SL 3.Hf:Eskisehir-Galatasaray 1-3 (Baros, Volkan KK,Servet)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Selcuk Samli

SL 3.Hf:Eskisehir-Galatasaray 1-3 (Baros, Volkan KK,Servet)

Post by Selcuk Samli »

Forumda ilk defa mac basligi aciyorum,hayirli olsun.
Bu aksam umarim kazaniriz.
nefvakfi.org

Ismail Gezer

Re: SL 3.Hafta:Eskisehirspor-Galatasaray

Post by Ismail Gezer »

2-0 eskişehir alır,
Zaten eskişehiri yendiğimizi ben hatırlamıyorum. Adamlar içerde dışarda paso yeniyor bizi.
Bu sefer fark bile atarlar...

2 ay önce, GS bu kadroyla ancak kümede kalmaya oynar diyen insanlar vardı benim etrafımda. Haklı çıkıyorlar.

Daha kötüsü, bu kadrodan bi cacık olmayacağını göremeyen insanlar yönetiyor klubü!

Aydin Köseoglu

Post by Aydin Köseoglu »

Malesef bu mactan da benim hic umudum yok. Skor 2-1 Eskisehir. Goller 90+1 Baros 90+3 Volkan Yaman 90+4 Ümit Karan 8)

Artik bu duruma güler misin aglar misin.

Bir tarafta avrupa da rezil olan ve ligde sifir ceken takim, öteki tarafta ne dogru dürüst transfer yapan ve heralde yapmak istemiyen yönetim.

Transfer sezonun kapanmasina 2 gün kadar az zaman kalmis, elalem tüm transferlerini "zamaninda" yapmis, hala biz Galatasaray su futbolcuyla ilgileniyor, sunu alacak bunu alacak, o gelecek, cimbom bu futbolcuyla anlasti haberleri ile oyalandiriliyoruz... Bir Misimovic umudum vardi ama o da fos cikti. BIktIm usandim artik, 31 Agustos gelsede bitse bu bekleyis bitse bu cile, bitse bu transfer haberleri.

Bu gecenin favorisi Eskisehirdir. Bizim puan veya puanlarla dönmemiz, hatta gol yemememiz benim icin cok büyük sürpriz olacaktir.

Bizi bu duruma düsürenlere tesekkür ederim :evil:

Yunus Isik

Post by Yunus Isik »

Allah'tan tek bir dileyim var: En azindan Hakan Balta ve Mustafa Sarp hanzolari oynamasin.
Bunlarla oynayip 10:0 yenecegimize bunlarin yerine paf takimindan coluk cocuk oynasi ve 10:0 yenilelim raziyim. Öbür hanzolardan vazgectim, bunlarin ikisi gitsin simdilik yeter bana.

Söyle oynasak hic birsey demem simdiki berbat kadroyla:
Ufuk - Serkan Kurtulus, Neill, Ali Turan, Caglar Birinci (eger daha yasiyorsa, yoksa oraya Barisi koyarim, en azindan savasiyor, hey Allah'im ne günlere geldik) - Elano, Cana, Ayhan, Arda - Baros, Mehmet Batdal (Barosa bol bol top indirsin)

Kadro tam anlamiyla bir rezalet. Maci izlemeyin bence.
aslan her zaman aslandir

Ismail Gezer

Re: SL 3.Hafta:Eskisehirspor-Galatasaray 0-1 (Baros)

Post by Ismail Gezer »

Abdurrahim abimiz tribünde heyecan içinde kıvranıyor :D

İşte Galatasaray yönetimine lazım olan adam:D

İsmi şaibesiz, Galatasaray'dan maddi bir beklentisi yok. Ahanda Başkan adayım :D

Ufuk çok güzel bir şutuun gol olmasını önledi ama akabinde bir hata yaptı ve gol yedik. Yinede bu çocukta gelecek var...
Last edited by Ismail Gezer on Sun Aug 29, 2010 10:39 pm, edited 1 time in total.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Aristokrat degil. Fransizca yerine yabanci dil Lazca mi olacak yani klupte monserler arasinda. Boyle ayak takimini elinde iki uc kurus var diye baskan filan yapmazlar. Bence de bu isi para sahibi diye iyice lacka etmenin bir anlami yok.

