GALATASARAY ALTYAPI TAKIMLARI 09/10

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Re: GALATASARAY ALTYAPI TAKIMLARI 09/10 (A2:GS-Kocaeli 7-0)

Post by Cengiz Akgun »

Bir seylere yapmaya calisiyorlar. Insallah gostermelik olmasin. terim'de bir zamanlar Afrikadan adam topladi. Appiah gibi adami ise yaramaz diye gonderip curukleri elde tuttu idi salak. Cunku adamdan o kadar anliyordu.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Evet abi umarim RIJKAARD ve ekibi sezonluk degil 3-5 sene hatta daha uzun kalir. Sezonuna ister 5 Milyon Euro versinler ama arkasinda dursunlar, pardon yaninda :)

Jan Derks Galatasaray TV'ye Konuştu

Galatasaray’da Futbol Akademisi Koordinatörlüğü’ne getirilen Evert Jan Derks, GS TV’ye özel açıklamalarda bulundu. Florya’dan girişte futbolun kokusunu aldığını belirten Jan Derks, “Burada tüm çalışanlar futbolla yakından ilgili; bunu bilmek çok güzel” dedi.

“Burada olmaktan dolayı son derece mutluyum. Daha önce iki kez gelmiştim ve geçen hafta çalışmaya başladım. İlk anımdan şu ana dek burada çok güzel duygular içindeyim. Çünkü Florya’nın kapısından içeri girdiğinizde futbolun kokusunu alabiliyorsunuz. Burada tüm çalışanlar futbolla yakından ilgili; bunu bilmek çok güzel.

Uzun bir futbolculuk kariyerim olmadı, çok yüksek seviyede bir futbol oynamadım. İyi bir futbolcuydum ama zirvelerde olacak kadar yeterli değildim. Çok çalışkan bir futbolcu da değildim. Ama bazı yeteneklerim vardı; oyun zekasına sahiptim ve 30 yaşıma kadar oynadım. Ekonomi ve fiziksel gelişim üzerine eğitmenlik yapıyordum; okuldaki direktörümüz her gün sakat olarak okula gelmemi istemediği için futbolu bıraktım. Sonra yerel bir takımı çalıştırdım ve Hollanda Futbol Federasyonu’nda gençlik planlama ve bölgesel antrenörlüğü yaptım; burada çok yetenekli oyuncularla çalıştım. Daha sonraysa Go Ahead Eagles takımının futbol direktörü oldum. Dick Advocaot ile G.Rangers’a gittim. Ardından Hollada Futbol Federasyonu’na döndüm, oradan da Bulgaristan’a geçtim. Levski ve Litex takımlarını çalıştırdım.

Çok ünlü oyuncuları çalıştırdım ama o dönemde henüz 13-14 yaşlarındaydılar ve ünlü değildiler. Birçok ünlü isim var; mesela Hollanda’da Marc Overmars, Cocu. 14 Yaş Altı Milli Takım’da Kluivert, Zenden, Seedorf ile çalıştım. Çok mutluyum çünkü böylesine yetenekli oyuncularla U-14, U-16, U-18 takımlarında birlikte görev yaptım. Ayrıca Stam, Reiziger, V.Brockhorst gibi isimlerle de 21 yaş altında birlikteydik.

Ben şanslıydım çünkü çok yetenekli oyuncularla çalıştım. Antrenör olarak da bu oyunculardan çok şey öğrendim, bununla birlikte antrenörlüğü seviyeniz, kaliteniz artıyor. Hollanda Futbol Federasyonu’nda edindiğim tüm deneyimleri gittiğim kulüplere de götürdüm.

Farkındaysanız 2. kez ‘’aile’’ kavramını cümle içinde kullanıyorsunuz Galatasaray ile ilgili ve ben de bunu net bir şekilde burada hissettim. Burada herkesin gözlerine baktığımızda birinin sarı diğerinin kırmızı olduğunu görüyoruz. Bu camiada herkes Galatasaray’a odaklanmış, bu çok iyi. Antrenörler çok iyi, oyuncular çok çalışıyorlar ama daha da geliştirilebilirler. Bu çok zor metotlarla değil, tam aksine çok basit metotlarla olabilir. Biz farklı yöntemler üzerinde durarak futbolcuların gelişimi üzerinde yoğunlaşacağız. Bu fiziksel çalışmadan çok yetenek ve taktik çalışma üzerinde olacak. Hocalarımızla futbolcuların temel özellikleri üzerinde konuşmaya başladım. Futbolcuların nasıl oynadığını soruyorum, onları nasıl daha fazla geliştirebiliriz, nasıl daha iyi oynarlar? Ama bunlar çok kolay değil.

Rijkaard’ın tavsiyeye ihtiyacı olamaz. Çok deneyimli bir futbolcuydu, şimdiyse çok deneyimli teknik direktör. Onunla Güney Afrika’daki bir seminerde 2 hafta birlikte olma fırsatım oldu ve orada yakın iletişim kurdum. Bu açıdan çok şanslıyım. Kendisiyle geçtiğimiz günlerde antrenman sonrası 10-15 dakika konuştum. Kendisine A2 takımını nasıl gördüğünü sordum, oyuncularla ilgili düşüncelerini sordum. Bu birlikte çalışmaktır. Tavsiye olacaktır illaki ve bunun da anlamı birlikte çalışmaktır; tavsiye her zaman çok önemlidir, nereden gelirse gelsin önemlidir. Antrenör, oyuncu veya yönetici hiç fark etmez bilgi her zaman önemlidir.
TRUST GALATASARAY
MGC

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Resmi siteden:

A2 Ligi| Galatasaray 3 – Kartalspor 0

Galatasaray, A2 Ligi’nin 15. haftasında Florya Metin Oktay Tesisleri’nde Kartalspor ile karşılaştı. İlk yarısı 0-0 eşitlikle biten karşılaşmadan Galatasaray A2 Takımı, 3-0 galip ayrıldı.

Galatasaray’ın gollerini 55. dakikada Cem Sultan, 65. dakikada Berkin Arslan ve 66. dakikada Anıl Dilaver kaydetti.

Haftaya ikinci sırada giren Galatasaray A2 Takımı, bu sonucun ardından puanını 29’a yükseltti. Galatasaray, A2 Ligi'nde 5 Aralık Cumartesi günü saat 13:30'da Beşiktaş ile Florya Metin Oktay Tesisleri'nde erteleme maçında karşılaşacak.

Galatasaray
Emirhan Ergün, Yusuf Onur Arıkan, Çetin Güngör, Murat Akça (Dk.83 Ahmet Kesim), Sinan Osmanoğlu, Serdar Eylik (Dk.46 Cem Sultan), Berkin Arslan, Cumhur Yılmaztürk, Emre Yüksektepe (Dk.69 Yusuf Akyel), Alpaslan Erdem, Anıl Dilaver

Kartalspor
Osman Şimşek, Eymen Avcı, Ali Kılıç, Enver Asıl, Okan Yıldız, Samet Reis, Zahid Aydın (Dk.76 Can Cengiz), Uğur Utlu, Fatih Kolsuz, Kaan Dora (Dk.70 Aydın Akın), Anıl Kaptan (Dk.90 Deniz Altın)

Goller
Dk.55 Cem Sultan, Dk.65 Berkin Arslan, Dk.66 Anıl Dilaver (Galatasaray)

Sarı Kart
Zahid Aydın (Kartalspor)
nefvakfi.org

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:http://www.galatasaray.org/altyapi/haber/5410.php

23.11.2009 16:28

Evert Jan Derks Futbol Akademisi Koordinatörlüğüne Getirildi
..

GSTV'de lendisi ile yapilan soylesiyi izledim. Ingilizce konustugu icin soylediklerini kendi agzindan duydum. Babacan bir adama benziyor. Istanbula ve GS uyum saglamis bile. Canayakin. Bu adamin bilgilerinden yararlanmak lazim. Genc futbolcunun profesyonellige nasil alistirilacaini anlatti. bu konuda Hollanda'dan birza daha fazla zorluk cekecektir. Dili yabanci oldugu icin bu babacanligini hali ve tavri ile belirleyecek. Jan Derks iyi bir yatirim.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Resmi siteden:

A2 Ligi | Galatasaray 0 – Beşiktaş 1

Galatasaray, A2 Ligi erteleme maçında Florya Metin Oktay Tesisleri’nde Beşiktaş ile karşılaştı. Takımımız karşılaşmadan 1-0 mağlup ayrıldı. Konuk ekibin golünü 86. dakikada penaltından Can Erdem kaydetti.

Galatasaray bu sonucun ardından A2 Ligi’nde 29 puanla ikinci sırada yer aldı. Beşiktaş ise puanını 34’e yükseltti.

