Sevgili Hasan ve Cengiz beyler

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

MehmetAli Ercan

Sevgili Hasan ve Cengiz beyler

Post by MehmetAli Ercan »

Bu ilk mesaj belkide son mesajim belkide bir cogunuz bu mesajimi goremez cunku silinebilir ama ben yinede yazicam.Sonucta burasinin herkesin gorusune acik bir yer oldugunu biliyorum (en azindan cogu zaman).Bu arada herkese selam.

Hasan Tezcan:
Bence nam-i diger "Takti mi takan Hasan" olmasi lazim. Tobias(Tobi Lindo, simdide buna takmis vaziyette) birak agzi afedersiniz kiciyla kus tutsa, nafile. Bir kere kotu dediya. Kotu.Boyle cok oyuncu var taktigi.Umit Karan,Zlatan,Kewell, vs. AMA mesela Tobias ile ayni sebebten dolayi oynayamayan (ki Tobias'in yasi var ve onun sakatligi cok cok daha zor) Emre Gungor'e sonsuz kredisi var.Yaw madem bu kadar giciksin yabancilara, ne isin var Isvec'te.Donsene memleketine. Donde bunlari duzelt iste. Ordan soyledir boyledir diye diye dilinde tuy bitmis olmasi lazim.Yaw Kewell'e sallayan birisinin goruslerinin aslinda cokta onemli olmamasi lazim ama iste buranin kurucusu diye herkes saygidan birsey demiyor.Kewell'a Zlatan'a sallayani Allah carpar ya.Valla carpar.(Yaw adam Barcelona'da sektirmeden her mac tak tak tak)Bu arada Ispanyol medyasinada yazda Barca demeyi biraksinlar :) Gala desinler ne olacak?Isim uzun ne yapalim simdi?Soylemeside uzun.Hele yabancilara aman diyim cok zor.Biz bile Gassay deriz yeri geldiginde. Birak takma boyle seylere. Degmez kendini yormaya.

Diger abimiz unlu cekicci ustamiz, Cengiz Akgun. Ona Abraham Maslow'un bir sozu ile baslamak isterim."If you only have a hammer, you tend to see every problem as a nail." demis ustad.Bizim ustadta aynen bu sekilde, herseyi civi olarak goruyor. Gotten bacak Arda civi,Ayhan civi,Nonda civi,herkes ama herkes civi.Yaw Cengiz bey hic mi civi gibi gozukmeyen birsey yok?Maclari seyretmeden buraya yorum yapiyorsunuz.Sonrada millete giydir babam giydir.Nereye kadar?

Burayi yinede okusamda eski havasi yok.Sizlerin sayesinde kimler gitmede ki buradan.Fatih Mutlu(bence bu forumun futbolu en iyi bilen kisisiydi),Ali Gursel(avukat adami mahkemelik edecektiniz nerdeyse),Ozan Ersoy(adamin canina tak etti artik),Ufuk Sezekkaplan,Serif Halimler (buranin en iyi kalpli adamiydi) ve daha niceleri.

Bunlari niye mi yazdim?Lutfen rica ediyorum Hasan bey,Cengiz bey.Biraz daha mantikli,biraz daha az onyargisiz,bir kere taktim mi takarim demeden yorumlar yapiniz.Yaw insanlar yanlis goruslerde bulunmus olabilirler.Ne var yani ben boyle dusunmustum ama yanilmisim demekte? Her zaman cevir kazi yanmasin yapmayin lutfen.Ayhan'in takim icin ne kadar onemli oldugu belli oldu (Siz son uc macin neden kotu oldugunu dusunuyorsunuz?Buyuk sebeblerden biri Ayhan'in yoklugu ve son mactaki sakatliktan cikmis olmanin verdigi kotu oyunu) Ne var yani Ayhan sahiden onemliymis demekte.Ne var Tobias'a giydirirken ayni sebebten Emre Gungor'e de giydirmekte.Hani giydireceksen ikisinede giydir bari demek istiyorum.Yoksa sakatlik bunun adi.Futbolun,hayatin icinde olan birsey,gayet normal.Ne var Sivas sahiden eski uyelerin dedigi gibi kasap gibi oynayarak,sahalarini balcik yaparak maclarini kazanmis megerse demekte?

