ALİ TURAN GALATASARAY'DA

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Marsan

Re: ALİ TURAN GALATASARAY'DA

Post by Mehmet Marsan »

Devre arasi veya basinda oyuncu ayartmak haltimiz ilk degil. Emre G, kaleci Ufuk, Sezer ve Necati Ates ilk aklima gelenler. Zaten biz yapinca oyuncu ayartma baskasi (hele AVrupa takimiysa) UEFA kurallarina gore dogru oluyor.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Marsan wrote:Devre arasi veya basinda oyuncu ayartmak haltimiz ilk degil. Emre G, kaleci Ufuk, Sezer ve Necati Ates ilk aklima gelenler. Zaten biz yapinca oyuncu ayartma baskasi (hele AVrupa takimiysa) UEFA kurallarina gore dogru oluyor.
Asil pustluk (adli adinca soyleyecegim kusura bakmayin) is sarpa sarinca futbolcuyu da yari yolda birakmak. Sezer olayini hatirlayin. Olsa iyi olur ama olmazsa bekleyemeyiz ayagi ile cocugu yari yolda biraktilar. Degilse ne olacak bir donem oynamaz hatta gelir GS tesislerinde eger kadro disi kalip parasini da vermezlerse antreman yapabilirdi. Simdi gorecegiz bakalim Ali Turan'in ipligi pazara cikarildiktan sonra olacaklari. Eger Ali Turan (iyidir kotudur orasini bilemem) ortada birakilirsa ne yapalim bonservisini al gel dedik gelemedin diye o zaman klubun serefi bir defa daha cizdirilecek. Cunku haril haril stoper araniyor beklemeye tahammul yok. Kol bukerek olan isten zaten hayir gelmiyor. Iste bu adamlarin hali ortada.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Ortada Kayserinin halt etmesi var. Nedenmis anlatalim:

1-) Kayserispora sahasinda 5 atsaniz umurlarinda olmaz, ama iyi oyuncularini bedava
alsaniz bu onlara cok koyar. Futbol takimida boyle , kentte de oyle. Topuz ve Gokhan Unal olayinda oldugu gibi bunu onlemek icin her turlu feryadi figani yapmaktan cekinmezler. Ayrica FBden alacaklari paranin hatrina GS'ye karsi herturlu rezilligi yaparlar. Butun hikaye budur.

2-) FIFA kurallari sozlesmesine 6 ay kala baska kluple on anlasma yapabilir diyor. Ali Turan onu yapmis.Kayseri Gel sozlesmeni uzatalim deyincede , kut diye kadro disi. Ne yani simdi bizdemi Kewelli kadro disi birakalim? . Yuz kere soyledik surada sallamadan evvel gidin bir kurallari okuyun, meseleyi anlayin, birde olayi anlayin diye.

3-) Bu arada ayni seyi onlar Troiside Genclere ve diger baska oyuncular icin ufak Anadolu kluplerine yaptilar, onlar yapinca profesyonellik oluyorda GS yapinca ayartmami oluyor.

Sezer olayinda oyuncu ortada falan birakilmadi. Kendi yari yolda ileri geri konustugu icin GS vazgecti. Bak Ufuk aslan gibi direndi, GS'ye gecti.

Bu saatten sonra yanliz Ali Turanin degil, butun Kayserili sporculara el altindan teklif yapmali, Makakulaninda bonservisini Portekizden bagirtira bagittira almalidir.

Basin sozcusu cikiyor GS ile anlastik diyor, baskani yalanliyor, basin sozcusu ''GS ile dalga gectim diyor'' sonrada bu soylediginide yalanliyor.

Simdi yabanci stoper alindi, acil ihtiyac kalkti, essek gibi aglaya zirlaya kaptanlarini en kotu ihtimal yil sonunda GSye bedelsiz verecekler.
NO ADNANS, NO CRY !!

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Alman/Turk panzer :-)

http://www.sporx.com/futbol/superlig/17 ... 1&ref=AKM1

Ilginc haber, Ali Turan demisken. MKE'ye hayirli ugurlu olsun ;-)
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Alpay Dedeoglu wrote:
Ortada Kayserinin halt etmesi var. Nedenmis anlatalim:

2-) FIFA kurallari sozlesmesine 6 ay kala baska kluple on anlasma yapabilir diyor. Ali Turan onu yapmis.Kayseri Gel sozlesmeni uzatalim deyincede , kut diye kadro disi. Ne yani simdi bizdemi Kewelli kadro disi birakalim? . Yuz kere soyledik surada sallamadan evvel gidin bir kurallari okuyun, meseleyi anlayin, birde olayi anlayin diye.
.....

Oyle mi diyor? Bak sen. Bu FIFA'nin 2009 Transfer Uygulamasi Kurallari (EKIM 2009'da eklemeler yapilmis). Asayim da oku once. Senden once kulupteki dallamalar okumali aslinda.

http://www.fifa.com/mm/document/affeder ... 5f1210.pdf

Bu dokumanin 18. kurali da su baslikla verilmis:

18.Special provisions relating to contracts between professionals and clubs

Bu ana maddenin 3. bendi de soyle demis:
3. A club intending to conclude a contract with a professional must inform the
player’s current club in writing before entering into negotiations with him. A
professional shall only be free to conclude a contract with another club if his
contract with his present club has expired or is due to expire within six months.
Any breach of this provision shall be subject to appropriate sanctions.

Burada adamin kontrati oldugu surece (6 ay kala bile olsa) ilk once klubune bu adamla ilgileniyoruz diiye yazili haber verilmesi gerekiyor gorusmeye baslanmadan once. GS bunu asla yapmiyor. Akillarinca burayi bosluk kabul edip oyuncu ile anlasma yoluna gidiyor (kontrat yaptigi filan da yok. Sadece git klubunle isi hal et diye bir on sozlesme yapiyorlar eger yapiyorlarsa. ) Sark kurnazligi yani.

Kurallarin bir amaci olmali bosuna osuruktan kural olmaz. Bu klube haber verme olayi eski klubune futbolcusu ile tekrar anlasma konusunda bir sans verme durumu. Hem futbolcunun hem de kontrati olan klubunun lehine olmasi dusunulmus. Futbolcu klubune pazari oldugunu bu sekilde resmi olarak gosteriyor. Ikincisi klubu adami oyalayip son dakikada emri vaki yapmasin diye oyuncuya da eger 6 ay bitime sure varsa ve klubun de kontratini yenilemedi ise kendine yeni klup bulmaya baslayabilirsin denmekte. Futbolcunun klubu de bu sekilde eger oyuncusu degerli ise verebileceginin en fazlasini verme sansini buluyor. Eger futbolcunun degerini veremiyecekse adam gibi anlasma yoluna gidecektir adami isteyen varsa elbette. Deli degiller ya.. Cunku zaten adam gidecek ve isteyenini bulmus. Bu adamin takimda tutmanin bir anlami yok. Ama sen kalk ortaligi su kac kere ust uste yapildigi sekilde zehirle ondan sonra Kayseriye kabahat bul anlasamiyor diye.

Ulan kiraciya bile bak kirayi artiracam degilse cik diye iki uc ay onceden haber verdiriyorlar. Ya da kiraci ben daha ucuz bir yer buldum cikacagim diyor. Son gun ben senden daha fazla vereni buldum hadi cik denmiyor ya da kiraci ben cikiyorum demiyor. En azindan NJ'de kira ve kiraci kurallari bu sekilde. Eger kiraci ve kira veren birbirlerine bu gosterilen zaman icinde (en az iki ay) cik ya da cikacagim demez ise kiraci ev kiralanana kadar kira odemek zorunda. Ev sahibi de otamatik olarak kontrati yenilemis sayiliyor. Hangi devir de yasaniyor birader?

Neden Ali Turan'a hadi gel denemiyor? Cunku yerine adam alacaklar ve Ali Turan eski klubu ya da kaderi ile basbasa kalacak. Akli varsa gider ben ettim siz etmeyin der Kayserispor baskanina.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Quote:
contract with his present club has expired or is due to expire within six months
.

Okudugunu anlamama problemi var ciddi ciddi. Ne aliyorsan, ne iciyorsan onlari almada
duzgun kafayla bir daha oku.Amerikada nasil ders veriyorsun bilmiyorum ama bu ingilizceyle Kayseriye yönetici olabilirsin mesela. Oradaki ''only be free '' ibaresi, klubunden izin almadan gerceklestirebilir anlamina geliyor yani ilk satirdaki klubu inform etme zorunlulugunu ortadan kaldiriyor. Ancak sozlesmenin bitmesine 6 aydan fazla varsa gidip klubunden once izin aliyorsun. Yoksa sozlesmesi biten (ki or baglaci 6 aydan az kalma durumunuda sozlesme bitmesi ile ayni duruma sokuyor) bir futbolcu icin ne diye klubunden izin alacaksin? Senin icin koyu yazdim, bir daha oku. Murat Gokcigdem, Ufuk Sezekkaplan gibi iyi hukukcularin oldugu bir forumda insan biraz haddini bilmeli cart curt atmadan once.

Niyet dumduz GS klubune direk sovmek olunca , neye bakarsan bak sovecek nasil olsa.
NO ADNANS, NO CRY !!

Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Alpay Agabey, lutfen gecmiste yasanmis tartismalarin hisimiyla birbirinizle tartismaya girmeyin. Bir de bu "ne aliyorsan, ne iciyorsan" lafi Cengiz Agabey'i bayagi rahatsiz etmisti gecmiste de, bence birsey icmedigi ortada zaten, ama icse de birsey farketmez, adam dusuncesini yazmis, icer de yazar, icmez de yazar. Lutfen tartismayi kisisel hale getirmeyin. Bu sefer Alpay Agabey baslatmis, sen devam ettirme Cengiz Agabey. Sen benim altta yazacaklarima cevap ver, illa cevap vereceksen.

