...ve Rijkaard gitti

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Aydin Köseoglu

...ve Rijkaard gitti

Post by Aydin Köseoglu »

Bu topigi acmak bana nasip olmus.

Rijkaard devrimi sona ermistir.

Siradaki gele...

Murat Tekin

Re: ...ve Rijkaard gitti

Post by Murat Tekin »

Evet simdi gönderilmistir.
Fener maci beklenmeyip oraya "yarali" gidip 5:0 bir skor fazla görünmesin diye.

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Çok iyi oldu, geldiğindeki kadar sevindim gitmesine. Futbol tarihi örneklerle doludur, yetersiz veya çok parlak olmayan kadrolar ile harikalar yaratan bir sürü teknik direktör var.

FR 1.5 yıldır takıma ne yaptırmaya çalıştı da olmadı? Buna cevap verilebileceğini sanmıyorum. En azından hızlı top dolaştırma,pas futbolu denemeleri görseydik,yok oğlu yok.Bu takım FR gelmeden önce Bordo gibi bir takımı eleyip,Hamburg'a son dk da elendi.
Bu sene Liviv ile başa çıkamadık...

Elanoyu kesti,Serveti savunmayacağım ama onu da halletti ve hepsinden garibi M.Sarp ısrarı.Herkesi küstürdü,oyuncularına kalitesiz vs dedi, takım takım olmaktan çıktı sayesinde.

Senede bilmem kaç m euro alıp bi de üstüne eften püften mazeretler üretip, takımı aldığın noktadan,hem futbol hem de psikoloji olarak daha kötü bir halde bırakıp üstüne bir de tazminat alıp git. Güzel iş valla...

Aydin Köseoglu

Post by Aydin Köseoglu »

5:0 bir skor fazla görünmesin diye
Terim gelirse 6:0 olmasin yoksa :oops:

Saka bir yana, bu macin skoru ne olursa olsun, ne degisecek ki sanki.

Yenilirsek, ki zaten on senedir bikmadan usanmadan utanmadan yeniliyoruz, ne yazar. Same procedure as every year James, diyip gececegiz zaten...

Yensek, ki % 0,01 ihtimal bile vermiyorum, ne yazar.

Bu sene avrupada sifir, ligde vasat, yönetimi vasat bir Galatasaray izlemeye devam edecegiz, skor ne olursa olsun ve yeni teknik direktör kim olursa olsun.

Serkan Yalcin

Post by Serkan Yalcin »

Fatih Terim bu akşam 17:30 da idmana çıkıyor. Hayırlı olsun takımımıza ama yönetimin yerinde olsaydım Teknik direktör seçimini FB maçından sonraya bırakırdım. Antrenörsüz çıksaydı takım. Çünkü bu halimizle FB ye yenileceğimiz kesin hatta farkda yiyebiliriz. Böyle bir olay yine Fatih Terime denk gelmesi ve ilk maçta kötü intiba bırakabilir ve hocayı yıpratır. O yüzden FB maçında antrenörsüz ne olacaksa olsaydı daha sonra temiz bir başlangıcla Fatih hoca gelseydi diye düşünüyorum.

Kaan Önem

Post by Kaan Önem »

Rijkaard gitti, bu iş neticelendi. Ama ben servet çetin hakkında hala bir açıklama yapıldığına şahit olmadım. Bu konuda bir bilgisi olan varsa lütfen paylaşsın. Bu oyuncu bozuntusu etmiş olduğu onca kelamdan sonra hala bu kulupteyse ve kimse de çıkıp bu konuda bir açıklama yapmıyorsa, Ankaragücü maçı sonrası vermiş olduğu demeç kulupçe zımnen kabul edilmiş anlamına gelir. Bu da yönetimin sıradan bir oyuncu karşısındaki aczini, ayrıca kurum'un şu anki temsilcisi olarak da kişiliğini yansıtmaktadır. Adnan Polat ve yönetimini tebrik ediyorum, alkışlıyorum. Hikmet Karaman'ın manisasporla olan sözleşmesi uzatılmış ama ben inanıyorum ki bonservisi ödenir ve yarın bu takımın başına getirilir. Hem de taraftarların katılımıyla, Seyrantepe'deki yeni stadyumda büyük ve gösterişli bir törenle.. Çünkü yönetimimizde bu kudret ziyadesiyle var.. Bunu biliyorum.

