UEFA DK Elemeleri:Turkiye -Estonya 4-2 (Tuncay(2)SercanArda)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mert Tokman

UEFA DK Elemeleri:Turkiye -Estonya 4-2 (Tuncay(2)SercanArda)

Post by Mert Tokman »

Hadi bakalim... cocuklar dortte dort yapacagiz diyorlar... Mac Kayseri'de...

http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=60649

Gormek istedigim 11...

------------------------- Volkan ------------------------------
Gonul ---------- Onder ------------ Servet -------------- Balta
------ Hamit ------------ Ceyhun** ---------- Nuri -------------
-------------- Tuncay ------------ Arda ----------------------
------------------------- Sercan* -----------------------------

* Daha once Semih yazmistim ama cezaliymis bu macta...

** Amanin simdi baktimda Topal yokmus takimda :?: Herhalde Ceyhun'u oynatacak o zaman on liberoda...

FT nin bu dizilisle olmasa da buna yakin bir kadro cikarmasini bekliyorum - Sercan yerine buyuk ihtimalle Nihat'a yer verir... Zan sakat olmasina ragmen kampta- sakatligi gecerse Onder yerine o oynar herhalde... Kerizoglu'nu oynatmasini istemiyorum - elim varmiyor yazmaya...

Defansta diger alternatifler - Sabri, Ibrahim Kas, Ismail Koybasi

Orta saha - Kazim, Mustafa Sarp, Emre Belozoglu

Ileri uc - Nihat

Mevlut sakatligi nedeni ile kadrodan cikarilmis - yerine birini daha alsa bari... Gokhan Unal iyilesmedi mi daha :?:

TFF sitesinde yazilanlara gore... http://www.tff.org/default.aspx?pageID=202&ftxtID=7861

Zan'in oynamasi Hamit'in oynamasindan daha kuvvetli ihtimal gibi duruyor... Bu durumda Emre oynar herhalde...

Deniz Selman

Re: UEFA DK Elemeleri: Turkiye - Estonya 4-2

Post by Deniz Selman »

Aday kadrodaki oyuncular arasinda ceza sinirinda olanlar:
Gokhan Zan
Emre Belozoglu
Arda
Colin Kazim

Estonya macinda kart gorup Bosna deplasmanini kacirmak cok yazik olur, ozellikle Arda icin. Dikkatli olmak gerek sert oynayacak olan Estonya'ya karsi sinirlenmeden...

Gokhan Zan oynayamazsa Ibrahim Kas veya Onder var alternatif olarak. Gokhan Gonul oynayamazsa tabiiki Sabri oynar. Hakan Balta Ankaraspor macinda kendisi gibi oynamadi, hatta kademesine devamli Topal giriyordu onceden konusulmusbir seymis gibi Balta'nin gidip gelemeyecegi. Milli maclarda benzeri bir durum olmaz umarim cunku yedegi olan Ismail'e kariyerinin bu noktasinda boyle maclarda guvenmek dogru olmayabilir.

Orta saha'nin gobeginde Nuri-Emre ikilisini oynatmisti Ukrayna macinda. Gene aynisini yapabilir, etraflarinda/onlerinde Arda, Tuncay, Kazim uclusu olabilir.

Maalesef Hamit ve Semih olmayinca atak gucumuz baya azaliyor. Nihat yapayalniz stoperlerinde kucagina girip duruyor, Hamit olmayinca sadece Arda'ya konsantre olabiliyor savunmalar. Insallah erken gol bulup rahat geciririz maci. Carsamba'ya umutlarimizi tasimiz oluruz.

(Bu ara Cumartesi gecesi Ermenistan'dan guzel bir surpriz bekliyorum...haydi bakalim.)

Ismail Gezer

Re: UEFA DK Elemeleri: Turkiye - Estonya (5-9-2009 TSI 21:00)

Post by Ismail Gezer »

İlk 11 tahminim:

---------Volkan----------
Gökhan--Servet--Zan--Balta
Hamit--EmreB--Sarp---Arda
------Tuncay--Semih

Beklediğim 11 bu.