Taraftara kalsa iste basa getirilecek adam profili de Abdurrahman. Ben bosuna demiyorum kafa degisimi taraftardan baslamadan burun boktan cikmaz diye.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Leo Franco'nun ahi mi tuttu ne. Ufuk o dk ya kadar iyi top sergiledi, cikisi dogru ama mudahalesi hataliydi, bence o topa boks atmak daha yerinde olurdu. Macin adami bence Ayhan. Gelin görun GS'in halini o zaman. Ali Turan sagda siritiyor, Serkan solda ileri cikmiyor yeterince. Arda kayiplara oynuyor, ileriyi calim attigini gördum basarili oldugunu görmedim. Bence oyundan alinmasi gereken oyuncularin basinda geliyor. Kadro bunun disinda o bildigimiz kadro.

Milan ve Elano bana sorarsaniz klas oyuncular ama GS'in bu oyunculardan verim almasi bu durumda cok zor.

2. devre FR sacmalayacak gibi me geliyor, hepberaber görecegiz. Cikarmasi gereken oyuncu Arda...Caglar varmis yedeklerde, görmek isterdim.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Re: SL 3.Hf:Eskisehir-Galatasaray 1-3 (Baros, Volkan KK,Serv

Post by Mehmet Gorgen »

Kalede heran hata yapmak için hazır bekleyen kalecilerle çok zor olsa da kazanmasını bildik.
Rijkaard bu sefer öne geçince sırf galibiyeti korumak için defansı sağlamlaştırdı.Bence güzel futbol oynanmadı ama 3 puan alınması için gerekli işler yapıldı.

Afferin Rijkaard. Sonunda Türk futbolunu öğrenmişsin.

Öne geçince doldur 11 kazmayı sahaya, vur, kır ,maçı kazan.

Emre Girici

Post by Emre Girici »

Stresli gecen ikinci yarinin ortalarinda arka arkaya gelen gollerle maci 3-1 almayi bildik.
Takimin uzerindeki buyuk baski bir nebze azalacaktir diye dusunuyorum.
Bu saatten sonra artik transfer falan olmaz. Milli mac haftasinda sakatlarin duzelip takimin iki haftada kendine gelmesini beklemekten baska sans yok. Sami Yen'de alinacak Antep galibiyetiyle sular daha da durulur. Adnan'lar da kendilerini saglama alir artik.
Emre Girici

Can Ergun

Post by Can Ergun »

İkinci yarı Arda maçı tek başına aldı diyebiliriz.Gollerdeki katkısı bir kenara sadece ikinci yarıda kayarak aldığı top sayısı 4-5 civarında,atak,defans,total futbol dersi verdi herkese.

Ayhan da birkaç pas hatası yapsa da genel oalrak istekli ve savaşçıydı.Barış iyi bir atlet ama bir de futbol oynayabilse ne kadar iyi olacak...

Uzun süredir yenemediğimiz takımı kendi evinde 3-1 yenmek, milli maç arası ilaç gibi geldi.
Bu ara vesilesi ile sakatlar iyileşir, silkeleniriz , 2 transfer yapılır, dipten ait olduğumuz yere yükseliriz diye umud ediyorum.

Bir Adnan Sezgin operasyonu yapılıp,feneri de saraçoğlu'nda yenersek tamamdır.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Goller gelmeye başlayınca, yazmak istemedim, şom ağızlılık olmasın diye :D

Takımın mücadelesi iyiydi. Gerçi sorun mücadelede değildi zaten. Çok net, çok basit ama çok kritik noktalarda yapılan hatalar takımı yakıp durdu. En azından defansif anlamda temel sorun buydu.

Bugün, yenilen golde Ufuk hata yaptı, ama golden önceki pozisyonda golü çok güzel çıkardı. Bu sene sevinecek birşe bulmak üzereyiz: Bu çocuk iyi kaleci!

Neil'i hiç bu kadar agresif görmedim. Ki takımın buna ihtiyacı var. Servet de ekstra dikkatliydi. Ali Turan ve Serkan Kurtuluş, mecburiyet. O yüzden yorum yapmak anlamsız.

Bir diğer basit hatayı Ayhan yaptı. Bu hatayı değerlendiremediler. Bol bol kendi ekseni etrafında dönerek standart futbolunu oynadı.

Barış yine deli danalar gibiydi. Çirkeflik yapmadığı sürece mücadelesini takdir ediyorum ama birazda beyin olsaydı çok iyi topçu olacaktı.

Arda bugün varlığını hissettirdi. Defansif anlamda da eski günlerdeki gibi mücadele etti, top çaldı. Karşı karşıya kaldığında pozisyonu değerlendirebilseydi çok güzel olacaktı ama yinede gecenin iyilerindendi.

Tabi maçta en dikkat çeken şey, 3. golden sonraki sevinç haliydi. Resmen duygusal patlama yaşadı bizimkiler.

Adnan Polatı, kalem kağıtla gördüm. Derdi neyse? :D

2 yıldır hiç yenemediğimiz bir takımı yenmiş olmakda güzel. Rıza İstifa seslerine sebep olmak çok üzücü :D

2. golde Volkan'a teşekkür etmek lazım. O vurana kadar top çizgiyi geçmemişti bence :D

İlk gol içinde kaleci saolsun ama 3. gol azmin zaferi...

Bu skor transfer ihtiyacını rafa kaldırmaya yetmiyor tabi. Eskişehirle başabaş mücadele ettik, kümede kalma yolunda önemli bir 3 puan kazandık diye düşünmüyorsa yönetici efendiler, bu takıma transfer şart. Mümkünse adam gibi bir transfer :D

Ayrıca,

ALBAYRAK BAŞKAN GS ŞAMPİYON

muhahahaha :D

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Büyük sürpriz... Galatasaray takımı maç kazandı.
Maç öncesi ben dahil pek çok kişinin ortak tahmini, bu maçtan da eli boş dönüleceği yönündeydi.
Zoru kolaylaştıran, takımın özellikle ikinci yarıda orta saha kontrolünü eline alması oldu.
Arda ve Aydın gibi iki ofansif oyuncu başta olmak üzere, Ayhan'ın liderliğinde orta saha uzun zaman sonra ilk defa baskılı oynadı, rakibe top yaptırmadı.
Genelde bu tip deplasmanlarda G.Saray'ın sinik kalmasına alıştık. Bugün ise nedense Eskişehir takımı deplasmanda gibi oynadı, bizim oyuncular orta sahayı doldurdu.
İkinci yarıda gelen gollerde Arda'nın imzası var.
Hücum organizasyonları ise Allah'a emanet görüntüsünü sürdürüyor. Savunmadan şişirilen toplarla, yardımlaşmasız, alan daraltmasız, hareketsiz, kanat akınsız bir tuhaf futbol...
Böyle bir ortamda Ayhan'ın ne kadar mühim bir oyuncu olduğu bir kez daha netleşiyor.
Kimi zaman oyunu yavaşlatsa bile, pek çok oyuncuda olmayan oyun zekasıyla orta sahada çift yönlü oyunu Barış'tan da Sarp'tan da Cana'dan da iyi beceriyor.
Fakat bu sefer de... Neill'in vasatlaşması ve Ali Turan'ın feci sağ kanat döküntülüğü takım için bir problem.
Neyse ki Rijkaard'ın Serkan tercihi biraz ofansif yönü güçlü bek görmemizi sağladı.
AYRILMAZ İKİLİ

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Mustafa Yücedağ, Rijkard'ın ana dilini biliyormuş galiba. Hoca'nın kendini daha rahat ifade edebilmesi açısından iyi bir hamle ama M.Yücedağ'ın türkçesi maşallah :D

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Vay be Servet gol atmis. Yakinda Ufuk da atarak gol atma yolundaki engelleri asariz. Artik Avrupa kamburunu atip ligde liderlik derdini bir kenara birakip duzluge ciktik desenize. BJK da iki sene once 8 macta 3 puan filan alip Avrupa olayini rafa kaldirip iki kupa ile sezonu btirmisti. Frank kacin kurasi Denizli'den taktigi kapmis ve soylemistir hedefimiz iki kupa diye. Bence de Frank artik uyum saglamis gibi. Hayirli olsun.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Yunus Isik

Post by Yunus Isik »

Hakan Balta cikti 3:1 yendik, birde Mustafa Sarp ciksa herhalde 5:0 yenmeye baslicaz.
Rijkaard abimiz beni dinlesin ve Aliyi göbege, Serkani sag kanata ve Caglari sol kanata koysun, simdikinden cok daha iyi olur.

Ben sizlerdeki bu pozitifligi anlamiyorum, yoksa GS cok iyi oynayipda söke sökemi kazandi bu maci? Ben maci izlemedim ama GSnin ilk iki golüne bakinca macin temiz mac oldugundan süphe duymaya basladim. Hadi diyelim kaleci bizimki gibi hata yapdi, Volkanin o topu nasil kendi kalesine vurdugunu anlamis degilim, sanki isteseydi rahatlikla cikarabilirdi gibime geliyor. Golden sonraki hareketleride cabasi.

Herhalde EsEs bu sene cok kötü ve düsmemeye oynicak, bu GSye yenildigine göre...
aslan her zaman aslandir

Post Reply