TSL 28. Hafta:Sivasspor-Galatasaray 1-1 (Baris)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ersin Taner

Re: TSL 28. Hafta:Sivasspor-Galatasaray 1-1 (Baris)

Post by Ersin Taner »

Ozgur A. Boztepe wrote:Tutmayan bir tekmeyi savurmak Kirmiz kart degildir.
Geçen sezon değişen kurala göre kırmızı karttır. Ha bizim ülkemizde ne kırmızı kartlık pozisyonlar es geçiliyor o ayrı...

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Ersin Taner wrote:
Ozgur A. Boztepe wrote:Tutmayan bir tekmeyi savurmak Kirmiz kart degildir.
Geçen sezon değişen kurala göre kırmızı karttır. Ha bizim ülkemizde ne kırmızı kartlık pozisyonlar es geçiliyor o ayrı...
Kuralin degismesi iyi olmus.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Kemal Bakircioglu

Post by Kemal Bakircioglu »

Bu sezondan veya gecen iki sezonki tecrubelerinden sonra, artik yonetimin daha tecrubeli hareket etmesini bekliyorum.

1- En iyi oyuncu saglam oyuncudur diyip, kaliteli olsa bile gecmisinde sakatlik listesi olan oyunculari takima doldurmamak.
2- Bir daha Brezilyali oyuncu takima sokmamak.
3- Kaptanligi takimin en olgun bir oyuncusuna vermek ve kadroda tutmak.
4- Takimin iskeletini yerli oyunculardan kurmak, en fazla 4 yabanci oyuncu ile devam edebilmek.
5- Guven veriyorsa basarisiz bir sezondan sonra ikinci seneyede hoca ile devam edebilmek.
6- Motivasyon icinde olsa sampiyonluk sozleri vermemek.

Maci ozellikle seyretmedim. Son dakikada yedigimiz golle berabere kaldigimiza takilmayalim, ozetlerde en az 3-4 pozisyon gordum bilicli defans arkasina atilan toplar ile, son dakikaya kadar gol yememek sansimiz olmus.

Ligin son 5 haftasinda en basarisiz ikinci veya ucuncu takimiz, bunu teknik yonden aciklanmasi gerek.
Kemal Bakircioglu

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kemal Bakircioglu wrote: ...Maci ozellikle seyretmedim. Son dakikada yedigimiz golle berabere kaldigimiza takilmayalim, ozetlerde en az 3-4 pozisyon gordum bilicli defans arkasina atilan toplar ile, son dakikaya kadar gol yememek sansimiz olmus.

Ligin son 5 haftasinda en basarisiz ikinci veya ucuncu takimiz, bunu teknik yonden aciklanmasi gerek.
Ozetler yaniltici. Bugun sahadan kim galip cikmali diye iki takimi da bilmeyen birine maci izlettirdikten sonra sorsalar hilafsiz Sivassporu gosterir. Aykut'un benim bildigim en uz uc gol cikarisi var.

Keske o gollerden birini yeseydim de son dakikada o seken topu cikarsaydim dedi. Hic olmaz ise belki o zaman vakit oldugu icin bir gol daha atma sansimiz olabilirdi gibi laflar etti. Bugun elimden geleni yaptim ve ustumde de buyuk bir yuk vardi. Malasef maci kurtarmaya gucum yetmedi. Belki de bu son dakikalarda yedigim bu tahlihsiz gol yuzunden suclanacagim ama futbol bir takim oyunudur bir iki kisinin asiri cabasi yetmedigini goruyoruz dedi.

Aykut'a bizim Hasan yukleniyor ama bana kalirsa haksizlik ediyor. Bugun eger bir puanla donuyorsa GS bunu Aykut'a borcludur.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Kemal Bakircioglu

Post by Kemal Bakircioglu »

Galatasaray'in asil meselesi gol yemek degil gol atamamak. Bildim bileli Lucescu donemi disinda Galatasaray defansta kolay posizyon veren bir takim, ozellikle hucumu dusunen hocalarla calistigi icin buna seyircide alismistir, hele 1-0 korumak genlerine uymaz. Aslinda taraftarinda beklentisi bu, hucum futbolu gormek istiyor, senelerdir boyle, kotu bir ozellik degil.

Ben takimin gol atmasinida geciyorum, gol pozisyonlarinda ikinci devreden beri kisir bir futbol oynuyoruz ve bunu Frank degistiremedi, asil elestirilmesi gereken konu budur. Kewell, Baros ve Arda yoklugunda ki cok damar oyuncular olmasina ragmen elinde en kotu tarafindan baksan milli oyuncular donatilmis bir kadro var ve yinede averaji bile yakalayamacak bir futbol oynuyoruz.

Kaleci Aykut'u hic begenmiyorum, cizgi kalecisi, bugun basarili sayabiliriz. Bir roportajinda ona benzer sozler demisti. Yan toplara cikmayip, vuran oyuncunun becerisizligine hesapliyor, yedek kalecilikten oteye gecmese iyi olur Galatasaray icin. Asil bugun Ufuk'u bekliyordum, o kadar bahsedildigi gibi bir kalecimi, asil ona sans verilmeliydi bugun.

Dos Santos bugun 11'ci macindan da gol atamadi. Her macta en az 1-2 kere pozisyona girdigini varsaysak, ortalama 15-20 posizyonda 0 cekmis. Demek son vuruslarda acaip yetersiz.

Bu sene mac skorlari daha demorilize ediyor ve kizdiriyor, beklenti karsisinda basarili sounclar az olunca ister istemez oyunculara sempati kalmiyor, isterse futbol cambazi olsun.
Kemal Bakircioglu

Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Bundan tam bir ay once 4 puan farkla lidermisiz. 1 ayda nerden nereye.

http://www.milliyet.com.tr/2010/03/06/spor/

Post Reply