Joao Alves Galatasaray'da

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Alpay Dedeoglu

Joao Alves Galatasaray'da

Post by Alpay Dedeoglu »

Resmi site:

Joao Alves De Assis Silva Galatasaray'da

Kulübümüz, İngiltere Premier League takımlarından Manchester City takımı oyuncusu, Brezilyalı Joao Alves De Assis Silva ile sezon sonuna kadar kiralık olarak anlaşmaya varılmıştır.

Joao Alves De Assis Silva'ya hoşgeldin diyor, Sarı Kırmızı forma altında üstün başarılar diliyoruz.

Galatasaray Spor Kulübü

Joao Alves De Assis Silva Hakkında

Asıl adı Joao Alves De Assis Silva olan Jo, 20 Mart 1987'de Sao Paulo'da doğdu. Futbol yaşantısına Corinthians'ta başlayan Joao Alves, 2003 yılında A Takıma yükseldi. Brezilyalı yıldız, Corinthians'ta 2003-2005 yılları arasında forma giydiği 54 maçta 23 gol kaydederek dikkatleri üzerine çekti. Jo, 2005'te Rus ekibi CSKA Moskova'ya transfer oldu.

Brezilyalı golcünün yıldızı 3 sezonluk CSKA Moskova macerasında parladı. Moskova ekibinde 53 karşılaşmada 30 gol atan Joao Alves, 2008 yılının yaz döneminde İngiltere Premier Lig ekiplerinden Manchester City'ye transfer oldu. City formasıyla 9 karşılaşmada 1 gol kaydeden Brezilyalı golcü oyuncu, Everton'a kiralandı. Joao Alves, 2008-2009 sezonun ikinci yarısında oynadığı 12 maçta 5 gol kaydetti. Everton'ın Avrupa Ligi maçlarında forma giyen Jo, Galatasaray'ın Avrupa Kupası maçlarında oynayamayacak.

10 kez Brezilyalı Milli Takım forması giyen Joao Alves'in, 3 golü bulunuyor. Brezilyalı golcü, uzun boyu ve atletik yapısının yanısıra hızı, tekniği ve son vuruşlardaki becerisiyle ön plana çıkıyor. Joao Alves, özellikle sol ayağıyla çektiği etkili ve isabetli şutlarıyla tanınıyor. 1.89 boyundaki yıldız oyuncu, forvet mevkiinde görev yapıyor.
NO ADNANS, NO CRY !!
Ismail Gezer

Re: Joao Alves Galatasaray'da

Post by Ismail Gezer »

Artık Nonda'yı pamuklar içinde saklar, sadece kupa maçlarında kullanırız :D

Jo'yu tanımıyorum! Büyük ihtimal o da beni tanımıyor ama yarım sezonluk kiralanan bir futbolcu'nun iyi işler yapıp gitmesi biraz zor görünüyor gözüme. (Örnek: Barussca) İnşallah beni ziyadesiyle yanıltır. Bu şartlar altında devre arası iyi bir forvet almak kolay birşey değil. Forvet transferinin mutlaka yapılması gerekiyordu. İnşallah antremanlıdır :D

Hayırlı olsun...
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Hey Jo
hoşgelmişsen.. :D

Hayırlı olur inşallah.

Bu arada Jo, bjk'lı Bobo'nun corinthians'da kankasıydı. İkisi Tevez ile Nilmar'ın yedeğiydi.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kiralik olmasi iyi. Oynamak zorunda. Asil problem iyi diye sene sonunda parayi nayildiktan sonra baslar. Nasil oluyorda Moskova takimi boyle adam bulup cikarip problem olacaginda buyuk paralara okuturken bizim soparlarin bula bula Carusca mi Kapuska mi ne menem olani bulup elinde patlatiyor diye sormuyor. GS aski bu olsa gerek.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ismail Gezer wrote:Jo'yu tanımıyorum! Büyük ihtimal o da beni tanımıyor
Ben sizi tanistirayim o zaman :) Ismail bu Jo...

http://www.youtube.com/watch?v=XZBkE7hIwTQ

http://www.youtube.com/watch?v=dgQUwnFYcfI&feature=fvw
Ismail Gezer wrote:(Örnek: Barussca)
Ilahi Ismail - Carrusca ile Barusso'yu biraraya getirsen bir adam etmiyorlar diyorsun yani :lol:
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Mert Tokman wrote:
Ismail Gezer wrote:Jo'yu tanımıyorum! Büyük ihtimal o da beni tanımıyor
Ben sizi tanistirayim o zaman :) Ismail bu Jo...

http://www.youtube.com/watch?v=XZBkE7hIwTQ

http://www.youtube.com/watch?v=dgQUwnFYcfI&feature=fvw
Ismail Gezer wrote:(Örnek: Barussca)
Ilahi Ismail - Carrusca ile Barusso'yu biraraya getirsen bir adam etmiyorlar diyorsun yani :lol:
İsmi yanlış yazdığımı tahmin etmiştim ama araştırıp doğrusunu yazmaya değecek biride değildi. O yüzden uğraşmadım :D

Şimdi Jo ile başbaşa birkaç dakika geçireyim, afro saçlarla çok dikkat çekeceği kesin :D
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Beni ilgilendiren yegane cumle:

"Everton'ın Avrupa Ligi maçlarında forma giyen Jo, Galatasaray'ın Avrupa Kupası maçlarında oynayamayacak." oldu.

Baros sakat. Nonda oynasa sakatlanir mi oynamasa formsuz kalir mi endisesi yasayacagiz. Nonda oynar sakatlanir, Jo da tribunde Avrupa Kupasi maclarini seyir ederse senligi gorun siz.