Bence bu paragrafta yazilan o kadar acik degil. Ikiniz de hakli olabilirsiniz. Ikinci cumle, ilk cumleye bir "exception" mi, yoksa onu tamamlayan bir "condition" mi belli degil. Fifa kadar dunyada hicbir sey yapmayan, kural kitabini bile adam gibi yazamayan ve bu tip belirsizliklerden ekmek yiyen bir kurulus yok. Fifa'nin dondurdugu paralar dunyanin en guclu ulkelerinin ekonomileriyle boy olcusebilir, buna ragmen ne yapildigi, paralarin nereye gitti belli degil. Neyse bu konu uzun, girmesek daha iyi. Ama ikinizin de yazdigi gibi kesin bir anlam cikarilamiyor, kotu yazilmis bir paragraf. O yuzden usluplara biraz dikkat lutfen...

Gelelim transfer konularina. Transfer zor is, burada guzel elestiriyoruz, ozellikle Cengiz Agabey her firsatta iyi geciriyor. Ama "hadi seni transfer komitesine aldik, yap bakalim bir ara transfer" deseler bir bok yapamayacagimiza eminim. Buradan atip tutuyoruz surekli.

GS'in Adnan Polat doneminde yaptigi transferler genelde kotu degil. Hele Canaydin'la falan kiyaslarsaniz, ya da Turkiye ligindeki diger buyuk kuluplerle, daha iyi ortaya cikar. Koru korune laf gecirmeden once biraz perspektife koymak lazim.

Linderoth gelmeden once kac tane mac cikartmis, milli takiminda basariyla kaptanlik yapmis adam. Sakatliklari olabilir, bir riskti alindi, elde patladi. Hasan Agabey her firsatta "ben demistim sakat" diye soylenip duruyor. Bravo, bir tane tutturmussun Hasan Agabey.

Peki ya Kewell? Asil onun muzmin sakat oldugu biliniyordu, yoksa GS'a gelecek oyuncu mu? Kac sene Liverpool'da sakat oldugu icin oynatilmadi, falan filan. Ama ne oldu, bizi su anda sirtlayan adam. Ona da gelirken laf edilmisti, ama o tuttu iste. Bu isler risk.

Keita'yi kim taniyordu? Adam nasil cikti? Ya Baros nasil cikti? Ama Lincoln nasil patladi?

Meira iyi bir denemeydi. Aslinda bana gore yapilmis en iyi transferlerdendi (bence Turkiye'ye gelmis en iyi defans adamlarindan biriydi) ama tutmadi. En azindan giderken para bile kazandik.

Bu isler boyle, transfer isi zor. Hem soyle olsun, hem boyle olsun, sakat olmasin, genc olsun, ucuz olsun diyerekten olmuyor. Cavcav'in falan aldigi Afrika'lilarin da cogunun Istanbul takimlarinda bir bok yapamadigini gorduk. Aziz Amca'nin yillar boyunca harcadigi paralar, Tupcu'nun ayni sekilde ortada. Turkiye sartlari boyleyken, GS gene iyi transferler yapti. Bunun hakkini vermezseniz, ileride kotu transfer yapildiginda ne diyeceksiniz?

Avrupa'da da oyle. Barcelona gitti milyonlarca paraya bana gore dunyanin en teknik orta saha oyuncularindan Hleb'i aldi. Nerede Hleb simdi? Ayni sekilde Arsenal Rosicky'e kac para harcadi? Ne kadar yararlanabildi? Dunyanin her kulubunde bu transfer olayi patlayabiliyor.

Cansun, Canaydin ve Terim'in transfer sacmaliklarinin hesabini bu yonetime kesmeye calismayalim. Biraz daha objektif ve perspektif icerisinde degerlendirelim lutfen.
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Alpay Dedeoglu wrote:Quote:
contract with his present club has expired or is due to expire within six months
.

Okudugunu anlamama problemi var ciddi ciddi. Ne aliyorsan, ne iciyorsan onlari almada
duzgun kafayla bir daha oku.Amerikada nasil ders veriyorsun bilmiyorum ama bu ingilizceyle Kayseriye yönetici olabilirsin mesela. Oradaki ''only be free '' ibaresi, klubunden izin almadan gerceklestirebilir anlamina geliyor ...
Klubunden izin almayi cikaran sensin. Orada izin alma ibaresi senin Ingilizcede olmali. Ben GS lisesini bitirip Fransizca konusamiyanlari da biliyorum. Sen de onlardan misin bilemem elbette. Kalite cok dustu cunku o okulda da malasef.

Ortada izin alma durumu filan yok. Futbolcunun klubune futbolcu ile inlgilendiklerini ve anlasmak istediklerini futbolcu ile anlasmaya baslamadan once yazili olarak bildirmek zorundadir diyor. O kadar. Eger simdiki klubu bu bildiriyi kale almaz ise sonra olacaklari anlatmislar. Bunlar futbolcunun ortada kalmamasi ve degerinin altinda bir fiyata kapatilmamasi icin on gorulen kurallar. Sana yukarda acikladim o kuralin ne amac ile yapildigini. Ama basmamis daha fazla anlatmama luzum yok.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Cengiz Akgun wrote:
.

duzgun kafayla bir daha oku.Amerikada nasil ders veriyorsun bilmiyorum ama bu ingilizceyle Kayseriye yönetici olabilirsin mesela. Oradaki ''only be free '' ibaresi, klubunden izin almadan gerceklestirebilir anlamina geliyor ...
Klubunden izin almayi cikaran sensin. Orada izin alma ibaresi senin Ingilizcede olmali. Ben GS lisesini bitirip Fransizca konusamiyanlari da biliyorum. Sen de onlardan misin bilemem elbette. Kalite cok dustu cunku o okulda da malasef.

Ortada izin alma durumu filan yok. Futbolcunun klubune futbolcu ile inlgilendiklerini ve anlasmak istediklerini futbolcu ile anlasmaya baslamadan once yazili olarak bildirmek zorundadir diyor. O kadar. Eger simdiki klubu bu bildiriyi kale almaz ise sonra olacaklari anlatmislar. Bunlar futbolcunun ortada kalmamasi ve degerinin altinda bir fiyata kapatilmamasi icin on gorulen kurallar. Sana yukarda acikladim o kuralin ne amac ile yapildigini. Ama basmamis daha fazla anlatmama luzum yok.
Osmanliya padisah yetistirmiyor eskisi gibi artik, sadece dunyaya ust duzey yonetici yetistiriyor.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Cirak wrote:Alpay Agabey, lutfen gecmiste yasanmis tartismalarin hisimiyla birbirinizle tartismaya girmeyin. Bir de bu "ne aliyorsan, ne iciyorsan" lafi Cengiz Agabey'i bayagi rahatsiz etmisti gecmiste de, bence birsey icmedigi ortada zaten, ama icse de birsey farketmez, adam dusuncesini yazmis, icer de yazar, icmez de yazar. Lutfen tartismayi kisisel hale getirmeyin. Bu sefer Alpay Agabey baslatmis, sen devam ettirme Cengiz Agabey. Sen benim altta yazacaklarima cevap ver, illa cevap vereceksen.

Bence bu paragrafta yazilan o kadar acik degil. Ikiniz de hakli olabilirsiniz. Ikinci cumle, ilk cumleye bir "exception" mi, yoksa onu tamamlayan bir "condition" mi belli degil. Fifa kadar dunyada hicbir sey yapmayan, kural kitabini bile adam gibi yazamayan ve bu tip belirsizliklerden ekmek yiyen bir kurulus yok. Fifa'nin dondurdugu paralar dunyanin en guclu ulkelerinin ekonomileriyle boy olcusebilir, buna ragmen ne yapildigi, paralarin nereye gitti belli degil. Neyse bu konu uzun, girmesek daha iyi. Ama ikinizin de yazdigi gibi kesin bir anlam cikarilamiyor, kotu yazilmis bir paragraf. O yuzden usluplara biraz dikkat lutfen...
....
Ben cevabimi senin yazini gormeden verdimdi. Mehmet, kural koyuculari o kuralin uygulanacagi her konumu ve olayi saptayamiyorlar. O yuzden kurallarin kapsama ve acikliligi tartisma goturur oluyor. Amaci kotu olan o kuralin boslugundan yararlanmayi dusunuyor. Bir uyusmazlik aninda mahkemede hakim ve avukatlar oununde yorumu gerekiyor. O yuzden de ortada kadi, hakim, savci, ve avukat meslekleri olusmus. Degilse boyle recete gibi komputer'a koyup dgru yanlis onermeleri 0 ve 1'e indirgeyerek cevabi alirdin Artificial Intelligent programlari ile filan.

