9. Hafta: Fenerbahçe - Galatasaray 0-0

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Re: 9. Hafta: Fenerbahçe - Galatasaray

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote: Sadece gazeteler demiyor, Hakan NTV'ye teklif aldım demiş. Tabiki hiçbir tecrübesi yok. Hatta ikisinin antrenörlük tecrübelerini toplasan vasat bir hocanın tecrübesi etmez :D Sadece motivasyon etkisi yaratabilir. Örnek futbolculuk yaşamları kısa vadede etkileyici olabilir. Ama uzun vadede kesmez. Rijkard'da her türlü kariyer vardı ama bize bir faydası olmadı. özellikle Hagi'nin TD'lik kariyeri yapmak gibi ciddi bir niyeti varsa bu sefer adam gibi değerlendirmeyi deneyebilir.

Ben burada duzenli olarak goruntulu medya'yi takip edemiyorum. O yuzden duyduklarim 24 saat eski oluyor.

Hakan Sukur, Hasan Sas, ve Ergun futbolculara cobanlik yapacaklar demek. Agabeylik demek cobanlik demek olacak. Aksam ellerini yuzlerini yikayip cislerini ettirip yatiracaklar cocuklari. Yabancilar olarak Kewell ve Neil gibi adamlar bu ise ne diyecekler? Hadi Cana bizim Arnavut alisiktir boyle seylere. Msimovic'de eski Osmanli tokadi yiyenlerden. Pino ne olacak? Elanor zaten kayipti. Iyice bayraklari acar artik.

Hagi ve Tugay'da TD ve yardimcisi. Biz Hagi'nin TD ile seninde dedigin gibi bir film gormustuk. Hem bir defa degil. Turkiye Hagi'yi TD konusunda Bursaspor ile de tanidi. Burda takunyali diye begenilmeyen Ertugrul Saglam ilk senesinde Bursa'yi sampiyon yapti ve Hagi efendi ise yere dusen burnunu bile almadan gitti idi bes alti mac sonra. Karamani filan bilmem ben. karamn'in koyunu sonra cikar oyunu. Eli yuzu duzgun adam olarak Avci'yi tavsiye ediyorlar. Ne diye adamin kapisi calinmiyor bilmiyorum. Belki tersler diye korkuyorlardir.

Hayatimda salak gordum ama bunlar bambaska be. Bu herif oteli filan nasil calistiriyor bilmem. Bunlar hep baba parasi yemis haramzadeler. Gerci kendi islerinde kus ucurtmaz olabilirler. Ama buna yonetici demeye bin sahit ister. Apartmanlarda bile daha iyi yoneticiler vardir. Boyle boyacidan, kinacidan, kapicidan kazik yemeyen.

