Amerika'da D-Smart maclari...

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Deniz Selman

Amerika'da D-Smart maclari...

Post by Deniz Selman »

Aksam ASY eski acik'daydim, superdi mac/atmosfer...fakat simdi Amerika'ya donuyorum ve merak ettim Amerika'dakiler nasil izliyorsunuz D-Smart'in verdigi maclari? Secveseyret veya benzeri bir site veriyormu? (Reklamini gormedim...) Yoksa justin.tv veya p2p sayfalari gibi beles sayfalardanmi bulmak zorunda olacagiz avrupa maclarini bu sene?...

Tesekkurler,
Deniz

Ismail Gezer

Re: Amerika'da D-Smart maclari...

Post by Ismail Gezer »

Deniz Selman wrote:Aksam ASY eski acik'daydim, superdi mac/atmosfer...fakat simdi Amerika'ya donuyorum ve merak ettim Amerika'dakiler nasil izliyorsunuz D-Smart'in verdigi maclari? Secveseyret veya benzeri bir site veriyormu? (Reklamini gormedim...) Yoksa justin.tv veya p2p sayfalari gibi beles sayfalardanmi bulmak zorunda olacagiz avrupa maclarini bu sene?...

Tesekkurler,
Deniz
Sanirim izleyemiyorlar. Onlar adına konuşmuş olmayayım ama bizde pek izleyemiyoruz :D

Tabi beleşçileri kastediyorum. Hoş, AD'nin kanalı olduğu için umurumda olmaz ama herifler, maç yayınlarını internete veren abonelerinin üyeliğini iptal ediyor. D-smartın verdiği herhangi bir maçı, kendi abonelerinin hepsi dahi izleyemiyor aslında. kandırıldığını düşünen çok adoneleri var. Bizzat benimde tanıdığım. Lig maçlarını bunlar yayınlarsa yandık yani :D

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Konu başlığı uygun değil ama Türkiye kupası maçları 2 seneliğine şifresiz TRT'de.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ben kendi adima konusayim...

Ilk baktigim yer http://www.channelsurfing.net oluyor cunku buraya Turk TVlarindan ziyade yabanci TVlerin yayinlarinin linki konuyor - tabii yayinlar genelde justin veya ustream tarzi sitelerin ustunden...

Mesela Netanya macini Israil TVsinden, dunku macin 2. yarisini Arap TVsinden seyrettim.

Turk kanallarina gicik oldugum icin degil ama senin de dedigin gibi Dogan grubunun korsan yayinlara onlem almasindan oturu.

Henuz parali bir secenek yok gibi gorunuyor - Hasan dun bu siteyi - http://www.isteizle.com/root/Default.aspx denedigini soyledi ama galiba yayin sadece TR'de yasayanlar icinmis.

O yuzden grup kuralarinda futbola merakli ulkelerin takimlarini cekmek lazim - bu sekilde onlarin TV yayinlari ustunden seyredebiliriz belki maclari :wink:

Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

Murat Tekin

Post by Murat Tekin »

Topic i degistirip maclari veren TV, www veya Radyo
yayinlarini burada toplasak iyi olmazmi?

Ben sunu iletebilirim;
Avrupa Maclarini Iphone ile "Radyo 104" App´i ile dinleme imkani var.
Kalite güzel ve kesintisiz. App bedava. Ben evde WIFI ile cok güzel dinliyorum.

justin.tv/p2p ölünce, 20 sene evvel gibi, artik Radyoya döndük :cry:
yasasin Teknoloji :D

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bu yıl Avrupa Ligi adını alan UEFA maçlarının yayın hakkını elinde bulunduran D Smart, grup maçları boyunca iki maçtan birinin yayınını şifresiz kanaldan (Kanal D) yapacak...

D Smart en az bir maçı şifresiz vermek zorunda

Önümüzdeki hafta başlayacak eski adıyla UEFA olan Avrupa Ligi’ne ülkemizden sadece Fenerbahçe ile Galatasaray katılabildi. 4 takımlı 12 gruptan oluşan, ilk iki sırayı alan takımların üst gruba çıkmasına dayalı sistemde mücadele edecek takımlarımızın maçları açık kanaldan yayınlanacak.