FIFA'nin amaci futbolcuyu korumak ve degerini almasini saglamak. Bu yuzdende adamlar bu yukardaki kurala gore eger bir futbolcu ile ilgileniyorsaniz o futbolcunun klubune futbolcu ile ilgilendiginizi yazili olarak futbolcu ile gorusmeden bildirmek zorundasiniz denmis. Futbolcunun kontrati oldugu halde boyle gidip baska kluplerle anlasmaya filan kalkarsa basina gelecekleri dusunmusler. GS'in yapmasi gereken Ali Turan ile gorusmek istediklerini ve bu konuda ciddi olduklarini eski klubune yazili olarak bildirmesi gerekiyordu. Boylece resmi basvuru TFF'de gidecek ve surec baslatilmis olacakti. Bu durum Kayseri'nin de yararina. Cunku bu kuralla isin sakasi yok ve boylece Ali Turan'in kontratini uzatmalari icinde onlara da firsat verilmis oluyor. Kayseri Ali Turan'i cagirir evet kontratin bitmesine 6 ay kaldi. GS da seninle ilgileniyormus bize resmi olarak bildirdiler. Biz sana su kadar para vermeyi dusunuyoruz eger bunu kabul etmezsen GS ile gorus. Onlar bizim veremiyecegimiz bir teklifte bulunurlarsa onlarla anlasma yoluna gideriz demeleri bekleniyor elbette. Bu kadar iyimser olma dersen ve Kayserinin de kotu amaci oldugunu farz edelim diyorsan kural bu duruma da aciklik getirmis. Bu yukarda soyledigimi Kyaseri yapmayip kulaginin ustune yatarsa o zaman futbolcunun GS ile direk anlasmaya gitmesi yolu acilmis oluyor. FIFA bunu soyluyor ve duzenliyor. Kayseri uyusmaz ise GS Ali Turan'a yeni kontrat teklif eder ama malasef eski takimi ile kontratinin bitiminde bu yeni kontrat yururluge gecerdi. O zaman Kayseri'nin diyecek hicbir mazareti kalmazdi.

GS ne yapiyor benim adli adinca pustluk diye adlandirdigim olayda. Oyuncunun klubune resmi bir bildiride bulunmadan gidip futbolcu ile gorusuyor ve futbolcuya bir teklifte bulunuyor ondan sonrada futbolcunun gidip eski klubu ile bonservisi hakkinda anlasmasini istiyor. Yani hersey havada. Ortada GS imzaladigi bir kontrat filan da yok. Noterden filan bir anlasmaya anlasma sozlesmesi filan yapiyorlar herhalde. Kendileri hicbir riske girmeden olayi futbolcunun omuzuna yukluyorlar. Bu da hali ile Kayseriyi fena halde kizdiriyor. Futbolcumuzun aklini celdiler bizimle anlasmasini engelliyorlar diye hem futbolcuya hem de GS klubune garez oluyorlar. Ali Turan'in kafasi calissa bunlari evvelden olanlara bakarak gorurdu. Ben sana soyleyim simdi olacaklari. GS gidip Ocak yainda birini alacak. Elinde Gokhan Zan filan gibi adam da var. Ali Turan'a yer filan kalmayacak. Ortada bir kontrat filan da olmadigi icin Ali Turan sipsivri ortada kalacak. Kayserispor da bundan sonra Ali Turan'a iyi gozle bakmayacagi da ortada. Bir futbolcunun daha hayati kayacak. Bu olaylar Sezer konusunda yasandi. GS'in kaleci istegi daha one ciktigi icin Manisa ile sadece Ufuk icin anlasti. Sezer de ortada kalacagini anlayinca Manisaspor'a dondu. Sen Manisaspor klubunde yonetici filan olsan bundan sonra Sezer icin neler dusunursun? Ya da kayseri Ali Turan hakkinda ne dusunuyor dersin? Bu da benim sorum sana.

Bak Daddy Cool'un da kontrati 5 ay sonra bitecek. Ortada Kewell ile ilgilenen biri cikmis degil. Ciksa GS'in kontratin bitme suresini bekleme luksu olmayacakti elbette. Dun GSTV'de aciklama yapiyordu. Onumuzdeki gunlerde AP ile anlasma yoluna gitmeyi dusunuyorum GS'dan cok memnunum dedi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Gene mal bulmus Magrebi atlamıssın. İzin almaktan kastettigimi bilgilendirme ,
yani inform fiilinin karsiligi. Ana konuda cuvalladin, akli sira detaydan yakalayacaksin.
Dua ette Ozan yazmiyor, bak nasil rezil ederdi simdi seni, itin kuyruguna sokardi..

Senin okul bitirdigin yerde degil Ingilizceyi, Turkceyi bile dogru durust ogrenemeden mezun olurlardi benim zamanimda. Sende bu dil zaafiyeti oradan geliyor herhalde.
Kesin donus yap, bu idrak seviyesiyle seni Kayseriye dış transfer sorumlusu yaparlar kesin.

(Mehmete
Hayir Mehmetcigim, muallak falan yok, kontratin bitmesine 6 aydan az varsa klubu
bilgilendirmeden oyuncuyla anlasma yapabilirsin diye acik secik yaziyor.
Ozellikle orada or ifadesi ile kontratin bitimiyle ayni statuye sokuyorken,
kontrati biten bir oyuncunun klubunu bilgilendirmesi gerekmedigi acikken
hangi muglak ifade?.
Yuzyuze bakiyor olabilirsin,kirmamak istiyor olabilirsin fakat gercek bu.
Hele muallak metne dayanarak, anlamadan etmeden, arastirmadan ,
agzina geleni soylemeyecek klup ve insanlar hakkinda.
Rahatsiz oluyorsa eger ifademden , burada bircok insanida rahatsiz etmeyecek.
Herkese ozelikle yeni baslayan arkadaslara toleransim cok yuksek ama buna
benden tolerans sifir, cunku hakketmiyor, alttan aldikca
devam ediyor. Anlayana anladigi dilden. Bu sahsi agiz dalasinin cok sevimsiz oldugunu biliyorum fakat bir yerde birinin dur demesi gerekiyor kendisine sevimsiz olmak pahasina.''

Cengiz Akgun wrote:
.

NO ADNANS, NO CRY !!

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozgur A. Boztepe wrote: Osmanliya padisah yetistirmiyor eskisi gibi artik, sadece dunyaya ust duzey yonetici yetistiriyor.
Abdulaziz zamaninda adinin mekteb-i sultani konulmasi yuzunden Osmanli hanedanin yetistigi okul sandin galiba. Hangi padisah GS mezunu imis desem verecek cevabin var mi? Hanedan'in egitimi sarayda ozel hocalar tarafindan verilirdi.

Elbette kokunun Enderun'a dayanmasi ve devsirmelerin gittigi Enderun sisteminin parcasi Galata Saray Ocagi olmasindan dolayi tarihinde birkac sadrazam (basbakan) ve nazir (bakan) yetistirdigi gercek. Cumhuriyet doneminde de bir iki basbakan ve bakan mezunu var. Bunlarin sayisi yine Osmanli devrinde kurulmus olan Istanbuldaki diger koklu okullardan ne eksik ne de fazla.

Bugunku egitim sisteminin yozlasmasindan aldigi zarar ise Milli Egitime bagli diger butun okullardan az degil. Bugun Turkiye bitmis de Dunyaya yonetici yetistirmesi iddiasi ise GS klubunun yonetim kadrosu ile ortada. Hicbir farklari yok kimseden. En son fiyasko Basketbol dalinda patladi ki daha bu seviyede Ali'nin formasini Veli'ye giydiren bir yonetim fiyaskosuna yaklasan baska bir yonetim yok Turkiyede.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ozgur A. Boztepe

Cengiz Akgun wrote:
Ozgur A. Boztepe wrote: Osmanliya padisah yetistirmiyor eskisi gibi artik, sadece dunyaya ust duzey yonetici yetistiriyor.
Abdulaziz zamaninda adinin mekteb-i sultani konulmasi yuzunden Osmanli hanedanin yetistigi okul sandin galiba. Hangi padisah GS mezunu imis desem verecek cevabin var mi? Hanedan'in egitimi sarayda ozel hocalar tarafindan verilirdi.

Elbette kokunun Enderun'a dayanmasi ve devsirmelerin gittigi Enderun sisteminin parcasi Galata Saray Ocagi olmasindan dolayi tarihinde birkac sadrazam (basbakan) ve nazir (bakan) yetistirdigi gercek. Cumhuriyet doneminde de bir iki basbakan ve bakan mezunu var. Bunlarin sayisi yine Osmanli devrinde kurulmus olan Istanbuldaki diger koklu okullardan ne eksik ne de fazla.

Bugunku egitim sisteminin yozlasmasindan aldigi zarar ise Milli Egitime bagli diger butun okullardan az degil. Bugun Turkiye bitmis de Dunyaya yonetici yetistirmesi iddiasi ise GS klubunun yonetim kadrosu ile ortada. Hicbir farklari yok kimseden. En son fiyasko Basketbol dalinda patladi ki daha bu seviyede Ali'nin formasini Veli'ye giydiren bir yonetim fiyaskosuna yaklasan baska bir yonetim yok Turkiyede.

http://www.turkcebilgi.com/galatasaray_ ... nsiklopedi

4. Paragraf...

Kuruldugunda beri butun padisahlara egitim hizmeti vermenin disinda...

Benim bildigim bir kaci...

YABANCI DEVLET ADAMLARI
---------------------------------------------

Ahmet Zogo - Arnavutluk Kralı (1928-1939)
Mehmet Ali EL -ABİD - Suriye Cumhurbaşkanı (1932)
İshak Ben Zvi - İsrail Cumhurbaşkanı (1952-1963)
Istanbuloff - Bulgaristan Başbakanı (1872 mezunu)
Moşe Şertok - İsrail Başbakanı (1953-1955)
Suphi Bereket - Suriye Başbakanı

TÜRK SADRAZAN VE BAŞBAKANLAR
--------------------------------------------------------
Çorlulu Ali Paşa - Sadrazam
Melek Ahmet Paşa - Sadrazam
Keçecizade Fuat Paşa - Sadrazam
Suat Hayri Ürgüplü - Başbakan
Nihat Erim - Başbakan

YABANCI BAKANLAR
--------------------------------
Savarof - Bulgaristan harbiye nazırı
Mirza Sadık Han - İran dahiliye nazırı (1885 mezunu)
İzzeddin - Mısır Hıdivlik Hanedanı Azası,Devlet Nazırı
Mehmet Ali El-Abid - Suriye'nin Washington Sefiri (1890 mezunu)

