Avrupa Ligi: GALATASARAY PANATHINAIKOS 1-0 (Sarp)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Avrupa Ligi: GALATASARAY PANATHINAIKOS 1-0 (Sarp)

Post by Cengiz Akgun »

Bu Panathinaikos maci ayni sene basindan beri ligde yaptiklarini iki uc macta boklamak gibi elalemin hem kendi evinde hem de Avusturya da evire cevire yendigini ASY'de zorlama ile bir puanla bitirdigin maci hatirlatacak cinsten. Butun yaptigini bir anda elinden alip grup ikinciligine itiverecek gibi duruyor. Liverpool basta olmak uzere en az dort disli Avrupa takimi SL'den duserek geliyorlar. Bu arada lafa gelince burun kivrilip begenilmeyen Yunanistan bunca disli rakip arasindan Olimpiyakos'u SL ikinci tura sokmak uzere.

Etrafta akli basinda insanlarin GS icin neden Barcelona, RM, Inter, Milan, MU, filan olamadi neden bu seviyede yildizlari alamiyor diye hayiflandigini ve bu yuzden kalkip ofkelendigini sananlar var. Onlar kendileri bunun Ayhan'la Baris'la, Sabri ile hatta Arda ile olacagini sananlar aslinda. Oyle uzaga gitmeye filan luzum yok Turk futbolu icin. Boy olusecegi akrani Edirne sinirinda. Nerdeyse her sene en az iki takimi ile SL katilan ve goruldugu gibi bu sene de milli takimini Dunya kupasina gondererek bir Avrupa standardini tutturan Yunan futbol capinda karsilastirmalilar takim basarisini. Bunun disina cikmak bugun Turk futbolu icin bir fantezi. Turk futbolunu ve takimlarini bu isi senelerdir layiki ile yapan Italyan, Fransa, Ispanya, Portekiz, Britanya Adalari, Almanya, Hollanda, ve eski gunlerinde olmayan bir Belcika ile bile ayni kefeye koymaya kalkmak bir fantezi urunu.

Etrafinda bugun kiyas edecegin lig ve takimlar Ukrayna, Rusya, Yunanistan, ve Romanya. Bunlar disardan kimi getiryorsa senin getirebildiklerinden daha pahalisi degil. Paralarini daha etkin harcadiklari aldiklari sonuclarla ortada.

Neyse sadede gelelim.

Acaba 4-1-2-1-2 (bu dizilisin adi "otobus." Eskiden biletci vardi (Tayyp beyin zamani) ve arkadan bagirirdi bosluklari dolduralim lutfen ileriye yuruyelim beyler diyerek) mi oynasak yoksa 2-3-1-2-1 (bu diziliste "Total ciftetelli") mi oynasak diye karar veremiyorum. Elanor belki ikincisini daha hizli bulacak. Kendisindeki surat bas donduruyor. Kosarken kramponlardan cikan kivilcimdan bir yerleri tutusacak diye korkuyorum. Allahtan ASY'nin zemini yavas da biraz hiz kesiyormus.

Cahillik iste Isa'nin atleti mezhebinden oldugunu bilmiyordum. Digerleri ile bu yuzden uyusamadigi kesin. Isa'nin donu mezhebi varsa eger Ocakta bir tane de ondan bulup alarak sahadaki Hz. Isa ruhunu usutmemek lazim su onumuzdeki soguk kis gunlerinde. Baska bir care aklima gelmedi Elenor'u oynatabilmek icin.

Adami sagda oynattilar olmadi; solda oynattilar olmadi; gobekte oynattilar olmadi. Ne bir frikik uzmani ne de topa inanilmaz sert sekilde kaleye yollayip ceza sahasini karistirabilen bir adam. Milimetrik pas verir diyorlar. GS'da boyle kac pas verdi diye sorsam cevap veren yok. Attigi gol sayisi 1 attirdigi da ortada. Artik is o kadar komik bir hale geldi ki dayanamadim. Kimsenin dini ve mezhebi ile ilgilendigim yoktu aslinda.

Bu arada Resmi sitedeki okuzlerin oyuncu istatistigi diye bir kavramdan haberleri yok. Hergun haber diye hazir yazinin tarihini degistirip Coca Cola gunlugu diye asmayi ya da GS dergisi cikti lafi ile bu isin oldugunu sanmaktalar. Futbol takimi diye baktim. Adamlarin resimlerini koymuslar. Bu sene kac macda kac dakika oynadi kac gol atti kac karti var filan gibi bilgiler hak getire. Varsa da bir yerlerine saklamislar. Ulan hangi takimin resmi sitesini acsan futbol takimi sayfasinda futbolcunun adina basinca istatistikleri cikar. Artik bu olay bu kadar acik ve evrensel olarak kabul edilmis ki baska turlu bir bilgi verme yontemi gormedim. Tam bir standart is yani. Bunu bile . beceremeyip sadece resumeleri koymuslar ve GS gelmeden once nerde oynamis ne yapmis bilgisi kafi demisler.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Avrupa Ligi: GALATASARAY PANATHINAIKOS 0-0

Post by Cengiz Akgun »

Olympiakos su anda Panathinaikos'u 2-0 yenmekle mesgul.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Sinan Edil

Re: Avrupa Ligi: GALATASARAY PANATHINAIKOS 0-0

Post by Sinan Edil »

Rakkamlar bu maçta bir şey ifade etmiyor. Karşımızda bir Yunan temsilcisi varken, oyuncularımız ekstra motive olacaklardır. Ben de şimdiden motive oldum, perşembe günü kombinemle numaralıda ortadaki yerimde olacağım :)

Tüm Foruma selamlar,

Sinan
Ölüm varmış, korku varmış
Bu dünyanın sonu varmış

Benim için yoktur tasa
Kalbimde sen yaşadıkça

Nezih Gunal

Re: Avrupa Ligi: GALATASARAY PANATHINAIKOS 3 Aralik TSI:22:05

Post by Nezih Gunal »

Amerikada maci Gol TV naklen verecek. Bilgilerinize.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Sinan Edil wrote:Rakkamlar bu maçta bir şey ifade etmiyor. Karşımızda bir Yunan temsilcisi varken, oyuncularımız ekstra motive olacaklardır. Ben de şimdiden motive oldum, perşembe günü kombinemle numaralıda ortadaki yerimde olacağım :)

Tüm Foruma selamlar,

Sinan
Hosgeldin Sinan - ozletmistin...

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mert Tokman wrote:
Sinan Edil wrote:Rakkamlar bu maçta bir şey ifade etmiyor. Karşımızda bir Yunan temsilcisi varken, oyuncularımız ekstra motive olacaklardır. Ben de şimdiden motive oldum, perşembe günü kombinemle numaralıda ortadaki yerimde olacağım :)

Tüm Foruma selamlar,

Sinan
Sinan Edil bizim Sino mu yoksa?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Nezih Gunal wrote:Amerikada maci Gol TV naklen verecek. Bilgilerinize.
Tesekkurler Nezih

http://www.goltv.tv/index.php?target=li ... a=eurc3_es

Jueves 3

1:00 pm -
UEFA Europa League - Werder Bremen vs Nacional

3:00 pm -
UEFA Europa League - Galatasaray vs Panathinaikos

Murat Gökcigdem
Staff Member

Cengiz Akgun wrote:
Mert Tokman wrote:Tüm Foruma selamlar,

Sinan
Sinan Edil bizim Sino mu yoksa?

Aramiza tekrar hosgeldin Sinan.
Murat Gokcigdem

Murat Gökcigdem
Staff Member

Bu mac icin orta sahayi dusunuyordum. Takimi orta sahada top cikararak yoneten tecrubeli birisi belki Linderoth olur diyordum ama antreman gunlugunu bakinca takimdan ayri calistigini okudum :oops:

Hasan veya Cengiz agabey'den -hala adamdan bir sey mi umuyorsun diye bir kac laf isitmeyi hak ettim.

Sinan Edil

Post by Sinan Edil »

Murat Gökcigdem wrote:Bu mac icin orta sahayi dusunuyordum. Takimi orta sahada top cikararak yoneten tecrubeli birisi belki Linderoth olur diyordum ama antreman gunlugunu bakinca takimdan ayri calistigini okudum :oops:

Hasan veya Cengiz agabey'den -hala adamdan bir sey mi umuyorsun diye bir kac laf isitmeyi hak ettim.

Linderoth ocakta kesin gidici, Murat Abi, umudu kes artık :)
Bu dünyanın sonu varmış

Benim için yoktur tasa
Kalbimde sen yaşadıkça

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Frank sessiz sedasiz donmus ve takimi antremana cikarmis. Bizimkiler Neeskens ile olmuyor Panatinaikos macina Leo Franco'yu santrafor diye hazirliyor haberi yollamislar. Arda kaleye gececek demisler.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Sinan Edil

Post by Sinan Edil »

Kadro:

Leo
Sabri - Gokhan - Servet - Hakan
Mustafa - Topal
Elano - Arda - Nonda - Kewell

Cengiz Abi'nin dediği gibi Arda kalede, leo forvette, nonda sol bek olabilir, sonuçta teknik direktör Rijkaard
Bu dünyanın sonu varmış

Benim için yoktur tasa
Kalbimde sen yaşadıkça

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Maci secveseyret.com dan izleyebilirsiniz...
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Ahmet Emre Nazli

Post by Ahmet Emre Nazli »

maçı Star TV veriyor, peki şifreli mi şifresiz mi acaba? sitesinde bu konuda bir şey yazmıyor.

http://birincikuvvet.com/Spor-/173675-g ... alda_.html
sitesinden öğrendim ki maç şifresiz.

Ersin Taner

Post by Ersin Taner »

Ahmet Emre Nazli wrote:maçı Star TV veriyor, peki şifreli mi şifresiz mi acaba? sitesinde bu konuda bir şey yazmıyor.

http://birincikuvvet.com/Spor-/173675-g ... alda_.html
sitesinden öğrendim ki maç şifresiz.
Karasal yayın, kablolu yayın, Digitürk ve D-smart'ta şifresiz, diğer uydu alıcılarında şifreli...

Post Reply