Milli irade

Spor, kultur, muzik, sanat gibi konulara odaklanmis forum.

Moderator: Staff

Post Reply
Kenan Atak

Milli irade

Post by Kenan Atak »

Bu yuce ve necip irade tum Turkiye'nin gelecegini etkileyen Anayasa degisikligi icin referanduma gitti. Sonucu ortada!
Ibretle izleyin. Hala kafa basmiyorsa ben ne yapayim (cok elitisit ve gomunisit oldugumdandir ukalaligim).
Yabana atmamak lazim milli iradeyi. Ben vergilerin kaldirilmasi icin de millete gidilmesi taraftariyim.
http://webtv.hurriyet.com.tr/2/11816/16 ... cikti.aspx

* hah tam da bu linkten sonra yeni bir haber, secim sonrasi baskanlik sistemi icin referandum varmis. Tayyip isini biliyor, boylesi cahil, ahmak bir suruyu buldu gudecek simdi.
Ustteki linkte cehaletini dökturen siradan vatandas baskanlik sistemi icin haydi haydi ucarak muhur cakar.
http://haber.gazetevatan.com/secim-sonr ... 1/1/Gundem
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Kaan Önem

Re: Milli irade

Post by Kaan Önem »

Fakat bu insanların gerçekten takdir ettiğim ve bence herkesçe de takdir edilmesi gereken bir yönü var. O da inanılmaz bir organizasyon yeteneğidir. Gerçek birer toplum mühendisliği örneği sergiliyorlar. Yapılan çalışmalarla kitleleri istedikleri şekle sokmada üstlerine yok, bu ciddi anlamda bir organizasyon gerektirir. Gerçek bir toplum mühendisliği başarısı. Kim ne derse desin. Çok yaşlı sayılmam, hani Orhan Veli'nin dediği gibi ömrün ortasına da gelebilmiş değilim ama kendim bildim bileli bugüne dek hiçbir partinin/iktidarın yapamadığını yaptılar bu anlamda. İstedikleri şekilde yön veriyorlar. Ve rakipleri de yok.

Bu arada Bülent Tanör'ü kıyısından köşesinden okumuş bir insan başkanlık ve yarı başkanlık sistemlerinin Türkiye için çok tehlikeli bir rejim olduğunu ve asla ülkeye uygun bir hükümet sistemi modeli olmadığını bilir. Tek güvencem onun ve kitaplarının kimi hukuk fakültelerinde okutulması şu anda. Bilhassa Necmi Yüzbaşıoğlu ile yazmış oldukları 1982 Anayasasına göre Türk anayasa hukukuk kitabı muazzam. Orda şöyle bir cümle geçer bu başkanlık/yarı başkanlık sistemi tartışmaları ile ilgili: Türkiye için De Gaulle Fransası örnek alınmaya çalışılırken Peron'un arjantini unutulmamalıdır. 1982 anayasası özgürlükler rejimi ve bağımsız yargı yönünden handikaplar taşımakta idiyse de, en olumlu yönü kurduğu parlamenter sistem yani yasama-yürütme ilişkileridir.

Gerçi, oy verenlerin kaçı bu bilgilerden haberdar orası meçhul. Bu videolardaki insanların çoğunluğu oluşturduğu bir ülkeden söz ediyoruz.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kaan Önem wrote:Fakat bu insanların gerçekten takdir ettiğim ve bence herkesçe de takdir edilmesi gereken bir yönü var. O da inanılmaz bir organizasyon yeteneğidir. Gerçek birer toplum mühendisliği örneği sergiliyorlar. Yapılan çalışmalarla kitleleri istedikleri şekle sokmada üstlerine yok, bu ciddi anlamda bir organizasyon gerektirir. Gerçek bir toplum mühendisliği başarısı. Kim ne derse desin. Çok yaşlı sayılmam, hani Orhan Veli'nin dediği gibi ömrün ortasına da gelebilmiş değilim ama kendim bildim bileli bugüne dek hiçbir partinin/iktidarın yapamadığını yaptılar bu anlamda. İstedikleri şekilde yön veriyorlar. Ve rakipleri de yok.
...

Bu organize olmayi Amerikali misyonerler ve Mormonlardan ogrendiler. Turgut Ozal'in agabeyi Korkut Amerikada okurken bu Mormonlarin din adina yaptiklarina hayran kalmis oldugunu bu MSP milletvekili iken acik acik soyledigini kendim duydum. Gulen'in bugun bu hale gelmesini siz neye bagliyorsunuz acaba? Adam okullar kuruyor ve fakiri fukaranin kollamanin yaninda bunlardan Osmanli'da oldugu gibi devsirme cocuk gibi alip her konuda yetistirilip cemaat adami yapilmasinin meyvelerini yiyorlar.

Bugun Arap dunyasina acilmalari da bir pozitif etken. Bugune kadar iki tarafindan birbirinden boku kadar hoslanmadigi bir surec bitti. Yunanistan, Portekiz ve Irlanda AB'de bataklari oynarken bunlar Arap yatirimlari ile bu cokuntuyu hakikaten teget gecirdiler. AB gibi senelerdir Turkiye ile iyi oynamis kendi dusuncelerini Yunanistani one surerek onlari Aslan'a kamci gibi kullandiktan sonra gercek yuzlerini gosterenlerin gorulmesinde de etken olundu artik. Onu yap bunu yap derlerken kendi icine aldiklarindan daha saglam bi ekonomiyi dislamalarinin gercek sebebini soylemek zorunda kaldilar. Yani bu Araplari kafa kola alarak artik isterseniz denilmeye gelmesi bence de basari. Usulde kafa goz yarsalarda tuttuklari yol isliyor. Bu islerin nasil yapildigini gorduler ogrendiler ve uyguluyorlar. Yeni kesfettikleri bir sey yok aslinda. Sadece bu konuda basarili olan taktigi kopyaladilar.

Onun icin Calik'in gazetesinde boyle ilmi girsimlerle Hizir A.S. nasil gorulurle milli iradeyi guclendirmek gerekiyor. Cambaza bak cambaza

http://www.sabah.com.tr/fotohaber/yasam ... il-gorunur
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Hic bir mana cikaramadim. Eskiden boyle hurafelere gulup gecerdik, simdi gunluk gazatede cikiyor.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Marsan wrote:
Hic bir mana cikaramadim. Eskiden boyle hurafelere gulup gecerdik, simdi gunluk gazatede cikiyor.
Simdi gulmek ne kelime inaniliyor artik. Hiyaragalari da gazeteye basiyor musterisi var diye.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Sen neymissin be takunya kafa! Sende yok yok, olmayan numara yok. Keriz Fenerleri, Ali Dibolar, hazinenin 1 trilyonun ic edip cumbaba köskune atlamalar, Istanbul BB'i sögusleyip 60 kusur yolsuzluk dosyasindan dokunulmazlik dosyasi ile yirtmalar, Jet Fadillar, ve en son sinav sifreleri. Ben köktendincileri bile bu utanmaz serefsizlere tercih ederim. Turkiye'ye tarihinin en alcak gunlerini en lagim kokulu gunlerini yasatan bu kopeklere duydugum nefreti kelimlerle anlatamam, cunku bunlar ahlaksiz ve arsiz!
http://www.odatv.com/n.php?n=osymde-yas ... 0304111200
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Italya Basbakani Berlesconi'nin yasi tutmayan bir kizla para karsiligi yattigi konulu dava baslamis. Italya'da dokunulmazlik yok mu yahu?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply