Adidas'la olan malzeme sozlesmesi feshedildi

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Emre Girici

Adidas'la olan malzeme sozlesmesi feshedildi

Post by Emre Girici »

"Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar A.Ş'den, Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayımlanan açıklama, “Şirketimiz ile Adidas Spor Malzemeleri Satış ve Pazarlama A.Ş arasında mevcut 9 Mart 2004 ve buna bağlı 2 Ocak 2008 tarihli sözleşmeler ve tüm ekleri tarafımızca feshedilmiştir” denildi.

Fesih anlaşması sezon sonunda yürürlüğe girecek. Galatasaray sezon sonuna kadar yine Adidas formalarıyla sahaya çıkmaya devam edecek."

Kaynak: Hurriyet

Internet'teki forum ve blog'larda seneye 100% Nike'la devam edecegiz seklinde yorumlar var. Sebebi de Nike'in Turkiye'deki uretim haklarina Bursa'daki Biesseci firmasinin sahip olmasi. Bu firmanin sahibi de Canaydin ailesi.

Her ne kadar Adidas'la ozdeslesmis bir takim olsak da Nike'in cok daha kaliteli ve goze hos gelen formalar uretecegine eminim. Tek merak ettigim, su fesih olayindan bizim kulup ne kadar zarar ettigi. Sonucta 2015'e kadar devam etmesi gereken bir sozlesme sezon ortasinda, ustelik yeni forma lansmanindan sadece 3 hafta sonra durduk yere iptal ediliyor.
Emre Girici

Alpay Dedeoglu

Re: Adidas'la olan malzeme sozlesmesi feshedildi

Post by Alpay Dedeoglu »

Adidas Türkiyede FBli Cankurtarandaydı. Almanlar bizzat operasyonu aldı diye biliyorum.
GS tek taraflı fesih edebildiyse kanunen ellerinin güçlü olduğunu zannediyorum bu da Adidasın
taahütlerini yerine getiremediğini gösterir.

Ben Adidastan memnun değildim. Çok pahalı olmasına rağmen, gecikmeler,
eksikler vardı ve mass üretim mantığıyla dünyanın her yerindeki bütün klüplere benzer
formalar yapıyorlardı. GS farkı ve karakteristiğini her zaman yansıtamıyorlardı.
Türkiyede design ve çizimleri merkeziyetçilkten ötürü kabul etmiyorlardı.
Olan modellerdede problem vardı.
Yok onun uzun kollusunu yapmadık, yok bunun çocuk boyu yok,
yok bu daha gelmez, yok 3 ay sonra gelir. Üstelik dünyanın parası.
İyi olmuş...
NO ADNANS, NO CRY !!

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

FB benzeri bir uygulama olabilir. FB'nin kini yerli üretici markasız yapıyordu sanırım.
Hatta KIGILI yapıyor diye biliyorum.
Yeni stad , yeni forma, yeni heyecanlar.

Bence fason üretim yapılıp Fenerium gibi bir marka olunabilir. Maliyetler çok düşük, kar marjı yüksek. Kaliteyi de tutturdu mu yönetimin işi sadece işportacıyı bayıltmak için çalışmak olur.

Eğer böyleyse destekliyorum.
TRUST GALATASARAY
MGC

Aydin Köseoglu

Post by Aydin Köseoglu »

http://galatasarayformalari.blogspot.com/ sitesinde Nike'in Galatasaray Spor Kulübüne cok cazip rakam teklif ettigi ve üstelik Adidas'a iptal tazminatini da ödeyecegi söyleniyor.

Rakam yillik 3 ve 4 milyon dolar civarindaymis :mrgreen:

Nike Galatasarayimiza hayirli ugurlu olsun. Umarim kaliteli formalarla eski günlerimize geri döneriz.

Adidas'in son iki senedir bize tasarladigi formalari göz önüne alirsak, Nike'a gecmemizi destekliyorum.

Insallah güzel ve sade bir tam parcali forma üretirler...

Just do it Cim Bom

turgut uyar

Post by turgut uyar »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:FB benzeri bir uygulama olabilir. FB'nin kini yerli üretici markasız yapıyordu sanırım.
Hatta KIGILI yapıyor diye biliyorum.
Yeni stad , yeni forma, yeni heyecanlar.

Bence fason üretim yapılıp Fenerium gibi bir marka olunabilir. Maliyetler çok düşük, kar marjı yüksek. Kaliteyi de tutturdu mu yönetimin işi sadece işportacıyı bayıltmak için çalışmak olur.

Eğer böyleyse destekliyorum.
Geçmişte Fenerbahçe'nin kendi formasını 1-2 sene kadar kendi üretip, sattığını ama daha
sonra bu uygulamadan vazgeçip tekrar Adidas'la antlaşma imzaladığını hatırlıyorum.
Vazgeçmelerinin sebebiyle ilgili basında bir haber çıkmamıştı hatırladığım kadarıyla.

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Gönlümden yönetimin sadece forma kalitesini ve detaylarını dikkate alarak böyle karar almış olmasını diler ama Adidas ve Nike firmalarının distribütörleri ,bu işten para kazanan kişilerle olan ilişkiler sonucu böyle bir karar alınmıştır.

Yoksa bu yönetim, formanın kumaşı, GS'a özel olan sarı ve kırmızı renklerin belirlenmesi ve tescili, formalarda bu renklerin kullanılması, formaların yakası, fontları, mor-bej gibi renk kullanımı, arkadaki reklamların fontu ve renginin alakasızlılğı vs gibi Adnan Polat yönetiminin asla ve asla hakim olamayacağı detayları dikkate alarak böyle bir karar alındığını sanmıyorum.Hatta adım gibi eminim.

Nike neler yapacak bakalım, umarım beyaz fontlu ve "düzgün" renkli bir parçalı çıkar biz de gider alırız.

Post Reply