Akşam Gazetesi'nin haberine göre; Ülkemizde yayın haklarını elinde bulunduran D-Smart, Galatasaray ve Fenerbahçe’nin temsilcimiz olduğu “Avrupa Ligi” maçlarını şifreli kanaldan yayınlayacağını duyurmakta. Oysa UEFA Yetkililerinin belirttiğine göre; yayın haklarını satın alan kurum Türk takımlarının maçlarından her hafta en az 1 adedini şifresiz kanaldan vermek zorunda.
UEFA’nın resmi internet sitesinde 29.02.2008 tarihinde yayınlanan habere göre de maçlardan biri mutlaka Kanal D de ya da açık bir kanalda yayınlanmak zorundadır. Bu durumda, UEFA açıklamasına göre; ön eleme turlarını başarı ile geçen Galatasaray ve Fenerbahçe takımlarımızın 15 Eylül tarihinde başlayacak ve aralık ayına kadar devam edecek grup karşılaşmalarından en az bir adetini şifresiz kanalda izleyebileceğiz.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Sifrenin ortadan kalkmasi akilli bir toplumun bilinci ile olur. Amerikada da sifreli yayin yapan sinema ve spor kanallari var. Aradaki fark eger sifre varsa reklam yok. Turkiyede bir araba dolusu reklam al ve bunu ekrani kesip bicerek goster arkasindan da yorum filan yapilirken reklam arasi ver bunlarin ustune bir de maci izletmek icin para iste. Akli basinda olan bir toplum iki uc mac izlemez ve bu adamlarin reklam icin sirketlerden topladigi tonla parayi bomba gibi elinde patlatir. Bak bakalim bir daha sifre filan isterler mi. Ha internet baglantisi icin bir miktar akla yatkin para istenebilir cunkiu orta da ekstradan sunulan bir hizmet var. Diger olaya burada "double diping" diyorlar. Turkcesi suyundan da koy oluyor. Bak bakalim is sifre mi reklam geliri mi olayina donsun ne oluyor. Burada Super Bowl dedikleri mac bile sifresiz veriliyor cunku reklam geliri korkunc.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Cengiz Akgun wrote:Sifrenin ortadan kalkmasi akilli bir toplumun bilinci ile olur. Amerikada da sifreli yayin yapan sinema ve spor kanallari var. Aradaki fark eger sifre varsa reklam yok. Turkiyede bir araba dolusu reklam al ve bunu ekrani kesip bicerek goster arkasindan da yorum filan yapilirken reklam arasi ver bunlarin ustune bir de maci izletmek icin para iste. Akli basinda olan bir toplum iki uc mac izlemez ve bu adamlarin reklam icin sirketlerden topladigi tonla parayi bomba gibi elinde patlatir. Bak bakalim bir daha sifre filan isterler mi. Ha internet baglantisi icin bir miktar akla yatkin para istenebilir cunkiu orta da ekstradan sunulan bir hizmet var. Diger olaya burada "double diping" diyorlar. Turkcesi suyundan da koy oluyor. Bak bakalim is sifre mi reklam geliri mi olayina donsun ne oluyor. Burada Super Bowl dedikleri mac bile sifresiz veriliyor cunku reklam geliri korkunc.
Cok yasa Cengiz Agabey, ben de buna benzer birseyler yazip ayni konudan rahatsizligimi belirtecektim.

Bu arada bir arkadasim bu D-Smart'in en ust yoneticilerinden, 1 hafta once onu gordum, bayagi bir giydirdim bu D-Smart'la ilgili. Ulan dedim biraz internette dolasin, bakin bakalim millet size nasil kufrediyor, ona gore kendinize ceki duzen verin dedim. O da bana surekli internette donen muhabbeti, musteri memnuniyetini takip ettiklerini, surekli pazar arastirmasi yaptiklarini soyledi. Ve eger "fair" bir elestiri duyarsam, kendisine iletmemi rica etti. Akilli ve iyi bir cocuktur, bir rahatsizligimiz oldugunda direk irtibat kurabilirim, ve de bayagi ust duzey oldugundan ve arkadasim oldugundan kaale aliniriz.

Internetten izlemek icin de http://www.isteizle.com var, server'larimiz oldukca iyi falan dedi. Ben hic kullanmadim bu servisi, kullananlarin tecrubeleri ne yonde acaba?
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Mehmet Cirak wrote:
Cengiz Akgun wrote:Sifrenin ortadan kalkmasi akilli bir toplumun bilinci ile olur. Amerikada da sifreli yayin yapan sinema ve spor kanallari var. Aradaki fark eger sifre varsa reklam yok. Turkiyede bir araba dolusu reklam al ve bunu ekrani kesip bicerek goster arkasindan da yorum filan yapilirken reklam arasi ver bunlarin ustune bir de maci izletmek icin para iste. Akli basinda olan bir toplum iki uc mac izlemez ve bu adamlarin reklam icin sirketlerden topladigi tonla parayi bomba gibi elinde patlatir. Bak bakalim bir daha sifre filan isterler mi. Ha internet baglantisi icin bir miktar akla yatkin para istenebilir cunkiu orta da ekstradan sunulan bir hizmet var. Diger olaya burada "double diping" diyorlar. Turkcesi suyundan da koy oluyor. Bak bakalim is sifre mi reklam geliri mi olayina donsun ne oluyor. Burada Super Bowl dedikleri mac bile sifresiz veriliyor cunku reklam geliri korkunc.
Cok yasa Cengiz Agabey, ben de buna benzer birseyler yazip ayni konudan rahatsizligimi belirtecektim.

