UEFA :GS-L. Tallinn 5-0 (a.keita (2),baros(pen),kewell)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

UEFA :GS-L. Tallinn 5-0 (a.keita (2),baros(pen),kewell)

Post by Cengiz Akgun »

Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mehmet Gurdal Cetin

Re: UEFA Playoff (ilk): GS-L. Tallinn ASY 8/20 Pers. TSI 21:45

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Kesin gol yeriz Cengiz Abi.

Ama Galatasaray maclarini korkusuz seyrediyorum artik.Barcelona'ya bile karsi oynasak (ki tercih sebebimiz degildir) en azindan heyecanli bir mac seyredecegimi biliyorum.

Bu sene LIGTV parasinin karsiligini alacagim ama bu D-GAVUR beni cok bozuyor.
TRUST GALATASARAY
MGC

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cola Turka İdman Raporu: 18 Ağustos Salı (Akşam)

Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı, FC Levadia Talinn karşılaşması hazırlık çalışmalarını Florya Metin Oktay Tesisleri Jupp Derwall Antrenman Sahası'nda yaptığı antrenmanlarla sürdürdü.

Teknik ekibimiz Frank Rijkaard, Johan Neeskens, Nezih Ali Boloğlu, Albert Roca ve Carlos Cuadrat yönetiminde, saat 18.00’de başlayan basına ve taraftara kapalı akşam antrenmanı, ısınma egzersizleriyle başladı.

Antrenmanın ana bölümünde taktik çalışmalar yapıldı.

Arda Turan bu antrenmanın tümünde takımla birlikte çalıştırıldı.

Serkan Çalık ve Tobias Linderoth salonda ve sahada kondisyoner Fatih Yıldız yönetiminde takımdan ayrı olarak çalıştırıldı.

Antrenman soğuma ve açma germe çalışmalarıyla tamamlandı ve oyuncular merkez binaya geçtiler.

Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı, hazırlıklarını 19 Ağustos Çarşamba (yarın) sabah saat 10.30’da ilk onbeş dakikası yalnızca basına açık olarak yapılacak antrenmanla sürdürecek. Bu antrenman öncesinde saat 10.15’te Turgay Vardar Basın Odası’nda düzenlenecek basın toplantısında Teknik Direktör Frank Rijkaard basın mensuplarıyla bir araya gelecek.

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

http://www.youtube.com/watch?v=g2iQv25sz38

Herhalde benim PC cok yavas calisiyor. Bu klipde oynanan futbol bana cok yavas, hantal ve slow motion oynaniyor gibime geldi.

Rakibimizi hic bir sekilde kucultmuyorum ustelik adamlar bana (yesil formali takim oyunculari) bayagi uzun boylu gozuktuler.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Bu da rakibin bir önceki turda Macar Debrecen takımına elendiği maçların özetinin linkleri
(her iki maçı da debrecen 1-0 kazandı)

1.maç- 0-1

2.maç (1-0)

Not:yeşil formalılar Talinn takımı oluyor :)

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Resmi sitede videosu verilen A takim yedekleri ile yeni A2 (eski PAF) takimimizin oynadigi maci seyrettim.

Rijkaard Tallinn macinda oynatmayi dusundugu futbolcularla alt sahada taktik calismasi yaptirmis... videosu verilen macta oynatmayi pek dusunmedigi oyuncular yer aliyordu.

Buna gore yarinki kadro buyuk ihtimalle soyle...

------------- Leo
Sabri --- Zan --- Servet --- Balta
---- Mustafa --- Ayhan ---------
----------- Arda ----------------
Keita -------------------- Kewell
---------- Baros ---------------

Yedekler: Orkun, Ugur, E Gungor, Aydin, Nonda

Bu 16 alt sahada Tallinn maci icin Rijkaard ile beraber taktik idman yapanlar.

Bunlara A2 ile mac yapan gruptan 2 oyuncu daha katilacak 18'lik mac kadrosunu olusturmak icin.

A2 mac kadrosu...

---------------- Aykut
Serkan --- M Guven --- E Asik --- Volkan
--------- Baris -------- M Topal
---------------- Elano
Alparslan ----------------------- Serdar
---------------- Yaser

Bunlarda buyuk ihtimalle Elano ve Baris-Topal ikilisinden biri kadroya alinacak.

