li oyuncularda olusuyor -- tahmin ettigim gibi iyi defansif organizasyonu olan disiplinli ve cabuk ataga kalkabilen bir takim... 35. dakikaya kadar Brezilya'ya pozisyon vermediler denilebilir.
Mert Tokman

Re: Elano ve Brezilya, Talinn'li futbolcular ve Estonya onunde..

Post by Mert Tokman »

Luis Fabiano atti simdi Brezilya 1-0 yapti... Defansin vurup uzaklastirmaya calsitigi top yakindaki Kaka'ya carpip Fabiano'nun onune dustu - kaleci ile karsi karisya affetmedi Luis Fabiano.

Elano girdiginden beri kosturuyor - saga yakin oynuyor - iki sonucsuz orta yapti ama Brezilya takimi icinde pasif kalmayip kendini gostermek icin kicini yirtiyor.

Ilk yari bitti...
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

İkinci yarının sonlarına yetiştim. Elano paso sağdan ortalıyor...
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Mac bitmek uzere... Elano hazir gozuktu bana... gayet basarili oynadi, takim arkadaslarini pozisyona soktu bol bol ama gol cikmadi.

Saga cok yakin oynadi ama ileri geri calisti - neredeyse 3-5-2 nin 5lisinin sag kanadi gibi oynadi. Hic calima girmeden hep tek top yapti. Tum duran toplari kullandi. Orta sahaya koyulursa fizik gucumuz duser diye dusunenler - bosuna kendinizi uzmeyin - bu adam da bol bol fizik guc ve adam kovalama disiplini var.

Su anki orta sahanin saginda Mustafa'nin yerine oynar, Ayhan biraz daha defansif oynar, Arda ortanin ortasinda Kaka'nin bugun oynadigi yerde devam eder.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Elano bir de hem sağdan hem de soldan tüm korner atışlarını kullandı. Ben de beğendim. Ama kanatta yerine ortada oynarsa daha iyi olur.Kanatta keita var.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Bu arada Baros da Ceklerin 3-1 kazandigi macta Belcika'ya 2. golu penaltidan atmis
Can Ergun

Post by Can Ergun »

Orta üçlümüz :

Arda--------------Elano
--------Topal----------

veya

Ayhan-----------Elano
-------M.Sarp---------

şeklinde olabilir. Ayhan ve Elano'nun oynadığı düzende Arda ileri üçlüde görev alır,ters kanatta Aydın,Keita veya Kewell ile işi bitiririz.
Tan Erten

Post by Tan Erten »

Arda----Baros----Keita
-------Elano----------
Ayhan----------M.Sarp

Arda Ayhan'la iyi anlaşıyor, dün gece milli takımda da pozisyona soktu ama kaleci kurtardı sert şutu. Ayrıca Arda'nın sol kanatta daha verimli olacağını düşünüyorum. Mehmet'e katılıyorum; Elano, ortada oynamalı bence de.
Tan Erten
Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Hep 4-3-3 oynayacagiz diye bir sey yok Rijkaard'in dedigi gibi. Elano fizik gucu iyiyse, gobekten zorlamayacak bir rakibe karsi oynanacak 4-4-2'ye de cok guzel uyuyor bence. Joker gibi adam.

---------Baros----Nonda------
Arda---------------------Keita
----Ayhan (Topal)--Elano------
-----------4'lu defans---------
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Maç NTVspor'da tekrar veriliyor
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Elano Brezilya takiminda oldugu icin 5 Eylul de Arjantin ile oynayacaklari mac icin herhalde biraz erken ayrilir. 9 eylulde Chile ile oynayacaklar.

Hos bizim 31 agustos Ankaraspor deplasman macindan sonraki ilk mac 13 eylulde BJK ile...

Tam gununden emin degilim ama 17 eylulde ise UEFA macimiz oldugunu zannediyorum.
Post Reply