Bana kizarlar burada E5 yolundaki benzinci kenefinin anahtarini bile vermem dedigimde. Her defasinda suzmesini bulup cikariyorlar iclerinden.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Kurkcu dukkanina dönen tilki hesabi bunlar da Karpatlarin Zapatasi'na yeniden dönmusler. Maradona köfteci biyigi ve elde tespihle dunya kupasinda Arjantin'in dumduz edilmesini izlemisti. Zapata da böyle modaya uyup haci sakal, badem biyik ve elde tespih ile sov yapabilir, benim bildigim 3-4 senedir ununu serpip Köstence'de otel isletiyordu demek gene futbola dönecek, yanina kondisyoner olarak kayinco Pope'yi alabilir. Yahu tam komedi be. Demek ki Sukur, Sas, Ergun, Tugay da yardimcilar olacak. Hey gidi gunler hey, sen neymissin be 2000. Arif'i de penalti icin baliklama nasil yere atlanilir seminerleri vermege cagirsinlar. Arada bir baska kayinco Becali ile bir iki de Romen kakalarlarsa yanidan gecilmez. Becali birakti mi menacerligi? GS'a attigi kaziklar yuzunden Ergun Gursoy bile yeter artik iligimizi kemigimizi kuruttun demisti Becali'ye.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kerem Tezic wrote:Kurkcu dukkanina dönen tilki hesabi bunlar da Karpatlarin Zapatasi'na yeniden dönmusler. Maradona köfteci biyigi ve elde tespihle dunya kupasinda Arjantin'in dumduz edilmesini izlemisti. Zapata da böyle modaya uyup haci sakal, badem biyik ve elde tespih ile sov yapabilir, benim bildigim 3-4 senedir ununu serpip Köstence'de otel isletiyordu demek gene futbola dönecek, yanina kondisyoner olarak kayinco Pope'yi alabilir. Yahu tam komedi be. Demek ki Sukur, Sas, Ergun, Tugay da yardimcilar olacak. Hey gidi gunler hey, sen neymissin be 2000. Arif'i de penalti icin baliklama nasil yere atlanilir seminerleri vermege cagirsinlar. Arada bir baska kayinco Becali ile bir iki de Romen kakalarlarsa yanidan gecilmez. Becali birakti mi menacerligi? GS'a attigi kaziklar yuzunden Ergun Gursoy bile yeter artik iligimizi kemigimizi kuruttun demisti Becali'ye.
Karpatlarin Zapatasi hemen gelmis (Kostenceden herhalde ne olacak bir satlik bile degil ucak Istanbula). Hakan efendi de bana teklif var demis hakikaten. Dusunuyor pozlarinda. Tugay'i karistirmayacaklarmis ana takim isine. dedegin gibi Popescu'ya filan yer aciyorlardir. Zapata gecen sefer dogru durust giderken bir kayseri maci sonucu "hirsiz var" diye otobusten yaka paca atlamisti. Ulan iki paralik telefon icin bu yapilir mi dediklerinde (ki ortada calinma filan yok. Sonra telefon bir yerinden cikti) onca telefon numarasi var diye cingeneligini ustunu ortmustu. Ondan sonra zaten iflah etmedi. FB'ye atilan 5 golle alinan bir Turkiye kupasi birakti arkasinda. Kuyrugu dik gezenlerden ama bir matah olsa idi simdiye kadar hic olmazsa romanya'da bile bir takim calistiriyor olabilirdi. Hic yarari olmaz diyemem ama bunca kisi ile oturup calismaz o. Belki Hakan'i kabul edr ama oburlerine pek pas verecegini sanmam. Yine bir cekisme icine girecekler gibi.

Saf saf frank'in demek oyle hadi bana musade diyerek istifa filan edecegini saniyorlar. Bu kadar beyinsizler yani. Bu seneki maasini alip gidecek. O da herhalde 2.5-3M Avro olsa gerek.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Cengiz Akgun wrote: Belki Hakan'i kabul edr ama oburlerine pek pas verecegini sanmam. Yine bir cekisme icine girecekler gibi.
Zapata ile Avarel birbirlerine girerse hic sasmam. Bu takimin iki seneye kalmaz TD'u olur Avarel. Bir arkadasimin dedigi gibi artik futbolu tamamen askiya almak en dogrusu.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cengiz Akgun wrote: Saf saf frank'in demek oyle hadi bana musade diyerek istifa filan edecegini saniyorlar. Bu kadar beyinsizler yani. Bu seneki maasini alip gidecek. O da herhalde 2.5-3M Avro olsa gerek.
6 milyon öro!

Bugün günlerden çarşamba. Floryada antreman yapan birileri olacak mı acaba? Takımın hocası pazar sabahı bile belli olsa sakıncası yok. Son 10 yılda oynanan maçlarda bir taktiğe bağlı kalınan tek bir maç oldu, o da Terimin gidişine yol açan ve son dakkalarda gol yediğimiz 2-1'lik maçtı. Diğer maçlarda Sonuç zaten belliydi. Hagi dönemindeki 1-0'lık maçta bu kategoriden sayılabilir. Ama futbolcuların en azından fizik olarak hazır olması lazım, fark yememek için...

Eren Gumrukcuoglu

Post by Eren Gumrukcuoglu »

Ismail Gezer wrote:[quote="Cengiz Akgun]
Saf saf frank'in demek oyle hadi bana musade diyerek istifa filan edecegini saniyorlar. Bu kadar beyinsizler yani. Bu seneki maasini alip gidecek. O da herhalde 2.5-3M Avro olsa gerek.
6 milyon öro!

Bugün günlerden çarşamba. Floryada antreman yapan birileri olacak mı acaba? Takımın hocası pazar sabahı bile belli olsa sakıncası yok. Son 10 yılda oynanan maçlarda bir taktiğe bağlı kalınan tek bir maç oldu, o da Terimin gidişine yol açan ve son dakkalarda gol yediğimiz 2-1'lik maçtı. Diğer maçlarda Sonuç zaten belliydi. Hagi dönemindeki 1-0'lık maçta bu kategoriden sayılabilir. Ama futbolcuların en azından fizik olarak hazır olması lazım, fark yememek için...[/quote][/quote]

Arkadaslar koca kari gibi ne para muhabbetiymis be? Bir susun yahu . Sakin. Adam tazminat istememis haberleri var her tarafta. Aslini ogrenelim.

Bu arada Hagi fikrine cok karsi degilim. Ama Tugay ve Hagi de kaliteli tipler nispeten. Onu da yer bitiririz. Biz bence Asena'yi getirelim. Su dansoz olan. Aglasin, bagirsin, kicini basini acsin. Cok guzel yonetir takimi.
Eren Gumrukcuoglu

Eren Gumrukcuoglu

Kerem Tezic wrote:
Cengiz Akgun wrote: Belki Hakan'i kabul edr ama oburlerine pek pas verecegini sanmam. Yine bir cekisme icine girecekler gibi.
Zapata ile Avarel birbirlerine girerse hic sasmam. Bu takimin iki seneye kalmaz TD'u olur Avarel. Bir arkadasimin dedigi gibi artik futbolu tamamen askiya almak en dogrusu.
Kerem.
Arsenal izle.
Arsene Wenger.
Hastasiyim.
Barcelona'nin orijinali derim onlara ben hep.
Superstarsiz futbol. Ama inanilmaz kalite var takimda ve basindaki hocada.
Bizim takimin yonetimine adam gibi birileri gecene kadar da ben Ardaspor ve Arsenal'liyim.
Cocuklugumdan beri asigi oldugum takimdan nefret ettirdiler bravo dogrusu.
Eren Gumrukcuoglu

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Eren Gumrukcuoglu wrote:
Kerem Tezic wrote:
Kerem.
Arsenal izle.
Arsene Wenger.
Hastasiyim.
Barcelona'nin orijinali derim onlara ben hep.
Superstarsiz futbol. Ama inanilmaz kalite var takimda ve basindaki hocada.
Bizim takimin yonetimine adam gibi birileri gecene kadar da ben Ardaspor ve Arsenal'liyim.
Cocuklugumdan beri asigi oldugum takimdan nefret ettirdiler bravo dogrusu.
Sevgili Eren - oynadiklari futbolun goze hos geldigi konusunda hem fikirim - bende zevk alarak seyrediyorum ama en son ne kupasi kazanmislar onuda bir soyleyiver... 2003-2004 sezonundan beri EPL'i 3-5 arasinda tamamliyorlar... En son 2005'te FA cup var... Avrupa'da kupa mupa yok... Karsilarina ManU, Chelsea, veya Inter gibi sert bir takim ciktiginda isleri bitiyor. Futbol %80 defansini daha saglam tutan takimin yaninda olan bir spor... Artistik buz pateni degil bu meret goze guzel goruneni puanla odullendirmiyorlar.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Koca karı muhabbeti? Bi susun yahu?

