2010 Yaz transfer dönemi

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ismail Gezer

Re: 2010 Yaz transfer dönemi

Post by Ismail Gezer »

Bu kadar çabuk yalanlanması ilginç. Sanki dünya yıldızı geliyorda, GS taraftarı boşuna heyecanlanmasın diye vakit geçirmeden açıklama yapıyorlar :D

Tribündeki GS taraftarına düşen, takımı desteklemesi, yönetimide bol bol protesto etmesidir. Takımı yuhalamak aptalca, salakça, şapşalca bir hareket olup, kendi ayağına kurşun sıkmak olacaktır. Yönetimse her türlü hakareti haketti bile...

Serdar Beyazyurek

Post by Serdar Beyazyurek »

Wikipedia'yi kim update ediyorsa sagolsun hemen Anthony Annan'i GS'de gostermis bile... Ama ona guven olmadigini daha once bir kac gundemde olan transferi kesinlesmeden update ettiklerinde anlamistik. Her ihtimale karsi, Annan ile ilgili yazilmis guzel bir degerlendirme bulup buraya geceyim dedim.
http://sportsillustrated.cnn.com/2010/s ... index.html

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Wikipedia'da bizim lafta transferlerden birinin uzun isminin son kelimesi "söpırstar" idi. Belki görenler olmuştur.

Transfer haberlerine devam edelim. Habertürk'e göre Misimoviç ve klubüyle anlaşma yapılmış. Klup yalanlamasın diye altyazı olarak geçiyorlar :D

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Misimoviç haberleri yayılıyor. Altyazı olmaktan çıktı, manşetlere taşınıyor :D

İşi at kuyrukluya verseler, 2 ay önce bitmişti bu transfer :D

Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Lincoln tembeliyle vakit ve para harcayacaklarina Misimovic'i zamaninda Bayern Munih'in amator takiminda oynarken ya da bilemedin Bochum'da oynarken gorup transfer etselermis. Adamin yasi gelmis 30'a, kariyer olarak doygunluga ulasmis, yakin zamandaki sakatliklari da cabasi, 8 milyon Euro'ya transfer etmeye kalkiyorsun, kac aydir da debeleniyorsun ikna etmeye.

Misimovic oyunu iki yonlu oynar mi defansa ne kadar yardim eder bilemiyorum. Elano, Misimovic, Cana orta sahasi bugunleri aratabilir. Defansif yuk tamamen Cana'nin uzerine binecek ki, o da hala formunu tam bulamadi, yazin sisirdigi gobegi daha hala inmedi.

Diger nokta Misimovic Bosnali ama Bosnak degil, Sirp. Bosnak'lar Turk kulturune cok kolay adapte olurlarken, Sirplar icin ayni sey gecerli olmayabilir. Ozellikle Balkanlarda olanlardan sonra Turkiyeye gelen Sirp oyuncu sayisi bicak gibi kesilmisti. Son zamanlardan Ilic ve Kezman aklimda kalmis, ikisi de cok yalnizmis gibi gozukuyordu. Oyuncu alirken bunlar da onemli noktalar dikkat etmek lazim. Gene de Brezilyali transfer etmekten on kat iyidir derim.

Emre Girici

Post by Emre Girici »

Liverpool'dan Emiliano Insua'nin 1 yilligina kiralik gelecegi soylentileri var.

http://twitter.com/EmilianoInsua/status/22556658095
Emre Girici

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Emre Girici wrote:Liverpool'dan Emiliano Insua'nin 1 yilligina kiralik gelecegi soylentileri var.

http://twitter.com/EmilianoInsua/status/22556658095
Bu sabaha yakin Insua da Istanbul'a geldi, televizyonda gosterdi bizim tercuman Mert karsiladi. Yuzunde cok mutlu bir ifade vardi ve sakiz cigniyordu. Umarim bu sogukkanlilik maclara da yansir.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bomba ustune bomba, BAM GUUUUUM...

Misimovic'in maliyetini cok merak ediyorum, kim ne kadar para aldi bu transferden. Kac sene izlemisler bu oyuncuyu cok merak ediyorum. Uzun vadeli calisiyorlar guya.

Benim futbol bilgim kit galiba, Insua'da kim...ustelik sakiz cigniyormus. Aykut ile birlikte yedek kulubesinde cignemez umarim.

