GALATASARAY ALTYAPI TAKIMLARI 09/10

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gurdal Cetin

Re: GALATASARAY ALTYAPI TAKIMLARI 09/10

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Serdar Orduspor'a kiralik gitmis.

Duyuru: Serdar Eylik

Oyuncumuz Serdar Eylik 2009-2010 sezonu sonuna dek Orduspor Kulübü’ne kiralanmıştır.

Galatasaray Futbol AŞ
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

http://www.galatasaray.org/futbol/futbo ... r/6047.php

Duyuru: Semih Kaya

Galatasaray Profesyonel Futbol Takımı oyuncularından Semih Kaya, satış opsiyonlu olmak üzere Gaziantepspor'a 2009-2010 sezonu sonuna kadar kiralanmıştır.

Galatasaray Futbol AŞ.
TRUST GALATASARAY
MGC

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:http://www.galatasaray.org/futbol/futbo ... r/6047.php

Duyuru: Semih Kaya

Galatasaray Profesyonel Futbol Takımı oyuncularından Semih Kaya, satış opsiyonlu olmak üzere Gaziantepspor'a 2009-2010 sezonu sonuna kadar kiralanmıştır.

Galatasaray Futbol AŞ.
Kİralanması iyi olmuş ama bu "satış opsiyonlu" meselesi kötü bir alışkanlık haline gelmeye başladı. Tabi kiralayan taraf biz olduğumuz zaman pek kötü olmuyor :D

Selim Ugur

Post by Selim Ugur »

Kartalspor- Galatasaray macini stadtan canli izledim.

Mac yorumunu ve cektigim resimler asagidaki linkte:
http://galatasarayantreman.blogspot.com ... y-2-7.html

Cem Sultan 5 gol atarak yildizlasti ve Rijkaard'a ben buradayim mesajini verdi.

Servet'i falan santrafor deneyecegimize lutfen artik bugunden sonra Cem Sultan'in uzerinde durulsun.

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Selim Ugur wrote:Kartalspor- Galatasaray macini stadtan canli izledim.

Servet'i falan santrafor deneyecegimize lutfen artik bugunden sonra Cem Sultan'in uzerinde durulsun.
Selim; maclari takip edebilmene ve bizi bilgilendirmek icin bloguna ek buraya vakit ayirmana cok cok tesekkurler.

Acikcasi Cem Sultan nin Kartalspor a karsi 5 degil 10 gol atmasi cok guzel olurdu, ama benim pek umrumda degil. Bu elemanin fizigi ve oyun icindeki devamliligi ile ilgili biraz gorduklerini paylasabilirmisin? Zoban nin kulaklari cinlasin, "tifil" sendromu ne durumda? Anil nasil oynuyor?

Tahmin ediyorum GS PAF larin BJK PAF lari Florya da 6-1 yendigi maci duymussundur. O macta Ozgurcan nin sifirdan Hagi ye ozenip attigi sik golu mu anlatayim yoksa takimin oynadigi takim oyununu mu? Ne yazik ki o futbol orada o gun oynandi ve orada kaldi. Benim gormek istedigim belirli bir istikrar ve devamlilik. Anil ve Cem Sultan sence ne kadar "hazir" lar?
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cem Sultan'ı en azından bir zıraat kupası maçında izleyebilsek fena olmazdı. Ama gönül ratahlığıyla teknik ekibe saydıramıyorsak bunun tek sebebi Rijkaard ve ekibinin fetişizm derecesinde genç oyuncu oynatma sevdasıyla ünlü olmasıdır :D

Yani, ya kafayı yemiş olmalı yada Cem Sultan için erken olduğunu düşünüyor.

Selim Ugur

Post by Selim Ugur »

Murat Biricik wrote:
Selim Ugur wrote:Kartalspor- Galatasaray macini stadtan canli izledim.

Selim; maclari takip edebilmene ve bizi bilgilendirmek icin bloguna ek buraya vakit ayirmana cok cok tesekkurler.

