TSL 23. Hafta: GS- K.Spor 4-1 (Arda,Keita(2),Jo(pk))

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ozgur A. Boztepe

Re: TSL 23. Hafta: GS- K.Spor 4-1 (Arda,Keita(2),Jo(pk))

Post by Ozgur A. Boztepe »

Can Ergun wrote:..
Gio futbolcudan anlayanlar ile anlamayanlar için iyi bir turnusol kağıdı oldu.
Çocuk bambaşka bir diyardan gelmiş,daha 21 yaşında var yok,havalanında
binlerce kişi karşılamış ve uzun zamandır arka arkaya maç oynamayarak maç kondisyonunu yitirmiş,buna rağmen daha ilk anda üzerine yük binmiş ve 2-3 maç oynayıp heme notu verilmiş.
...
Ben katilmiyorum bu goruse. Gio'ya zaman vermek icin futboldan anlamaya gerek yoktu, ya ciddiye almadan desarj olmak icin laf edildi adama, yada ben insan sarrafi dehayim herkezden once ben bildim demek icin. Gio'ya zaman vermek icin profesyonel olmak yeterli. Bundan sonraki her mac gio dokulse ve gonderilse dahi boyle. Tabi bazi seyleri pek ciddiye almamak lazim.

sene basinda beri ideal orta saha dedigim

topal

elano

arda

nin 2 si oynadi, elano nun tek yedegi ayhan -gelicekte emre olmasina ragmen- iyi oynadigi icin makine cok iyi isledi. ilk 45 dakka nasil gecti gercekten hic anlamadim. Ozellikle arkalarinda ideal defans 4lusu sabri-neil-servet-caner ile.

Jo cok kaliteli bir santrafor. Baros galatasaray icin cok onemli bir oyuncu ama, 22 yasinaki bu cocukta cok buyuk potansiyel var. dos santos, jo, ufuk ,emre gungor, caner, sabri, topal, arda ve keita -asil yasi 25- genc oyuncular. Bu cok onemli.

Benim icin hala sampiyonluk bonus olur. Asil onemli olan bu sene rijkaard in takimi tanimasi ve sistemi kurmasi idi.

Cok guzel mac oldu cok keyiflendim.
Last edited by Ozgur A. Boztepe on Tue Mar 02, 2010 8:40 am, edited 1 time in total.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Mehmet Berkmen

Post by Mehmet Berkmen »

Ismail Gezer wrote:Gio ile ilgili kesin karar vermek için hala erken.
Tabi ki. Ama burada guzel geyik yapmamizi engellemez. Ornegin, kanimca Gio golge defansi yapiyor. Sanki defans yapiyormus gibi gozukup, tutmasi gereken adamdan bir kac adim uzakda. Bazen bir adim mesafeye indiriyor, o zaman da rakibi hafif rahatsiz edip yaninda kosuyor. Belli sakatlanmak istemiyor. Ama ayni anda, tipik akli sadece ileriyi dusunen forvet oyunculari gibi hep kendisini bos da tutmak istiyor. Paslarimiz hizlandikca, Gio topla cok bulusacak.

Eger gozlemledigim dogru ise, bunu kesin Rijkaard'da goruyordur. Diger oyunculara yaptigi gibi, Gio defansini gelistirmesi icin zorunlu ona orta sahada tutabilir. Sonra ileriye dogru kaydirir. Rijkaard Gio'yu alarak elini tasin altina koydu. Bu cok guzel bir hamle.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Giovanni pazar akşamı iyi futbolcu olduğunu, yetenekli olduğunu gösterdi. Ama uzun vadede takıma faydalı olup olmayacağı konusunda kanaat belirtebilmek için kalan maçlarda göstereceği performansa bakmak lazım.

Arda, Kewell, Baroş, Keita hatta sonrada form tutan Elano için hemen herkeste oluşmuş bir kanaat var. Sezon sonunda Giovanni içinde herkesin kafasında net bir fikir oluşacaktır.
Tabiki bu kanaat adamın yeteneği ile ilgili olmayacak, takıma uyumu ve uzun vadede katkısı konusunda olacaktır. Yoksa yetenekli olduğunu anlamak zor değil...

Soner Özaltındere

Post by Soner Özaltındere »

Hasan Tezcan wrote:GS'da isler iyi gitmiyor, her ne kadar 4-1 lik netice tatmin edici gözuksede....1-1 oldugu vakit hanginiz GS bu maci 4-1 alir diyebilirdi. Gol öncesi takimda bir dusus, oyuncularda yorgunluk belirtisi bas göstermeye baslamisti, isin kötusu rakip takim top ceviriyor GS'in uzerine geliyordu ve GS buna karsilik top kaptiriyor, rakibe bos alan vermeye özen gösteriyordu...sonra nasil oldu ise mac 4-1 bitti. Hakem hatalari ile, bana sorarsaniz. 4-1 ofsayt, penalti ise bence penalti degil, ve ardindan gelen kirmizi kart. Bbence Jo kendi kendine celme atiyor o pozisyonda, Koray'in "cekmesi" bahanesi. Pozisyon geregi dustu. Bir gercek daha var, o da rakip takimin 2-1 den sonra oyundan bir nebze dusmesi. GS neticede maci alacakti, gibi me geliyor.

Önumuzde Es-Es maci var, deplasman, iyi bir sinav olacak.

Ne diyeyim, aynen katılıyorum...Kış güneşine aldanmamak gerek, adamı yataklık eder neme lazım. Bir de herşeyden önce daha beşinci dakikakada ofsayta giren oyuncuları yüzünden kaçırdıkları golün de olmadığına şükretmek lazım tabii, bir de o gol olsaydı..
Galatasaray,
imkansızı olağana çeviren ruh....

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Özgür,
Ben de sezon başında Sarp ve Topal'ın oyununu gördüğümde 4-3-3'te orta 3 lünün Topal-Elano-Arda olması gerektiğini söylemiştim.Top kontol ve pas özellikleri çok önemli bu bölge için.Umarım birgün göreceğiz.

--------Topal--------
---Elano--------Arda
Keita------------Gio
-------Jo----------

Bundan sonra FR hafta içi takımı eğitmek için daha fazla zaman bulacak,sadece lig mücadelesi var diyorduk ama bir şimdi de milli takım olayları çıktı.Neyse, bundan sonra hergün daha iyi olacak

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Can Ergun wrote:Özgür,
Ben de sezon başında Sarp ve Topal'ın oyununu gördüğümde 4-3-3'te orta 3 lünün Topal-Elano-Arda olması gerektiğini söylemiştim.Top kontol ve pas özellikleri çok önemli bu bölge için.Umarım birgün göreceğiz.

--------Topal--------
---Elano--------Arda
Keita------------Gio
-------Jo----------

Bundan sonra FR hafta içi takımı eğitmek için daha fazla zaman bulacak,sadece lig mücadelesi var diyorduk ama bir şimdi de milli takım olayları çıktı.Neyse, bundan sonra hergün daha iyi olacak
Dos Santos Meksika milli takimi ile yarin sabah bizim saat 6'da California'da Yeni Zellanda karsisina cikacak. Tam form tutmaya calisirken boyle bir seyahat onu umarim cok etkilemez ama cok iyi etki edecegini de sanmiyorum. O yolu ben de kac defa gittim geldim. Insanin pestili cikiyor, hele de bir haftada iki kez ucunca.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bu kadar uzak olmasaydı top oynaması hayırlı bile olabilirdi...

Neyseki maç pazartesi

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bizim tercüman'ın "baktığımız zaman" lafı milli futbolcuların espri konusu olmuş. Milli maç sonu röportajları izliyorum ve bu lafı edip pis pis gülüyorlar :D

Selim Ugur

Post by Selim Ugur »

Tercuman konusu iyice kabak tadi vermeye basladi, bir de ondan beter durumda olan sozde idari menejer var. Ikisinin de durumu evlere senlik.

Mert Cetin'e artik Ingilizce tercume yaptirilmamasi lazim, Ispanyolcasi idare eder durumda, ama Ingilizce'den haberi yok bu cocugun. Iddia ediyorum bugun TOEFL'a girse standart skor olan 550'yi gecemez. Adam kendisine yoneltilen cumleyi hic bir zaman tam olarak tercume edemiyor, Turkce'den Ingilizce'ye ceviri ise tamami ile sifir, Kapalicarsi'da bunun gibi Ingilizce konusan bir suru insan var.

Mantardan idari menejer Cenk Bey ise tam salla basini al maasini cinsten, takim icinde etkisiz eleman konumunda birisi. GS Liseli olmasi sebebi ile tutuyorlar sanirim. Adamin yaptigi is tamami ile getir gotur isi, onun yerine 2 dil bilen ofis-boy birisini bul cebine ayda 1000 TL koy sana ayni isi daha iyi yapar. Maclarda Rijkaard'in yaninda bu adamlar yedek kulubesindeler. Acemilik diz boyu, motivasyon sifir.

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Selim Ugur wrote:Tercuman konusu iyice kabak tadi vermeye basladi, bir de ondan beter durumda olan sozde idari menejer var. Ikisinin de durumu evlere senlik.

Mert Cetin'e artik Ingilizce tercume yaptirilmamasi lazim, Ispanyolcasi idare eder durumda, ama Ingilizce'den haberi yok bu cocugun. Iddia ediyorum bugun TOEFL'a girse standart skor olan 550'yi gecemez. Adam kendisine yoneltilen cumleyi hic bir zaman tam olarak tercume edemiyor, Turkce'den Ingilizce'ye ceviri ise tamami ile sifir, Kapalicarsi'da bunun gibi Ingilizce konusan bir suru insan var.

Mantardan idari menejer Cenk Bey ise tam salla basini al maasini cinsten, takim icinde etkisiz eleman konumunda birisi. GS Liseli olmasi sebebi ile tutuyorlar sanirim. Adamin yaptigi is tamami ile getir gotur isi, onun yerine 2 dil bilen ofis-boy birisini bul cebine ayda 1000 TL koy sana ayni isi daha iyi yapar. Maclarda Rijkaard'in yaninda bu adamlar yedek kulubesindeler. Acemilik diz boyu, motivasyon sifir.
Rijkaard Afrikan (guney afrika dili) falanda konusmuyorki tercuman bulmasi zor olsun. Ingilizce konusuyor. Ayhan Akman'in bile ingilizcesi daha iyi, zaten yedek klubesinde, ustune bide ikinci kaptan. Hem futboldanda anlar, O yapsin bu isi :)

Bu cocugun birseyi var demekki bizim bilmedigimiz, o yuzden tutuyorlar.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Nezih Gunal

Post by Nezih Gunal »

Dos Santos ilk onbirde. Mac basliyor.
Üzülmegi bırak , yasamaya bak.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

"possession of the ball" = topun pozisyonu

unutulmayacak çevirilerdendi :D

Neyse, Giovanni 90 dakka oynamış. Şimdi uyuyordur heralde :D
Yarın memlekette olur. CNNTürk, başarılı bir oyun sergiledi diye yazmış. İzledilermi acaba :D

Post Reply