Sevgililer Gunu yalakligi

Spor, kultur, muzik, sanat gibi konulara odaklanmis forum.

Moderator: Staff

Post Reply
Cengiz Akgun
Moderator

Sevgililer Gunu yalakligi

Post by Cengiz Akgun »

Hincal gibi mendeburlarin agizlarini sapurdatarak kulturumuze soktugu tamamen ticari anlamda duygu somurusu ile hediye alip vermeyi baski unsuru yapan bu olay kandil gunu ile cakismis Turkiye de iyi mi? Sanki ananiz babaniz sevgililer gunu kutlardi deyyuslar. Diyanet isleri baskanina fetva almaya gitmisler kandil gunu sevgililer gunu kutlanir mi diye. Adam hakikaten olgun ve kulturlu ki ne zarari var kandilimiz zaten Hz. Muhammedin dogum gunu kutlamasi o sevgilerin en yucesi demis. Hem sevgiler arasinda her gun sevgi ve saygiyi kutlama gunudur gibi bir seyler soyleyip basindan atmis soytarilari.

Aziz Valentine yani Saint Valentine adina Hirisiyanlarin uydurdugu bugun Amerikada ve bati'nin genelinde Subat'in 14'u kutlanir. Karilar, kiz arkadaslari, metresler boyle gunde cicek, cikolata, ve mucehver beklerler. Ben karimi bu konuda ikna ettim. Hicbir sey beklemez. Gecen gun Pazartesi St. valentine gunu imis dedim ya oyle mi dedi. Ben yine de bir buket cicek alir (bazen cikolatada) o aksam yemege cikariz.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mert Tokman

Re: Sevgililer Gunu yalakligi

Post by Mert Tokman »

Cengiz Akgun wrote:Ben yine de bir buket cicek alir (bazen cikolatada) o aksam yemege cikariz.
Bayagi ikna etmissin yani Cengiz abi :lol:

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mert Tokman wrote:
Cengiz Akgun wrote:Ben yine de bir buket cicek alir (bazen cikolatada) o aksam yemege cikariz.
Bayagi ikna etmissin yani Cengiz abi :lol:
Ettim ettim. Komik gibi dursa da bunlar bir sey degil. Bazen cicek cabuk bozuluyor alma filan der ama kirk yilda bir eve cicek almak iyidir. Cikolatayi da ben daha cok kendim icin alirim. Yemek isini de zaten cogunlukla disarda yiyoruz. Valentine gununun disarda yemek yemek icin bir ozelligi degil yani. Ama hediye idi kart idi bilmem ne idi derdi yoktur.

Biz her seneki dogum gunu ve evlenme gunu hediyesi isini de kaldirdik. Yahu ihtiyacin ne ise aliyorsun ayni keseden, hem sen sonra benim aldigimi pek begenmiyorsun ben de senin bana aldigini, sonra dogum gunun de illa bir sey alinmasi sart mi dedim. Once biraz ters geldi ama simdi sadece sonu sifirli ve besle biten dogum gunlerinde ozel bir sey yapmaya calisiyoruz hediye konusunda. Rahat ettik bayagi. Tavsiye ederim. O genellikle mucevher ister ben ise o gun ne canim cekerse, gider beraber bakar aliriz. Digerlerinde ise guzel bir soz ve elektronik bir kart yetip artiyor.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Evlilik yıldönümümüz 12 Şubat. Böylece ikisi bir arada çıkıyor.
Cumartesi akşamı Uludağ'a çıkacaktık. Bu nalet keçi gribi yüzünden iptal olmuş gözüküyordu. Biraz iyileşildi sonra Bursa'da CHA CHA 'da eller havaya yapalım dendi.
Hadi buna rezervasyon felan derken dün hanımın anneannesini kaybettik. Rahmetli 85 yaşındaydı çok severdik. Eee tabi diğer şehirlerden akrabalar cenaze törenine geldi, tebareke 7 si derken o işte yattı.

Hanıma " ilahi bir şekilde kutlama yapılmak istenmiyor bitanem" gibi bir açıklama yaptık tabi..

Şimdi büyük ihtimal polar Galatasaray battaniyesinin altında maç özetlerini seyretmek gibi bir plan olur. Bu da hanımı ne kadar mutlu edecek bilmiyorum :)
TRUST GALATASARAY
MGC

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Hanıma " ilahi bir şekilde kutlama yapılmak istenmiyor bitanem" gibi bir açıklama yaptık tabi..

Şimdi büyük ihtimal polar Galatasaray battaniyesinin altında maç özetlerini seyretmek gibi bir plan olur. Bu da hanımı ne kadar mutlu edecek bilmiyorum :)
Olur olur. Sevenler bir olunca samanlik seyran olur ve anneanneye de bir saygisizlik yapilmaz daga bayira cikarak. Be keci gribi nereden cikti? Burada boyle nir sey duymadim. Kis sert gecince mikroplar kiriliyor.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply