Gule Gule Nonda...

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ozgur A. Boztepe

Gule Gule Nonda...

Post by Ozgur A. Boztepe »

Duyuru: Shabani Christophe Nonda

Galatasaray Futbol AŞ ile oyuncu Shabani Christophe Nonda arasındaki sözleşme tek taraflı olarak feshedilmiştir. Shabani Christophe Nonda’ya kulübümüze yaptığı hizmetler için teşekkür eder, bundan sonraki yaşamında başarılar dileriz.

Galatasaray Futbol AŞ

Uzucu ama gerekli bir ayrilik. Demekki Kewell erken iyilesicek ve sozlesme imzaliyacak.

Veya, Adnan Polat secim oncesi taraftari karsisina almak istemiyor.

Mantikli bakildiginda 9 birbirinden kaliteli oyuncu arasinda sonuncu idi Nonda. Fakat GS icin cok sey yapti. Yolu acik olsun, istanbulda olsam ilk defa bir oyuncuyu havaalanina gidip yolcu ederdim.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Alpay Dedeoglu

Re: Gule Gule Nonda...

Post by Alpay Dedeoglu »

Uzülerek yapilmasi gereken yapildi. GS' ye gelen en komple yetenekli
forvetti, cok ii bir geçmiş kariyeri vardi, fakat her iki dizindeki sakatliklar sebebiyle kendini hic zorlayamadi,
cok idareli oynamaya calisti. O diz sakatliklari ile yurumesi bile mucize deniyordu.
Sozlesmesi bu sene sonu bitiyordu.

FBye attigi gol sahaneydi. Gol attiginda yapilan tezahurati ile hatirlayacagiz.
Turkiyede yerlesik, sezonu baska takimda gecirebilir.
NO ADNANS, NO CRY !!

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

GS formasinin kendisine kendisinin de GS a yakistigi ender yabancilardan. Sakatligina ragmen ozveri ile hizmet etti, daima guler yuzu ve duzgun karakteri ile hatirlanacak bir oyuncumuz. Hizmetleri icin tesekkur ederim, umarim ASY de kendisine samimi ve icten bir gule gule esirgenmez.

09-10 Sampiyonluk Kupasini alirsak kutlamalarda ve GS Adasinda bulusmak uzere.
Sevgiler ve tesekkurler Shabani NONDA!
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

GS'da II. Saban devrinin bitmesini sevincle karsilarken ucuncusunun baslamamasi dilegimi de belirtmek isterim.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Nonda gitti. Ama Galatasaray'da iz bırakarak gitti.
Özellikle ilk sezonunda, yani 2007-08 sezonunda, kritik zamanlarda attığı gollerle şampiyonluğa çok önemli katkısı oldu.
Güçlü gol sezgisi ile çok önemli bir açığı kapatmıştı.
İlk anda hatırladıklarım, 1-0 biten Bursa ve FB maçlarında attığı çok hayati goller.
Ayrıca bu sene 3-1 kazandığımız Kasımpaşa karşılaşmasında da hat-trick yaparak galibiyeti tırnaklarıyla kazıyarak çıkarmıştı.
Yolu açık olsun.
Aklıma bir soru geliyor... Muhtemelen Nonda'nın yollanması birkaç aydır yöneticiler ve Rijkaard tarafından düşünülüyordu. Acaba oyuncu'ya hiçbir kulüpten teklif yok muydu da bu şekilde bedavaya salıverildi?
AYRILMAZ İKİLİ

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Salih Bora wrote:....
Aklıma bir soru geliyor... Muhtemelen Nonda'nın yollanması birkaç aydır yöneticiler ve Rijkaard tarafından düşünülüyordu. Acaba oyuncu'ya hiçbir kulüpten teklif yok muydu da bu şekilde bedavaya salıverildi?
Gitmesi icin kendisine ilk yarida telkin yapip takim bulmasi istendigine eminim. Cunku Baros gelecek diye bekliyorlar ve Nonda da hayatinin en kotu durumunda idi sahada. Bu hali ile onu isteyen ve onun da istedigi bir takim olmamistir. Aktiv olarak kendine takim aradigini da hic sanmiyorum.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Ben de insani olarak Nonda'nın gitmesine üzüldüm, mantık olarak doğru bulsam da.

2 sene önce ASY'de Fener'e attığı gol, bana göre futbol tarihimizin en erotik golüdür.

Güle güle iyi Şaban !

Burak Ayyildiz

Post by Burak Ayyildiz »

Her iki Atletico macina ve (turu gecersek) bir sonraki turun iki ayagina santraforsuz cikacagiz! Aklima geldikce afaganlar basiyor. Dos Santos sag-sol kanat oynarmis. Yani formayi kapabilmek icin önce Arda, Sabri, Keita, Aydin ve Caner'in (iyilesince Kewell'i) önüne gecmesi lazim. Malum Jo'dan bu sene Avrupa Kupalarinda faydalanamiyoruz. Nonda performans olarak hepimizin beklentisinin altinda kaldi ama su durumda nasil gönderilir anlamiyorum. Bir tane daha kanat oyuncusuna ne kadar ihtiyacimiz olabilir su durumda? Jo da, Dos Santos da kapali kutudur. Herkesten fazla isterim basarili olmalarini ama kabul edelim bu iki transfer de kumardır, fantazidir. Faydali olurlarsa ne ala ama patlama olasiliklari yüksektir. Su anda takimin acil ihtiyaci bir degil tam iki adet santrafordur. Bu transferler, acil nakil bekleyen bir böbrek yetmezligi hastasina burun estetigi yapmaya benziyor.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Burak Ayyildiz wrote:... Herkesten fazla isterim basarili olmalarini ama kabul edelim bu iki transfer de kumardır, fantazidir. Faydali olurlarsa ne ala ama patlama olasiliklari yüksektir. Su anda takimin acil ihtiyaci bir degil tam iki adet santrafordur. Bu transferler, acil nakil bekleyen bir böbrek yetmezligi hastasina burun estetigi yapmaya benziyor.
Elbette kumar. Bu adamlar cok iyi olsalardi Ingilizler verir miydi. Nonda konusunda hakli gibi gorunsende inan bana Nonda'nin topu bos kaleye iteleyecek hali yok. Boylece sahada 10 kisi oynuyorsun. Adamin attigi penaltiyi gordun gecen Pazar. Bu kadar ahmakca atilan bir penalti gordun mu? Topu direk ortaya nisanladi. Evet kalecinin sola yatisini gormus olabilir ama insan biraz saga vururdu be. Bu adam Avrupada ne yapacakti ki? Emre Colak'i koy daha iyi. Ama bu sene bir yerli vurcu almamanin cezasini cekiyorlar. Yaser'e maasini indirecem deseler yanasmaz mi idi sanki. Gerci o da bir matah degildi ama yine de kosabilen biri idi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Ufuk Sezekkaplan wrote:Ben de insani olarak Nonda'nın gitmesine üzüldüm, mantık olarak doğru bulsam da.

2 sene önce ASY'de Fener'e attığı gol, bana göre futbol tarihimizin en erotik golüdür.

Güle güle iyi Şaban !
Hayatimda yaktigim en iyi islem sonu sigarasidir :D
Yolun va bahtin acik olsun NONDA.
TRUST GALATASARAY
MGC

Murat Kara

Post by Murat Kara »

Simdi Keita kime pas atacak?

Bu transfer isleri amma kafa karistirdi yahu. Takim iki mactir dokuluyor kimsenin ona baktigi yok. Taslar biraz yerine oturacak filan derken yine hersey tepetaklak oldu.

Sagdan soldan adam toplamak yerine elindeki adamlara nasil oynayacaklarini ogretse Rijkaard daha makbule gecer. Boyle o olmadi, bu olmadi diye zaman kazanmak kolay ama onemli olan puan kazanmak.

Hala sampiyonluk hayali filan kuranlarlar dogustan romantik olanlar. Iste en iyi adamlardan birisi oldugu ortaya cikan Caner'in bile takima alismasi bir devre surdu. Elano desen farkli degil. Keita deli dolu olmasa o da alisamazdi kolay kolay.

Camasir degil ki bunlar sepetten alip, utu yapip giyesin.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Nonda mi Kewell diye sorsaydiniz Kewell'i secerdim. Nonda sorunsuz bir oyuncu, maliyeti daha dusuk olduguna inaniyorum, ustelik forvet. Alinan oyuncular göz önune getirilirse Nonda secimi hatali, bence. Nonda daha istikrarli bir oyuncu gibi me geliyor ayrica. Yanlis hatirliyor olabilirim. Milan Baros'un gölgesinde kalmak insani istikrarsiz kilmiyor. Nonda zaman zaman sakatliklar gecirdi, ama Kewell kadar degil. Kewell'i elden cikarmak ustelik ekonomik anlamda daha mantikli. Alicisi var ise sat, mukavelesi mayista bitmiyor mu? ..ama neticede bir anglosaxon kendisi, öyle degil mi arkadaslar. Herkes brave heart filmine bakip etkilenmistir ;-)

Olaya irkci bakmiyorum, beni yanlis anlamayin. Mantikli yazmak istiyorum.

Not: Gecenlerde Gulben Ergen'in cocuklarinin isimlerini ögrendim. Atlas, Ares ve Dogu. Dogu zavallim dislanmis oluyor, tanri isimleri digerlerine layik görulmus. Dusunsenize "Atlaaaaaaaaaaaaaaas yapma be yavrum" :-D Nereden cikti bu simdi soruyorsaniz...yabanci hayranligi uzerine yazdim sadece.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bunu bilerek bu bölume astim. Yakismazmis...sezon sonunda görecegiz. Harry'niz ne kadar saglam ve guvenilir oldugunu. Sonra mukavelesi mayis ayinda bitecek olan sakat oyuncu yuzunden, takimi forvet oyuncusundan etmek sorumsuzluk degil mi? Bu duygusallik degil, vefa borcu ödemesi hic degil, bu dupeduz enayiliktir. Baska turlu empoze etmeye calismasin. GS'in yapabilecegi en aptalca hareket bu olsa gerek. Simdi forvet avina cikarlar, nitekim öyle oluyor.

http://www.sporx.com/futbol/superlig/18 ... 8&ref=AKM3

Haldun bey cok guzel demec vermissiniz, ama malesef icerik olsun, rasyonellik acisindan 0.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Serdar Beyazyurek

Post by Serdar Beyazyurek »

Baros cok yakinda iyilesecekti, yalnis mi hatirliyorum? Devre arasinda oyle bir haber okumustum sanki. Bilgisi olan var mi?

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Serdar Beyazyurek wrote:Baros cok yakinda iyilesecekti, yalnis mi hatirliyorum? Devre arasinda oyle bir haber okumustum sanki. Bilgisi olan var mi?
Epey geriden geliyorsun. Acibadem yine yapacagini yapti ve adami tedavi edemeyince kampada calismlar sirasinda yeniden ameliyat olmasi gerektigine hukum verilmesi (daha dogrusu yollandigi Almanyada tekrar maeliyat edilmesine karar verilmesi) yuzunden adam tekrar ameliyat oldu. Yeni saat tekrar geriye alindi ve iki ay daha sahalarda yok.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply