Basketbol ve Voleybol Dallari

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Cengiz Akgun
Moderator

Basketbol ve Voleybol Dallari

Post by Cengiz Akgun »

Evvelki senelerde biraz ilgi olurdu. Bunda Selcuk ve MGC payi olurdu daha cok. Niye yok demeyecegim. SU aralar resmi siteden bedava cikan GSTV'de bir iki basket maci gordum. Salonda seyirci yok. Sanki cezalilar gibi oyuncularin aralarindaki konusmalar mikrofona yansiyor. Bu dallarda profesyonel olarak klup para kazanamiyor. Boyle destekci firma sayesinde transfer filan yapiyorlar. Kafayi su aralar tekerlekli sandalyedekilere takmis vaziyetteler nedense. orada bir iki uluslar arasi basari oldu diye herhalde. Ama saglam adamlarin macinina seyirci cekemiyorsun. O zaman bdeava yapsinlar diyecegim ama o zamanda bir suru cakal dolacak galiba. Bir cozumu olmali ama ne oldugunu cikaramdim?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mehmet Gurdal Cetin

Re: Basketbol ve Voleybol Dallari

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Abi su gunlerde ev tasima yerlesme yeni is yeni bir sehir derken pek fazla ilgilenemedim ama goz ucu ile takip ediyorum. Basket Takimi Teknosa Turkiye Kupasinda en son 2 sayi farkla Mersin BB yi yendi ve ceyrek finale cikti. Bir iki transfer de yaptilar ama en onemli transfer hoca oldu sanirim.

Voleybol takimi cok iyi super dendi herifler yine gitti FB'ye 3-1 kaybettiler. Ama lig basladi mi nu bile bilmiyorum. Basket liginin 16 Ekim'de baslayacagini saniyorum.

Lig yine EFES ve FB ULKER arasinda gecer. EFES doping muhabbetine cok yiprandi ve takimda bir suru yabanci var ikisi tribunde oturacak. Nasil is bilmem. Adamlarinin cogu iyi hatta EFES'in gelmis gecmis en iyi yabancilara sahip oldugu soyleniyor.

Hocamizin kemerinde bir Avrupa kupasi var elbet ama biraktigi Kiz Takimi Euroleague ' te ne yapar bilemem.

Dedim ya bu sene pek keyfim kalmadi, gecen sana sagolsun kizlar hem bizim cimbom.org grubunu bir araya topladi.

Aslinda buralara geldik , Pinar Karsiyaka'nin maclarina pek ala gidilebilir. Salonu nerde bilmiyorum ama benim Bornova'ya uzak oldugu kesin.

Neyse goreve devam edecegim ve basketle biraz daha ilgilenecegim. Voleybol Kerem'in ellerinden oper.(Plaj voleybolu haric, gecen haftasonunu TV'nin onunde gecirdim :) )
TRUST GALATASARAY
MGC

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Galatasaray 0 - 3 Fenerbahçe Acıbadem

Galatasaray Bayan Voleybol Takımı, Aroma Bayanlar Voleybol 1. Ligi 2009-2010 sezonunun ilk karşılaşmasında Fenerbahçe Acıbadem'e 3-0 mağlup oldu.

Salon: TVF 50. Yıl
Hakemler: Serdar Nişancıoğlu, Temel Öneri
Galatasaray: Djerisilo, Valeska, Krsmanovic, Elif, Deniz, Gözde (Ayça, Neslihan, Burcu, Özlem, Ebru)
Fenerbahçe Acıbadem: Blom, Çiğdem, Gamova, Osmokrovic, Eda, Naz (Nihan, Songül, Diricks, Seda, İpek)
Setler: 14-25, 14-25, 12-25
Süre: 64 dakika (21, 22, 21)
---------------------------------------------

Fenerbahce nin Bayan Voleybol takimi bayagi iyi, cok tecrubeli ve yetenekli oyunculari var. Gamova yi hemen herkes duymustur. Osmokrovic i de Italya ligini takip edenler biliyordur. Ozellikle Piccinini nin takimi Bergamo ya karsi, Novara takim kadrosunda cok cekismeli ve zevkli maclar oynadi.

Iki cok yetenekli ve tecrubeli smacore ilave Hollanda Milli takimdan dort numara icin iyi bir oyuncu almislar. GS voleybol takimi rakibi karsinda 64 dk oyunda kalabilmis. FB nin ciddi bir kadro ustunlugu var.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Selim Ugur

Post by Selim Ugur »

Ben voleybol macina gittim. Fenerin kadro ustunlugunden once cok ciddi bir sponsor ustunlugu var. Bizim erkek+bayan takimlarimiza harcanan paradan daha fazlasini sadece bayan takimlarina harciyorlar.

