Basketbol ve Voleybol Dallari

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gurdal Cetin

Re: Basketbol ve Voleybol Dallari

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Bir Galatasaray taraftari olarak su kizin yazdigi su cumle bende buyuk bir etki birakti.

"Ve sonra sakatlandığımda üstümde olan Parçalı' mla yaptım ilk koşumu"

Ilerde Galatasaray'in Coach'u olacak Isil.

Adim gibi eminim. Haa buna karar vermezse, kapalida yillar sonra parcali formasi ile yasli bir kadin gorurseniz bu kadin ISIL ALBEN olacaktir.
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

ISIL ALBEN sezonu kapamis :cry:
Umarim en kisa surede iyilesir ve takimina katilir.
TRUST GALATASARAY
MGC

Selim Ugur

Post by Selim Ugur »

Disi Aslanlar Eurolig macinda Vilnius'u 82-55 yendi.

Macin istatistiklerine bu linkten ulasilabilirsiniz:
http://www.fibaeurope.com/cid_KNce8jInH ... 0DE029CF6B}

Selim Ugur

Post by Selim Ugur »

Haftasonu Pazar gunu GS-FB basketbol maci var. Ondan once de bayan takimimizin Kocaeli ile maci var. Bu iki macin biletlerini birlestirdiler, 5 TL'ye (evet sadece bes Turk Lirasina) bu maclari seyretmek mumkun olacak, buna ragmen Abdi Ipekci'ye kac kisi gidecek gorecegiz bakalim..

turgut uyar

Post by turgut uyar »

Bu pazar saat 19:00'da Abdi İpekçi spor salonunda Fenerbahçe Ülker ile basketbol
maçımız var.Her ne kadar Lütfi Kırdar'da oynadığımız eski maçların tadını alamasamda
yinede basketbol maçlarının atmosferini ,maçın iki taraf arasında gidip gelmesinin heyecanını
çok seviyorum.Bu yüzden basketbol derbilerinin, eskiden beri gelen benim için çok özel bir
yeri vardır.İmkanı olan bütün Galatasaray'lıların ve basketbol severlerin pazar günü gelip
tribünleri hınca hınç doldurarak takımımıza destek vermesini diliyorum.

Bir de kendi uydurduğum bir inanışım var.Rakibimize karşı geçmiş haftalarda oynadığımız
futbol derbisini eğer kaybetmişsek, basketbol maçını kazanırız şeklinde yada basketbolda
kaybetmişsek futbolda kazanırız şeklinde.Bazen tutar,bazen tutmaz ama umarım bu sefer
kazanan biz oluruz.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Selim Ugur wrote:Haftasonu Pazar gunu GS-FB basketbol maci var. Ondan once de bayan takimimizin Kocaeli ile maci var. Bu iki macin biletlerini birlestirdiler, 5 TL'ye (evet sadece bes Turk Lirasina) bu maclari seyretmek mumkun olacak, buna ragmen Abdi Ipekci'ye kac kisi gidecek gorecegiz bakalim..
Hadi bakalim yine boynu bukuk Apdi Ipekci'den cikilmasinda.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Nezih Gunal

Post by Nezih Gunal »

Olayli macda 2. uzatma sonunda Fenerbahceyi 74-72 yendik. Tebrikler
Üzülmegi bırak , yasamaya bak.

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Ilk devre 35 sayi, 3.ceyrekte 15 sayi toplam 50 sayi attik. 4. ceyrek te buldugumuz sayi ise 6. Normal sure 56-56 bitti. GS taraftarinin, GS taraftari gibi davrandigi zaman takima nasil itici guc sagladigi goruldu.

Uzatmalarin basinda yasanan rezalettir. Gectigimiz sene Efes - FB finalinde yasananlar ile kiyaslaninca bu olanlar da neyin nesiymis? Ayip kere ayip. FB nin rezilligi ile yarismiyoruz, FB nin rezillikleri ile ne kiyaslanmak ne de yarismak istiyorum. FB yi uzatmalarda da buyuk bir ihtimal yenecegimiz maca ne yapip edip bir hosnutsuzluk bulastirdik. Munferit iki uc GS taraftari dahi olsa macin icine ettiler.

