Yolculuk / Ani /Konu dışı

Spor, kultur, muzik, sanat gibi konulara odaklanmis forum.

Moderator: Staff

Kenan Atak

Re: Yolculuk / Ani /Konu dışı

Post by Kenan Atak »

Forumumuzun caz ve muziksever elemani sevgili arkadasimiz Kaan Önem bugun askere gidiyor. Alti ay sonra dönuyor. Bu isi ekonominin berbat, issizligin hat safhada oldugu bir dönemde aradan cikartmasi cok iyi oldu. Insana her tecrube birseyler ögretebilir her ne kadar askerlik sIkIcI gözukse de. Ben yaptigimda cok iyi dostlarim olmustu ve omuzlarda terketmistim :D Silahla bir resmim var gören hic askere benzetmez, gevrek essek gibi siritiyordum, silah da egik duruyor yanimda. Kendimi disipline alip sabah aksam spor yapmistim. Umarim hersey rahat gecer Kaan icin.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Biz de ayni gun benim yegeni (Cigdem'in teyzesinin oglu) ni askere yolladik. Hayirlisi ile gidip donsunler. Ne kadar cabuk o kadar iyi.

Burdur'dakilere Mehmet Aga, kisa donemlere Mehmet Bey deniyor galiba :D

Kaan'im da aslanlar gibi gider doner insallah.
EN BUYUK ASKER BIZIM ASKER !! :D

Gevrek Essek :lol:

Hala guluyorum
Mintika temizliklerinin en candani
93 'te mermi boslarini toplayan bir askerle tanismistim
Geri donusum recycling felan demisti bana,
Nasil lan sen manyak misin demistim :) Ilk o zaman duymustum geri donusum lafini
Simdi bu isi yapiyorum :D Kader iste...

Ulen ne hayat be, her gunune kufretmistim
Simdi bir daha yaparim diyecegim oluyor bazen
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

TRUST GALATASARAY
MGC

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Su alttaki ikinci linkteki resim beni paramparca etti. Kendisine atilan camurlara (ah Emre Aköz ve Murat Belge http://www.odatv.com/n.php?n=intihar-ed ... 2112091200 ve bazi mahlukatlar sizlerin yatacak yeriniz yok bu dunyada) dayanamayip intihar eden bir Albay ve geride biraktigi biricik kizi ve karisi.
http://www18.gazetevatan.com/fotogaleri ... &resimno=1

Insanlar da hala Arda'ya neden serefsizlik yapiliyor hakem neden böyle karar verdi, Aziz Yildirim baba arkandayiz diye fikir teattisi(!) yapsin ey bu ulkenin vurdumduymaz mahlukatlari. Baskasinin suratina atilan tokadi suratinda hissetmeyen insan degildir benim gözumde. Buz gibi havada calismak icin en temel haklari icin gösteri yapan iscilere sIkIlan tazzik suyu ustune hissetmeyen adam degildir. Aldigin maas, yaptigin kariyer, okudugun okul, geldigin sosyal cevre, kendini ifade ederken araya soktugun iki seksi kelime, dininden yaptigin alintilar falan hepsi bos seyler. Bu ulkede yasananlardan, yikilan ocaklardan sadece bir kesit ustteki resim. Su resme bakip da ici kahrolmayan, olaya isyan etmeyen insanin yatacak yeri yok. Futbolun da Arda'nin da, lagim renkli GS'in, FB'nin ve BJK'nin cani cehenneme.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”

Mehmet Gurdal Cetin

SCHUMI DONMUS !!
http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/motorsp ... 427552.stm

Arabayi degistirmis.
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

http://news.bbc.co.uk/2/hi/middle_east/8453401.stm

Bakin bundan sonra IRAN iyiden iyiye karisacak. Amerika karismasi icin her seyi yapiyor. Bence yavas yavas Iran'da yeni bir devrim pesindeler.

Yakinda Iran'a gidecegim ben gidene kadar bir sey olmasa bari :)
Bedevilik baki biliyorsunuz.

Bu arada yanlis duymadiysam sizin Sarah PALIN Fox News a spiker olmus :D

Artik Amerikadakiler haberlerde bol bol guler.
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

Almanya'da Schipkau / OT Meuro'ya yakin bir yere gitmem lazim, en yakin havaalani neresi bilen var mi?

Google maps te Cottbus'a cok uzak degilmis gibi gozukuyor. En yakin Berlin yada Dresden gibi duruyor.
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

Yunanistan'daki krizi duymussunuzdur.
Simdi bu seferde hukumet ulkenin icinde bulundugu kriz hakkinda yanlis rakamlar vererek durumu spekule etmisler galiba. Avrupa Birligi kizgin ama hukumet IMF'den yardim almicez demis.

Bize teget gecen Yunanistan'i nasil vurdu acep ?

http://www.ft.com/cms/s/0/33b0a48c-ff7e ... abdc0.html
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

Mehmet Gurdal Cetin wrote:http://news.bbc.co.uk/2/hi/middle_east/8453401.stm

Bakin bundan sonra IRAN iyiden iyiye karisacak. Amerika karismasi icin her seyi yapiyor. Bence yavas yavas Iran'da yeni bir devrim pesindeler.

Yakinda Iran'a gidecegim ben gidene kadar bir sey olmasa bari :)
Bedevilik baki biliyorsunuz.
http://www.ft.com/cms/s/0/3e5272ee-ff60 ... abdc0.html

Bu arada yandas basin :) ince ince vermis ayari
FT'nin haberi.

Iran blamed the US and Israel for the killing on Tuesday of a nuclear scientist who died when a remote-controlled bomb exploded outside his home in Tehran.

Massoud Ali Mohammadi, a professor of physics and nuclear energy at Tehran University, was the third Iranian nuclear scientist known to have died or disappeared since 2007. He was killed at 7.30am by a device hidden inside a motorcycle.

Ramin Mehmanparast, foreign ministry spokesman, said that “Zionist elements” and “US mercenaries” had used their “paid agents” to carry out the killing.

Mr Mehmanparast did not say whether Mr Mohammadi had had any official role in Iran’s nuclear programme .

But he hinted at such a connection, saying defiantly that the murder of the scientist, who had won a national award for his work, would “speed up” rather than stop the programme.

The White House dismissed Iran’s accusations as “absurd”.

No suspects have been arrested and no specific group has claimed responsibility for the attack. The official media hailed Mr Mohammadi as a “martyr”, describing him as a “committed revolutionary professor” who had taught at Tehran University since 1995.

It appears Mr Mohammadi signed a petition before last year’s presidential election endorsing Mir-Hossein Moussavi, the opposition candidate who ran against President Mahmoud Ahmadi-Nejad. There are suggestions the late professor had reformist sympathies and this, rather than any possible role in the nuclear programme, might explain his death.

State television showed footage of the blast, which destroyed the door of the residential building in affluent northern Tehran and shattered windows in neighbouring houses.

Iranian universities have been the scene of rival protests by opposition campaigners and government supporters since last year’s disputed presidential election, which the reformist opposition says was rigged to secure the re-election of President Mahmoud Ahmadi-Nejad.

The post-election protests lead to unprecedented scenes and raised tension in the Islamic republic as the state sought to crackdown on the opposition. Opposition web-bloggers were quick to claim the professor’s death was a plot by Islamist vigilantes to pave the ground for further suppression.

Dunyada en cok korktugun ulke diye sorsalar inanin direk olarak ABD derim. Iran (gittim), Irak (gittim)Yemen (gittim) Afganistan (bizim eski kayinco simdi orada asker-korkmadigini soyluyor O'nun yalancisiyim) bile yapabilecekleri konusunda beni bu kadar korkutmuyor.

Cunku bu ulkelerde dusman belli.
ABD dostumuz gorunuyor. En cok bana dost gorunen dusmanimdan korkarim.
TRUST GALATASARAY
MGC

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Hem bizim bu is meselesi icin hem de Sundance film festivali icin hem de bazi zabazingolari görmek icin yeni kita seferine cikiyoruz gene. Sundance film festivali yillardir hayallerimi suslerdi, Salt Lake City'i daha evvel görmustum, etrafi daglarla cevrili muazzam bir yer. Yol ustunde Blues'un bassehri windy city'e de ugramadan yapamiyor insan. Bir kere muptelasi yapti sehir bizi. Acikcasi doga, muzik kulturu olarak (blues, caz, psychedelic rock, funk ve soul'da) bu yeni kitanin ustune tanimam. Ozellikle vahsi bati denen ve kaya daglarinin oldugu Colorado'nun batisindan pasifige uzanan bölge vahsi doga tutkunlari icin ideal. Jeolojik yapi olarak dunyanin sayili yerlerinden birisidir herhalde vahsi bati (Afrika ve Latin Amerika ile beraber). Bir kac sene evvel Grand Mesa'da daglarla cevrili yerde tepede parlayan yildizlara bakarak cadirda uyumayi unutamiyorum. Kaya daglari insani gordugunde kudreti ile carpan bir yer. Bu Isvec'te Ingiltere'ye, Londra'ya oraya buraya ne kadar luzumsuz boktan yer varsa sudan ucuz turlar var hafta sonlari ama hic gitmek icimden bile gecmiyor (Portekiz ve Italya haric). O yuzden butun yolculuklar kita Avrupasi disina kayiyor böyle.

Mehmet Gurdal Cetin

Kerem Tezic wrote:Hem bizim bu is meselesi icin hem de Sundance film festivali icin hem de bazi zabazingolari görmek icin yeni kita seferine cikiyoruz gene. Sundance film festivali yillardir hayallerimi suslerdi, Salt Lake City'i daha evvel görmustum, etrafi daglarla cevrili muazzam bir yer. Yol ustunde Blues'un bassehri windy city'e de ugramadan yapamiyor insan. Bir kere muptelasi yapti sehir bizi. Acikcasi doga, muzik kulturu olarak (blues, caz, psychedelic rock, funk ve soul'da) bu yeni kitanin ustune tanimam. Ozellikle vahsi bati denen ve kaya daglarinin oldugu Colorado'nun batisindan pasifige uzanan bölge vahsi doga tutkunlari icin ideal. Jeolojik yapi olarak dunyanin sayili yerlerinden birisidir herhalde vahsi bati (Afrika ve Latin Amerika ile beraber). Bir kac sene evvel Grand Mesa'da daglarla cevrili yerde tepede parlayan yildizlara bakarak cadirda uyumayi unutamiyorum. Kaya daglari insani gordugunde kudreti ile carpan bir yer. Bu Isvec'te Ingiltere'ye, Londra'ya oraya buraya ne kadar luzumsuz boktan yer varsa sudan ucuz turlar var hafta sonlari ama hic gitmek icimden bile gecmiyor (Portekiz ve Italya haric). O yuzden butun yolculuklar kita Avrupasi disina kayiyor böyle.
Oglum sen var ya :D
SUNDANCE'e mi gidiyorsun simdi.
Bende asagidaki bloga bakarken tesadufen tekrar okudum mesajini

http://blogs.usatoday.com/livefrom/

Youtube gunde 4 filmi belli bir ucret karsiliginda yayinlayacakmis. Bu ilk kez oluyormus.
Iyıce gez ye ic ve gorduklerini anlat.

Zabazingolar konusunda merak icindeyim :D
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

Bu da bir diger OSCAR.
Kedi OSCAR. Amerika'da haberlere konu olmus.

Acayip bir olay.Hani 1-2 tesaduf dersin de 50 kusur hasta arkadas.
Bu kediyi pissst hade git len diye kovalamak lazim.

http://www.huffingtonpost.com/2010/02/0 ... 46505.html

Cat Predicts Deaths At Steere House Nursing Home In Rhode Island

A cat can predict deaths at a nursing home in Rhode Island, according to a new book by scientist Dr. David Dosa.

The book, "Making Rounds With Oscar: The Extraordinary Gift of an Ordinary Cat," claims that 'Oscar the cat' has predicted the deaths of some 50 elderly patients, curling up with them just before they die.

Staff at the nursing home have reportedly confirmed the claims.

It is believed that the cat 'smells' death, detecting odors released by the body as it nears death.

http://www.bing.com/videos/?FORM=MFEVID ... 9556370692#
TRUST GALATASARAY
MGC

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Bu da bir diger OSCAR.
Kedi OSCAR. Amerika'da haberlere konu olmus.

Acayip bir olay.Hani 1-2 tesaduf dersin de 50 kusur hasta arkadas.
Bu kediyi pissst hade git len diye kovalamak lazim.

http://www.huffingtonpost.com/2010/02/0 ... 46505.html

Cat Predicts Deaths At Steere House Nursing Home In Rhode Island

A cat can predict deaths at a nursing home in Rhode Island, according to a new book by scientist Dr. David Dosa.
....

Bir magazin programinda TV'de gormustum bu kediyi. Insanlarin olmeye yakin bir zamanda vucutlarindan bir koku filan cikmaya basladigini soyluyorlar. Kedi de bu kokuyu alip gidip yatagin ayak ucuna oturuyor. Pek bosu olmamis. Belki de Azril ile bir anlasmalari var. Onun geldigini goruyordur.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Siz onu bunu birakin da ne yapin edin Discovery'nin Shark Week DVD'sinde 'Sharkman' olan bölumu izleyin. Ben böyle sey görmedim. Guney Afrika'li arkadas beyazlarla sakalasiyor, sirtlarina biniyor, tiger shark'a tonic immobility cekiyor, hayvanin en hassas yerini cene yanlarini buldu (diger turlerde cene alti) elleyince hayvan miknatis ceker gibi bizim Michael'e tekrar yanasiyorlar ve kafayi sevdiriyorlar, Michael da bunlari ters cevirip tonic immobility denen hipnoz durumuna sokuyor. Tabii bu herbaba yigidin isi degil. Zira bu hayvanlari cok seven ve hic korkmayan ve cok alisik olan Michael bir defa korkmuyor korkmayinca hayvani tetiklemiyor, zaten korkunc merakli olan ve dunyanin en eski turu olan köpekbaliginin hassas cene bölgesine son derece yumusak ve uyumlu el hareketi ile dokununca hayvan meraklanip geri geliyor. Izlerken nefesim tutuldu.Adam gitti Karayiplerde reef sharks denen turlere yemek dagitirken 'shark feeding frenzy'nin ortasinda bunlardan birine tonic immobility yapti, hayvan resmen kedi gibi dizine yatti (ki en tehlikeli 10 turden biri bu), daha da ilginci bunu goren bir digeri berikini itip bu sefer o cenesini tutturttu ve resmen mayistilar. Tabii Michael'a reef sharks'a asina bir bayan da cok yardim edip ögut verdi. Michael bunu yaparken isirinca dis gecmez yelek giydi. Ama gene de kol kirilma riski var zira hayvan kolu kapip döndururse 500 kiloluk adalenin etkisi ile kol cat diye kirilir. Michael bundan cok etkilenip bu sefer meshur tiger shrakslarla daldi bu sefer yeleksiz! Ugrasti ugrasti en sonunda tiger shark'in hassas yeri olan iki gözun yanindaki cene altini buldu (degme ve el cekme yöntemi ile surekli deneyip buldu) en sonunda dev bir tiger shark'i mayistirdi hayvan bununla suyun dibine kadar gitti, orda uyandi ve yoluna devam etti. Simdi sIkI durun: Michael (devami sonra)