Eren Gumrukcuoglu

Post by Eren Gumrukcuoglu »

Can Ergun wrote:Çok iyi oldu, geldiğindeki kadar sevindim gitmesine. Futbol tarihi örneklerle doludur, yetersiz veya çok parlak olmayan kadrolar ile harikalar yaratan bir sürü teknik direktör var.

FR 1.5 yıldır takıma ne yaptırmaya çalıştı da olmadı? Buna cevap verilebileceğini sanmıyorum. En azından hızlı top dolaştırma,pas futbolu denemeleri görseydik,yok oğlu yok.Bu takım FR gelmeden önce Bordo gibi bir takımı eleyip,Hamburg'a son dk da elendi.
Bu sene Liviv ile başa çıkamadık...

Elanoyu kesti,Serveti savunmayacağım ama onu da halletti ve hepsinden garibi M.Sarp ısrarı.Herkesi küstürdü,oyuncularına kalitesiz vs dedi, takım takım olmaktan çıktı sayesinde.

Senede bilmem kaç m euro alıp bi de üstüne eften püften mazeretler üretip, takımı aldığın noktadan,hem futbol hem de psikoloji olarak daha kötü bir halde bırakıp üstüne bir de tazminat alıp git. Güzel iş valla...
Allah'in belasi Turk futbolcular Rijkaard'i satti. Kalitesiz karaktersiz essoluessekler. Lviv bizden iyi karakterli insanlardan kurulu idi. O yuzden yenildik. Rijkaard sadece ve sadece futbol ile ilgilenen bir hoca. Kusen futbolcular gitsin anasina babasina kussun. Para kazandigi yere kusmek ne demekmis? Senede bilmem kac euro'yu asil takim aliyor.
Rijkaard'in aldigi para takimin toplaminin 16da 1'i falan eder.

Bordeaux'u niye eledik? Skibbe'den kalan miras. Hamburg'a niye elendik? Yonetimin okuzlugu (Meira ve Skibbe gonderilmesi)
Rijkaard ne zaman pas futbolu oynatmamis? Yahu adam geldigi ilk 4 ay ne oynatti unuttun mu be?

Psikolojisine saydirdigimin takimi.
Futbol oynamayi sevmeyen pezevenkler bunlar.
Fatih Terim de kabul etmemis oh olmus.
Daha hala aman ne efendiydi diye resmi sitede Rijkaard'in kicini yaliyolar.
Hem ne yaptiklarini biliyorlar hem de acziyet icindeler demek ki yonetim tarafi.
Adnan Polat gozumde bitmistir. (Hem ne kadar rahmetli dedeme cok benzese de, kusura bakmasin)

Can senin derdin her sene sampiyon olmak mi pas futbolu oynamak mi? Ben ikincisi saniyodum. Getirelim Lucescu'yu yapsin kisitli kadroyu sampiyon. Ama sonra Arsenal (Arsene Wenger)den 5 yiyince uzulmeyiverirsin. *dunku maci izle

Ayrica Rijkaard duydugum kadariyla tazminat falan da almamis ve reddetmis. Bu kadar karakterli bir adami yonetim mi kusturdu ? Yoksa takim ukala dumbelekligi edip Rijkaard'a mi kustu? Cok farkli seviyelerde iki taraf birbiriyle uyusamadi. Bu o kadar acik ki. Turk kafasi.
Eren Gumrukcuoglu

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Hayirli olsun.

Bence gitmesi hem kendisi hemde takim icin iyi oldu.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Galatasaray'in yeni hocasinin kim olacagini bilmem de RIJKAARD'in yeni takimini ben Liverpool olarak tahmin ediyorum. HODGSON yakinda gidebilir.

Yabanci internet sitelerine dedikodular dusmus bile.

http://www.caughtoffside.com/2010/10/20 ... latasaray/

Bu da bazi ingiliz ademlerin yorumlari

"Would love to see him at the club. Proven track record, attack minded and big name who would help bring top notch players to Anfield."

