Guus Hiddink, Milli Takım'ın yeni hocası

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ismail Gezer

Guus Hiddink, Milli Takım'ın yeni hocası

Post by Ismail Gezer »

Gazetelere göre yeni hoca Hiddink. Henüz resmi açıklama yapılmadı. yarın yalanlanırsa, ayda yılda bir açtığım konu başlığı güme gider :D

Hiddink'in başarılı olduğu tartışılmaz. Ama futbol anlayışını çok sevdiğimi söyleyemem. Lucescu'nun bi beden büyüğü gibi geliyor bana..

Neyse, haberler doğruysa hayırlı uğurlu olsun..

Tabi birde ücret meselesi var. Terim'den çok daha fazla para alıyorsa, zamanında bu konuda ağır laflar edenlerin, vekillerin, gazetecilerin ve diğer herkesin samimiyetini görmek açısından da bir fırsat olacaktır...

Hasan Tezcan
Site Admin

Re: Guus Hiddink, Milli Takım'ın yeni hocası

Post by Hasan Tezcan »

Milli takimlar seviyesinde oyuncular icin taktik motivasyon önemli. Bunu verebilecek gucte bir TD. TR de anlasabilecegi insanlar var. Ben bu 'transfere' olumlu bakanlardanim...
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Mehmet Sönmez

Post by Mehmet Sönmez »

Milli Takima ve Guus Hiddink e hayirli olsun.
Su an icin alinabilinecek en kaliteli hoca. Uluslararasi tecrübesi, diger takimlari ve oyuncularini tanimasi ve özellikle de 2012 Avrupa sampiyonasi elemelerindeki en büyük rakip Almanya olmasi acisindan da cok iyi bir secim. 2010 Dünya Sampiyanasi elemelerinde(Hiddink yeterince Alman oyunculari enine boyuna incelemistir!) , bilindigi gibi Rusya 2x yenilmistir. O 2 maci da izledim ve Almanya o maclarda cok iyi oynamadi, sadece sansliydilar.

Milli takimin basinda simdi yabanci hoca olmasi iyi bir secim, cünkü su andaki Türk Teknik Direktörlerin bu görevi "iyi" yapacaklarindan emin degilim. En son FT örnegi görüldügü gibi.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Hollandalı teknik adam, 2010 Dünya Kupası'nda boy gösterecek 32 teknik adamın 31'inden daha fazla para kazanacak. A Milli Futbol Takım'da Fatih Terim'in istifasıyla boşalan teknik direktörlük görevine getirilen Guus Hiddink, TFF'den alacağı parayla servetine servet ekleyecek. Türkiye ile 2 yılı opsiyonlu olmak üzere 4 yıllık anlaşmaya varan Hollandalı teknik adamın, bu anlaşma karşılığı TFF'den yıllık 4 milyon euro alacağı iddia ediliyor.

SABAH

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Guus Hidink'e bir ton para (4 miyon euro/yil) veriliyor. Icime sinmiyor,
2. bir Aragones olayi olacak, birde Turkiye ile ilgili gecmisinde nahos
bir olay var, cok sevdigi soylenemez, birde baglayici sozlesmeyle
catir catir 2-3 yillik tazminat koparabilir.

Milli Takima Piontek geldi, Fatih Terimi yetistirdi, sonrasinda o devam etti.
GS'ye Derwall geldi, Mustafa Denizliyi yetistirdi, sonrasinda o devam etti.
Hiddinkin yaninda kim var? Kulis ve lobilerin kralicesi Oguz cetin,
ve de vasat Engin Ipekoglu. Koca Turkiyenin yatirim yapacak
su 2 zavallidan baska secenegi yokmudur? Bir de unutmayalim Oguz
artik en ordinaryüs mega kıdemli kurmay or-yardimci, 50 yasina geldi, adam hala yardimci.
Onuda iyi yapsa bari, FT biraktiktan sonra az arkasindan konusmadi.

Alin arsivden bir haber. Bu basarida hocalarina muthis yardim etmisler zamaninda :-)ç

http://medyaspor.com/v02/news.aspx?id=41010

Birde butun altyapi Ersun Yanal'a teslim edilmis.Ersun Yanal Milli Takim hocasi
degildir, alt yapi hocasi hic degildir. Takim hocasidir. Bir takimi alir, haftanin 7 gunu,
calistirir, yuklenir pestilini cikarir, cok muthis bir cikistan sonra
sene sonu takim catlar iflas eder, bir sonraki seneye enkaz devreder. Bu filmi cok seyretik.
Ayrica Milli takim hocalarinin oyuncularla bag kurmasi , oyuncularin ona guvenmesi gerekir.
Begensekte begenmesekte, Fatih Terim, Senol Gunes, hatta Mustafa Denizli
futbolculara daha cok guven asilayan insanlardir. Ersun Yanal yanar doner bir insandir,
tipki Oguz Cetin gibi. Hicbir oyuncu yuregini koymaz bu ikisi icin , cunku karakter olarak guvenilir bir portre cizememislerdir yillardir. Eski futbolcular ne mal olduklarini biliyor,
simdi is yeni yetenekleri zehirlemede.