Bu ne biçim konuşma şekli? Hiç hoş olmamış, hakaretamiz laflar etmek yada Rijkaard'ın 6,2 yerine 5,3 milyon euro olması bu kadar kabalaşmayı gerektirmez.
Eren Gumrukcuoglu wrote:
Ismail Gezer wrote:[quote="Cengiz Akgun]
6 milyon öro!

Bugün günlerden çarşamba. Floryada antreman yapan birileri olacak mı acaba? Takımın hocası pazar sabahı bile belli olsa sakıncası yok. Son 10 yılda oynanan maçlarda bir taktiğe bağlı kalınan tek bir maç oldu, o da Terimin gidişine yol açan ve son dakkalarda gol yediğimiz 2-1'lik maçtı. Diğer maçlarda Sonuç zaten belliydi. Hagi dönemindeki 1-0'lık maçta bu kategoriden sayılabilir. Ama futbolcuların en azından fizik olarak hazır olması lazım, fark yememek için...
[/quote]

Arkadaslar koca kari gibi ne para muhabbetiymis be? Bir susun yahu . Sakin. Adam tazminat istememis haberleri var her tarafta. Aslini ogrenelim.

Bu arada Hagi fikrine cok karsi degilim. Ama Tugay ve Hagi de kaliteli tipler nispeten. Onu da yer bitiririz. Biz bence Asena'yi getirelim. Su dansoz olan. Aglasin, bagirsin, kicini basini acsin. Cok guzel yonetir takimi.[/quote][/quote][/quote]

Oltunc Özgür

Post by Oltunc Özgür »

Gelismeleri endiseyle izlemekle beraber, TD konusunda bu kadar acimasiz olmamak gerektigine inaniyorum. BJK'nin Del Bosque, FB'nin Aragones ile yaptigi hatanin aynisini FR'i getirirken yaptik, Artik fazlaca teknik taktige ihtiyac duymayan futbolcularinin kendi becerilerini ve zihniyetini ortaya koydugu bir ligden gelen TD'nin Turkiye' deki takimlara verecek cok fazla seyi genelde olmuyor. Bence FR yerine Johann Cruyff'u getirmek daha gercekci olurdu yani zihniyeti onun hullecilerini degil.

Terim iyiki gelmedi bugunku borcun yarisi herhalde onun getirdigi 50 kusur bonservissiz !! oyuncunun transfer ucretleridir. Hagi her ne kadar dogruya yakin bir karar gibi gozukse de onunda TD'lik zamaninda Hakan Yakin gibi bir kaliteli oyuncuyu kullanmayisi ve garip kararlariyla pekte ideal olmadigini soyleyebiliriz. 5-1 lik FB galibiyetinin mimari Ribery idi uzun lafin kisasi Ribery gibi yildizlariniz varsa Hikmet Karaman da olur Yilmaz Vural da yoksa Alex Ferguson yada Mourinho olmus ne yazar

Saygilar

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Hagi geldi. Muhtemelen 4-4-2 daha doğrusu , 4-4-1-1 oynatır eski günlerdeki gibi.
Arda-baros-- ufuk olmadığına göre söyle falan dizer takımı herhalde.

Aykut (Emirhan yada genç kaleci kimse artık)
Sabri Neill Zan Çağrı
Elano Cana Ayhan Aydın
Misimoviç
Batdal
NO ADNANS, NO CRY !!

Eren Gumrukcuoglu

Ismail Gezer wrote:Koca karı muhabbeti? Bi susun yahu?