"He will get the best out of Torres and play attacking like most of our players like best an play best we are not a defensive side I really don’t think Roy is th rite manager to take our amazing club forward "

Taraftar profili her yerde ayni, proven track record, attacking play, total football :)

Bence hocalari degiselim tahta bacak HODGSON bize gelsin. Fulham'i UEFA kupasi finaline cikardiydi :)
TRUST GALATASARAY
MGC

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Galatasaray'in yeni hocasinin kim olacagini bilmem de RIJKAARD'in yeni takimini ben Liverpool olarak tahmin ediyorum.
Hic sasirmam. O takimi $aha kaldirir. Eren yazmis iste ilk dört ay oynattigi futbol siir gibiydi. Bizim futbolcu bozuntulari dayiligi adam olmaya tercih ettiler. Benim önumde Frank gibi hoca olacak ondan neler ögrenmezdim. Idmandan sonra kalir bir saat özel idman yapma sevki verirdi adama bu kadar kaliteli bir hoca. Ama tabii icinde olan icin. Sermet mermet gibi lambabostandan gelme karakter özurlu kalaslarla ne yapsin. Ayhan denen kazmayla ne yapacakti? Böyle adamlarin yeri Milan, Liverpool. Uc metre öteye pas atma özurlu karaktersíz cahil kalaslarla kariyerinden 1.5 sene kaybettigine uzuluyordur.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kerem Tezic wrote:
Mehmet Gurdal Cetin wrote:Galatasaray'in yeni hocasinin kim olacagini bilmem de RIJKAARD'in yeni takimini ben Liverpool olarak tahmin ediyorum.
Hic sasirmam. O takimi $aha kaldirir. Eren yazmis iste ilk dört ay oynattigi futbol siir gibiydi. Ama Sermet mermet gibi lambabostandan gelme karakter özurlu kalaslarla ne yapsin. Ayhan denen kazmayla ne yapacakti? Böyle adamlarin yeri Milan, Liverpool. Uc metre öteye pas atma özurlu karaktersíz cahil kalaslarla kariyerinden 1.5 sene kaybettigine uzuluyordur.

Sormasi ayip GS'a gelmeden once hangi takimi calistiriyordu? Benim bildigim Barcelonadan 2008'de ayrildiktan sonra evinde oturuyordu. Kariyerinden filan bir sey kaybettigi yok. Asil 1.5 seneyi GS kaybetti. Bu arada TD'lige milli takimda baslayip 2000'de Italya'ya penalti atislari ile elendikten sonra istifa etmis. Arkasindan Sparta-Roterdam'a TD olmus. Sayesinde ikinci lige dusmusler. O zaman ki mazereti neydi bilemem. Sonra malumunuz Barcelona'da bes senelik parlak bir kariyeri var. Ama GS'da basina gelenler vaktiyle Hollanda'da da gelmis. Simdi Liverpool'a da gider dun RM'de 2-0 yenilen Milan'a da gider. Basarilida olur. Turkiyede olamayacagi kesindi. Oyle kendine suydu buydu gibi seyleri dert etmeyen bir insan hali var.

Neden bilmiyorum su bizim Servet'i kac keredir Sermet yapiyorsun. Bu yeni degil epeydir boyle. Bir kere iki kere olsa hadi yazarken aceleden diyecegim ama degil. Arayi bozan Servet degildi. Frank oyle istedi ama yerine adam bulamadi. Servet kalas olabilir kalitesi soyledir boyledir. Turkiyede su anda ondan iyisi yok ki direk milli takimda. Yuzu maskeli filan oynatiyorlar. O da oynuyor. Daha iyisi olmadan elindekini atana enayi derler. Servet'in yerinde kim olsa onun gibi davranirdi. Bugun Servet'den mutlusu yok. Haklida kendine gore.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Rijkaard'dan çok Neeskens'in gidişine yanıyorum.
Gerçi teknik ekip bir bütün olduğuna göre, başarısızlıkta her ikisi de kabahatlidir diyebiliriz. Ama bana her yönden işini ciddiye alan bir adam görüntüsü veriyordu. Futbolcularla ilişkilerde de Rijkaard'dan daha çok inisiyatif aldığı söyleniyordu.
Bir buçuk yıl boyunca Rijkaard hakkında çok yazdık çizdik... Bugün artık "herkes hakkını helal etsin" deyip el sıkışma zamanıdır.
Fener derbisi öncesi hoca değişikliği elzem miydi? Bence gelinen noktada bundan başka mantıklı seçenek yoktu.
Hoca ile futbolcular arasındaki bütün bağ kopmuştu. 10 yıldır eli boş döndüğümüz Kadıköy'de mucize çıkarmaya dönük en ufak bir umut yoktu. Rijkaard da başına gelecekleri anladığından ötürü mü bilinmez, çarşambaya (bugün) kadar izin vermişti.
Böyle bir ortamda takımın F.Bahçe'ye hazırlanması, çalışması, motive olması imkansızdı. Hezimet bağıra bağıra "geliyorum" diyordu.
Şu aşamada (bugün) Rijkaard'la yolları ayırmak en doğru karardır. (Kaleci antrenörü Nezihi duruyor mu?)
Bu sezon kaybedildi... Rijkaard'ın gidişi bu sezonu geri getirmez.
O halde ne yapacağız? Paniğe kapılıp abuk subuk tercihler yapmak yerine Adnan Polat hayatında bir kez olsun akl-ı selim içerisinde düşünebilmeli, gelecek sezonun planlamasına şimdiden başlamalı.
Türkiye şartlarına uygun nasıl bir teknik direktöre ve nasıl bir futbolcu kadrosuna ihtiyacımız var?
Bunlar Yönetim tarafından tespit edilmeli... Hoca tercihi, ismin G.Saray'a tanıdık olmasına göre değil bu kriterlere göre seçilmeli.
Yoksa sırf "bizim evladımızdır" ayağına eski futbolculardan ya da eski hocalardan birini getirip işin içinden sıyrılmak, herşeyi büsbütün içinden çıkılmaz hale getirir.
AYRILMAZ İKİLİ

Bahri Unlu
Staff Member

Post by Bahri Unlu »

Cengiz Akgun wrote:.. Daha iyisi olmadan elindekini atana enayi derler. Servet'in yerinde kim olsa onun gibi davranirdi. Bugun Servet'den ...

Futbolcu icin gecerli olan Teknik kadro icinde gecerli olmali.
Yoksa bizimkiler enayi mi ?

Serkan Yalcin wrote:Fatih Terim bu akşam 17:30 da idmana çıkıyor. Hayırlı olsun
20:30 oldu. idmana cikan yok.
Daha iyisi olan plan bu degildi zaten.
Yok galiba enayiler be.
* * *
Bahri Unlu
ISO 2000, UEFA ve Super Kupa $ampiyonu taraftari

Yalcin Ata

Post by Yalcin Ata »

Eren Gumrukcuoglu wrote:Allah'in belasi Turk futbolcular Rijkaard'i satti. Kalitesiz karaktersiz essoluessekler. Lviv bizden iyi karakterli insanlardan kurulu idi. O yuzden yenildik. Rijkaard sadece ve sadece futbol ile ilgilenen bir hoca. Kusen futbolcular gitsin anasina babasina kussun. Para kazandigi yere kusmek ne demekmis? Senede bilmem kac euro'yu asil takim aliyor.
Rijkaard'in aldigi para takimin toplaminin 16da 1'i falan eder.

Bordeaux'u niye eledik? Skibbe'den kalan miras. Hamburg'a niye elendik? Yonetimin okuzlugu (Meira ve Skibbe gonderilmesi)
Rijkaard ne zaman pas futbolu oynatmamis? Yahu adam geldigi ilk 4 ay ne oynatti unuttun mu be?