Zan'ın sakatlığı ne durumda bilmiyorum bu maçta riske edilmeyerek yerine Önder oynatılabilir.

Balta son maçta çok kötü oynamış. Neden bilmiyorum. O da oynatılmayabilir.

Forvet konusunda şansısız. Mevlüt ve Sercan haricinde devamlı oynayan pek yok gibi. Nihatın durumu malum. Bence Semih daha şanslı...

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan'im eger Dunya kupasina filan katilirsak eger bir forum da yalniz Milli Takima acilmasini teklif ediyorum. Boylece GS konulari arasina sIkIsip kalmaz.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ismail Gezer wrote:İlk 11 tahminim:

---------Volkan----------
Gökhan--Servet--Zan--Balta
Hamit--EmreB--Sarp---Arda
------Tuncay--Semih

Beklediğim 11 bu.

Zan'ın sakatlığı ne durumda bilmiyorum bu maçta riske edilmeyerek yerine Önder oynatılabilir.

Balta son maçta çok kötü oynamış. Neden bilmiyorum. O da oynatılmayabilir.

Forvet konusunda şansısız. Mevlüt ve Sercan haricinde devamlı oynayan pek yok gibi. Nihatın durumu malum. Bence Semih daha şanslı...
Ismail -

Semih cezali... Hamit'in de oynamasi zor gozukuyor... Mevlut sakatligi nedeni ile zaten cikarilmis kadrodan... Ileri ucta ya Nihat yada Sercan oynayacak - baska alternatif yok... Benim oyum Sercan'a ama FT Nihat'i oynatir...

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mert Tokman wrote: ... Ileri ucta ya Nihat yada Sercan oynayacak - baska alternatif yok... Benim oyum Sercan'a ama FT Nihat'i oynatir...
Nihat'in hali ortada. Aglamasin sonra sakata geldik diye. Kendi dusen aglamaz.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Nihat gol atamayalı çok zaman olmuş. Hakan bile bu kadar ara vermemişti heralde. Ama Semih cezalı madem, bu maçta ilk 11 oynatılır diye düşünüyorum. Ama bu maçta skora etki edemezse ikinci maçta şansı yok.

Hamitin sakatlığına üzüldüm. Milli takımın olmazsa olmazlarından biri kendisi. Yerin Gazım Gazım oynatılacaktır bence.

Gönül--Servet--Zan--Balta
Kazım--EmreB-Sarp--Arda
---Tuncay---Nihat---

Revize edelim...

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

http://www.tff.org/default.aspx?pageID=202&ftxtID=7869

Millilerimiz bugun Kapadokya'da Goreme Acik Hava Muzesini gezmisler - gecen mayis bizde ogrencileri goturmustuk cok hoslarina gitmisti...

Image

Gonul ve Zan'in hafif sakatliklari suruyor... FT'nin soylediginden anladigim Gonul'u belki Bosna macina saklayip riske etmeyebilecegi - dolayisi ile Estonya macinda Sabri'li GS'in geri dortlusunu gorebiliriz...

Hamit'in de sakatligi devam ediyor- onun oynamasi daha zor gibi duruyor - o da belki Bosna macina...

Geri gonderilen Mevlut'un yerine de baskasi cagrilmayacakmis.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

http://www.tff.org/default.aspx?pageID=202&ftxtID=7876

Milliler taktik idmanla gecrimisler bugunu...

Image

Nihat'in dun bir sakatligi nuksetmis - o yuzden daha once baskasini cagirmayacagiz demelerine ragmen - apar topar Halil Altintop'u getirmisler kampa.

Bugun Nihat ve Hamit antremana cikmamislar sakatliklarindan dolayi ama Gonul ve Zan takimla beraber calismislar.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

FT ilk onbiri aciklamis...