Bu arada bir arkadasim bu D-Smart'in en ust yoneticilerinden, 1 hafta once onu gordum, bayagi bir giydirdim bu D-Smart'la ilgili. Ulan dedim biraz internette dolasin, bakin bakalim millet size nasil kufrediyor, ona gore kendinize ceki duzen verin dedim. O da bana surekli internette donen muhabbeti, musteri memnuniyetini takip ettiklerini, surekli pazar arastirmasi yaptiklarini soyledi. Ve eger "fair" bir elestiri duyarsam, kendisine iletmemi rica etti. Akilli ve iyi bir cocuktur, bir rahatsizligimiz oldugunda direk irtibat kurabilirim, ve de bayagi ust duzey oldugundan ve arkadasim oldugundan kaale aliniriz.

Internetten izlemek icin de http://www.isteizle.com var, server'larimiz oldukca iyi falan dedi. Ben hic kullanmadim bu servisi, kullananlarin tecrubeleri ne yonde acaba?

Kullamamiz ne yazikki ABD den mumkun degil. Sitenin kendisi izin vermiyor.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

CNN Türk Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Ali Birand, CNNTürk ekranlarında canlı olarak yayınlanan "Haber Toplantısı" programında futbolseverlere büyük bir müjde verdi. Birand, UEFA Avrupa Ligi'ndeki oynanacak 12 karşılaşmadan 6'sının D-Smart'ın katkılarıyla CNNTürk'ten yayınlanacağını duyurdu.

UEFA Avrupa Ligi karşılaşmalarının yılbaşına kadar CNNTürk ekranlarında naklen izlenebileceğini söyleyen Birand ayrıca izleyicilere CNNTürk'ün karasal yayına geçtiği müjdesini de verdi.

"6 UEFA kupası maçını CNN Türk yayınlayacak. Fenerbahçe’nin, Galatasaray’ın yapacağı maçlar bundan sonra CNN Türk’te yayınlanacak. CNN Türk karasal yayına da geçti. Karasal frekansımızı aldık. CNNTürk Türkiye’nin her yerinde izlenme noktasına geldi." diye konuşan Mehmet Ali Birand, futbolseverlere TV'lerinde CNN Türk’ü ayarlamayı unutmamalarını söyledi.

kanaldhaber.com.tr

Büyük müjdeymiş, eliniz mahkum :D

Murat Tekin

Post by Murat Tekin »

Ismail Gezer wrote:CNN Türk Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Ali Birand, CNNTürk ekranlarında canlı olarak yayınlanan "Haber Toplantısı" programında futbolseverlere büyük bir müjde verdi. Birand, UEFA Avrupa Ligi'ndeki oynanacak 12 karşılaşmadan 6'sının D-Smart'ın katkılarıyla CNNTürk'ten yayınlanacağını duyurdu.

UEFA Avrupa Ligi karşılaşmalarının yılbaşına kadar CNNTürk ekranlarında naklen izlenebileceğini söyleyen Birand ayrıca izleyicilere CNNTürk'ün karasal yayına geçtiği müjdesini de verdi.

"6 UEFA kupası maçını CNN Türk yayınlayacak. Fenerbahçe’nin, Galatasaray’ın yapacağı maçlar bundan sonra CNN Türk’te yayınlanacak. CNN Türk karasal yayına da geçti. Karasal frekansımızı aldık. CNNTürk Türkiye’nin her yerinde izlenme noktasına geldi." diye konuşan Mehmet Ali Birand, futbolseverlere TV'lerinde CNN Türk’ü ayarlamayı unutmamalarını söyledi.

kanaldhaber.com.tr

Büyük müjdeymiş, eliniz mahkum :D
Cok merci - bu iyi haber.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Murat Tekin wrote: Cok merci - bu iyi haber.
6 maçtan 3'ünü rahat izleyeceğiz inşallah. Bu haftaki maçıda AzeriTV sayesinde izleyebileceğimize göre 4 maçı rahat rahat izleriz sanırım. AzeriTV bu maçı neden veriyor anlamadım ama belki diğer maçları veren hayırsever kanallar çıkar :D

Post Reply