2011 Ocak dönemi transfer haberleri

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Murat Fahrioglu

Re: 2011 Ocak dönemi transfer haberleri

Post by Murat Fahrioglu »

Ozan Kaya wrote: Guldum ben de. Bu adamlari alsan zaten yetisir mi kampa? cok zor
Biglia diye bir elemanla iligileniyormusuz onda da arka adele sakatligi olmus 2-3 ay once. Baros gibi ondan da cekeriz yine... ayni tas ayni hamam. Keske yanilsak.
Cok haklisin Ozan, Biglia sanirimi biriki defa sakatlanmis. Hem de mevkisi bizim icin acil bir mevki degil. En acil ihtiyac olan bolge forvet, hala forvet transferi yok ve dedigin gibi kampa da yetisemeyecek. Formica da forvet degil, hucuma donuk orta saha. Arjantinde maclari izleyen biri Formica icin sunlari yazmis:

http://acetobalsamico.blogspot.com/2010 ... rmica.html

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Yönetim'in neden yanlış transferler yaptığını şimdi anladım :D

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon'un davetlisi olarak Bodrum'un Ortakent-Yahşi beldesindeki sahada düzenlenen deve güreşlerini izleyen Polat, bir kamyon kasası üzerine kurulan platform üzerinde boynuna puşu takarak güreşleri takip etti.

Image

Murat Fahrioglu

Adnan Sezgin Arjantin'de iki kurusun pazarligini yapadursun, bugun kampa girecek olan takimin hali ilk yari bittigindeki durumdan da icler acisi. Neil ve Kewell 7-29 Ocak arasi Asya kupasi sebebiyle yok. Bunu biz simdi ogrendik ama yonetim umarim daha onceden biliyordu. Baros hala daha sakat, ve tahminim oynaycak duruma gelince isi garantiye almak icin yeniden ameliyat isteyecek. Sabri ve Baris Ocak ayi sonuna falan oynayacak duruma gelir. Yani takimda takviye isteyen bolgelere hem hala transfer yapilmadi hem de o bolgelerde oynayan veya oynayabilen oyuncular da bir ay daha olmayacak.

Tabii bizim bu arada 2 tane cok onemli kupa macimiz var, yeni stadi aciyoruz ve oynaycak oyuncu yok. Olay vahimin de otesinde, Sezgin daha cimrilik unvani saladursun Polat da Mehmet "Kocadon" ile deve guresi izlesin, yeni stada deve guresi de koyalim belki biraz kasaya para girer de transfer yapabiliriz de her kulvardan dusup gelen sene Avrupa kupasi hayali de bitince yeni transferleri camekana koydurdup sahaya muze acariz! Yonetimin bir basarisi da bu olur ilk camekani Misimovic icin yaparlar hem imza dagitir hem de sakiz satar!! Boylece bir ilke daha imza atarlar, ben fikir babaligi hakki istemiyorum kulube hediyem olsun.

Erdem Ozdemir

Post by Erdem Ozdemir »

hadi hayırlısı önce gönder sonra al
Necati Ateş yuvaya döndü!
03.01.2011 16:35:36 Devre arası transfer çalışmalarına devam eden Galatasaray'ın, bir süredir gündeminde olan eski futbolcusu Necati Ateş ve kulübü Antalyaspor ile her konuda anlaşma sağladığı belirtildi.

Best FM Spor Müdürü Özkan Öztürk'ün aldığı bilgiye göre, devre arası transfer çalışmalarına hız veren Galatasaray, Antalyaspor'da forma giyen golcü futbolcu Necati Ateş'le anlaştı.

Lig TV'nin haberine göre ise Galatasaray, Necati karşılığında Antalyaspor'a Alit Turan ve Serdar Özkan'ı verdi.

Haberde Akdeniz ekibinin Ali Turan ile anlaştığı belirtilirken, Serdar ile görüşmelerin sürdüğü de ifade edildi.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Necati'nin gelmesi GS'nin nasıl insanlar tarafından yönetildiğinin kanıtı olur. Bunu Hagi yada yönetim, hangisi istediyse GS'ye ihanet ediyor demektir.