Galatasaray
Emirhan Ergün, Onur Arıkan, Sinan Osmanoğlu, Murat Akça, Alpaslan Erdem, Cumhur Yılmaztürk, Berkin Aslan, Emre Yüksektepe (Dk.67 Uğur Ayhan), Serdar Eylik, Emre Çolak, Cem Sultan (Dk.63 Mertan Caner Öztürk)

Beşiktaş
Umut Kaya, Oğuz Ceylan, Furkan Şeker, Sezer Özmen, Gökhan Çalışır, Cumali Bişi, Ali Kuçik, Erkan Kaş (Dk.80 Barış), Orhan Gülle, Mehmet İncebacak (Dk.63 Hamdi Tolga), Can Erdem

Gol: Dk.86 Can Erdem – Penaltından (Beşiktaş)
Sarı Kart: Cumhur Yılmaztürk (Galatasaray)
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Re: GALATASARAY ALTYAPI TAKIMLARI 09/10 (A2:GS-BJK 0-1)

Post by Selcuk Samli »

Resmi siteden:

Galatasaray 0 – Fenerbahçe 0

Galatasaray, A2 Ligi’nin 17. haftasında Fenerbahçe ile Florya Metin Oktay Tesisleri’nde karşılaştı. Karşılaşma 0-0 eşitlikle sonuçlandı.

Fenerbahçe’den Devrimcan Beyaz 84.dakikada kırmızı kart görerek oyun dışı kaldı.

Galatasaray A2 Takımı, bu sonucun ardından Marmara grubunda 33 puanla 2. liğini sürdürdü.

Galatasaray
Emirhan Ergün, Onur Arıkan, Cemre Boloğlu (Yusuf Akyel), Emrah Yollu, Sinan, Osmanoğlu, Uğur Ayhan (Rıdvan Kuru), Berkin Arslan (Mertan Caner Öztürk), Cumhur Yılmaztürk, Cem Sultan, Emre Çolak, Emre Yüksektepe

A2 Ligi Marmara Grubu 17.Hafta Sonuçları
Galatasaray 0-0 Fenerbahçe
Kartalspor 1-0 Boluspor
Kasımpaşa 3-2 Kocaelispor
İstanbul Bşb 0-1 Beşiktaş
nefvakfi.org

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Selcuk Samli wrote:
Galatasaray A2 Takımı, bu sonucun ardından Marmara grubunda 33 puanla 2. liğini sürdürdü.

Galatasaray
Emirhan Ergün, Onur Arıkan, Cemre Boloğlu (Yusuf Akyel), Emrah Yollu, Sinan, Osmanoğlu, Uğur Ayhan (Rıdvan Kuru), Berkin Arslan (Mertan Caner Öztürk), Cumhur Yılmaztürk, Cem Sultan, Emre Çolak, Emre Yüksektepe
Alpaslan ve Serdar Eyilik Graz maci kadrosundalar... Emre Colak kirmizi gormeden bitirmis - sevindim :wink:

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Mert Tokman wrote:
Selcuk Samli wrote:

Galatasaray
Alpaslan ve Serdar Eyilik Graz maci kadrosundalar... Emre Colak kirmizi gormeden bitirmis - sevindim :wink:
Sag bek oynayan Cetin de kadroda.
nefvakfi.org

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Selcuk Samli wrote:
Mert Tokman wrote:
Selcuk Samli wrote: Galatasaray
Sag bek oynayan Cetin de kadroda.
Bende ilk gordugumde acaba Emre Gungor'un gobek simi Cetin'mi diye dusundum once ama sonra maraton.com'da bu yaziyi gordum...
CİMBOM'UN YENİ SERVET'İ!..

Altyapı meyvelerini vermeye başladı...

Cim-Bom’da altyapının başına getirilen Hollandalı Jan Derks ilk icraatına imza attı, 19’luk Çetin Güngör’ü profesyonel takıma yolladı. Rijkaard, genç defans oyuncusunu Büyükşehir ve Antalya maçlarının ardından Sturm Graz kadrosuna da aldı

Galatasaray’da kısa süre önce Teknik Direktör Rijkaard ve yardımcısı Neeskens’in referansıyla geniş yetkilerle donatılarak altyapının başına getirilen Hollandalı futbol adamı Jan Derks, yeni görevine hızlı bir başlangıç yaptı.

Vatan'n haberine göre, Geçmişte birçok yıldızı genç yaşlarda keşfeden ve bu konuda haklı bir üne kavuşan Jan Derks, A2 takımında forma giyen ve güçlü fiziğinin yanı sıra tekniğiyle de dikkat çeken 19 yaşındaki defans oyuncusu Çetin Güngör’ü yakın takibe aldı.

Derks, yaptığı gözlemin ardından savunmanın her iki kanadında başarıyla görev yapabilen Çetin için aynı zamanda yakın arkadaşı olan Teknik Direktör Frank Rijkaard’a, “profesyonel kadroya alınabilir” raporu verdi.
Barcelona’da çalıştığı yıllarda Messi ve İniesta gibi yıldızları vitrine çıkaran, bu özelliğini sarı-kırmızılı takımda da sürdüren Rijkaard, Derks’in olumlu görüşünün ardından Çetin’i ilk kez Büyükşehir maçının kadrosuna aldı.

Cim-Bom’un hocası, Antalyaspor deplasmanına götürdüğü, aylık 3 bin TL maaş alan genç futbolcuyu, Sturm Graz’la yarın Avusturya’da oynayacakları karşılaşmanın kadrosuna da dahil etti.

Selim Ugur

Post by Selim Ugur »

GS-FB A2 macini Florya'da canli seyrettim. Yorum ve fotograflari http://galatasarayantreman.blogspot.com ... e-0-0.html linkinde bulabilirsiniz.

0-0'lik skor BJK A2'nin isine yaradi diyebilirim.

Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Selim Ugur wrote:GS-FB A2 macini Florya'da canli seyrettim. Yorum ve fotograflari http://galatasarayantreman.blogspot.com ... e-0-0.html linkinde bulabilirsiniz.

0-0'lik skor BJK A2'nin isine yaradi diyebilirim.
Selim Bey degerli bilgiler icin tesekkurler. Besiktas'in A2 takiminin goreceli basarisinin sebepleri hakkindaki gorusleriniz nedir?

Selim Ugur

Post by Selim Ugur »

Eray Tunç wrote: Selim Bey degerli bilgiler icin tesekkurler. Besiktas'in A2 takiminin goreceli basarisinin sebepleri hakkindaki gorusleriniz nedir?
BJK A2 takimini cok fazla takip etmedim, bizi Florya'da 1-0 yendikleri maci son dakikada hic bir sekilde penalti verilmeyecek bir pozisyonu hakemin vermesi sayesinde kazandilar. Biz onlari Inonu'de 3-2 yendik.

FB ile yapilan maclarda Dereagzi'nda Fenere 1-0 kaybettik, bu macta penati kacirdik, 3 tane %100 golu harcadik, BJK ise 2-0 kazandi.. BJK ile aramizdaki puan farki bu yuzden acildi ama daha lig bitmedi, su anda onemli olan gruplarda ilk 2'ye girmek.

Bu arada NTV'de Spor Askinda BJK A2'yi calistiran Sergen ile A2 takimi ve altyapi hakkinda konustular, o kadar angaryadan cevaplar verdi ki.. Isini sevmedigi ve sanki zorla A2'nin basinda oldugunu cok belli etti.. Sergen ile BJK altyapisinin bir yere gelmesi mumkun degil, sadece gecici basari yasayabilirler..

A2 liginde 4 gruptan cikacak iki takim birbirleri ile oynayacaklar, Turkiye sampiyonu belli olacak.. TFF A2 sampiyonlugu icin ciddi bir odul koyarsa o zaman bu maclar daha da seyredilir hale gelebilir.. A2'nin isim hakkini Super Lig ve Turkiye Kupasi gibi satabilmeleri lazim..

Mehmet Gorgen
Staff Member

Re: GALATASARAY ALTYAPI TAKIMLARI 09/10

Post by Mehmet Gorgen »

Image

maçlar 5 ve 6 ocak tarihinde internetten live stream yayınlanacak.

http://www.mercedes-benz-junior-cup.de/

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Hakan TARHAN, İstanbul DHA

A2 Ligi'nde oynanan derbiyi Galatasaray kazandı.

BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde oynanan maçı konuk takım 1-0 kazanırken, Galatasaray galibiyeti getiren golü 53. dakikada Emre Çolak'la buldu.

Siyah-Beyazlılar 0-0 sona eren ilk yarıda Orhan Gülle ile bir penaltıdan yararlanamadı.

Bu arada mücadeleyi Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli de izledi.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Mercedes Benz Junior Cup 2010

G.Saray acisindan pek parlak gecmemis, ama turnuva saka gibi me geldi :-D

http://mercedes-benz-junior-cup.de/Spie ... .29.0.html
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Post Reply