Acikcasi Cem Sultan nin Kartalspor a karsi 5 degil 10 gol atmasi cok guzel olurdu, ama benim pek umrumda degil. Bu elemanin fizigi ve oyun icindeki devamliligi ile ilgili biraz gorduklerini paylasabilirmisin? Zoban nin kulaklari cinlasin, "tifil" sendromu ne durumda? Anil nasil oynuyor?

Tahmin ediyorum GS PAF larin BJK PAF lari Florya da 6-1 yendigi maci duymussundur. O macta Ozgurcan nin sifirdan Hagi ye ozenip attigi sik golu mu anlatayim yoksa takimin oynadigi takim oyununu mu? Ne yazik ki o futbol orada o gun oynandi ve orada kaldi. Benim gormek istedigim belirli bir istikrar ve devamlilik. Anil ve Cem Sultan sence ne kadar "hazir" lar?
Merhabalar,

Bugun Cem Sultan'i gercekten cok begendim. Fizigi ve devamliligi nasil diye sormussunuz. 90 dakika boyunca oyundan hic kopmadi, ceza sahasi icinde geleni sag ayagina gelen bir pozisyon haricinde hic bir pozisyonu affetmedi, guzel goller atti. Kartal'a 5 gol atmak kolay degil, BJK A2'yi 2-1 yenmis bir takim Kartalspor. Gerci bugun sacma sapan bir offside taktigi yaptilar, sagdan Onur Arikan, soldan Caner, ortadan da Mertan ve Cem ile rakibi resmen surklase ettik..

Cem ilk devre maclarinin nerede ise yarisinda sakatligi yuzunden oynamamisti, bugun fizik olarak onu gayet iyi buldum, su anda tam anlami ile hazir gozuktu gozume..

Anil Dilaver ise ikinci yarida oyuna girdi, oldukca o da diriydi.. Sag caprazdan sert bir sutla guzel bir gol atti. Gerek Cem gerekse de Anil fizik kapasite olarak A takimda oynayabilecek duzeydeler, yuksek tempolu maclari kondusyon olarak ne kadar kaldirabilirler o kadarini pek bilemiyorum ama ben Rijkaard'in yerinde olsam son 10 dakikada Servet'in yerine bu iki oyuncuyu dusunurum, en azindan ceza sahasi icinde poziyon almasini biliyorlar..

Cetin'de cok guzel oynadi, tam 90'a ceza sahasi kosesinden nefis bir gol atti, ikinci yarida cok kotu sakatlandi, bayagi uzulduk onun icin..

A2 takiminda TIFIL sendromu pek kalmamis gibi.. Bir kac oyuncu fiziksel olarak cok yeterli degil ama takimin genelinde pek bir problem yok. Defansta Sinan, Murat Akca, Cetin, Berk, Emrah Yollu, Cemre, forvette Cem, Anil, Mertan fizik olarak saglam gozukuyorlar. Berkin, Cumhur, Caner ve Onur da biraz tifillik var ama onlar da bir hayli cabuk oyuncular..

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Resmi siteden:

A2 Ligi: Fenerbahçe 0- Galatasaray 1

Galatasaray A2 Takımı, Marmara Grubu 26. hafta maçında deplasmanda Fenerbahçe’yi 1-0 mağlup etti. Dereağzı Tesisleri’nde oynanan karşılaşmada Galatasaray’ın golünü 78. dakikada Anıl Dilaver attı.

Galatasaray
Emirhan Ergün, Yusuf Onur Arıkan, Cemre Baloğlu, Ahmet Kesim, Sinan Osmanoğlu, Emre Yüksektepe, Caner Öztel, Cumhur Yılmaztürk, Anıl Dilaver, Uğur Ayhan, Berkin Kamil Arslan

Gol: Dk.78 Anıl Dilaver

Galatasaray bu sonucun ardından A2 Ligi Marmara Grubu’nda puanını 52’ye yükseltti. 26. haftaya liderle aynı puanda 2’inci sırada giren takımımızın grubunda oynadığı 23 maçta 16 galibiyet, 4 beraberlik ve 3 mağlubiyeti bulunuyor. Rakip fileleri 49 kez havalandıran Galatasaray, kendi kalesinde ise 15 gol gördü.
nefvakfi.org