Oldu olacka, Cihan Haspolatlı, Volkan Arslan falanda gelsin. Profesyonelliğine hiçbir aklı başında adamın laf edemeyeceği H.Şükür'ü gönderip Necati gibi kalitesi ve karakteri tartışmalı bir adamı getirmek ancak rezil bir yönetimin icraatı olabilir. Böyle giderse bu beceriksiz yöneticilere çok bela okuyan olur çook!

Murat Fahrioglu

Erdem Ozdemir wrote:hadi hayırlısı önce gönder sonra al
Necati Ateş yuvaya döndü!
03.01.2011 16:35:36 Devre arası transfer çalışmalarına devam eden Galatasaray'ın, bir süredir gündeminde olan eski futbolcusu Necati Ateş ve kulübü Antalyaspor ile her konuda anlaşma sağladığı belirtildi.

Best FM Spor Müdürü Özkan Öztürk'ün aldığı bilgiye göre, devre arası transfer çalışmalarına hız veren Galatasaray, Antalyaspor'da forma giyen golcü futbolcu Necati Ateş'le anlaştı.

Lig TV'nin haberine göre ise Galatasaray, Necati karşılığında Antalyaspor'a Alit Turan ve Serdar Özkan'ı verdi.

Haberde Akdeniz ekibinin Ali Turan ile anlaştığı belirtilirken, Serdar ile görüşmelerin sürdüğü de ifade edildi.
Bu işten bir Necati'nin menajerinin ve Antalya başkanının haberi yok galiba. Gazeteler arayıp sormuş onlara hiçbir teklif gelmemiş. Bu kadar da uydurma olabilir mi acaba?

Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Werder Bremen Almeida'yi Besiktas'a kakaladiktan sonra yerine Denni Avdic'i almis. Bosnak asilli Isvecli oyuncu. Elfsborg'dan. Hem striker hem orta saha.

http://en.wikipedia.org/wiki/Denni_Avdi%C4%87

Degeri 1.5-2 milyon euro civari gozukuyor. Iyi oyuncu mu kotu mu bilemem, izlemedim. Ama bizimkilerin prensipte bu tip oyunculara yonelmesi lazim. Fundemental ve is ahlaki yuksek ulkede yetismis, saglam fizigi olan, basariya ac hirsli genc oyuncu.

Bu oyuncuyu tabi sezon ortasi degil, nisan ayinda, mayis ayinda alacaksin. Agustos, Eylul'e hazir olacak.

Besiktas cok yanlis is yapiyor. Nerde ici gecmis, futbol oynamaktan cok para kazanmak isteyen Latin varsa topluyor. Guti ve Q7 zaten bence kismen elde patladi, diger portekizliler de patlayacak bu gidisle.

Bizimkilerin de farki yok. Hala yoneticiler kafasini kaldirip Kuzey, Orta ve Dogu Avrupa liglerine bakamadi. Buralardan en kaliteli ve genc oyunculara yonelmek varken, ust duzey liglerin portlemis oyuncularini aliyorlar.

Murat Fahrioglu

LigTV web sitesi bizim transfer olayini soyle ozetlemis:

Necati'ye Serdar freni
Necati Ateş'i renklerine bağlamak için gün sayan Galatasaray, Serdar Özkan'ın takasa sıcak bakmaması nedeniyle, bu transferi beklemeye aldı. Galatasaray'dan, Necati Ateş'e karşılık Ali Turan ve para isteyen Medical Park Antalyaspor yönetimi, Aydın Yılmaz teklifine ise sıcak bakmadı. Galatasaray yönetimi, Necati Ateş'i renklerine bağlamak için, verilecek para konusunda pazarlıklarını sürdürüyor.

Necati Ateş transferine karşılık Medical Park Antalyaspor'a takas yoluyla gitmek istemeyen Serdar Özkan'ın, Galatasaraylı yöneticilere, "Galatasaray'dan ayrılacağım ama ben kendi seçtiğim bir takıma gitmek istiyorum. Takasla gitmem" dediği belirtiliyor. Serdar Özkan'ın, Bursaspor'la pazarlık halinde olduğu öğrenildi.

Transfer çalışmalarını Arjantin'de sürdüren Galatasaray yönetiminin, Newels Old Boys forması giyen Mauro Formica transferini bitirdiği, bu ismi haftasonuna kadar açıklayacağı bildirildi.

Galatasaray Teknik Direktörü Hagi'nin, tedavi olması için İstanbul'da bırakılan ve bir süre daha sahalardan uzak kalan Milan Baros'un durumunu düşünerek bir forvet oyuncusu daha istediği belirtiliyor.

Öte yandan, Galatasaray'ın genç futbolcusu Musa Çağıran sezon sonuna kadar Konyaspor'a kiralandı.

Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Bayram Tutumlu konusmus, Milliyet'te.

http://spor.milliyet.com.tr/emenike-10- ... efault.htm

SEZON BAŞINDA EMANA’YA SÖZ VERDİLER, SONRA MISIMOVIC’İ ALDILAR
Emana’nın Galatasaray’a gelmesi biraz zor. Emana’ya sezon başında söz verilmiş; ama bu gerçekleşmedi. Dolayısıyla Emena, şu anda tepkili. “Seni alacağız, merak etme” dendi; o da bekledi; ancak son anda Misimovic transfer edildi. Emana, ortada kaldı.
Bu yaklaşım nedeniyle Emana, kendisiyle görüşen kişilere tepki duyuyor. Bu nedenle Galatasaray’a gelmesini zor görüyorum.

EMANA’YI İKNA ETMELERİ GEREKİR
Eğer, Galatasaray’dan bir yetkili gelip, gerçekten bu futbolcuyu transfer etme niyetini ortaya koyarsa bir şans olduğunu düşünüyorum; ama aynı yetkeli gelip, benzer davranışları sergilerse, Emana’nın bu kez bekleyeceğini sanmıyorum.

FORMICA, GEREKSİZ BİR TRANSFER
Formica, bana göre gereksiz bir transfer; çünkü Galatasaray’ın Avrupa’da oynayan, adapte olmuş bir oyuncuyu alması gerekirdi. Puan kaybına tahammülü olmayan bir takımın risk almadan kısa vadede çok şey kazandıracak futbolculara yönelmesi gerekiyor.
Formica, Arjantin Ligi’nde normal bir oyuncu. Belki gelecekte patlama yapabilir; bunu bilemeyiz; ama normal şartlarda baktığımız zaman Formica Galatasaray’ın alacağı oyuncu değil.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Levent Guntay wrote:FORMICA, GEREKSİZ BİR TRANSFER
Formica, bana göre gereksiz bir transfer; çünkü Galatasaray’ın Avrupa’da oynayan, adapte olmuş bir oyuncuyu alması gerekirdi. .
Formica'yi alsinlar kotu ciksa bile mobilya ya da mutfak dolabi filan yapilir. Sabah sabah hic gulecegim yoktu. Hala Latin Amerika'lilara domalsinlar. Ednan Sezgin engin tecrubesi ve Ispanyolcasi ile harika isler yapmaya devam ediyor demek. Bu Latin Amerikalilar hele Arjantinliler (Kapuska mi idi ne idi cok genc diye getirdi idi ya bir tane) cok iyi cikiyorlar. Hele pahali olanlari. Formika, polyester, lake filan. Bunlar futbolcu cikmasa bile kereste kaplanir (yonetimde cok boyle kaplanacak olan kereste). Guzel durur.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Cengiz Akgun wrote: Formica'yi alsinlar kotu ciksa bile mobilya ya da mutfak dolabi filan yapilir.
Valla cok iyi bulmussun Cengiz abi. Formika ici sunta, ustu parlak cilali kaplama en adi en ucuz mobilya cesidi. Kendi de adi gibi degildir insallah.