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

dev tiger shark'in burun altini epey oksadiktan sonra tam cikiyordu ki ayni hayvan gittigi sudan ani hareketle geri gelip Michael'a gidip bir deha kendini dokundurttu. Tam bir tonluk sirf adale olan bu hayvandan hic korkmadan boyle dalip onlarla bu iliskiyi kurmak herhalde marinbiyologlari da farkli sekilde dusundurecektir. Inanilmaz bir sahne idi. Bu hayvanlarin bilmedigimiz ne kadar yönu var! Durun bitmedi daha. Michael kafayi great white'a takmis bu sefer onlara tonic yapacagim diye tekrar Guney Afrika'ya gitti. Bu sefer kafaya koymus ve suya girdi, bir yigin beyaz var suda.Great White belki de en merakli olani. Onemli olan player denen ve oynasmaya meraklisini bulup tonic yapmak istiyor. Tabii hayvandan gelen sinyalleri iyi aliyor. Mesela 7 metrelik bir tanesi dislerini gosterip 'uza burdan' sinyalini verince sip diye cikti sudan. Ama keci gibi inatci bu Michael, tekrar suya girdi ve bu sefer tam player denen ve cok merakli yaklasan bir dev buyuk beyaza once burun altina dokundu, hayvan begenip geri donunce bir daha dokundu, hayvan gene geldi bir daha dokundu ama bu sefer hayvan kaymadi ve durdu, bizim Michael bunun once burun alti sonra sirtini oksadi ardindan yuzgecini yakaladi ve hayvan son derece yumusak ritmik hareketlerle bunu 1 dakikadan fazla sirtina tutunarak kendisi ile yuzmesine izin verdi ama patron benim diyerek. Sirtinda tup olsa belki daha da giderdi. Inanilmaz sahne idi gercekten insan etkileniyor. Benim hayvan ayirdigim yok ama en hosuma gideni ve beni en etkileyen kopekbaliklari. Dile kolay 400 milyon yildir varlar, 400 milyon yildir dunyanin ekolojik dengesine katkilari var, 400 milyon yildir evrilmisler, son derece meraklilar. Arastirmacilar, kedilere gore 80 kat daha hizli ogrenme kapasitelerinin oldugunu soyluyor bu muazzam heybetli, soylu ve zeki hayvanlarin. Maalesef Michael gibi istisnalar disinda insanoglu denen mahlukatin bu evrene tuketmek ve dunyayi harap etmekten baska hic bir katkisi yok. DVD bitti, Turkiye'den haberler vardi, milletim necibimin sectigi, normalde E-5 karayolunun helasinda kolonya tutamayacak iki ayaklilar yumruk tekme kavga ediyorlardi Meclis-i Mebusan'da. Icimden dedim ki ah hepsini, bu afra tafra sallayan 200-300 korumasina guvenen bu sahtekrarlari, deniz fenercileri, yetim hakkini gözunu kirpmadan yiyen bu rezil mahluklari Michael'in girdigi sulara sokacaksin ve duyanin en soylu hayvani ile bas basa birakacaksin. Ondan sonra keyifle izlerdik olan biteni hem de uc bucuk atma sinyallerini de alan bu soylu 400 milyon yillik hayvanlar bu sefer tonik degil ama babatorigi gosterirlerdi bu bizim sahtekarlara.

Yarin isyerinde gene milleti esir alip anlatacagim bu DVD'i.
Last edited by Kenan Atak on Fri Feb 05, 2010 4:12 pm, edited 1 time in total.

Post Reply