Bu iki transfer devre arasi yapilmis, akil disi transfer gibi transfer oldu. Ekonomik acidan bir facia aslinda Misimovic transferi. Ilic'in piyasasi vardi, bu arkadasimizin var mi bilmiyorum.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Yunus Isik

Post by Yunus Isik »

Misimovic müthis bir futbolcu. Bundesligada en beyendigim bes futbolcudan biriydi, her hafta maclarini hayranlikla izlerdim. Tam bir on numara ve üstelik isyankarda, yani yenilmeyi kabullenmeyen bir tip. 8 Mio. Euroya almisiz, bu büyük bir sans. Wolfsburg Diegoyu bu kadar gec alabilince pazarida olmadi Misimovicin, eski TD Magath Schalkeye almak istedi ama Wolfsburg direk rakibini güclendirmek istemedi, aman ikinci Ribery vakasi olmasin :D
Insuayi da kiralik olarak aldik, bonservisi ise 4 Mio. Euro. Adapte olabilirse sol bekte iyi bir yetenek.
8 yabancimiz oldu, yani bir tane daha alamicaz.

Sabrinin sakatligi ne kadar ciddi? Ali Turan sag bek oynayamiyor, ne yapacaz?
Hep sakatlanan Kewelli satip, yerine saglam bir oyuncu alsaydik olmazdi demi? Ama saglam dedigimiz Pino bile ilk haftada sakatlandi... Tesislerin kapisina yazsinlar bagri "Her GSli futbolcu sakatligi tadacaktir" diye :D
aslan her zaman aslandir

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Misimovic ve Insua transferleri hayırlı uğurlu olsun.
Bu iki oyuncunun oynadıkları her iki mevki de sıkıntı içindeydi.
Her ne kadar gözlerimiz Hagi tipi klasik 10 numara arıyor olsa da, modern futbol bu tür oyuncuları kaldırmıyor artık. En yetenekli oyuncular forvet arkası yerine kanatlarda ve gezici olarak değerlendiriliyorlar.
Misimovic'in nasıl bir sistem içerisinde değerlendirileceği çok önemli.
Lincoln gibi zayi olma tehlikesi de var.
Bana göre orta sahada Ayhan ve Elano'dan mutlaka yararlanılmalı. Kadro şu anda inanılmaz derecede "oyun zekası" sıkıntısı çekiyor. Dolayısıyla bu ikisi gibi elimizdeki nadir imkanları harcamaya lüksümüz yok. Transferde ağırlık buraya verilmeliydi. Bunlar gittiler Ali Turan ve Serdar Özkan gibi iki budalayı yangından mal kaçırır gibi kaptılar getirdiler.
Oyun zekası sıkıntısı çekmeyen oyuncular bulmak lazım... İyi hazırlanmış bir Ayhan-Elano ikilisinin önlerine Misimovic ve Kewell, onların da önüne Baros.
Bu tabloda Arda'ya bir yer bulamıyorum doğrusu. Ama herhalde Rijkaard, Arda'ya yer bulmak pahasına Elano veya Kewell'dan birini kulübeye çekecektir.
Ayrıca artık kabak tadı vermiş olan Sarp ve Barış ısrarından da artık vazgeçmeli, kimin getirdiği belli olmayan Cana isimli arkadaş o bölgede denenmeli.
Denenmiş ve sonuç alınmamış oyuncularda diretmek yerine Cana üzerinde çalışmak daha makul. Fakat Rijkaard bu konuda da bir inat içinde. Adama forma vermemeye kararlı gibi.
Bana göre sağ beke, stopere ve ön liberoya birer transfer daha yapılması gerekiyor.

Aslında önemli olan, transferlerden ziyade mevcut futbolcuların teknik ekip tarafından ne kadar iyi çalıştırıldığı.
Hem fizik yönden, hem mental yönden, hem taktik yönden Galatasaray kadrosu enkaz görüntüsü veriyor. Sıkıntı burada.
Ve Rijkaard, Florya'nın ıcığına cıcığına hakim, sözünü dinleten bir hoca izlenimi uyandırmıyor bende.
Bakalım Misimovic'i nasıl zaptedecekler... Jo'yu gece partilerinden zor toplamışlardı bunlar.
AYRILMAZ İKİLİ

Aydin Köseoglu

Post by Aydin Köseoglu »

Misimovic transferi (her ne kadar daha imzayi attirmadilarsa da 8) ) bence yönetimin bu sezon yaptigi en iyi hamlesidir.

Bundesliga'da Wolfsburg'un sampiyon olmasini sagliyan, teknik, mücadeleci, cok iyi bir assistci ve üstelik golcu niteliklere sahip olan bir futbolcu.