Isin akil almaz boyutu ise Fenerbahce'nin onune Acibadem ismini ekleyen hasta fenerli gelecegin Aziz Yildirim'i diye gosterilen Mehmet Ali Aydinlar'in bize de sponsor olmasi. Ulker de ayni sekilde ama Acibadem'in durumu farkli..

Biz sporcularimizi bu adamin kurmus oldugu saglik kurumuna emanet ediyoruz, hem kisesel hem tibbi boyutta hem de kulup bazinda cok buyuk sakincalari var bunun. Hakikaten aklim almiyor bu ise..

Sonra dunku macta ne oluyor.. Mehmet Ali Aydinlar yanina oturttugu Ali Koc'la birlikte tribunlerden cikan Galatasaray'i asagilayici kufurlere zevkten 4 kose olmus sekilde biyik altindan guluyor..

Mehmet Gurdal Cetin

Bayanlar Super Kupa finalinde Rus takimina 59-92 kaybettiler.
Canlari sagolsun.
TRUST GALATASARAY
MGC

Selim Ugur

Post by Selim Ugur »

Bu bayan basketbol 2009-2010 sezonu oncesi yazdigim yazi;
http://galatasarayantreman.blogspot.com ... -2010.html

Bu da supercup'tan sonra yazdigim:
http://galatasarayantreman.blogspot.com ... artak.html

Benim bunyem Zafer Kalaycioglu ile Nilay Yigit'i bir turlu kaldiramiyor, aynen gecen sene Saziye Ivegin'i kaldiramadigi gibi.. Selcuk Yula'nin futbol takimina hoca, Volkan Demirel'in de kaleci olarak bize geldigini dusunun, onun gibi bir sey bu Zafer-Nilay ikilisi.. Bu sene sampiyon olabiliriz ama dusuncelerim hic bir zaman degismeyecek.

Bu arada bugun FB bayan takimi Cumhurbaskanligi kupasinda Mersin'e karsi kaybetti, erkekler de Efes'e karsi kaybetmislerdi. Aziz Yildirim doping ile bir bring daha verecek anlasilan, veya kabak Uslu ol Mahmut'un basinda patlayacak..

Mehmet Gurdal Cetin

Gecen hafta Erkek Basket takimi OYAK RENAULT'u yenmisti.Ancak O.Renault cezali Cemal NALGA'nin macta oynatildigini iddia ederek federasyona basvurmustu. Sonuc ne oldu bilmiyorum. Bizimkilerin savunmasi C. NALGA'nin cezasini tamamladigi yonundeydi. Eger iddia dogru cikarsa ilk macimizi hukmen kaybetmemiz soz konusuydu.

Takim bu aksam ligde ikinci macinda KEPEZ BELEDIYESI ile oynuyoruz.Izmir^de uc takim var.Bunlar Pinar KARSIYAKA, Aliaga PETKIM ve benim mahallemin takimi BORNOVA BELEDIYESI. Boylece Galatasaray uc kez Izmir'e gelecek demektir.

Selcuk Samli ile bu maclara gidebilir miyim bilmiyorum. Daha kendisini arayamadim bile. Neyse Almanya'dan donunce arar sorarim.

Bu sene sanki takimimiz daha gucsuzmus gibi geliyor.
TRUST GALATASARAY
MGC

Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Kadin basketbolcularimizin ilk Euroleague maci Bucaspor, FB maclari derken biraz kaynamis. Isim olmasaydi bugunku Cras Basket macini izleyecektim ama acikcasi pek umitli degildim. Bu takim gecen sene Eurocup finalinde eledigimiz takim. Isil'in donusu sevindirici.