Keske Cengiz bey ile Hasan bey bir yazi assalar.Ya biz ayip etmisiz,buranin tadi tuzu eskisi gibi degil.Fatih,Ali,Ozan,Ufuk,Serif,ve digerleri, kusura bakmayin biraz cekici fazla vurmusuz,tekrar gelin yazmaya baslayin foruma desede bekli onlarda bir ihtimal donerler.Cunku sahiden artik gercek futbol yorumlari okuyamaz olduk.

Bu arada ufak bir mesajda Ozgur Boztepe'ye.Yaw kardesim (simdi ben senin kardesin degilim dersin).Nedir bu kininTurkiye'ye.Ne biliyorsunda Amerika'nin perde arkasinda olanlari Turkiye'ye afedersin bok atiyorsun.Bilmiyor musun ki Amerika'da ki sistem senin gibileri uyutup tum haltlari cevirmek uzerine kuruludur diye?Bilgisiz degilsin ama safsin (sizin oralarda naive diyorlar galiba) evel Allah.Amerika'da Turkiye'de olanlarin 100 kati oluyor ama millet koyun olunca kimse birseyin farkinda degil.Turklerle anlasamiyormus,hadi canim sende.Yazma o zaman bu foruma.Cogu kimse sapina kadar Turk burda.Herkes diyemiyorum cunku Turk olupta senin gibi Turkluklerinden nefret edenlerde var.Dogrudur Amerika'da hersey var ama en onemli sey insanlik yok.Olsen arkandan timsah gozyasi bile dokmez senin o cok sevdigin Amerikali arkadaslarin.Inan sana birsey olsa (Allah korusun) bu forumdan senin icin uzulen (ben dahil) daha cok olur.Cengiz beyde bilmem kac senedir burda bunu daha yeni anlamis.Olsun o da birsey.Anlamis ya sonunda... Kusura bakma ama evet sevgili Ozgur,biraz bilgisizce bir yazi olmus.

Sevgi ve saygilar,

Mehmet Ali Ercan

Not: Surcu lisan ettiysem affola.

Ozgur A. Boztepe

Re: Sevgili Hasan ve Cengiz beyler

Post by Ozgur A. Boztepe »

Bekliyordum boyle bir yazi. Bu forumda 3. kere olay oluyor 3. kere hic alakam olmadan icine itiliyorum.

Bastan soyliyim Mehmet -eger gercek adin buysa-, sen tabiki benim kardesim degilsin. Sen hicbirseysin. Senin gibi adamlarla ben ayni masaya oturmam cunku karsi karsiya dik gozlerime bakamazlar. Cunku onlarda bilir, once hakaret edip sonra "ben sadece fikrimi soyluyorum" korkakligi goz gelince sokmez.

Assagidakileri kendimi forumdaki diger okuyuculari anlatmak icin yaziyorum.

Ben iyi niyet aramiyorum bunda artik. Benim yazdigim yazi cok bariz cunku, anlamamaya imkan yok. Bu sefer az olmus, gecen sefer Ozan'in sak sakcisi olmustuk, simdi sadece imperyalist turk dusmani.

En sevdigim seyde hakaret edip sonuna "Sevgiler Saygilar" koymak, veya "ilk defa yaziyorum bir daha yazmam" deyip kacmalari.

Ben 8 sene yasadigim Turkiye icin yeteri kadar bilmiyorum diyorum, adam Amerika icin fetvalar veriyor. Bilmedigini bilmemek cehalet degil aptalliktir.

