2012 Avr. Kupasi Eleme: Kazakistan - Turkiye

Türkiye dışındaki ligler, takımlar ve oyuncular hakkında bilgilerin paylaşıldığı, fikirlerin tartışıldığı forumumuz.

Moderator: Staff

Post Reply
Mert Tokman

2012 Avr. Kupasi Eleme: Kazakistan - Turkiye

Post by Mert Tokman »

Yarinki maci ABD'dekiler ESPN3.com dan seyredebilirler...

Cengiz Akgun
Moderator

Re: Milli Mac: Kazakistan - Turkiye

Post by Cengiz Akgun »

Mert Tokman wrote:Yarinki maci ABD'dekiler ESPN3.com dan seyredebilirler...
Bu ESPN3.com bir internet servisi galiba. Sayfalarinda okuduguma gore universite (campus) ve devlet yerlerine bedava veriyorlarmis. Ama normal hizli internet ulasanlar icin ne yapilmasi gerektigi pek acik degil. Bedava degil.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Cengiz Akgun wrote:
Bu ESPN3.com bir internet servisi galiba. Sayfalarinda okuduguma gore universite (campus) ve devlet yerlerine bedava veriyorlarmis. Ama normal hizli internet ulasanlar icin ne yapilmasi gerektigi pek acik degil. Bedava degil.
Eger evinden baglandigin ISP ESPN3 ile anlasmali ise (Comcast, AT&T gibi) remote access ile baglanabilirsin.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Mert Tokman wrote:
Cengiz Akgun wrote:
Eger evinden baglandigin ISP ESPN3 ile anlasmali ise (Comcast, AT&T gibi) remote access ile baglanabilirsin.
Dun gece evden denedim, ESPN3 sorunsuz cikti. Gecen seneye kadar ESPN360 kanalini evde internetden seyredebiliyordum, uzun surdedir hic takilmadim. Tek aranan sart ISPnin ESPN ile anlasmali olmasi idi. Sanirim ESPN360, ESPN3 olmus. Gorebildigim tek fark ESPN360 ilk sefer program download ediyordu.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Kadro:

----------------- Onur
Sabri -- O. Erdogan -- Servet -- Balta
--------------- Aurelio
-- Hamit -------------------- Emre
---------Nihat --------- Arda
-------------- Tuncay

Gol: %75 Omer, %25 Arda 1-0 ondeyiz

Gol: Hamit'ten fuze... 2-0 ondeyiz...

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ilk yari 2-0 sona erdi...

Takim olarak fena degiller...

Iyilerle baslayalim... Orta sahamizi begendim... Hamit-Aurelio-Emre uclusu hem defansta hemde ofansta vardi - Hamit bu takimin yildizi, Aurelio kritik gorev adami, Emre ise defans ile ofans arasinda kopru odevini cok iyi yapti - oyunu geriden yonlendiren adam oldu. Bunlara sol kanatta oynadigi zaman Arda'yi da ekleyebilirsiniz. Uzerine cok yuk binmedigi zaman Arda ne kadar yararli olabilecegini gosterdi.

Ben bugun bekleri de begendim - Sabri hazir gozuktu. Balta'da GS'da yapmadigi kadar hucuma sol taraftan destek verdi - rakibin kontralarinda da iki bekte geriye donduler.

Problemler - ben iki problem gozlemledim...
1. Herzamanki hastaligimiz duran yan toplar - boyle 3 pozisyon verdik gol olabilecek - bu mac icin yapilacak birsey yok - bu hastalikla yasayacagiz - kokten cozulmesi gereken bir problem bu.

2. Kanatlardan gelisen ataklarda ceza sahasi icinde cogalamama - bunda Tuncay cok gezgin olmasi ve Nihat'in saha icinde gozukmemesi rol oynadi. Tuncay bu sekilde en ucta oynatildigi zaman cok verimli olamiyor. Nihat yerine bir ceza sahasi ici golcusu sokup (mesela Halil), Tuncay'i onun arkasina destek golcu olarak koyarsa daha etkili oluruz.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Gol: Nihat, assist Arda 3-0 Dk. 78

Halil in Tuncay out

Selcuk Inan in Nihat out

Kazim in Aurelio out

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Mac 3-0 bitti...

2. yari TR adina daha kontrollu gecti... 65-75 dk arasi orta sahada konsantrasyon bozuldu ve rakip bayagi yuklendi... sonra tekrar kendilerine geldiler ve topu saklamaya basladilar - ardindanda 3. gol geldi.

Yalniz bu posession futbol oynama isini bazen fazla abartiyorlar - top bizde kalacak diye rakibin ceza alani onundeyken baski yiyip kaptirma korkusu ile geriye geriye pas vermeye baslayip taa kaleciye kadar geri donuyorlar - kalecide gelisi guzel ileri vuruyor - e ben ne anladim bu isten... illa birisi gelisi guzel vuracaksa ceza yayinin uzerindeki adam kaleye dogru gelisi guzel vursun - ne olacagi belli mi olur...

Yunus Isik

Post by Yunus Isik »

Bizim maci izledim, fazlada fena degildik, TDmiz takimi yavas yavas birseye benzetmeye baslamis fakat Belcika Almanya macinin ilk yarisina bakdim ve demeliyimki bu Belcika önümüzdeki sali bize fark atar. Öyle genc, yetenekli ve savasan bir takimlari varki hayran kaldim, Almanyadan bir iki gömlek üstünler ve bence grup birincisi bile olabilirler.
Savunmada Kompany, Vermaelen ve Van Buyten, önde 22 yasindaki Fellaini, 19 yasindaki Hazard, 23 yasindaki Dembele ve 17 yasindaki Lukaku, bunlarin hepsi saglam oyuncular.

Demedi demeyin, Belcika bizi en az iki gol farkla evimizde yener, aha buraya yazdim ;)
aslan her zaman aslandir

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Kazakistan gibi bir takıma bu kadar pozisyon vermek hayra alamet değil.
Tuncay, Belezoğlu, Aurelio, Nhat kötü..
Savunma'nın 4'de 3'ü efsane GS savunması..
Belçika bizi fena yapar...

Sabri'nin bu sefer sakat olarak değil, maç eksiğini tamamlamış olarak döneceğini umuyorum. Belki Baltada toparlanır. Arda işini yapıyor.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bu da macin ozeti.

Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Post Reply