Bu ne biçim konuşma şekli? Hiç hoş olmamış, hakaretamiz laflar etmek yada Rijkaard'ın 6,2 yerine 5,3 milyon euro olması bu kadar kabalaşmayı gerektirmez.
Abi valla kirilacagini dusunmedim kusura bakma, ozur dilerim. Zaten hos birsey yazmadim yani. Hos olmamasi normal. Bir de sirf sana degil Cengiz abi'ye de idi bu lafim. Tabii ki susmayin yazin. Sacma sapan bir laf olmus :oops: Yani su para konusunu kapayin demek istemistim. Ama kapamayin tabii ki benden size ne? :)
Ama kirildiysan gercekten ozur dilerim. Sinir oluyorum Turkiye'de milletin maasi cok konusuluyor bazen kanima dokunuyor.
Eren Gumrukcuoglu

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Sonunda yine yenilecegiz o asikar.

Ama milletin bekledigi gibi 8-0 9-0 olmayacak. Hatta 1-0 yenilip beklenmedik bir sekilde iyi oynamak ta var isin ucunda. Ama bilirsiniz bize Turkiye'de sonuc ilgilendirir.

Satilacak , gonderilecek, serbest kalacak ve transfer olacak 8-10 futbolcu var kadroda.Yabancilarin neredeyse tumu kontratlarindan dolayi problem yasatacaklar. Sadece BAROS ve NEILL 'in gideri var. Yani satarken alicisi cikacak.

Stadin devre arasinda acilmasi bile cok kotu oluyor. Sezon basinda yeni hoca yeni oyuncular yeni umutlar ile cok guzel bir baslangic yapilabilirdi. Kombine satislarini dogru orantili etkilerdi.

OLASILIKLAR

1. Cok kotu oynariz ve farkli yeniliriz yine fark yaratiriz :) taraftar Florya'yi basar kelle ister (SERVET, BALTA, ADNANLAR). Faruk SUREN ve Mehmet CANSUN TV lere cikar bizim zamanimizda boyle degildi der.
2. Kordogusu gugus bir mac olur izleyenler SIKILIR ama FB kazanir taraftar Florya'yi basar kelle ister (SERVET, BALTA, ADNANLAR) ama bunun karsiliginda , Abdulrahim ALBAYRAK, I LOVE YOU HAGI (ne demekse adam zaten geldi) , Hakan SUKUR ,Yigit SARDAN baskan diye bagirilir.
3. Cok heyecanli olur ama talihsiz bir golle yeniliriz, AP ve AS cikar "oyundan cok memnunuz guzel gunler kapida, kotu gunler bitecek "der.
4. 5-6 Kirmizi kart goruruz , oyun herhalde tarihimizde ilk defa bir FB maci hukmen yenilgimizle sonuclanir. Deficit -3 ile atlatilir.
5. Bir "God moves in mysterious ways" olayi yasanir, bizim de nurtopu gibi bir JOHNSON'umuz olur tarihe gecer, UEFA kupasi gibi 10 yillarca konusulur. AP, AS ve diger tum Galatasarayli yoneticiler gunlerce TV ye cikip Galatasaray formasini henuz bir kac aydir giyen insanlarin GALATASARAYLI RUHU'ndan bahsederler.

Sonuc FB yener ve ilk kez belki bizi yenerek kendileri icin kucuk ama Galatasaray ve insanlik icin buyuk bir adim atmis olurlar.

Reel skor tahminim 4-1
TRUST GALATASARAY
MGC

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:
3. Cok heyecanli olur ama talihsiz bir golle yeniliriz, AP ve AS cikar "oyundan cok memnunuz guzel gunler kapida, kotu gunler bitecek "der.
bence bu 3. Secenek olur - 1-0lik serefli bir maglubiyet aliriz - fenevliler uzulur, bizler bayram ederiz- Ay lav yu Hagiii diye yer gok inler...

Harun Demirci

Post by Harun Demirci »

fener bizi son 10 yilda dove dove yendi. futbollla pek ugrastiklari yok. cok guzel baski yapiyorlar. hakemde bizimkilerde etkileniyor. bizimkilerin sakin olmasi sart. ilk yariyi atlatirsak hatasiz, gerilecek ve gerecek olan fener panik yapabilir.

Post Reply