Takimdaki Sakatlik ve Cezali Durumu (2009-2010)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Re: Takimdaki Sakatlik ve Cezali Durumu (2009-2010)

Post by Cengiz Akgun »

Mert Tokman wrote:LigTV az once Ayhan'in 2 hafta oynayamayacagini soyledi...

Balta'da Estonya'da yok - ama kesin olarak daha ne kadar oynayamayacagi bilinmiyor.
Balta'ya uzuldum. Ama Ugur belki orada kendini gosterecek. Ayhan icin onemli bir sey yok demistim zaten :lol: . (Hadi bir de gulucuk attirdim.)
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Mert Tokman wrote:LigTV az once Ayhan'in 2 hafta oynayamayacagini soyledi...

Balta'da Estonya'da yok - ama kesin olarak daha ne kadar oynayamayacagi bilinmiyor.
Keita ve Ugur da darbeye bagli sakatliklari var. Ikisinde de agri varmis, muhtemelen Estonya'ya gitmeycekler. Kewell da gitmeyecek saniyorum sakatligi tamamen gecmis degil, onu da Talin macinda acayip bicmislerdi saniyorum ayak bilegi sakatlanmisti ama oyna devam etti.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Kewell sakat mi :o Ne zaman sakatlandi, ne oldu?!
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

TSL kart durumunda bir duzeltme: Baros sadece ikinci hafta kart gordu, yani iki degil bir karti var.

3. Hafta sonrasi TSL kart durumu:
Arda (1)
Baros (1)
Baris (1)
Keita (1)
Sabri (1)

EL kart durumu ise, SINIR'da olan oyuncular (2 kart ceza elemelerde):
Gokhan Zan
Sabri
Aydin
Baros

(Levadia macindan sonra kartlar (cezalar degil) sifirlaniyor, sonrasinda 3., 5., 7.,... kartlardan sonra ceza var.)

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Deniz Selman wrote:TSL kart durumunda bir duzeltme: Baros sadece ikinci hafta kart gordu, yani iki degil bir karti var.
...
Bu ise el attigin iyi oldu. Benim UEFA isi ile karistiracagim belli idi. Zaten lig maclarini hafta sonu bakamiyordum. Bundan sonra sana guvensek; kabul edersen elbette. Bu UEFA ulke ve takim puan isini de hakki ile yapmistin zaten.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Deniz Selman wrote:
EL kart durumu ise, SINIR'da olan oyuncular (2 kart ceza elemelerde):
Gokhan Zan
Sabri
Aydin
Baros

(Levadia macindan sonra kartlar (cezalar degil) sifirlaniyor, sonrasinda 3., 5., 7.,... kartlardan sonra ceza var.)
Yalniz yanlis hatirlamiyorsam Mustafa Sarp da her iki Tobol macinda sari kart gordu idi. Acaba Gokhan Zan hatirlayamadim acaba Mustafa ile mi karistirdin dedim ama olabilir. Bir de su Sarp isini kurcalasan.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

Cengiz Akgun wrote:
Yalniz yanlis hatirlamiyorsam Mustafa Sarp da her iki Tobol macinda sari kart gordu idi. Acaba Gokhan Zan hatirlayamadim acaba Mustafa ile mi karistirdin dedim ama olabilir. Bir de su Sarp isini kurcalasan.
Kurcalayim...

Dogrudur, Mustafa Sarp EL'de iki sari kart gordu (biri Tobol deplasmaninda, digeri Netanya deplasmaninda), ve bu nedenle ASY'deki Netanya rovansinda cezaliydi ve oynamadi. Bu nedenle artik sinir'da degil.

Ilginctir Sarp'in ilk 11'de baslamadigi tek resmi mac cezali oldugu mac. Onun kadar ilk 11'de baslayan (7 mac) sadece Arda var, o da ilk Tobol macinda yedek olarak girdi ve o zamandan beri her mac ilk 11'de. Persembe sanirim ikiside dinlenecektir...

Ekim'de 3 hafta Burdur'da olacagim. (Tatil icin olmadigini anlamissinizdir...) Onun disinda kartlari takip edip yazma sorumlulugunu kabul ediyorum...

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Deniz Selman wrote:
Cengiz Akgun wrote:
Kurcalayim...

Dogrudur, Mustafa Sarp EL'de iki sari kart gordu (biri Tobol deplasmaninda, digeri Netanya deplasmaninda), ve bu nedenle ASY'deki Netanya rovansinda cezaliydi ve oynamadi. Bu nedenle artik sinir'da degil.
...
Yani iki mac ust uste sari gordun mu cezali durumuna dusuluyor diyorsun. Bu kuraldan haberim yoktu. Bu kural TSL ve Avrupa UEFA grup maclarinda da gecerli mi? Bilmemek degil ogrenmemek ayip babindan sordum. Isi bu kadar sIkIlastirdilar demek.

Burdur icin de kucuk bir hediye. Uc haftada ezberleyeceksin.
Topçu Zafer Marsi wrote: Gürler zaferin teranesiyle
Coskun sesi bir topun derinden, derine
Bir hükmü gazenferanesiyle,
Simsekler çakar sarapnelinden

Binler yasa topçu heybetinle,
Arslan kesilir cidal içinde.