Ben yemem bunlari, daha oncede yemedim, simdide yemem. Yesil kart verseler Atlantik'i yuzerek gecicek insalardan cok duydum boyle seyler. Yazdiklarimi herkez anladi. Dusuncelerine her zaman katilmadigim Hasan Bey'de anladi, pozitif cevap yazdi, uslubunu ve yazdiklarina taban tabana zit oldugum Cengiz bey'de iyi niyetle cevap verdi. Ki ben hic bir zaman Amerika iyi bile demedim.

Ben "sevmedigim" Turkiyede 30 tane cocuk okutuyorum her sene. Ben Turk milliyetciligini kahve koselerinden degil, babamin dayisi Osman Bolukbasin'dan ogrendim. Asil Turkiye'den nefret eden, Turkiye'nin su halinden memnun olan insanlardir, cunku onlar gelismeyi engelliyorlar.

Tanimadigin insalara hakaret etmemek lazim, bir gun ufaktir, sinektir falan anlamaz, bulur, eziverir, "evel allah".
Last edited by Ozgur A. Boztepe on Fri Oct 09, 2009 12:41 am, edited 3 times in total.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Sen yurtdisinda oturmuyormusun sanki...gercek kimligin altinda yazdigini zannetmiyorum.

Apple bilgisayardan uyelik basvurusu yapmissin (APPLE COMPUTER APPLE-CO51-25-16). Apple kullanan azdir, bu yuzden yazma mecburiyetinde kaldim, kim oldugun hakkinda fikir uretmek icin. Bu bilgileri elde etmek kolay.

Ayrica yazdigin tek mesaj bu. Bana sen neden taktin anlamiyorum. Ben sonra kimseye takmis degilim. Dedim Tobias'i oynarken görmedim, görmek isterim...ama sakat. Insan bir oyuncu hakkinda fikir sahibi olmasi icin önce oynarken görmesi lazim...ha bu 9 mac ile olmaz.

Cengiz abinin sana cevap verecegini zannetmiyorum, vermesini istemiyorum. Topic oldugu gibi kalsin...o kadar agiz dökmussun ama icerik 0, ibret olsun diye kalsin kardesim.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Iste Hasan kardesim, ben bunu anlatmaya calısıyordum.
Mehmet Ali Ercan gibi dusunen cok insan var, bu forumu sessizce takip eden.
Bu forum takip eden bu arkadas durmus durmus patlamıs,
butun argumanlarında haklı demeyecegim (Ozellikle Ozgur konusunda
tarzini bilemedigi icin agir kacmis,)ama takimdaslik ortak paydasinda takip
edilen bu forumda ''Yahu insanlari nasil bu patlayacak, sinirlendirecek,
saydigi bu foruma katki verenleri kusturecek hale nasil geliyoruz '' diye ozelestiri
yapmak lazim. Sagda solda konusulurken soyleniyor iste ''Yahu sizin forum cok kaliteli,
yazi yazmaya bile cekinir insan seviyenin altina dusermiyim korkusuyla,
ama bazilarinin yazdiklari delirtiyor, bu kadar kin, negatiflik, mesnetsiz elestiri niye'' diye.
Siz Galatasarayı elestiriyorsunuz ve idarecilerinin elestirilerden ders alip birseyler yapmasini istiyorsunuz, ama sizinde bu yapilan elestirilerden bir seyler cikarmaniz lazim.
Ustelik bu satırları yazan kiside buraya 1700'e yakın (eskilerle beraber cok daha fazla) yazi asmis, yillardir takip eden ve ben biryerlere gitmem bu forumdan , aidiyet hissediyorum diyen birisi. Denge cok onemli.

Yazanin Amerikada yasamis/yasamakta oldugu zaten belli.
IP'ye bakmaya gerek yok. Belki fake'tir, belki eskilerden biridir veya
onun yazdirdigi adamlardan biridir, ama su gercekte var.
Forum hakkinda ayni elestirilerin hepsini akli basinda , gercek insanlardan duydum.

Simdi gene kizacaksiniz ismini tasidigim icin ama Ozanda kizardi bu memlekete soyle kotu , boyle kotu,filan derdi, ama sonrada ya yazik degilmi bize bir turlu gelemiyoruz, yerlesemiyoruz, kaldik buralarda,ozledik yahu derdi. Ozgurude ona benzetiyorum fazlaca..

Not:Ufukla Osman bir yere gitmediler buradalar ara ara yaziyorlar. Serif ve Ali ise donmez gibime geliyorlar ayni Ozanla Huseyin gibi.
NO ADNANS, NO CRY !!

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Bu foruma üye olalı 2 sene civarı olmasına rağmen,daha uzun süredir takip ettiğim bir yerdir.Eskiden de şimdi de keyifle okurum,arada bir 1-2 satır birşey yazarım.

Bence esas problem bir takım yazışmaların ulu orta yapılmasıdır.Belki "mail grup" alışkanlığıdır veya başka birşeydir,ama eski forumda da şu an kullandığımızda da "mesaj kutusu" seçeneği vardır ve Galatasaray ile alakası olmayan kişisel tartışmalar,atışmalar ya yapılmamalıdır ya da bu mesaj sistemi kullanılarak konuyu ilgilendiren kişiler arasında olmalıdır.

Bu tip ulu orta yapılan atışmalarda olay ile birinci dereceden alakalı olmayan kişiler de bu konuya dahil oluyor ve olay bir şekilde büyüyor.

Ben de yaklaşık 6000 kişinin üye olduğu bir forumda yöneticiyim.Bu tip tatsızlıkların önüne geçmenin tek yolu :
Forum üye isimleri ile başlık açmamak ve/veya bir konu altında,bir üyeye yönelik yazı yazılmamasıdır.

Yazılı forum kuralları oluşturulması ve bunların sabit olarak bir yerde bulunması hem tatsızlıkların hem de çifte standart olayınının önüne geçilmesinde yardımcı olur.Tabii böyle bir niyet varsa...

Mesela hali hazırda bizim forumda şöyle bir madde var.Bu forumla ilişkilendirilebilecek olanları buraya ekliyim :

-) Gönderilen mesajlar toplum ahlak bilincine aykırı sözler, diğer üyeleri rencide edebilecek
konular, saygısızlık, seviyesiz ve alaycı tavır içermemelidir.

-)Taraflar arasında geçen kişisel konuşmaların, karşı tarafın izni olmaksızın kullanılması yasaktır.

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Ben de bu mantığı anlayamıyorum bir türlü.
- Filanla falanı kaçırdınız buradan...
Herkes kendisini çok ciddiye almasa kaçmak zorunda kalmaz efendim.
Burası bir tartışma platformu. Akademik yönü olmayan bir yer. Herkes canı ne isterse onu yazmakta serbest... İsteyen bir futbolcuya takar, isteyen bütün takıma takar, isteyen argo yazar, isteyen İstanbul Türkçesiyle yazar... Ne farkeder?
Üye olduğum iki yılda, burayı bir Ney York Times filan zanneden insanlarla karşılaştım.
Bir tanesi demişti ki, "Seni hiç kimse okumuyor".
Yahu nereden biliyorsun? Kimin kaç kere okunduğu sana malum mu oluyor?
Senin okunduğun ne malum?
Adam bir gazeteye kapağı atıp spor yazarı olamamış, içinde kalmış... Gelmiş kompleksini kusuyor.
Benim kimseyle bir problemim yok. İsteyen okur istemeyen okumaz.
Fikirlerimi beğenmeyenler çoksa buna da saygı duyarım.
Ama kişisel sebeplerden doğan kavgalar en sonunda "Ben kendi dükkanımı açıyorum"a kadar götürüyor işi.
Açanlara da asla kızmıyorum... Kaliteli forumların sayısı ne kadar artarsa Galatasaray taraftarının futbol bilgisi açısından o kadar iyi olur.
Gidenlerden Ali Gürsel'in, Özgür Hüseyinoğlu'nun, Ufuk Sezekkaplan'ın, Şerif Halimler'in yazılarını burada okuyamamak tabii ki üzücü.
Ama dert değil ya... Okumak için Fizan'a gitmeye gerek yok, hemen iki tık ötede. Bu kadar basit.
Hasan Tezcan ve Cengiz Akgün'ün üslupları birilerine ters geliyor olabilir ama bir de şöyle düşünelim: Onların "eyvallahsız" tarzları eğer olmasaydı, bu forumda herşey bu kadar açıkça yazılabilir miydi?
Başka forumlarda sıkıysa eleştirin bazı dokunulmaz futbolcuları... Burada ise öyle değil.
Önemli olan da herkesin düşündüğünü yazabilmesidir zaten.
AYRILMAZ İKİLİ

Murat Kara

Post by Murat Kara »

Geçen yıl iş değiştirdim ve değiştirmez olaydım; sabah toplantı, akşama kadar toplantı, hergün toplantı. Eve pestilim çıkmış vaziyette gelince hiç bir şeye vakit bulamaz oldum.

Neyse, yine de ara sıra bakıyorum buraya. Eskiden olduğu gibi ara sıra yazmak da istedim ama forum tek bir kriteri yerine getirmekte yetersiz kalınca yazmak konusunda geri adım attım. O kriter de forumun haberi olmadan benim foruma koyduğum "3 ay" kriteri.

Şimdi bu "3 ay" kriterine göre forumda 3 ay boyunca dalaşma olmayacak. 3 ay geçtikten sonra, ilgimi çeken ilk konuda, meşgul de olsam yazmaya devam edecektim.

Bu kriteri 6 ay kadar önce koydum ama forum bu "sınavı" daha geçemedi. Elbette kolumda saat beklemediğim için 3 ay mı olur 4 ay mı tam olarak bilemem ama eğer bu dalaşma havası dağılmaz ise forumun ne gelişmesi ne de serpilmesi mümkün.

Bunu Hasan ya da Cengiz bağlamında yazmıyorum. Açıkçası böyle akıntıya karşı görüşler olması sağlıklı bir durum. Şöyle söyleyeyim: usturuplu olsun diye karşı görüş ortaya atmayanların olduğu bir ortam yerine, usturupsuz karşı görüşe razıyım ben. Varsın amatörce olsun. Hiç olmamasından iyidir.

Hayatta tecrübesiz olanlar, özellikle Türkiye'de, bu uslup konusuna çok takıyorlar. Kendini henüz kanıtlamamış olmanın verdiği o titreklik, heyecan ve tabanı olmayan aşırı güven bütün bunlarda rol oynuyor elbette. Bunu da belli yere kadar hoş görmek mümkün.

Hoş görülmesi mümkün olmayan şey, durup durup patlama noktasına gelip, ilk fırsatta sağa sola çatıp sonra kaçıp saklanarak, üzerine düşen görevi yapmış ayağına yatmak. Evet, bu durum hiç hoş bir durum değil.

Ayrıca bunu vıcık vıcık bir Türk milliyetçiliğine sarmak ve bu şekilde sempati toplayacağını sanmak da hoş değil. O nedenle benim 3 aylık kriter güme gitti.

Her toplum içersine liderlik vasıflarına sahip olanların oranı yüzde biri bilemedin ikiyi geçmez. Liderlik olmadan da hiçbir şey yaratılamaz, rastlantı eseri yaratılsa bile ayakta tutulamaz.

Ayrıca o toplumda en çok eleştiri alan kiseler de liderler olurlar.

cimbom.org toplumunun liderleri kimdir deseler verilecek yanıt az çok aynı çıkar. Bu ne o liderlerin her dediğini doğru yapar ne de o liderlere karşı mücadele edenleri (ki bu mücadele elbette çok doğal bir durum çünkü her toplumda liderlik mücadelesi vardır, yoksa toplum olmaz) o mücadelede herşey mubahtır saçmalığına kapılmasını haklı kılar.