Resmi siteden alinti:
Galatasaray 76 - Cras Basket Taranto 64

Ivana Vecerova 4 (6 ribaund, 1 asist)
Nilay Yiğit 10 (3 asist)
Işıl Alben 2 (1 ribaund, 2 asist)
Yelena Leuchenka 12 (5 ribaund, 3 asist)
Yasemin Horasan 12 (9 ribaund, 1 asist)
Jlia Perkins 15 (1 ribaund, 4 asist)
Sophia Young 15 (8 ribaund, 1 asist)
Esra Şencebe 6 (2 ribaund, 1 asist)

Maçın periyotları:

1.PERİYOT: 19-15
2.PERİYOT: 28-10
3.PERİYOT: 10-25
4.PERİYOT: 19-14
Su istatistikleri biraz daha ayrintili verirlerse daha iyi olacak.
Image
Kaynak: galatasaray.org
Last edited by Eray Tunç on Thu Oct 29, 2009 1:08 am, edited 1 time in total.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Eray Tunç wrote:
Su istatistikleri biraz daha ayrintili verirlerse daha iyi olacak.
Sen de macin sonucunu yazsaydin buraya iyi olacakti.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Emre Girici

Post by Emre Girici »

Eray Tunç wrote:Kadin basketbolcularimizin ilk Euroleague maci Bucaspor, FB maclari derken biraz kaynamis. Isim olmasaydi bugunku Cras Basket macini izleyecektim ama acikcasi pek umitli degildim. Bu takim gecen sene Eurocup finalinde eledigimiz takim. Isil'in donusu sevindirici.
Tam da aynı anda aynı maçın post'unu giriyormuşuz, benimkisini sildim artık :)
Kızların başarısı dikkate değer ve ileride daha iyi işler yapacaklarına işaret. Maçları yakından
takip etmek lazım...
Emre Girici

Mehmet Gurdal Cetin

Kizlar Euroleague'te ikinci macini da deplasmanda kazandi.
Benim Sophie 30 sayi cakmis.

http://1.bp.blogspot.com/_ZcDHwH5RRVY/S ... +young.JPG

Cabuk iyilesmesine ve formda olmasina cok seviniyorum.
Cok hos bir sitesi var, ve Sophia'nin cok duzgun bir insan olduguna inaniyorum. Hatunun cok hos olmasi baska konu tabi :D

Blogunda bir Turk elemanin Istanbul'da bir klupte O'na ve arkadasina sarkmasi ve adinin Scott oldugunu soylemesi , kopeklerinden birinin adinin KOBE olmasi felan da cok komik. Vaktiniz varsa okuyun.

http://www.sophiayoungblog.com/?p=43

http://www.galatasaray.org/basketbol/ba ... r/5232.php

TTT Riga 60 – Galatasaray 66

Galatasaray Bayan Basketbol Takımı, Euroleague’de ikinci maçına deplasmanda TTT Riga takımı ile karşı karşıya geldi. Takımımız müsabakadan 60-66 galip ayrılarak Euroleague’de ikide iki yapmış oldu.

Galatasaray’ın Sophia Young’un basketi ile başladığı müsabaka iki takımın da etkili savunması ile devam etti ve çeyrekte ilk beş dakika 6-6 berabere geçildi. İlerleyen dakikalar da sert savunmalar ve karşılıklı sayılarla geçildi ve müsabakada ilk çeyrek 11-12 takımımızın üstünlüğü ile tamamlandı.

Galatasaray, ikinci çeyreğin ilk bölümünde de etkili savunmasını sürdürdü. Riga takımı da bu bölümde Galatasaray’a karşılık verinse ikinci çeyreğin ilk beş dakikası 17-19 takımımızın üstünlüğü ile geçildi. İlerleyen bölümde, Galatasaray sayı bulmakta güçlük çekmeye başladı ve çeyrekte son iki dakikaya 26-22 geride girdi. Son bölümde Işıl’ın basketleri ile sayılar bulan takımımız skora denge getirdi ve devre 28-27 TTT Riga üstünlüğü ile tamamlandı.

Müsabakada ikinci devre de karşılıklı sert savunmalarla başladı. Galatasaray’ın Sophia Young ile bulduğu sayılara TTT Riga, Weaver ile karşılık verince çeyrekte ilk üç dakika 30-30 berabere geçildi. Bu dakikadan sonra daha önce de sakatlık geçirdiği dizinden bir sakatlık geçiren Işıl Alben oyundan çıktı. İlerleyen dakikalarda daha iyi hücum yapmaya başlayan TTT Riga çeyrekte bitime üç dakika kala skoru 39-34’e getirdi. Sonrasında, Nilay ve Sophia Young ile kaptığı toplarla sayılar bulan takımımız çeyreğin bitimine 2,5 dakika kala skoru 39-38’e getirdi. Son bölümde tekrar etkili olan Riga ekibi son çeyreğe 48-42 önde girdi.

Maçta son çeyreğe TTT Riga, Weaver’in basketi ile başlarken, takımımız bu baskete Sophia Young ile karşılık verdi. İlerleyen bölümde savunma sertliğini artıran ve hücumda da etkili olmaya başlayan takımımız, ilk beş dakika geçildiğinde skoru 54-54’e getirdi. Devam eden bölümde, savunmasını sertleştiren, Sophia Young ve Nilay ile bulduğu sayılarla üstünlük kuran Galatasaray son bir dakikaya 55-62 önde girdi. Kalan sürede, Jia Perkins’in serbest atışlarıyla bulduğu sayılarla süreyi eriten takımımız müsabakadan 60-66 galip ayrıldı.

Galatasaray’da oyuncu istatistikleri:
Vecerova: 6 sayı, 1 ribaund
Nilay: 10 sayı, 3 ribaund, 4 asist
Işıl: 5 sayı, 2 ribaund
Leuchanka: 5 sayı, 5 ribaund, 4 asist
Yasemin: 2 sayı, 8 ribaund, 3 asist
Jia Perkins: 8 sayı, 5 ribaund, 1 asist
Sophia Young: 30 sayı, 5 ribaund, 2 asist
Esra: 1 ribaund

Maçta Periyotlar:
1. Çeyrek: 11-12
2. Çeyrek: 17-15
3. Çeyrek: 20-15
4. Çeyrek: 12-24
TRUST GALATASARAY
MGC

Selim Ugur

Post by Selim Ugur »

Dunku bayanlar macinin en kotu ani Isil'in sakatlanmasi idi, kendini birden bire yere birakti ve zannedersem eski sakatligi nuksetti. Toplamda 3 mac oynadi ama az sureler aliyordu, tam iyilesmeden de sahaya surulmus olabilir.. Ameliyati Acibadem'de olmustu, zerre kadar guvenmiyorum bu kuruma..

Ayni saatlerde Erkek Voleybol takiminin da Maliye ile Turkiye Kupasi eleme maci vardi. 27/25, 32/30, 23/25 ve 28/26 set skorlari olan seyredilmesi cok zevkli bir macti. 3-1 yendik, turu gectik.. Toplasan salonda 100 kisi ya var ya yok, NTVSpor naklen verdi onu da kimse seyretmemistir herhalde.. Arkas Avrupa Sampiyonu oldu ona bile ilgi gosterilmedi, dunku voleybol maci hali ile hic seyredilmeyecek, Dehne, Nemer gibi yildiz oyuncularimiz var ama taraftar yolda gorse tanimaz.. Diger taraftan Erman Toroglu'nun kol saatinin markasina kadar bilen bir milletiz..

Mehmet Gurdal Cetin

Bu hafta Erkek ve Bayan Basketbol takimlarimiz icin kotu bir hafta idi. Erkekler BANVIT'e (79-77)Bayanlar da SAMSUN BASKETBOL'a 2 sayi farkla (67-65)yenildiler. Isil yoktu sahada.

http://www.galatasaray.org/basketbol/er ... r/5268.php

http://www.galatasaray.org/basketbol/ba ... r/5266.php

Erkekler arka arkaya zorlu iki maca cikacaklar. Once FB ile ic sahada sonra EFES ile deplasmanda oynayacaklar. Hos maclarin ikisi de Abdi Ipekcide.

Bayanlar ise haftaya ic sahada KOACELI BB sonrada deplasmanda BJK macina cikiyorlar.
TRUST GALATASARAY
MGC

Selim Ugur

Post by Selim Ugur »

http://www.alben10.com/

Isil kendine ait web sitesinden aciklama yapmis..Sonucu Sali gunu aciklanacakmis..

Acibadem Hastanesi'nde yapilan hic bir isleme inanmiyorum, Isil sporculuk hayatini bitirmek istemiyorsa bu para tuzagi bir kurum yerine acilen yurtdisinda iyi bir doktora gozuksun derim..

Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Selim Ugur wrote:http://www.alben10.com/

Isil kendine ait web sitesinden aciklama yapmis..Sonucu Sali gunu aciklanacakmis..

Acibadem Hastanesi'nde yapilan hic bir isleme inanmiyorum, Isil sporculuk hayatini bitirmek istemiyorsa bu para tuzagi bir kurum yerine acilen yurtdisinda iyi bir doktora gozuksun derim..
Yonetim transferden once bu konuyu ele almali ve ne pahasina olursa olsun Acibadem'le iliskisine son vermeli. Bu ilk degil. Cok onemli oyuncularimiz uzun sakatlik donemlerinden cikip, oynadiklari ilk maclarda yeniden sakatlandilar.

Post Reply