Ben Super Lige noktayi koydugum icin ne takip ediyorum ne ilgileniyorum. Kasim 2009 dan beri bayagi rahat ettim, huzur buldum ( Kerem in kulaklari cinlasin!). Sevdigim diger spor dallarina vakit ayiriyorum. Digiturk un yeni yayin ihalesi sonrasi kaliteyi yukseltmek icin yaptigi/yapacagi aksiyonlari beklemek lazim. Dogru durust elle tutulur aksiyon alinirsa, Ligtv ye aboneligimi bir test suresi icin yenilerim.

Adettendir, gelene kucak acip misafirperverlik gosterecegiz. Hosgeldin Jo! Umarim sakatliksiz bir yari sezon gecirirsin. Super Liginizin kalitesi bayagi iyimis gibi gereksiz/populist yorumlardan kacinman dilegiyle...
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Yunus Isik

Post by Yunus Isik »

Jo iyi bir oyuncu ve GSde yeniden hayata dönecegine inaniyorum ama
1. biz onu süper lig icinmi aldik? nede olsa avrupa liginde oynayamicak...
2. GSde yeniden yildizi parladi diyelim, onu satin alma optionu varmi, varsa ne kadar yüksek? nede olsa mancity adama 24 mio. euro saymis, ucuza birakmaz...
3. kim gidecek? herhalde linde gider, adam yatti yatti tam iylesti faydali olacak dedik gönderiyoruz :|

bu yanlisliklara ragmen Haldun agabeyi tebrik etmemek elde degil son yillardaki transferlere bakar olursak, adam bu isi biliyor, fakat bu degirmenin suyu nerden diye düsünmeden edemicem, bir kac yil önce oyuncularin paralarini ödeyemedigimizi göz önünde bulundurursak...
aslan her zaman aslandir
Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Izledigimiz videolarda kisa boylu zenci takim arkadasi ona bayagi gol pasi verdi, iyi anlasiyorlardi belli. Bizde de ona pas atacak kisa boylu epey eleman var :D

Bu arada resmi imzayi atmadan once herhalde Linderoth gonderilecek, onun aciklamasi henuz yapilmadi bayagi merak ettim.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Haldun üstünel ingiltere'de kalmış.Bir transfer daha bekleniyormuş.Tahminler meksikalı dos santos.

Bu durumda Nonda da Linderoth'dan sonra gönderilecek.

Bence Nonda'nın gönderilmesine gerek yok..Kendisi gayet başarılı bir ilk yarı geçirdi sayılır.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Jo gelmiş...
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Hosgelmis...

Göruntulere göre kafa, ayak var, ayrica mucadeleci ve firsatci gözukuyor. Umarim tahtabacaklar ulkesi onun futboldan fazla uzak tutmamistir.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Salih Bora

Post by Salih Bora »

"6 aylığına kiralama + ondan sonra oyuncu beğenilirse opsiyon" yöntemini sevdim. En azından Yönetim yoğurdu üfleyerek yiyor bu sefer.
Öbür türlü daha kötü. Milyonlarca euro bayılıp getiriyorsun futbolcuyu, top mop oynamıyor, kazık sana girdiğiyle kalıyor.
İşte Lincoln örneği.
Linderoth olayı da ayrı vaka... Bu kadar az maç oynayıp da oynadığı dakikaya göre bu kadar çok para kazanan bir sporcu yoktur dünyada. Dakika/ücret hesabına göre Tiger Woods bile bu kadar kârlı değildir inanın bana.
Bu sebeple, öncelikle Yönetim'e tebrikler.

Adnan Polat tarzı yöneticiliğin kulübe kattığı vizyonu her seferinde vurguluyorum.
İlginçtir... Yıllar önce bu takıma hoca diye Saftig'i, futbolcu diye Kuzmanovski'yi ve Norman Mapeza'yı layık gören de bu Adnan Polat'tı.
Başkanlık döneminde ise tam tersi bir portre sergiliyor.
Hep yaptığım karşılaştırmayı bir kere daha yapayım: Nerede Canaydın döneminin Lukunku'lu, Bratu'lu, Petre'li, Saidou'lu, Almaguer'li köy takımı vizyonu, nerede Polat'ın Rijkaard'lı, Elano'lu, Keita'lı, Kewell'lı, Baros'lu dünya takımı vizyonerliği...
Canaydın'ın üzerimize serptiği ölü toprağını temizlemeye çalışıyor Polat yönetimi.
Bunu yaparken amiyane deyimle "kimseye eyvallahı olmadığı için" de, camia içindeki malum hiziplerden baskı görüyor.
Hataları olmadı mı? Elbette oldu.
Örneğin, marka futbolcu getirmek adına takımın öncelikli muhtaç mevkilerini ayırt etmekte zorlandılar. Bazı mevkileri transfersiz bıraktılar. Daha geçen gün bahsettim.
Bütün bunlara rağmen, Galatasaray için gecesini gündüzüne katıp çalışan vizyon sahibi insanların var olduğunu bilmek güzel geliyor bana.

Jo hayırlı uğurlu olsun.
Keşke Patrick Vieira'yı da kapıp getirseler... O zaman tadından yenmez olur.
AYRILMAZ İKİLİ
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Abi gelmis artik yapacak bir sey yok.

Biz de Hosgeldin diyelim

http://www.youtube.com/watch?v=QLnKUiyb ... &index=116
TRUST GALATASARAY
MGC
Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Cogu kisinin gozden kacirdigi nokta ise bu sac modeli ile Bonus kampanyamiza da buyuk katki saglayacagi! :D
Post Reply