TÜRK BAKANLAR
----------------------------
Mehmet Sait Paşa - Serasker-Vezir-Milli Savunma,Ticaret-Bahriye Nazırı)
Abdurrahman Abdi Ğaşa - Vezir
Mahmut Muhtar Paşa (Bahriye nazırı (1886 mezunu)
Keçecizade Fuat Paşa - Hariciye Nazırı
Abdurrahman Şeref - Maarif Nazırı
Osman Nizami Paşa - Nafia Nazırı (1876 Mezunu)
Şemsettin Paşa - Evrak Nazırı (1878 mezunu)
Mustafa Reşit Paşa-1912-20 yılları arası Ticaret,Ziraat Nafia ve Hariciye Nazırlığı
Ali Paşa - Şehit , Damat
Dr.Cemil Topuzlu - Nafia Nazırı
Sabahattin Tanman - Gümrük ve Tekel
Ord.Prof.Yusuf Hğikmet Bayur - Maarif vekili (1909 mezunu)
Necmeddin Sadak - Dışişleri Bakanı ( 1910 mezunu)
İ.Hakkı Baban - Maarif Nazırı
Hamdullah Suphi Tanrıöver - Maarif Vekili
Şükrü Kaya - Ziraat,Hariciye,Dahiliye Vekili
Hikmet bayur - Maarif vekili
FeridunCemal Erkin - Dışişleri
Suat Hayri Ürgüplü - Gümrük ve Tekel
Fatin Rüştü Zorlu - Dışişleri
Kasım Gülek - Bayındırlık,Ulaştırma,Devlet
Cihad Baban - Turizm,Kültür
Prof.Dr.Nihat Erim - Bayındırlık Bakanı,Başbakan Yard.
Turan Güneş - Dışişleri
Orhan Eyüpoğlu - Devlet
Prof.Dr.Orhan Dikmen - Tarım
Mehmet baydur - Ticaret
Malik Yolaç - Gençlik ve Spor
Necmettin Cevheri - Devlet
İlter Türkmen - Dışişleri
Prof.Dr.Turhan Feyzioğlu - Başbakan Yardımcısı
Şahap Kocatopçu - Sanayi ve Ticaret
Hasan Esat Işık - Devlet
Ali Tanrıyar - İçişleri
Mükerrem Taşçıoğlu - Kültür ve Turizm
Coşkun Kırca - Dışişleri
İlhan Evliyaoğlu - Kültür ve Turizm
Prof.Dr.Mümtaz Soysal - Dışişleri
Fikri Sağlar - Kültür

ANAYASA MAHKEMESİ BAŞKANLARI
--------------------------------------------------------
İbrahim Senil
Orhan Onar

YARGITAY DAİRE BAŞKANLIĞI
-----------------------------------------------
Suat Bertan (1.Daire Başkanı )
Demir Dai (4.Daire Başkanı,Yargıtay Onur Başkanı)

VALİLER
--------------
Serasker Mehmet Sait Paşa
Vezir Mustafa Paşa
İsmailPaşa - Bosna Valisi
Abdülkerim Tabipzade - 1883 mezunu
Osman Galip - Halep Valisi
Mehmet Galip - 1883 mezunu
Hüseyin Ragıp Ural
Rebii Karatekin
Nevzat Hakkı Baykal
Ragıp Gerçekler
Tahir Fikret Aslan
Rebii Karatekin
Mukadder Öztekin
Çelik Çetin Birmek
Ahmet Elbeyli

BELEDİYE BAŞKANLARI
--------------------------------------

Dr.Cemil Topuzlu - İstanbul
Yusuf Ziya Bel - İstanbul
Şükrü Kaya - İzmir
Kaya Mutlu - Mersin
Erhan Keleşoğlu

ASKERLER-KOMUTANLAR
----------------------------------------
Serasker Mehmet Sait Paşa - Mareşal
Vezir Mustafa Paşa - Budin Berlerbeyi
İsmail Paşa - Beylerbeyi

Galatasaray'dan sonra Harbiye' ye ve Askeri Okullara geçenler
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Enver Hasan Paşa - Ferik (Korgeneral-1875 mezunu)
OsmanNizami Paşa - Ferik -1876 mezunu)
Reşid Paşa - Mirliva (Tuğgeneral-1876 mezunu)
Esad Cabir Paşa - Mirliva (1876 mezunu)
Gazi Mehmet Muhtar Paşa - Mirliva ( 1886 mezunu- Balkan Harbinde Nazırlıktan istifa
ederek cepheye koşmuş ve Midey hattında Bulgarları durdurmuştur.)
Ali Rıza Sedes Paşa - Mirliva - 1886 mezunu-31 Mart Hareket Ordusu Kurmayı)
İsmail Cevad Paşa (Çobanlı) - Mirliva ( 18 Mart Çanakkale zaferi Kumandanlarından,Harbiye Nazırı)
Galatasaray'da tahsillerini yarım bırakıp askeri ocağa geçenler :
Cabir - Tuğgeneral (1875)
Reşit - Tuğgeneral (1876)
Tanzar Dinçer - Tuğamiral -1876
Müşir Tevfik Paşa - 1881 harp Akademisi Mezunu
Müşir Abdullah Paşa - 1881 H.Akademisi Mezunu-BalkanHarbi)
Müşir Dr.Cemil Topuzlu - 1886 Tıbbiye ve Prusya Askeri Okulu Mezunu)
Dr.Fuad Süreyya Paşa (Askeri Tıbbiye Mezunu)
Enver Sökmen - Tuğgeneral (1917'de sonsınıftan Harp Okuluna Geçmiş,birincilikle bitirmiştir.)
Süleyman - Komutan 1889 Mezunu
Oğuz Saka - Pilot Albay

--------------------------------------------------------------------------------

Burdaki bu isimlerin ve burda olmayan bir cok ismin onemi, diger liselerden -ki diger liselere saygim sonsuz- olan ust duzey yoneticilerin aksine " Hangi okuldansin?" sorusuna cevap olarak; lisans, ust lisans, veya doktora yaptigi okulun adini degil, "Galatasaray" adini vermesi.

Dedigim gibi sen kendi yasindan oturu saygi istiyorsan. 500 senelik bir egitim kurumunun bu tarihin getidigi tecurbesine, agirligina ve kalitesinede saygi gostermelisin.
Icimdeki korku bir isyan
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozgur A. Boztepe wrote: ...
Dedigim gibi sen kendi yasindan oturu saygi istiyorsan. 500 senelik bir egitim kurumunun bu tarihin getidigi tecurbesine, agirligina ve kalitesinede saygi gostermelisin.
Hani padisah adi ya da hanedandan birinin adi o listede?

Kaldi ki GS lisenin gecmisine de sayip dokmedim. Soyledigim ise GS lisesinde kalitenin Turkiyedeki her turlu egitim kurumunda oldugu gibi dustugu idi ki bu lafimin kapi gibi arkasindayim.

Benim kimseden saygi ya da sevgi beklentim yok. Ustelik 32 senedir bu ulkede yasadigim kulturune ilmine bilimine yasam tarzina grift olmama ragmen senin gibi de Turkiyeden uzagim Turkce anlama kitligim var ve Turkleri anlama zorlugu cekiyorum, gecinemiyorum gibi zuppelik de yapmadim hayatimda.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ozgur A. Boztepe

Cengiz Akgun wrote:
Ozgur A. Boztepe wrote: ...
Hani padisah adi ya da hanedandan birinin adi o listede?

Kaldi ki GS lisenin gecmisine de sayip dokmedim. Soyledigim ise GS lisesinde kalitenin Turkiyedeki her turlu egitim kurumunda oldugu gibi dustugu idi ki bu lafimin kapi gibi arkasindayim.

Benim kimseden saygi ya da sevgi beklentim yok. Ustelik 32 senedir bu ulkede yasadigim kulturune ilmine bilimine yasam tarzina grift olmama ragmen senin gibi de Turkiyeden uzagim Turkce anlama kitligim var ve Turkleri anlama zorlugu cekiyorum gibi zuppelik de yapmadim hayatimda.
Ne alakasi var benim zuppeligimle Galatasaray lisesinin.

Bir cok argumaninda ben bilirim ben buyugum diyen sensin, ozellikle soyleyecek birseyin kalmadiginda. Sana soylenen en ufak elestiride ayni simdi oldugu gibi kisisel hakararete girende sensin. Benim turkce anlama kitligim yok, ABD'de dogup buyudugum icin Turk kafa yapasini anlamiyorum dedim. Bunu sende biliyorsun, bildigin icinde o zaman iyi niyetli bir cevap verdin.

Once Alpay abi'ye hakaret etmek icin actin Galatasaray Lisesi konusunu yazilanlarla hic alakasi olmadigi halde, simdide liseyle hic alakasi olmadigi halde ve ben sana hakaret etmedigim halde sanki bana tepeden bakabilirmissin gibide beni assagilamaya calisiyorsun.

Her yazismani sounda bir kademe bir kademe daha alta vurucaksin. Taki dibe vurana kadar. Ben bu tip diyaloga girmem, ayni sekilde karsilik vermem, en azindan bu forum gibi sirf eglence amacli girdigim bir yerde. Daha oncede girmedim, simdide girmem.

Ama sen boylesin, yazdiklarinda bunlar, ve bu forumda boyle seyler suc degil. Begenmezsem girmem, o kadar onemi yokki hala giriyorum.
Last edited by Ozgur A. Boztepe on Fri Jan 08, 2010 7:37 am, edited 1 time in total.
Icimdeki korku bir isyan
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Post Reply