Rijkaard belli ki Elano'yu yarinki mac icin fazla dusunmuyor. Ancak 2-3 farkli skor ustunlugu yakalanmis ve son 10 dakikaya kadar 3 oyuncu degisikligi hakki kullanilmamissa belki 5-10 dakika gorebiliriz Elano'yu yarin.

Yedekler vs. A2 maci oldukca yavan - oyuncular isteksiz gozuktu. Elano kafa devamli yukarda ve tek pas oynadi. Bir penalti ve birde frikik golu atti --- izleyebilirseniz frikik golunu seyretmeye calisin. Bir sutu da direkten dondu - bu suttan evvel topu alip kaleye donusunu de izlemek lazim :wink:

Mehmet Topal'da %70-80 civarinda - az kaldi geliyor...

A takimda Elano, Topal, Baris ve Emre Asik haricindekiler neden gonderilmeleri gerektigini acikca gosterdiler.

A2(PAF)'de orta saha/on libero da Ufuk, ileri ucun solunda Berkin dikkat cekenlerdi bana gore... 2-1 biten macta A2'lerin golunude ikinci yari oyuna giren Cem Sultan atti ve kuvvetini de gosterdi.

A2 ligi benim yillardir sayikladigim rezerv ligi icin iyi bir baslangic.

Bu ligde 1990+ dogumlular ve en fazla 3 1987-1989 dogumlu oyuncu oynayacak. A takim yabancilari bu yas sinirlamalarina uygunsa A2 de oynayabilecekler. Ayrica en az 3 senedir TR'de ikamet eden yabancilarda statuye uygun. A2 ile A takim arasinda oyuncu gidis gelisi serbest. Maclar sali ve carsamba gunleri oynanacak. Tum superlig ve bankasya takimlarinin birer takimi olacak bu 36 takim 4 bolgeye ayrilmislar. Bolgelerinde ilk ikiyi alanlar play-off'a kaliyor.

Benim tek problemim yas sinirlamalari - hic olmasin demiyorum ama bence biraz yukseltilmeli. 19 yerine 21 yas sinirlamali genel kadro ve 3 yerine 3 + 1 kaleci ve yas siniri olmayan oyunculardan kurulu olsa takimlar daha iyi olurdu.

Boylelikle A takimlarda sakatliktan donen 23 yas ustu oyuncular icin de iyi bir rehabilitasyon ortami olusurdu. Ama yine de hic yoktan iyidir - en azindan iyi bir baslangic. Boylelikle Beylerbeyi gibi sacma sapan islere gerek kalmaz.

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Mert, güzel analiz için teşekür ederim.

------------- Leo
Sabri --- Zan --- Servet --- Balta
---- Mustafa --- Ayhan ---------
----------- Arda ----------------
Keita -------------------- Kewell
---------- Baros ------------

Bu kadroyla çıkacağını tahmin etsem de Zan yerine Emre Güngör'ün olmasını isterdim.Belki ilerleyen haftalarda formayı kapar.Acaba Frank'in kafasında birbirinden ayrılamaz bir stoperler grubu mu var diye merak ediyorum.Emre G. hep Emre Aşık ile oynadı diye hatırlıyorum.Servet - Güngör ikilisini izledik mi bu sezon beraber,hatırlayan varsa lütfen hatırlatsın...

Yedeklerde Emre,Serdar,Aydın,Nonda,Elano ve Aykut olur .
Ayhan - Barış, Kewell-(Aydın,Serdar,Elano) değişikliğini de görürüz heralde.

Bence, Elano-Arda-Kewell-Keita-Baros ( flush royal ) beşlisini aynı anda pek göremeyeceğiz.Ama birgün diye düşünmeden duramıyor insan...

Murat Gökcigdem
Staff Member

Bizi bilgilendirdigin icin tekrar tesekkurler Mert...

Murat Biricik ve diger arkadaslar burada yillardir genc oyuncularimizdan bahsederlerdi sag olsunlar. Bende genc oyunculara baktim ve Cem'i ve attigi olden once "azmini" cok begendim.

Umarim yeni Arda'lar cikar takimimiza faydali olurlar.

Mehmet Topal'i da gordugume cok memnun oldum. Cok merak ediyorum tam formlarinda olunca Mustafa'yi mi kullanacak Topal'i mi diye? Yedeklerden oyuna girseler bile...

