SL 11. Hafta: Trabzonspor 2:0 G.Saray

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mert Tokman

Re: SL 11. Hafta: Trabzonspor 2:0 G.Saray

Post by Mert Tokman »

Her iki yarinin ilk 15 dakikalarini kacirdim ama seyrettigim bolumlerde GS rakibi cok geride, orta cizginin gersinde karsiliyordu ama topu kendi sahamizda kaptigimizda bizi hizli hucuma kaldiracak ve gole yatkin oyunculari karsi kaleye yakin yerlerde topla bulusturacak bir orta sahamiz yok... O yuzden ataklarimiz ciliz oluyordu ve genelde biz topu karsiya tasiyamadan Trabzon defansi yerlesiyordu.

Hagi son iki mactaki uygulamasindan vacgecip rakibe onde bastirmadi - ancak topu on tarafta presle kazanip rakibi dengesiz yakalarsak gol pozisyonu uretebiliyoruz - boyle pozisyonlarla skor ustunlugu yakalayip - zayif fizik kondisyon yuzunden 60'tan sonra ustune yatmamiz gerekiyor - aksi halde sonuc malum.

Servet'e de bravo - hala bu kazmaya alternatif yaratamayan GS ve milli takim TDlerinede bravo...

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Cengiz Akgun wrote:Bosuna uzun uzun analize giriyorsunuz. GS beraberlik icin gitti ama TS FB olmayip tempoyu dusurmeyince yendi gecti gitti. Bu durum oynanmadan da biliniyordu. Su bunu yapti filan bana gore hikaye. O sunun bunu yapacagini her zaman yaptigi icin biliyoruz. Ortada degisen bir sey yok. Ispanyadan gelen kondisyoner yan gelip yatmis iste. Olay bu.
Alakasi yok Cengiz abi, sende spor yazarlarin yazdiklarina kapilmissin. GS maca cok iyi basladi, nerdeyse mac boyunca "fore check" yapmaya calisti, pas yaptirmadi ve gol aradi. Senol Gunes'de GS'i iyi okumus Pino'ya önlem almisti. "Spor yazarlarimiz" GS'in olanaklarina bakmadan yazip ciziyor iste. Sonra kenarda Tugay'da var. Dun degisikliklerin zamanlamasi iyiydi ama bence tercih yanlisti. Harry daha hazir degil mesela.

Bence GS macin son anlarina kadar "solid" futbol oynadi, ben acikcasi umutluyum, cunku oyuncular özveri ve sevk ile sahada birseyler yapmaya calisiyorlar. Saha kenarinda Tugay Hagi ikilisi iyi isler yapti. Emre'nin macin sonlarina dogru her mac alinmasi bence olumlu sinyal veriyor yedekte oturanlar icin.

Takimda dizginler teknik kadronun elinde.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

O sahada BJK'de FBde çok daha kötü ve mahkum şekilde yenildi.
GS'nin en normal ve açıklanabilir yenilgisidir.
Trabzon ligin en iyi ve dengeli takımı.
GSde kötü oynamadı. Servet(topu kornere dürtme) ve Pino(sadece ayağını topla buluşturabilme) zor olanı değil,
kolay olanı yapsalardı en az beraberlikle dönerdik.
Esas sorgulanması gereken önceki diğer 4 yenilgileri.

Şenol Güneşi dinledim. '' GS'nin puana ihtiyacı vardı. FB maçını iyi analiz ettik.
Sabırla bekleyip
kondisyonlarının bitmesi üzerine plan yaptık. Oldukları yer yanıltmasın,
GS üst sıralara oynayacak çok kaliteli ekip '' mealinde birşeyler söyledi.
Tabii bu kondisyon problemi, yanlış oyuncu değişikleri ve Servet sakarlığı maçın
kaderini belirledi. Son gol, son umut ailecek, ofansa çıkmanın dönüşünde yendi.
Skor 1-0 olmalıydı, hakkıda 0-0 veya 1-1'di.
Böylece Hagide ,Servete, Sarpa, Blataya vs.. güvenipte GSnin skoru
tutamayacağını görmüştür.

Şu anda liderle 10 puan ve önde 8 takım var.
Lig arasında değiş tokuş edilmesi gereken adamlar var.
Adnan Sezginle olmaz ama bu işler.
Adnan Polatta ondan vazgeçemeyeceğine göre,
kendi yolcu olur. Spordan gelmeyen
bir başkanın o koltukta olması çok kötü.
Şenerin arkadaşıymış, kendisinin futboldan anlamadığını gördük,
hiç bir şey yapmasın , ona (Şener'e) danışsın,
onun dediğini yapsın yeter.