GS takimi oyunu mucadele azmi ve iyi defansi ile kazandi.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ben buradan kac kere soyledim. Pislik konusunda kimsenin kimseye bir sey deme hakki yok. Ayni bokun soylari bunlar. Munferit filanda degil top yekun ustelik.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Gurdal Cetin

Digiturk Sportmax kameralari, polis kameralari herseyi tespit etti.

Evet Cengiz abi "bu tip adamlar her takimda var" der der dururuz.

Ama hep bizim basimiza zorbalik gelir kaybeden biz oluruz.

Galatasaray taraftari dun karsi tarafin anladigi dilde konustu. Korkuttu sindirdi, konsantrasyon dagitti.

Gozunuzu seveyim bana etik degerlerden ,sporun dost ve kardeslik oldugundan , basketbolcularin futbolculardan daha medeni insan olduklarindan felan bahsedip su agzimdaki tadi bozmayin. FB'yi herhangi bir spor dalinda yenmenin zevkini elimden almayin.

Dun o salonda herkes ayni tepkiyi verirdi (verdi).
30-40-50 kisi degil.
FB yedek klubesinin arkasina oturup FB basket atinca sevinen mac sonunda tribune ORTA PARMAGINI DEFALARCA GOSTEREN kadin neyse, daha macin basinda tribun ortasina kucucuk cocugunu FB formasi giydirip tribune getiren sonra olay patlayinca hic bir sey olmamis gibi gulucukler sacarak salondan cikan o ajan provakator de aynidir .

Ogreten adam ve oglu tribune gelmis sanki,

"Bak iste oglum bunlar Galatasaraylilar
Agizlarindan kopuk salya sacarlar
Bizi hic cekemezler"

Kimse niye sunlari sormaz ?

KARDESIM BU RAKIP TAKIM TARAFTARINA KAPALI BIR MACTIR.KLUPLER ARALARINDA ANLASMIS FEDERASYON IZIN VERMISTIR.

BU KADIN KIMDIR NASIL BURAYA GIRER NASIL ORTA PARMAGINI BIR TRIBUNE KALDIRIR BUNU NIYE SON CEYREGIN SONUNDA YAPAR NIYE MACIN BASINDA ORTASINDA YAPMAZ ?

BU KADININ CEVRESINDEKILER KIMLERDIR. OYUNCU YAKINLARI MI ? TEKNIK KADRO YEDEKLER VE DOKTOR MASOR TAYFASI HARICINDE TRIBUNDEKI INSANA TARAFTAR DENMEZ MI?

ELINI KOLUNU SALLAYARAK COCUGUNU TRIBUNE SOKAN INSAN MUSVEDDESI NIYE SONRA COCUGUNUN FORMASINI ORTAYA CIKARTIR. NIYE ORTAMI PROVOKE EDER, KIM ONA BUNU YAPMASINI HATTA VE HATTA COCUGUNU TEHLIKEYE ATMASINI SOYLEMISTIR.BOYLE BIR RISK NASIL ALINIR. BU NASIL SORUMLU BIR EBEVEYN OLMAKTIR.

Maclara kadinlar cocuklar gelsin gitsin tartismiyoruz burda...

BAKIN BU MAC RAKIP TARAFTARA , 80 YASINDA FENERBAHCELI NINEYE ,3 AYLIK FENERBAHCELI BEBEGE, 6 AYLIK FENERBAHCELI SOKAK KOPEGINE BILE YASAKTIR.

FENERBAHCE ARTIK GALATASARAY'I PROVOKE ETMEYI BIRAKACAK
YETTI ARTIK

Konu sadece bu ...

Bakin soyluyorum cok ciddi kan akacak
Gercegi gormemiz lazim o tribundekiler hapci varos delikanlisi degil, cogunun bir isi , meslegi , kariyeri evi cocuklari var.
(Everyday people dedikleri cinsten)

Yarin bizimde basimiza gelecek budur.Sonra bu Sami Yen'de yine tekrarlanir.Bu boyle gelir gider.