Selim Ugur

Post by Selim Ugur »

A2 ligi: Fenerbahce 0 - Galatasaray 1

Maci Dereagzi'nda canli seyrettim, mac yorumu ve cektigim resimleri bloga yukledim, asagidaki linkten ulasabilirsiniz.

http://galatasarayantreman.blogspot.com ... y-0-1.html

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Ne güzel, yenmişler fb'yi...

iyi,hoş,güzel de, geçen yıl bir stoper,bu yıl bir santrafor bile çıkaramayan altyapı takımını ne yapalım biz? Şu 87-88 jenerasyonundan çıkartılan Arda ve Uğur var,Aydın'ın durumunu gördük hep beraber.Öncesinde de tosuncuk ve Sabri vardı,Sabri'yi de anca FR gibi bir karakter,belli bir yaştan sonra,tam manası ile olmasa da adam edebildi.
Hepsinde ciddi fundemental eksiklikler var.Arda da bunlara dahil.Şu isimler sadece yetenek ve hızları ile bir yere gelmişler.Derks ve Tugay'ın katkılarını görürüz umarım

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

http://www.sporx.com/detail.php?Type=1& ... &takim=108

Gözdagi vermiyorlar evet. Neredeyse "Guardiola modeli" diyecekler ;-)
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Hayirli olsun.Derks'i daha onceden taniyor olmasi olumlu,uzun bir donem beraber calisabilirlerse ve istediklerini yapma imkani bulabilirlerse GS icin cok olumlu olur.Bizim memlekette uzun sureli bir calisma icin gerekli sabir gosterilmiyor ve destek verilmiyor maalesef.Umarim bu calisma uzun sureli olur.

Rijkaard,Neeskens,Derks,ve Kerimoglu.Bu dortlu gunluk sonuclara bakilmadan uzun bir sure beraber calismali.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Resmi siteden:

U15 Takımımız 8’li Finallerde

Galatasaray Futbol Akademisi U15 Takımı, Türkiye Şampiyonası Elemeleri son maçında Gaziantep B.B.’yi 9-2 mağlup ederek grubunu lider tamamladı. Takımımızın gollerini Samet Orhan (3), Mehmet Bayram (3), Uygar Üstün (2) ve Mert Yıldız kaydetti.

Grupta oynadığı 4 maçta 12 puan toplayan takımımız, 15 gol atıtı, kendi kalesinde ise 3 gol gördü.

Galatasaray Futbol Akademisi U15 Takımı, bu sonucun ardından 29 Mart 2010 tarihinde Antalya’da düzenlenecek Türkiye Şampiyonası 8’li finalinde mücadele etmeye hak kazandı. Bursa’da oynanan grup eleme maçlarını Futbol Akademisi Eğitim Direktörü Jan Derks de takip etti.

U15 Takımımızın Türkiye Şampiyonası elemeleri Bursa grubunda aldığı toplu sonuçlar şöyle:

6 Mart 2010 Cumartesi
Galatasaray 2-0 Ankaragücü

8 Mart 2010 Pazartesi
Samsunspor 0–1 Galatasaray

10 Mart 2010 Çarşamba
Galatasaray 3–1 Altay

12 Mart 2010 Cuma
Gaziantep B.B. 2–9 Galatasaray
nefvakfi.org

Selim Ugur

Post by Selim Ugur »

A2 liginde Besiktas'i 1-0 yendigimiz maci Florya'da canli seyrettim. Mac yorumu ile mactan cektigim fotograflara asagidaki linkten ulasabilirsiniz.

http://Galatasarayantreman.blogspot....iktas-1-0.html

Mac ile ilgili diger bir yorum da asagidaki blog adresinde mevcut:

http://captainlogbook.blogspot.com/

Saygilar, sevgiler..

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Antalya'da baslayacak olan kuluplerarasi U15 turnuvasi(finalleri)'nin mac programi ile ilgili ne resmi sitede ne de TFF'de hicbir haber yok.Ne kadar onem veriyoruz dimi genc takimlara?Turnuva iptal mi oldu yoksa?
nefvakfi.org

Post Reply