Mili savasin bilin ki bizler,
Tarihini güllemizle yazdik.
Tufanlar kudursa hep denizle
Sinmez bu vatanda dusman asla.

[Bundan sonrasi söylenmiyor]

Aktikca ates bataryalarda,
Afaki bogar, köpüklü bir kan, bir duman
Duysun bunu, kainatta herkes,
Topçu sesidir, bu gürleyen ses.

Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

Ust uste maclar olmasi bir sey degistirmiyor, fakat elemelerde 2 sari kart'da ceza, ama tek kartlar elemeleri gecince siliniyor ve grup maclarindan itibaren 3.,5.,7... diye gidiyor. Eskiden elemeleri ayirmadan hepsinin toplamina bakiliyordu, ama elemelerden gelen (ve zaten daha zayif olan) takimlara cok da fazla haksizlik olmasin diye degistirdiler. Bir cok takim zaten tek bir eleme turu oynadigi icin genelde cezasiz kartsiz cikiyorlar gruplara artik.

Hediyen icin sag ol...sanirim 3 hafta'da ezberleyecegim seylerin bu sadece bir tanesidir. Anladigim kadariyla bol toplantili ve az hareketli geciyormus...

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Deniz Selman wrote: ....

Hediyen icin sag ol...sanirim 3 hafta'da ezberleyecegim seylerin bu sadece bir tanesidir. Anladigim kadariyla bol toplantili ve az hareketli geciyormus...
Iyidir merak etme. Orada o uc hafta angarya gibi gelse de demek bu da oluyormus diyeceksin. Toplanti dedigin senin ayarina gore ayarlanmamis. Belli bir averaja gore tertiplenmis sonradan dusundukce gulecegin seyler. Ciddiyetle dinleyip soru moru sormazsan hicbir sikintin olmaz. Ama onu bunu kafaya takip mantik arayip biz Philadelphia'da bunu boyle yapardik demedikce hicbir sorunla karsilasmayacaksin. Zaten amaclari bu iste mantik olmadigini anlatmak ama bunu soylemiyorlar bastan. 80'lerin sonunda yikanma filan sorundu. Simdi o isleri de hal etmisler. Tuvalet konusunda biraz sorunun olursa da ona da alisirsin. Soyle burada satiliyor elini ikiye bir ogusturacagin jole seklinde mikrop oldurucunun kucugunden yaninda tasimak icin alirsan (buyugunu dolabina koyar ordan eksildikce ustune tamamlarsin). Ekimde geceleri orasi bayagi sogur. Dikkat et kedine.

Epeyde mac seyredecen bu arada orada. Son olarakta ordan burdan kaytaracam diye gonullu de olma. Bazen geri tepiyor. Zaten topu topu uc hafta.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

Cengiz Akgun wrote:Epeyde mac seyredecen bu arada orada.
Anlatanlar cok oldu Burdur'u, hep faydali bilgiler verdiniz hepinize sag ol demek gerek ama mac izlemekten bahseden olmamisti...ben nasil olsa mumkun degildir diye sormadim da kimseye...TV falan varmiki?...

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Ne mutlu sana. Iyi yolculuklar Deniz.

Sizleri orada cok iyi agarliyacaklarindan hic suphem yok.

Yanlizca kendi dokturun ol.

Tekrar tebrikler ve kolay gelsin!

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Deniz Selman wrote:
Cengiz Akgun wrote:Epeyde mac seyredecen bu arada orada.
Anlatanlar cok oldu Burdur'u, hep faydali bilgiler verdiniz hepinize sag ol demek gerek ama mac izlemekten bahseden olmamisti...ben nasil olsa mumkun degildir diye sormadim da kimseye...TV falan varmiki?...
Benim gittigim zaman vardi. 1988 Eylul doneminden bahsediyorum. Hatta o zaman o meshur GS-Wien Rapid macini orada seyretmistim galiba. 21 sene olmus yahu. Mehmet agalardan alinan paralar ile yemekhanede soyle 64' filan flat TV almislardir diye tahmin ediyorum. Oradaki tegmenler de hastasi oluyor bu isin. Hatta bir degil iki filan TV almislardir oraya. Lig maclari orada 7'de olunca bir sorun yokta Avrupa maclari 9'da filan baslarsa unuttum simdi yatma zamanini ile cakisabilir. Dondugunde sen anlatirsin senden sonrakilere.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Hayirli teskereler dilerim Deniz.

Bir de soyle G3 le guzel bir fotograf cektir bizde gorelim. Komufilaj bandana filan
:)
TRUST GALATASARAY
MGC

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Belki Hasan veya Kerem bize yardimci olur ama anladigima kadar Linderoth Ocak ayina Isvec'e veya Danimarkaya donmeyi "dusunuyormus." Belki o zaman on liberoya sert ve fizigi ustun bir futbolcu buluruz.

http://www.bt.se/sport/elfsborg_i_allsv ... 5224%29.gm

veya

http://fotboll.expressen.se/Internation ... pa-danmark

Post Reply