Murat Gökcigdem
Staff Member

İSTANBUL (A.A) - 19.08.2009 - UEFA Avrupa Ligi play-off turu ilk maçında yarın Galatasaray ile karşılaşacak Estonya'nın Levadia Tallinn takımının antrenörü Marco Kristal, mücadelenin kendileri için zor geçeceğini söyledi.

Ali Sami Yen Stadı'nda düzenlenen ve Levadia Tallinn Teknik Direktörü Igor Prins'in katılmadığı basın toplantısında antrenör Marco Kristal, medya mensuplarının karşısına çıktı. Galatasaray'ın büyük bir takım olduğunu belirten Kristal, "Buraya gelip oynamak bizim için de büyük bir şans. Oyuncularımız da sabırsızlıkla bu maçı bekliyor. Özellikle seyircinin baskısıyla çok zor bir maç olacağını biliyoruz. Fakat buna karşın maç 0-0 başlayacak. Biz de neler yapabileceğimizi göreceğiz" diye konuştu.

İspanya'nın Almeria takımına transfer olan etkili oyuncuları Nikita Andreev'in yokluğunu hissedeceklerini ifade eden Kristal, "Nikita bizim için çok önemli bir oyuncuydu. Ancak İspanya Ligi'nden iyi bir öneri alınca onu satmak durumunda kaldık. Elbette onun boşluğunu hissedeceğiz. Ama diğer oyuncularımız da onun boşluğunu doldurmak için ellerinden geleni yapacak" dedi.

Bu arada, az sayıda basın mensubunun izlediği basın toplantısı oldukça kısa sürdü. Yaklaşık 2 dakika süren toplantıda basın mensuplarının da hiç soru sormaması karşısında şaşıran Kristal, gülerek toplantıyı sonlandırdı. :)

Öte yandan Levadia Tallinn, hazırlıklarını bu akşamki son antrenmanla tamamladı.

Ali Sami Yen Stadı'nda, antrenör Marco Kristal yönetiminde gerçekleştirilen antrenmanda futbolcular, ısınma hareketlerinin ardından taktik ağırlıklı bir çalışma yaptılar.

Kaynak : Anadolu Ajansı

Murat Gökcigdem
Staff Member

Mert Tokman wrote:Elano kafa devamli yukarda ve tek pas oynadi. Bir penalti ve birde frikik golu atti --- izleyebilirseniz frikik golunu seyretmeye calisin. Bir sutu da direkten dondu - bu suttan evvel topu alip kaleye donusunu de izlemek lazim :wink:
Bu donusu ilk seyrettigimde gorememistim. Ikinci bakista (ikinci devrenin videosunda) 10:22 dakikasinda yer aliyor :wink:

Murat Gökcigdem
Staff Member

Rakibimizin ulkesinde delfi adli bir spor sitesine goz atarken Levadia'nin antreman videolarina rastladim.

TD'lerinin demeclerini anlamadim ama video kalitesi cok yuksek :wink:

http://sport.delfi.ee/news/jalgpall/ees ... d=25195563

Kalecileride bana nedense cok ciliz gozuktu. Belki cok ceviktir ama buranin sartlari ile bana cok zayif gozuktu...

http://sport.delfi.ee/news/jalgpall/eur ... d=25177501

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Image

Mesut Ulukök

Post by Mesut Ulukök »

Üstteki resimdeki kadro büyük ihtimalle doğru da, dizilişe takıldım ben. Herkes biliyor ki, 4-4-2 falan oynamayacağız. Bu grafiği yapan kişi gerçekten Keita'nın ortada, Aydın'ın ileride mi oynayacağını sanıyor; yoksa, herhangi bir hata mı oldu?

Emre Girici

Post by Emre Girici »

Debrecen'in dun Levski Sofia'yi Sofya'da yendigini goz onunde bulundurursak rakibimizin dandik bir takima elenmedigini soyleyebiliriz.

Yine de bu aksam takimimizdan guzel bir futbol ve gol yemeden bir galibiyet bekliyorum.
Emre Girici

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Mesut Ulukök wrote:Üstteki resimdeki kadro büyük ihtimalle doğru da, dizilişe takıldım ben. Herkes biliyor ki, 4-4-2 falan oynamayacağız. Bu grafiği yapan kişi gerçekten Keita'nın ortada, Aydın'ın ileride mi oynayacağını sanıyor; yoksa, herhangi bir hata mı oldu?
Not: GS ile ilgili grafikler Milliyet gazetesine aittir.

Post Reply