Efe Tuncel

Post by Efe Tuncel »

2Kazim'i aldigimiz soyleniyor.

aykut ercetin, servet cetin, hakan balta, baris ozbek, serdar ozkan, 2kazim ile basaridan basariya kossak kac yazar. Bu haber dogru cikarsa bu takimdan Fener'den nefret ettigim kadar nefret ederim artik. Bu heriflerin ve bu yonetimdekilerin hepsi defolup gitmeden de bir daha ne mac izlerim, ne de bir sey yaparim.

Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Efe Tuncel wrote:2Kazim'i aldigimiz soyleniyor.
Resmi Sitede yayinlamis.

"Profesyonel futbol oyuncusu Kazım Kazım ile 2010 -2011 sezonunun ikinci yarısından başlamak üzere 2013-2014 futbol sezonu sonuna kadar sözleşme imzalanmıştır."

Oyuncumuz Kazım Kazım'ın bu akşam Galatasaray'ın Antalya'da süren kampına katılması bekleniyor.

Galatasaray Sportif A.Ş.
---------------------------------------------

Kazim Kazim ile daha azi yetmemis 3 sene mukavele imzalamislar. Kazim, Necati Ates, Formica. Takimin seviyesi gercekten cok dustu. Anadolu takimlarinin bile yapmayacagi transferler bunlar.

Bu tarz yonetim ve transferler takimi ikinci lige goturur. Denenmis, basarili olmamis, disiplinsiz adamlari miknatis gibi cekiyoruz. Besiktas ve Fenerbahce'nin eskilerine mal gibi saldiriyoruz. Cok yazik.

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Boyle muhtesem transfer haberlerini niye Resmi Sitenin acilis sayfasina koymazlar anlamiyorum. Adnan & Adnan ve Kazim & Kazim artik GS da.

Yapilanlarin akil ve mantik ile uzaktan yakindan ilgisi ve izahi yok. Floryada saha basilma olayini arayacagimizi belirtmistim; inanin arayacagiz! Yonetim kurulundaki diger uyelerin sesi cikmaz mi, fikir yurutmezler mi? Taraftarindan bu derece kopuk ve bi haber bir yonetim ne goruldu ne duyuldu!

Levent Guntay wrote:
Efe Tuncel wrote:2Kazim'i aldigimiz soyleniyor.
Resmi Sitede yayinlamis.

"Profesyonel futbol oyuncusu Kazım Kazım ile 2010 -2011 sezonunun ikinci yarısından başlamak üzere 2013-2014 futbol sezonu sonuna kadar sözleşme imzalanmıştır."

Oyuncumuz Kazım Kazım'ın bu akşam Galatasaray'ın Antalya'da süren kampına katılması bekleniyor.

Galatasaray Sportif A.Ş.
---------------------------------------------

Kazim Kazim ile daha azi yetmemis 3 sene mukavele imzalamislar. Kazim, Necati Ates, Formica. Takimin seviyesi gercekten cok dustu. Anadolu takimlarinin bile yapmayacagi transferler bunlar.

Bu tarz yonetim ve transferler takimi ikinci lige goturur. Denenmis, basarili olmamis, disiplinsiz adamlari miknatis gibi cekiyoruz. Besiktas ve Fenerbahce'nin eskilerine mal gibi saldiriyoruz. Cok yazik.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Vay anasina sayin seyirciler. Kare Kazim ha. Hagi adam eder saniyorlar. Halbuki Hagi kotu sonuclar alinmaya devam ederse ilk kacacak adam. Necati de gelsin. Baros, Kare Kazim falanla sac ayagi yapilip alemler baslar. Alev makinisini kim ateleyecek bakalim. Ednan'lara Seyrantepede bir deve guresi yaptirarak acilacak stadimizda bu transferleri loca satin alanlar maclari donsuz seyredecek demektir. Kocadon bol gelir cunku.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Post Reply