Ne kibar cümle kurmak ustruplu yazmak demektir, ne de ustrupsuz yazmak kabalık yapmaktır. Bunca yıldır yazı yazılır şuraya ve nutuklar atılır ama bir türlü şu basit kavramlar uygulanamaz. 3 ay bunun için çok kısa kalıyor nedense.

"3 ay" kriteri gerçekleşirse, ondan sonra "6 ay" kriterine geçmek gerekir.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Yukardaki yazinin mizah topigine alinmasini tavsiye ederim zira mizah sahaseri bir yazi. Saka yapmiyorum okurken özellikle bazi yerlerde gözumun önune Cengiz abinin cekici civiyi falan getirdim makaralari koydum. Tamamen absurt bir yazi ciddiye alip aciklama getirmege calisan Özgur kardesimi anlamakta zorlandim :lol: Bazen icimden gecmiyor degil sahte kullanici ismi ile girip burdaki eski bazi arkadaslari kafaya almak. Bugun de benim sefin bilgisayarindan bizim bölume cuma ögleden sonra toplanti var diye mail attim inekler yediler tam hafta sonu evlerine giderken. Ben toplanti odasinin önunden gecerken sen niye gelmiyorsun dediler saskin gözlerle, acelem var postaneye gidecegim dedim :D Sultani'den beni taniyan birisi olsa hemen cakardi surat ifademden ne yedigimi, Ustte yazan kafa yapiyor da olabilir tabii. Yok eger ciddiyse bu dediklerinde dedigim gibi mizah bölumunun klasigi olur bu yazi, ustelik basligindan son cumleye dek.

*Yahu simdi aklima geldi burdan bir arkadasim bana Apple kullan demisti. Yoksa o mu makaraya mi aldi burayi ... Icimizden biri de kafaya almis olabilir. :)
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Ben demis olabilirim Kerem, Apple kullan diye, bu ara bayagi bir fanboi oldum, ama aslinda ciddi bir linux kullanicisiyim, evime Windows girmeyeli belki 3-4 sene olmustur. Ama o yaziyi ben yazmadim elbette :)

Bu arada sen Isvec'te boyle bir saka yapabiliyorsan, ve calistigin adamlar (bizler hep soguk insan olarak taniriz ya Iskandinavlari) senin bu sakalarini cekiyorsa, ortam guzelmis oralarda... Hehe...

Ozgur sen de bosuna cevap vermissin hakkaten.
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Yukarıdaki yazan arkadaşa bravo.Hiç yazı yazmadan burayı detaylı takip edebilmiş. Herkesin neden ayrıldığına dair fikri var. İlk yazısında bir "selam" bir "merhaba" demesini beklerdim.

İnşallah bana da sallamaz. Şimdiden tırsmaya başladım :D

Cemal Savas

Post by Cemal Savas »

Yazinin bir kismi Hasan ile yazismalarimizdan alinti ama yukaridaki yaziyi ben asmadim; duyurulur.

Apple sevmeyen Apsua Cemal :mrgreen:
Last edited by Cemal Savas on Sun Oct 11, 2009 9:46 pm, edited 1 time in total.

Mehmet Berkmen

Post by Mehmet Berkmen »

"sayin seyirciler, aglamak istiyorum"

yillar once TV'de bizim (evet BIZDEN, yani yazar ve okur arasinda fark olmiyan BIZ) bir futbol yorumcusundan duydugum unutamiyacagim bir yorum

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Arkadaşın görüşlerine katılmasam da enazından Özgür'den özür dilediğini düşünerek bana gönderdiği maili buraya asıyorum.Yaşasın demokrasi :D

Mehmet Ali Ercan'dan

"Sevgili Mehmet,Seni rahatsiz ediyorum kusura bakma.Hasan sagolsun benim hesabi mesajdan hemen sonra silmis.Ona mesaj attim ben kimseye hakaret etmedim oyle dusunulduyse ozur dilerim diye ki hala ettigime inanmiyorum.