Son senelerin performansi asagiya asiyorum:
01.07.2004 - 30.06.2007
VfL Bochum
Ligaspiele: 92 (caps)
Tore: 21 (goals)
Assists: 23

01.07.2007 - 30.06.2008
1. FC Nürnberg
Ligaspiele: 28
Tore: 10
Assists: 3

01.07.2008 - 30.06.2011
VfL Wolfsburg
Ligaspiele: 65
Tore: 17
Assists: 36

Bence bu saaten sonra alabilecegmiz ve bizim mütevazi :D bütcemize uyan en iyi futbolcudur. Yasi da bazi arkadaslarin dedigi gibi 30 degil 28. Üstelik gittigi her takima da faydasi olmustur (bakiniz verilere). Insallah bizim takimimizada da ayni faydayi gösterebilir.
Cim Bom'a ve vatanimiza hayirli ugurlu olsun.
Hatta imzayi attirirken pon pon kizlari da oyanttirmayi ihmal etmesin yönetim 8)

Murat Fahrioglu

Yunus Isik wrote:Misimovic müthis bir futbolcu. Bundesligada en beyendigim bes futbolcudan biriydi, her hafta maclarini hayranlikla izlerdim. Tam bir on numara ve üstelik isyankarda, yani yenilmeyi kabullenmeyen bir tip. 8 Mio. Euroya almisiz, bu büyük bir sans. Wolfsburg Diegoyu bu kadar gec alabilince pazarida olmadi Misimovicin, eski TD Magath Schalkeye almak istedi ama Wolfsburg direk rakibini güclendirmek istemedi, aman ikinci Ribery vakasi olmasin :D
Insuayi da kiralik olarak aldik, bonservisi ise 4 Mio. Euro. Adapte olabilirse sol bekte iyi bir yetenek.
8 yabancimiz oldu, yani bir tane daha alamicaz.

Sabrinin sakatligi ne kadar ciddi? Ali Turan sag bek oynayamiyor, ne yapacaz?
Hep sakatlanan Kewelli satip, yerine saglam bir oyuncu alsaydik olmazdi demi? Ama saglam dedigimiz Pino bile ilk haftada sakatlandi... Tesislerin kapisina yazsinlar bagri "Her GSli futbolcu sakatligi tadacaktir" diye :D
Misimovic'i devamli izleyen biri olarak yorum yazman iyi olmus Yunus. Biz ne de olsa statistiklerine bakarak ve az izleyerek yorum yaptik. NTV'ye gore 7 milyona almisiz, 2.1 de senelik kendisi alacak mac basi da 10 bin Euro. Insua ise bir senelik 750 bin Euro'ya kiraladik, kendisi 1 milyon alcak 8 bin mac basi. Fena rakamlar degil. Bir de sanki bana 7 yabancimiz var gibi geldi, yanlis mi saydim? Yarin saat 5'e kadar bir tane daha alabiliriz, hangi gedigi kapatacagiz acaba yoksa bu kadar mi?

Ersin Taner

Post by Ersin Taner »

Murat Fahrioglu wrote: Bir de sanki bana 7 yabancimiz var gibi geldi, yanlis mi saydim? Yarin saat 5'e kadar bir tane daha alabiliriz, hangi gedigi kapatacagiz acaba yoksa bu kadar mi?
Neill, Cana, Pino, Elano, Kewell, Baros, Misimovic, Insua toplam 8 yabancımız oldu.

Murat Fahrioglu

Ersin Taner wrote:
Murat Fahrioglu wrote: Bir de sanki bana 7 yabancimiz var gibi geldi, yanlis mi saydim? Yarin saat 5'e kadar bir tane daha alabiliriz, hangi gedigi kapatacagiz acaba yoksa bu kadar mi?
Neill, Cana, Pino, Elano, Kewell, Baros, Misimovic, Insua toplam 8 yabancımız oldu.
Elano'yu unutmusum! Gorunuse gore diger kulupler de unutmus, elimizde kaldi. Iyi futbolcu ama gecen sene gibi suya sabuna dokunmadan oynayacagini dusunuyorum, ve yanlis sekilde oynatiliyor gibime geliyor. Belki Arda Misimovic Elano oynarsak Brezilya milli takimindaki pozisyonundaki gibi faydali olur.

Kaan Önem

Post by Kaan Önem »

Atletico Madrid Arda'ya bonservisi için 3 seneye yayılmış olarak kulube ödenmek üzere 11 milyon euro teklif etmiş. Kabul edilmemiş. Ben olsam satardım. Demek ki Arda'yı 25 milyon euro'ya satabileceklerini düşünüyorlar. Gayet iyi.

http://www.galatasaray.org/futbol/futbo ... r/7761.php

Post Reply