Psikolojisine saydirdigimin takimi.
Futbol oynamayi sevmeyen pezevenkler bunlar.
Fatih Terim de kabul etmemis oh olmus.
Daha hala aman ne efendiydi diye resmi sitede Rijkaard'in kicini yaliyolar.
Hem ne yaptiklarini biliyorlar hem de acziyet icindeler demek ki yonetim tarafi.
Adnan Polat gozumde bitmistir. (Hem ne kadar rahmetli dedeme cok benzese de, kusura bakmasin)

Can senin derdin her sene sampiyon olmak mi pas futbolu oynamak mi? Ben ikincisi saniyodum. Getirelim Lucescu'yu yapsin kisitli kadroyu sampiyon. Ama sonra Arsenal (Arsene Wenger)den 5 yiyince uzulmeyiverirsin. *dunku maci izle

Ayrica Rijkaard duydugum kadariyla tazminat falan da almamis ve reddetmis. Bu kadar karakterli bir adami yonetim mi kusturdu ? Yoksa takim ukala dumbelekligi edip Rijkaard'a mi kustu? Cok farkli seviyelerde iki taraf birbiriyle uyusamadi. Bu o kadar acik ki. Turk kafasi.
Forumlarda genellikle "full quote" yapmam, ama bu yazdiklarina bende imzami atarim.

Birde takmislar adamin parasina. Yok tazminat almak icinmis, bilmem neymis. Yahu, sanki adamin parasi yokta, ilk defa Galatasaray'a gelince gördü onca parayi.

Biktim Galatasaray'dan, "türk" futbolundan, türk futbolcu(suz)larindan, zihniyetinden, spor medyasindan. Servet'ten, Arda'dan... Biktim, hepsinden biktim.

Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Orijinali varken ve hic de iyi bir ornek degilken cakma Fenerbahce olmanin luzumu yoktu. Kaldiki FB her gecen gun daha duzgun bir takim goruntusu vermeye baslarken biz Aziz Yildirim'in ilk senelerindeki FB'ye benziyoruz.

Sezon basindaki ilk kotu sonuclardan sonra sakayla karisik yazdigim bir iyimser senaryoda Servet'in basina saksi dusup bu insanlardan bir seyler ogrenmesi gerektigini fark etmesini hayal etmistim. O ise hocasina antranmanda "Ben yedek takimla calisacak adam degilim hoca!" diye dayilanmasinin ertesindeki hafta takimi kasten sabote ederek (Bu dusunceme katilmiyorsaniz lutfen mac basliginda da bulunan mac ozetine tekrar goz atin), suursuz trubinlerin "Rijkaard istifa" diye bagirmasina yol acarak ve mac sonunda kendince manidar aciklamalar yaparak sozde intikam almayi tercih etti.

Turk basinin gozu aydin! Buyuk bir istahla Hagi, Hakan, Karaman, Daum dedikodularini art arda siraliyorlar, bol kaos, bol rating, ne mutlu onlara. Abdullah Avci gelirse belki kucuk bir ihtimal bir sistem olusturmaya calisabilir o yuzden onun adi fazla zikredilmiyor.

Hakan'in takimimiza mirasi yerli guruplasmasinin gozu aydin. Lincoln'u harcatan, Elano'yu bezdiren, Skibbe'yi gunah kecisi yapan ve ne yazikki kaptanlik gorevi geregi takim havasinin olusmasi icin ugrasmasi gerekirken bu gruplasmanin icinde yer almayi secen Arda'nin da gozu aydin.

Genclerbirligi de Thomas Doll'u gorevden almis. Kendilerini gorevden alacak halleri yoktu ya, kan uyusmamis herhalde.
"Burasi Turkiye, buranin kendine ozgu, ozel kosullari var" argumani, seviye dusuklugumuz ve basarisizligimiz icin milletce uretebildigimiz en iyi mazeret ve her cuvallamadan sonra yilana sarilir gibi bu mazerete sariliyoruz.

Rijkaard, Neeskens'le macin favorisi olmayan, yarisi eksik ama hala takim olabilmenin yolunu arayan ve kaostan zevk alan akbabalara pirim vermeden sahaya cikacak bir Galatasaray takimi bu haftaki macta farkli bir skorla maglup olsaydi bile, umutla takimi takip etmeye ve destekleme devam edecektim. Ama kaos duzenine yenildik. Her ne kadar taraftarlar garip bir bicimde maglubiyete kesin gozuyle baksalar da Galatasaray armasi 11. yilda orada galip gelme ihtimalini her zaman muhafaza eder ama bu kadar kaos bu kadar kivirma bu kadar sark kurnazligi bana fazla. Asena fikri hic de fena degil, en azindan Turku Baba'yla iyi anlasirlar.

Post Reply