Belki Ozgur'e biraz ters konustum ama yazma hakkimi elimden aldigi icin ona ozur borcumu yazamiyorum.Sonucta yazdiklarimin hepsinin arkadasindayim ama Ozgur'e biraz ayip oldu.Yoksa Hasan ve Cengiz hakkinda dediklerimin hepsi hak ettikleri belkide az yazilmis bir yazidir.Hakaret etmeden neden hesap kapatildi ayri konu ama senden ricam bunu ya benim basligin altinda yada en azindan Ozgur'e ozelden bir sekilde ulastirmandir.Birde soyle birsey var.

Ya siz futbolcuya,yoneticiye,ona buna bin turlu hakarete varan yorumlar yapiyorsunuz ama sizin hakkinizda biri size hakaretsiz soyle soyle yapiyorsunuz dedigi zaman tu kaka.Bu nasil istir birde ona cevap verirse birileri sevinirim.

Yok Mehmet'cigim sana ne diyeyim,tirsmana gerek yok:) Forumun eli yuzu duzgun yazanlarindan birisin sonunda.Benim yazdiklarimin hepsinin dogru oldugunu herkes biliyorda iste hir gur olmasin diye kimse birsey demiyor.Biraz Alpay demis birazda sanki sen ve bir kac kisi ima etmis ama iste ancak o kadar oluyor.Yoksa cekici yersiniz valla basiniza:)Neyse bu mesajimin esas amaci SADECE Ozgur'e olan bir ozur borcumdan dolayidir.Sagolasin Mehmet.
Not:Selam vermedigimi yazmissin.Yazdim Mehmet ilk paragrafi okursan gorursun.Belki selami sona koydugum icin gozunden kacti.
Not2:Cengiz'e de soylersen sevinirim.Terim hakkinda yazdigi yazi 10 numara olmus.Kereta bazen guzel yazilar yaziyor.Hakli oldugu konularda yok degil ama adam Amerika'da bunalmis artik.Daral gelmis adama.Onda da aslinda cok suc aramak dogru degil."

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Gercek kimligi altinda yazmadigi icin hesabini kapattim.

Yoksa burada, gecmiste ve belki bugun bile (cunku her yaziyi okuyamiyorum) onun bunun hakkinda yazip cizildi, ve akabinde kimsenin hesabi kapatilmadi.

Not: "Mehmet" halen TR de oturuyorum havasi veriyor, ama bu sahip oldugum bilgilere göre gercek disi.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Mehmet Gorgen wrote:Not2:Cengiz'e de soylersen sevinirim.Terim hakkinda yazdigi yazi 10 numara olmus.Kereta bazen guzel yazilar yaziyor.Hakli oldugu konularda yok degil ama adam Amerika'da bunalmis artik.Daral gelmis adama.Onda da aslinda cok suc aramak dogru degil."
Muhtesem ya :lol: O Amerika'da bunladiysa biz Isvec'te ne yapalim. Havalar gene asiri hizla karariyor, Pazar gunu saatleri de geri alinca son darbeyi yiyecegiz ve intihar ayina girecegiz. Of ulan kabus yahu, bes ay cok fena koyacak. Kasim cok zor ay, Aralik'ta hadi Noel moel biraz tatil giriyor etraf isiklaniyor, ama yil basi ile beraber Ocak, Subat, Mart felaket agir oluyor. Su Kaliforniya'dan yazanlari kiskaniyorum gercekten. Bazen kafamda seyahat ediyorum. George Benson'i ya da Quincy Jones'in CTI veya AM records icin yaptigi albumlerden birini koyup kafamda oraya ucuyorum resmen Pacific Coast Highway'e. Yoksa kafayi siyiracagiz.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Post Reply