Butun film Oguz Cetini veya Ersun Yanal'i elindeki Genc Milli portfoyuyle
Fenerbahceye hazirlamaktir. Bu Milli takim benim takimim degil artik.
NO ADNANS, NO CRY !!

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bugun yine GS dusmani Milliyet'den devam edelim. Biri Ridvan'dan olmak uzere iki Hiddink yorumu. Ucan Hollandali ve Mevcutlarin En Iyisi

http://www.milliyet.com.tr/ucan-holland ... htm?ver=00

http://www.milliyet.com.tr/mevcutlarin- ... htm?ver=20
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Osman Kiciman

Post by Osman Kiciman »

Alpay kadar karşısında değilim Hiddink'in. Isımsiz milli takımlarla yaptıkları ortada. Henüz emeklilik yaşı da gelmemiş Ispanyol dedeler gibi:) Hal böyle olunca tazminat sövüşlemeye gelmediğini umut ediyorum...

Yalnız iki yardımcı birden OT'li. Artık 3.sü de PvH olur herhalde 8) GSlı FT döneminde yardımcı dengeleri gözetilirdi, ne değişti???

Ama Hiddink'ten sonra yerli gelecekse bu iki yardımcı değil; ya başka bir yabancı hoca olur, ya da Ersun...

Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Yahu Alpay Agabey, adam daha gelmeden ipini cekmissin, insallah haksiz cikarsin. Ben acikcasi cok sevincliyim. Sirf gecmisten bir baggage tasimayan, futbolcularla kavgali, sevgili, arkadas olmayan, isimli bir adamin gelmesi yeterliydi benim icin. Biktim Terim, Gunes, Vural, Yenal, Denizli gibi adamlardan. Iyi de olsalar, kotu de olsalar ciddi bir kan degisikligi gerekiyordu.

Simdi bu Hiddink kimseyi tanimadan takima futbolcu sececek. Ortaligi iyi karistiracak, cok surpriz isimler gorebiliriz milli takimda. Bir diger avantaj da Hollanda'li olmasi, Rijkaard'la iyi iletisim kurarlarsa hem GS icin hem de milli takim icin iyi olabilir.

En buyuk endisem ise 4 Milyon verdigimiz adama sabredemeyip gondermeye calismak. Iki mac kaybedince bir bok bilmeyen futbol uemalari yazarlarimiz ve ulu futbol izleyicilerimiz hemen kendisini gonderip yerine Terim'i isteyecektir. Yani bu degisimi tamamlayacak sabrimiz olduguna inanmiyorum.

Baksana, daha Rijkaard gibi adama sabredemiyoruz, ustelik ligde lider ve UEFA'da sansimiz devam ederken. Ustelik sezon basinda Rijkaard'a sabredilecegine dair millet yeminler ederken forumlarda. Hersey o anki egomuza bagli, iki uc yenilgiden sonra hemen sallariz TD'umuzu hic uzulmeyin. Ilk yenilgiden sonra da "niye bunu oynatmadi, sunu oynatti" ile baslar, ikinci yenilgide "defans yapmayi ogretmiyor, 3-5-2 oynatilir mi bu devirde" gibi seylerle devam eder, ucuncude arkasina teneke takip gondeririz evelallah.
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Cirak wrote:....
Baksana, daha Rijkaard gibi adama sabredemiyoruz, ustelik ligde lider ve UEFA'da sansimiz devam ederken. Ustelik sezon basinda Rijkaard'a sabredilecegine dair millet yeminler ederken forumlarda. Hersey o anki egomuza bagli, iki uc yenilgiden sonra hemen sallariz TD'umuzu hic uzulmeyin. Ilk yenilgiden sonra da "niye bunu oynatmadi, sunu oynatti" ile baslar, ikinci yenilgide "defans yapmayi ogretmiyor, 3-5-2 oynatilir mi bu devirde" gibi seylerle devam eder, ucuncude arkasina teneke takip gondeririz evelallah.
FraNK'IN KONTRATI IKI SENE MI YOKSA 1+opsiyonlu mu? Eger ikincisi ise kendisi de lutfen uzatmayin ben gitmek istiyorum diyebilir eger bu sene sonu husran biterse. Malasef goruldugu gibi o da sermayaden harcamakta. Onun icin ben Cirak'in soyledigi gibi onun bunun lafi ile gondermek istiyoruz lafina pek aklim yatmiyor. Cunku bu adam kariyerinin GS ile batisini pek istemez. Bilindigi gibi mali durum yuzunden GS bir Barcelona degil. Hadi su olmadi bu olsun gibi adam secme luksu olmadigi gibi getirmeyi istedigi adamlari da boyle son dakikada getirince isler pek olmuyor. Ben sahsen ciddi ciddi dusunurdum eger bu sene Ucunculukle filanla yetinilirse. Malim bunu yonetim gecen sene 5. idik bu sene iki basamak ciktik diye kivirtir pekala. UEFA'da fazla bir yere gidilecegini sanmiyorum. Bu A. Madrid maclari belkide son maclar olacak. Olmasa bile obur turda dama denecek.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Rijkaard'in kalmasindan yana misin, yoksa gitmesinden yana mi Cengiz Agabey? Mesela 3. olsak gondermeli miyiz kendisini, yoksa bir sene daha tahammul etmeli miyiz bu igrenc futbola?
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Cirak wrote:Rijkaard'in kalmasindan yana misin, yoksa gitmesinden yana mi Cengiz Agabey? Mesela 3. olsak gondermeli miyiz kendisini, yoksa bir sene daha tahammul etmeli miyiz bu igrenc futbola?
Elbette kalmasindan yanayim. Ama Frank biraz da adabinca denetlenmeli. Basarisiz sonuclari basin toplantisinda basina soylenecekleri soylemekle degil ozel raporlarla futboldan sorumlulara aktarmali. Ben bunun yapildigini pek sanmiyorum. Alinan kotu sonuclari kendisini de ise katarak yapilan hatalarla irdelemeli. Ben yonetici olsam bunu kendisinden isterim. Ister yazili yapsin isterse sozlu. Sozlu yaparsa da kayida yazili gecirtirim alinan notlarla. Oyle ben isime kimseyi karistirmam gibi seyleri anlamam. Ama gidip soyunma odasini basmam ya da arkasindan futbolcularla ayri toplanti filan da yapmam. Bunca para sayiliyor. Kimin nerede nasil bir hatasi var bu hatalar tekrarlaniyor mu bunu bildirmek zorunda. Bu hata yonetimde bile olsa. Hatalar tekrarlaniyorsa kendisi de gorecektir. Herkez hata yapar ama hatasini tekrarlayana yanlis isde oldugunun hatirlatilmasi ve ona bu konuda yardim edilerek hata yapmayacagi bir ise yonetilmesi gerekli demisti Bell Lab'deyken benden epey yukarlardaki bir yonetici. Bunun cok dogru bir sey oldugunu o gun de anlamistim ama bugun cok daha iyi anliyorum.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Cengiz Akgun wrote:
Mehmet Cirak wrote:Rijkaard'in kalmasindan yana misin, yoksa gitmesinden yana mi Cengiz Agabey? Mesela 3. olsak gondermeli miyiz kendisini, yoksa bir sene daha tahammul etmeli miyiz bu igrenc futbola?
Elbette kalmasindan yanayim. Ama Frank biraz da adabinca denetlenmeli. Basarisiz sonuclari basin toplantisinda basina soylenecekleri soylemekle degil ozel raporlarla futboldan sorumlulara aktarmali. Ben bunun yapildigini pek sanmiyorum. Alinan kotu sonuclari kendisini de ise katarak yapilan hatalarla irdelemeli. Ben yonetici olsam bunu kendisinden isterim. Ister yazili yapsin isterse sozlu. Sozlu yaparsa da kayida yazili gecirtirim alinan notlarla. Oyle ben isime kimseyi karistirmam gibi seyleri anlamam. Ama gidip soyunma odasini basmam ya da arkasindan futbolcularla ayri toplanti filan da yapmam. Bunca para sayiliyor. Kimin nerede nasil bir hatasi var bu hatalar tekrarlaniyor mu bunu bildirmek zorunda. Bu hata yonetimde bile olsa. Hatalar tekrarlaniyorsa kendisi de gorecektir. Herkez hata yapar ama hatasini tekrarlayana yanlis isde oldugunun hatirlatilmasi ve ona bu konuda yardim edilerek hata yapmayacagi bir ise yoneltilmesi gerekli demisti Bell Lab'deyken benden epey yukarlardaki bir yonetici. Bunun cok dogru bir sey oldugunu o gun de anlamistim ama bugun cok daha iyi anliyorum.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Azerbaycan'a 1-0 yenilmemizden sonra oklar Guus Hiddink'e yönelecek.
Bana göre Türk futbolu Guus Hiddink'in elinde kaldı.
Hiddink olmasa Middink'in elinde kalacaktı... Ahmet Mehmet farketmiyor.
Herşeyiyle sapır sapır dökülen bir sistem var. Bu dökülenler sürüsünün başında kulüpler ve federasyon geliyor.
Bugün Milli Takım dibe vurduysa, bunda bizim kulüplerimizin gerçek anlamda spor kulübü olmayışının büyük rolü var.
Bizim kulüplerimiz, spor kulübü değil. Daha çok mahalle/ilçe/kent sosyalleşme cemiyeti gibi birşey.
Spor ve sporcu üretmekten ziyade ilçe ahalisine sosyal aktivite sağlamak, cebi para dolu birtakım kimselere de reklam ve rant olanağı yaratmaktan başka bir işlevi yok kulüplerimizin.
Spor ve sporcu üretmek gibi bir gaye olmayınca, saldım çayıra mevlam kayıra sistemiyle işleyen bir yapıdan da böyle bir Milli Takım çıkıyor.
Avrupa liglerini seyretmek kolaylaştı ama Türk spor sistemi Avrupa'ya yetişemedi.
Değişmeliyiz...
Hiddink de değişmeli. Türkiye'de futbol namına ne olup ne bittiğinden Oğuz Çetin aracılığıyla haberdar olmak gibi bir kolaycılığa düşmeden, bizdeki sistemi derinlemesine analiz etmeli, futbolcularımızı tanımalı.
Böylece önceliği tecrübeye veriyormuş gibi yapıp kendi takımında oynamayan kim varsa kadroya doldurmak gibi sığlıklere başvurmaz, Sabri'den sol bek yaratmak, Hamit'i sola Özer'i sağa Nuri'yi ön liberoya monte etmek gibi yanlışlara herhalde düşmez.
Bu arada Oğuz-Engin etkisiz elemanlar topluluğundan bir an evvel kurtulunmalı.
Hiddink rüyasının hüsranla son bulmaması için herkesin şapkasını önüne koyması gerekiyor.
AYRILMAZ İKİLİ

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Salih Bora wrote:....
Değişmeliyiz...
Hiddink de değişmeli. Türkiye'de futbol namına ne olup ne bittiğinden Oğuz Çetin aracılığıyla haberdar olmak gibi bir kolaycılığa düşmeden, bizdeki sistemi derinlemesine analiz etmeli, futbolcularımızı tanımalı.
Böylece önceliği tecrübeye veriyormuş gibi yapıp kendi takımında oynamayan kim varsa kadroya doldurmak gibi sığlıklere başvurmaz, Sabri'den sol bek yaratmak, Hamit'i sola Özer'i sağa Nuri'yi ön liberoya monte etmek gibi yanlışlara herhalde düşmez.
Bu arada Oğuz-Engin etkisiz elemanlar topluluğundan bir an evvel kurtulunmalı.
Hiddink rüyasının hüsranla son bulmaması için herkesin şapkasını önüne koyması gerekiyor.

Biz degismeliyizi anladikta Hiddink nasil degisecek. Adam kariyerimi burada noktalamaya geldim diyor. Surada iki sene yuklu maasla emekli olacak. Kafasi bu. Hiddink'in kimseye bir sey ispat etmeye ihtiyacim yok degisine karsilik Hiddink de degismeli diyorsaniz cok beklersiniz. Bunu kontrati yapilmadan yapacaklardi. Adamin maasi bile dile alinmyacak kadar yuklu. Hadi gelde degistir bakalim.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Almanya yenilgisinde Hiddink'in payı büyük, hatta O.Çetin'in payı dahada büyük. Ama Azerbaycan maçı futbolcuların suçu!

Tamam bu kadro yanlış, kadro eksik, kadro aptalca seçilmiş ama Azerbaycan'ı yenmek için en iyi en formda kadroyla çıkmak gerekmezdi.

Uğur Meleke, Fatih Terim dönemi bitti demiş. YANLIŞ! O yıllar önce bitmişti zaten.

Benim düşünceme göre son 15 yılda iki jenerasyon yakalandı ve başarılar bu iki jenerasyon ağırlıklı olarak yaşandı. Birincisi GS ağırlıklı, Hakan, Bülent Hasan ve herkesin bildiği hemen herkesin bildiği futbolu bırakmış olan kadro. Diğer jenerasyon ise, 2002-2004 arasında şekillenen, Tuncaylı, Hamitli, Volkan Demirelli ümşt milli takımın ağırlığını oluşturduğu jenerasyon.

2. jenerasyon'un pili bitiyor gibi. Ama maalesef bunların arkasını dolduracak bir kadro ben görmüyorum. Ümit milli takım hala varmı, varsa ne iş yapıyor, hangi maçları oynuyor bilmiyorum. Memlekette genç yetenekler varmı, varsa birileri bunun peşinde mi bilmiyrum. En son ne zaman almanya doğrumlu bir genç Türk milli takımında oynamaya karar verdi hatırlamıyorum. Avrupadakiler bizi tercih etmiyor, Türkiyede adam bulunamıyor, yabancı sayısı arttık.a artıyor. Geleceğimiz kapkaranlık!

Post Reply