Eger uc takimin basindaki baskanlar ADAM ise
Artik beraber hareket edip stadlardan salonlardan surerler.Ama yapabileceklerine hic inancim yok. CUNKU BU BİR KULTUR(SUZLUK) SORUNU.

Biz laftan anlamayiz CEZADAN anlariz. Sahaya girene 2 YIL HAPIS tek cozumdur.Sahaya bozuk para yada yabanci madde atana 30 GUN HAPIS tek cozumdur. Kufur edildiginde ucuncu anonstan sonra SAHANIN BOSALTILMASI tek cozumdur. Sezon boyunca uc kere sahasi bosaltilan takimi ligden DISKALIFIYE etmek tek cozumdur.Sponsor firmalara problemli takimlara sponsor olmamalari konusunda kamuoyu onunde BASKI yapmak tek cozumdur.Nezaretten mac cikisi holigan toplayan yoneticilere ve kluplerine REKOR CEZALAR vermek (adam basi 100.000 TL gibi) tek cozumdur.Okullarda spor ve psikoloji egitimlerinin verilmesi bu derslerden GECME zorunlulugunun konulmasi tek cozumdur.Daha bir suru TEK COZUM vardir eminim. Isterseniz sizde listenin sonuna bir seyler ekleyin.DAHA COK SEY VAR SOYLENECEK.

Polis devleti gibi oldu biraz fasistce oldu degil mi?
Uzgunum demokrasi bize yaramiyor, biz bu dilden anliyoruz.

Sahaya atlayan geri zekalilara gelince.

Omur boyu Galatasaray'in langirt turnuvasina bile alinmasinlar ceza budur.Ingilterede futbolcu taraftari mahkemeye verebiliyor, FB'li Amerikali oyuncu bence o geri zekaliyi dava etmeli.Sporcu bu tur davranislara karsi korunmali. Boylece sporcu da adaleti kendi elinde aramamali.

Tum camia mactaydi, cok guzel goruntulerdi.
Oynanan basketbol gume gitti yine.
Cok iyi takim, genc takim ,mucadeleci takim
Erkek basketbol takimimizi gonulden kutluyorum.
TRUST GALATASARAY
MGC

Selim Ugur

Post by Selim Ugur »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Biz laftan anlamayiz CEZADAN anlariz. Sahaya girene 2 YIL HAPIS tek cozumdur.Sahaya bozuk para yada yabanci madde atana 30 GUN HAPIS tek cozumdur. Kufur edildiginde ucuncu anonstan sonra SAHANIN BOSALTILMASI tek cozumdur. Sezon boyunca uc kere sahasi bosaltilan takimi ligden DISKALIFIYE etmek tek cozumdur.Sponsor firmalara problemli takimlara sponsor olmamalari konusunda kamuoyu onunde BASKI yapmak tek cozumdur.Nezaretten mac cikisi holigan toplayan yoneticilere ve kluplerine REKOR CEZALAR vermek (adam basi 100.000 TL gibi) tek cozumdur.Okullarda spor ve psikoloji egitimlerinin verilmesi bu derslerden GECME zorunlulugunun konulmasi tek cozumdur.Daha bir suru TEK COZUM vardir eminim. Isterseniz sizde listenin sonuna bir seyler ekleyin.DAHA COK SEY VAR SOYLENECEK..
Aynen katiliyorum.

GS-FB maclari mac olmaktan cikiyor toplu cinnet gosterisine donuyor. Olay cikan mac sonunda verilen ceza ligin takibindeki 2-3 tekabul ediyor, taraftar buna dunden razi zaten.

Benim onerim bir sonraki GS-FB macini seyircisiz oynatmak ve katlanarak bu cezanin artmasi. Tek eglencesi GS-FB cinneti olan adamlari caydirmak ancak bu sekilde olabilir.

Dun maca gittim, cektigim resimleri blog'a yukledim. Buradan ulasabilirsiniz:
http://galatasarayantreman.blogspot.com ... 74-72.html

Mehmet Gurdal Cetin

TRUST GALATASARAY
MGC

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Olayları başlatanın bir kadının orta parmak hareketi olduğu iddia ediliyor.Bu kadın Gs taraftarı mı, fb taraftarı mı bilmiyorum ve ilgilenmiyorum.
Ama ciddi olarak çok komik bu kadının yaptığını bahane göstermek.GS-fb maçlarında koro halinde,anırarak edilen küfürlerden,atılan cisimlerden
dolayı ölümlü kavgalar çıkması lazım,bir parmaktan "tahrik" olunuyorsa.

Hayatın genelinde başarısız insanlar ne zaman kendi başarısızlıklarını "gönül verdiği" spor takımının başarısı ile ötrbas etmeye çalışmaz,o zaman rahatlıkla spor müsabakası izleriz.Yoksa bu tatlı bir hayalden öteye geçmez.Bu kadar sahtekar ve politikacı bir millet az vardır dünyada...

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Sen de yapinca bizi SS'da dovuyorlar, aciz ve taciz ediyorlar sikayetini de yapmayacaksin. Ortada oyle eze eze degil kazara iki sayi ile iki uzatma sonucu kazanilan bir mac olunca morallerini bozduk ve oyle aldik maci lafida havada. Butun bu rezilligin ustune yenilip eve kos kos donmeye de ramak kalmis. Elbette Aziz'in yaygarasi timsah goz yaslari. Ama yapilmasi gerekenleri yapmis. Ben olsam uzatmaya cikmazdim o salon bosaltilmadan. Yeneriz agizlarina da ederiz dedi herhalde. Olmayinca o da aglamis klup sitesinden boyle seyler kendilerinin salonunda stadinda olmazmis gibi. Bir tek olumlu mesaji bu isi el ele verip cozebilriz olmus. Sikiyorsa AP ve surekasi bu teklifi kabul eder ve isbirligine gidilir. Aziz klupler birligi baskani.

Rakibin taraftarinin giydigi formadan urkmek ne demek? Rakip ciplak oynasin diyeceksiniz neredeyse pasa gonlunuz icin. O kadin o parmagi durup dururken gostermedi herhalde. Yenen kufurun neticesi Amerikan usulu meccigi gostermis.

Hic FB.liler bize soyle yapti diye aglamayin cunku aynisini yapmak icin bizim maca gelerek ustelik forma giyerek ve sayi ya da gol attiklarinda sevinerek bizi cileden cikariyorlar mazeretse eger.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Selim Ugur

Post by Selim Ugur »

Cengiz Akgun wrote:O kadin o parmagi durup dururken gostermedi herhalde. Yenen kufurun neticesi Amerikan usulu meccigi gostermis..
Bu kadinin daha once yapmis olduklarini bugun ortaya cikardilar. Gecen seneki olayli Efes- FB serisinde de ortaligi karistiranlardan biriymis. Bu konuda acikca sabikali olan birisi.. Kadini bu sekilde savunmaniz cok garip olmus.

Mac baslamadan once biz karsi tribunden bu kadini ve yanindakileri gorunce 50 metre mesafeden bile birseyler olacagini sezinledik. Bu mac ile ilgili valilik karari var, FB seyircisi maca alinmayacak diye..

Bu insanlar bu konudaki resmi karari hice sayip maca geliyorlar, ustune ustluk FB bench'nin arkasinda yer aliyorlar, yetmiyor mac icinde FB'li olmalarini belli edecek ve bunu 8000 kisinin gozune sokacak sekilde abuk subuk hareketler icinde oluyorlar, o da yetmiyor mac uzatmaya gidiyor arkalarindaki tribune orta parmagini gosteriyorlar.

O bolumdeki seyirciyi delirtmek icin ellerinden geleni yapmalarina ragmen GS seyircisini yine de butun olup bitene karsi sayduyulu olduklari icin tebrik etmek lazim..

------

Gelelim Kinsey konusuna: Adam herkesin gozunun onunde olaylar ile hic alakasi olmayan birisinin suratinin ortasina yumrugu yapistiriyor, adamin agzi burnu bir anda kan icinde kaliyor, bugun ogreniyoruz burnu kirilmis. Siz bu adamin yerinde olsaniz ne yaparsiniz? Bu olay NBA'de yasansa bir sporcu bir taraftarin bu sekilde burnunu kirsa ne ceza alir?

Post Reply