---------------------- Volkan ---------------------
Gonul -------- Zan ----------- Servet -------- Balta
Kazim ------- Hamit* ---------- Emre --------- Arda
------------- Tuncay --------- Sercan ------------

* Hamit'in durumu hala 100% kesin degil - son karar yarin mactan evvel verilecek... eger oynayamazsa yerine Ceyhun oynayacak...

Arda'nin GS'da yaptiklari ortadayken FT'nin hala onu sol kanatta oynatmasini kiniyorum :roll:

Dortmund'da ilkonbirin degisilmezi olan ve her gecen gun performansini yukselten Nuri yerine Emre'nin oynamasi ise utanc verici :evil:

Emre'nin tez elden kasigindan sakatlanmasini umuyorum (evet dogru duydunuz - bu kadar gicigim Emre'ye)... FT sansli adam boyle kadro yanlisligi konularinda - yaptigi yanlisliklari sakatliklar duzeltiyor hep - ilk yari bitmeden bu sakatlik olacakatir olacaktir buyuk ihtimalle...

Basin toplantisinin tamami burada... http://www.maraton.com.tr/news.php?news_id=86433

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Emre bu kadar formdayken tercih edilmeyecekse, kadroya hiç çağırılmamalıydı bence :)

Esas tartışmalı tercih Ceyhun olabilir. Trabzon'un hali ortada. Maçları izlemediğim için bilmiyorum ama Sarp'tan daha iyi oynadığından şüpheliyim.

Nuri'nin maçlarınıda izlemediğim için bilemeyeceğim ama benim bildiğim Nuri defansif açıdan çok sağlam sayılmaz. Emre'nin alternatifi olması bana mantıklı geliyor. Son hazırlık maçında da bu konuda başarılı bir performansı vardı.

Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

Tartisilmasi gereken Emre veya Ceyhun degil de Kazim. Kazim'i kanatta oynatacagina Hamit'i orada oynatip ortada Nuri'yi oynatabilirdi. Arda'yi forvet arkasi, Tuncay'i kanat'da oynatabilir ayrica. Sanirim bu ikili zaman zaman yer degistirecektir zaten.

Eger Hamit oyanyabilirse kagit uzerinde fena takim degil genede. Carsamba'ya ayrica Semih eklenecek (ve insallah sakat/cezali olarak eksilen olmayacak). Hamit olmayinca (ve yaratici gucu olmayan sag kanat olunca) bu sefer Arda'ya cok yuk biniyor. Hem etkisiz kalmasi hem sakatlanma riski artiyor. Insallah Hamit yetisir ve kendisi gibi oynar. Skor rahat olursa erken cikip dinlenir sonra. (Milli takim en son ne zaman rahat bir skor buldu acaba, o ayri mesele...)

Hadi bakalim, simdiye kadar kaybedilmis sacma sapan puanlarin telafisine baslama zamani...

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Deniz Selman wrote:Tartisilmasi gereken Emre veya Ceyhun degil de Kazim. Kazim'i kanatta oynatacagina Hamit'i orada oynatip ortada Nuri'yi oynatabilirdi.
Aynen ben de öyle düşünüyorum. Kazım oyunda ilk değiştirilecek oyuncu olacak. Çünkü yararlı olmayacağını azçok hepimiz biliyoruz.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Düşman ermenistan'ın, dost Bosna Hersek'e çelme takmasını dilediğimiz maçı izleyemeyeceğiz galiba :D

Ermenistanda oynanan maçı kim yayınlarki?

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

http://www.atdhe.net/8975/watch-armenia ... erzegovina

Bosna 1-0 önde

İlk yarının sonlarına yaklaşıyoruz. Boşnakların karşı karşıya 3 pozisyonu vardı, biri gol oldu. Birde penaltı kaçırdılar az önce...

Ermeniler fena oynamıyor, ama pozisyonları yok.

Ermeniler çok iyi hücumlar yapmaya başladı.

30-45 arası arası ermeniler çok iyi oynadı. 3 net gol pozisyonu buldular. Boşnakların pozisyonları daha netti ama atamadılar. Bosna 2. golü atamazsa maçın 1-1 bitme ihtimali az değil...

Post Reply