Sezon arası Servet, Hakan Balta, Serdar Özkan, Zan, Aykut
, Sarp, Elano, Misimovic gibi isimler
hemen verilip sadece kaliteli bir tandem , bir çift yönlü orta saha,
birde forvet alınsa takım farklı olur.
Ne idügü belirsiz Adnan Sezgin yıllardır şu mevkileri yedeklemiyor,
şu saatten sonrada yedekleyecek gibi görünmüyor.
Akşam pazarında kendine hayrı dokunacak mostralık oyuncu peşinde.

Kewell ve Barosun 2. yarı performanslarına görede önümüzdeki yılki kaderleri belli olsun.
Servet ile Hakan Baltanın başı çektiği yeniçeriler Hagiyide yemesinler.
NO ADNANS, NO CRY !!

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Gecenlerde Misimovic'in resmini astim buraya gordun mu? Kocaman gobegi vardi, formayi patlatacak gibiydi. Kosarken inanilmaz zorlaniyordu. Cana da Turkiye'ye cok kilolu geldi. En az 5-6 kilo fazlasi vardi geldiginde.
Levent Hocam, M.Sarp'ın istediği kadar kondisyonu olsun,fit olsun ama Misimovic ve Elano gibi oyuncuların yanında esamesi okunmaz.Atak organizasyonunda zaten okunmaz da bu herif defans da yapmıyor,yapamıyor.Sürekli refakat halinde Mustafa,bir hamle,top çalma vs yok.Takımın genelinde zaten ciddi bir refakat etme sorunu var,bütün rakipler rahat rahat ortasını yapıyor,pasını veriyor,takımda rakibi ısıran iki adam var biri Insua diğeri Barış.

Bunun haricinde,Misimovic veya Elano ortasaha veya hücumcu olduklarında bile Mustafa'dan daha etkili defans yapıyorlar, geçen maç Misi'nin en az 3-4 top çaldığını hatırlıyorum.Bir de ilk yediğimiz golde Sarp'ı bir daha izleyin isterseniz.

Hagi de ilk ciddi yanlışını yaptı ve sonucu ağır olacak.Bu maçı kesin kazanmamız gerekiyordu puan durumu açısından,şartlar böyleyken Cana ve Misimovic oyundan çıktı, Ayhan,Barış,Sarp orta üçlüsü ile oynadık bunun bir izahati olduğunu sanmıyorum.Düpedüz aptallık...

Sabri----Servet---Neill----Insua

----------Cana------------------

-Misimovic(Elano)-----------Ayhan

Aydın--------Pino-----Kewell

Şeklinde 6 yabancılı bir sistem denese en azından bir gol bulabilirdik.Mustafa ve Barış'ı izlemek zorunda da kalmazdık

Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Can Ergun wrote:Ayhan,Barış,Sarp orta üçlüsü ile oynadık bunun bir izahati olduğunu sanmıyorum.Düpedüz aptallık...
Katiliyorum, ben de Baris, Sarp izleme taraftari degilim. Fakat iki birbirinden farkli hoca da Misi'yi ve Cana'yi erken cikariyor oyundan. Demek ki fizik kondusyon olarak yetersizler. Sakatlar iyilesip, takim biraz forma girince soyle bir duzene gecilebilir. 4-2-3-1 taraftariyim ben. Bu takimin forvetten once, Ayhan'in yerine gececek, oyunu iki yonlu oynayan defensive-passing-shooting midfielder'e ihtiyaci var. Uc senedir bu boslugu dolduramadilar. Ne Elano, ne Misimovic bu ihtiyaci karsilamadi. Ayhan'in yerine Elano'yu koyarsak orta saha yol gecen hani olur. Elano biraz sert oynamayi ogrense Ayhan'in pozisyonunu doldurabilir.

Ideal kadrom:

Sabri----Servet---Neill----Insua(Balta)
------------------------------------
----------Cana---------------------
-----------------Ayhan(Elano?)-----
-----------------------------------
Pino--------Misimovic-----Arda-----
-----------------------------------
---------------Baros---------------

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Birinci gol:

Ikinci gol:

Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Can Ergun

Post by Can Ergun »

1.gol videosunda 0:37 de dudurup bakmanızı rica edeceğim. Pas atıldıktan sonra 4 GS defansı ve 2 TS hücumcusu var buna rağmen golü yiyoruz. Hem de böyle bir maçta,bu kadar önemli maçta oyuncuların ciddiyeti hem ilk golde hem de ikincisinde görünüyor.

M.Sarp'ı izleyin pas atıldığı an ne yapıyor, ne zaman kimi tutuyor, diğerleri ne yapıyor vs vs. Bir tek Insua ters kademeye girip kaleden çıkartmaya çalışıyor. Bir an önce yabancı sınırlaması kaldırılsın,bu, yolda yürümeyi,konuşmayı bilmeyen hamşolar milyonerler sınıfından şutlansın.Keza bu heriflerin GS'a para vermesi lazım adam yerne konulup oynatıldıkları için.

Servet,M.Sarp,Ayhan,Barış,Hakan,Sabri gibi ilk 11 oyuncuları ile ne kadar akıllıca bir futbol oynanabilir bilmiyorum. Kıçı kırık anadolu takımlarında bile çok daha iyi ve kaliteli ortasaha oyuncuları var,biz geçen sezondan beri Ayhan,Barış,Sarp seyrediyoruz,bu sezon da devam edeceğiz.

Gelen teknik direktörler de çeşitli alternatifleri denemek yerine dalga geçer gibi yapılan yeni transferleri oynatmayıp veya 2.devre kenara alıp, mahşerin 3 atlısını sahaya sürüyorlar. İşini ciddi yapan kim var acaba bu takımda ve kulüpte gören varsa beri gelsin.

Ben dayanabilirsem Adnan Polat istifa edene kadar GS adına hiçbirşey izlemeyip,satın almayıp,takip etmeyeceğim, 3 senedir içim sıkıldı gerçekten. Oyuncularından,Adnanlarına,sağlık kurulundan,tercümanına,kaptanına kadar rezil bir takım.

En azılı Arda taraftarı olarak beni bile soğuttu kendinden. Sakatlanma nedeni, tedavi sürecinde yaptıkları ,sorumsuzluğu... Bir tane adam yok kulüpte kendinden başka birini düşünen.Başkanlık görevindeki adam GS lı mı emin değilim. Bir takım ve camia bu kadar sabote edilir.

Ocak'ta yeniden yapılanma, haziran ve ağustosta da, 2012 Ocak ta da, böyle sonsuza kadar gider bu kafasızlıklarıyla.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bu da iyi oynadik ama yenildik diyenler icin kol basti:

Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Can Ergun wrote:..
Ben dayanabilirsem Adnan Polat istifa edene kadar GS adına hiçbirşey izlemeyip,satın almayıp,takip etmeyeceğim, 3 senedir içim sıkıldı gerçekten. Oyuncularından,Adnanlarına,sağlık kurulundan,tercümanına,kaptanına kadar rezil bir takım.
...

Sadece seninle olmayacak bu ama. Ben bunlari soyledigim de kizildi. Senin gibi bu maclara giden kombine alan 30 bin kisinin bu sonucu cikarmasi gerekiyor O stadin acilisinda Ednan beyler oturup bilmemne tespesine bakmalari lazim sessizlik icinde.

Arda icin ben artik konusmamak en iyisi diyorum. Yazik etti kendine (bak edecek demiyorum etti diyorum). Bundan sonra iflah etmez artik. Ona Kivanc agabeyi Acun agabeyi yol gosteriyor. O da bal kovani bulmus ayi gibi meshur olamanin sehveti ile yapma diyene dusman olup yapmamasi gereken seylerin sinirlarini zorlamakta. Yalniz bu durum sasirtici degil. Yuzunden aptallik akiyor. Ben hicbir zeka elameti goremiyorum. Benim "beyinsiz" sifatina goresel Daha bak nerelerini yirtacak bu kafa ile hep beraber gorecegiz.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Senol Gunes! Piril piril ve duzgun adam. Teknik adamligini bir ara cok konustular ama o hic sesini cikarmadi. Sehir kirosu gibi babalanip ben Dunya ucuncusu yaptim su milli takimi filan da demedi. Hele hele bir tongaya bastirilip $250 bin dolarini da kesmelerini signeye cekti.

Biraz once NTV'de video olarak saklanmis Ridvan'in programini simdi seyrettim. Sayin Gunes soylediklerini dinledim. Adam butun acikligi ile anlatti. Izledniz mi bilmem. Hic laga luga yapmadan GS'i inceledik buraya FB onunde yapmaya geldigini biliyorduk. Hucum gucu sakatliklardan dolayi cok dusuk oldugunu biliyoruz (ki GS'in hala iyi bir takim olarak Sampiyonluk yarisinda rakibimizdir diyerek iltifat da etti). Pino icin onlem aldik ama ara sira kacirdik gordugunuz gibi ama butun planimiz bu haftaya kadar gordugumuz GS gucunun ikinci yarinin ikinci yarisinda tukenecigini bildigimiz icin planimizi ona gore yaptik. Olay yani bekledigimiz gibi gelisti ve GS'in gucunun dustugu anda seyircinin de yardimi ile tempomuzu dusrmedeigimiz icin gol geldi. Ondan sonra top biraz iki kale arasinda gitti geldi ama durum kontrolumuz altinda idi. Bitirken bir gol daha bulduk dedi. Gerci bu planimizla eger golu atmadan bir gol yese idik zora dusebilirdik ama istediklerimiz oldu dedi.

Yani artik sagir sultan duydu bu kondisyon isini. Hagi ve Italyan'i ne yapacak bilmiyorum ama sorun bu. Dunyanin en unlu futbol adami Frank Rijkaard'in mirasi olarak bunu tepe tepe biraz daha kullanacagiz. Insan da biraz utanip sikilma olurdu. Ama olmadi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply