Selcuk Inan GS'da

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Efe Tuncel

Selcuk Inan GS'da

Post by Efe Tuncel »

5 senelik sozlesme imzalamis.
Fener sampiyonlar liginde oynayacagi icin oraya gider diyordum o yuzden benim icin beklenmeyen oldu.
2001-2012 sezonu icin umutlanmaya basladim.

Alpay Dedeoglu

Re: Selcuk Inan

Post by Alpay Dedeoglu »

Başlığı Selçuk İnan GSde diye düzeltelim isterseniz.

Gelelim bilgilere:

*3 milyon imza parası + 5 yıl X 3 milyon : 18 milyon euro 5 yıllık imzaladı.
Bonservisi olmadığı için imza parasını cebe attı. Akıllı çocuk direndi, TS'de kontratını renk vermeden bitirdi ve imza parası/iyi ücret aldı. Gerçi daha borsaya açıklama yapılmadı, rakamdan emin değiliz.

Düzeltme: Nitekim miktar öyle değilmiş. Klüp açıkladı.
''Galatasaray, Trabzonspor'un milli orta saha oyuncusu Selçuk İnan ile beş senelik kesin anlaşmaya varmıştır.

İmzalanan sözleşmeye göre oyuncuya herbir sezon için 2.000.000 Euro sabit transfer ücreti ve maç başına 15.000 Euro ücret ödenecektir.

Yeni sporcumuza Galatasaray kariyeri boyunca üstün başarılar dileriz.

Galatasaray Sportif AŞ ''

Adnanları zamanında Manisadayken uygun fiyata almadığı için bir defa daha yadedelim.

*Bence şu anda transfer edilebilecek en iyi Türk oyunculardan biri. Orta sahanın ortasında iki yönlü oynayan, iyi oyun kuran, sahanın tümüne hakim olan, firkik ve uzaktan şut atan atabilen bir oyuncu. TSde defansif ön libero gerekliliğini ortadan kaldırdı Colman ile birlikte. Çok pas yapabilen bir orta saha kimliği kazandırma potansiyeline sahip.Manisadan Ersun Yanalla birlikte Trabzona geldi. Milli futbolcu. Alexin en beğendiğim türk futbolcu dediği kişi.

*Hataylı ve muhtemelen Arab kökenli (Gerçi bayağı göçmende yerleştirilmiş zamanında Hataya).ki Hasan Şaşla bugün yaptığı görüşmeden ve yakınlığından ben böyle olduğunu zannediyorum. Trabzonda seviliyor, adam gibi ve mütevazi deniyor, ne konuştuğunu biliyor, düzgün yaşıyor deniliyor. İnşallah Ardayı yurtdışına yollarız bir an evvelde bu çocuğu bozmaz İstanbulda. Ardanın Manisadan ev arkadaşı. İyi arkadaşlar. Hatayda iyi Galatasaraylı olarak biliniyor. FBnin ve BJKninde bonservissiz olduğu için yakın rakamları verebildiğini gözönüne alırsak, GSliliğinin birazda katkısı olmuştur ama 18 milyon euroda boru değil. Menajeri Ogün Altıprmakın oğlu, aynı Mehmet Topal gibi. Bu da menajerin Ahmet Bulut olmadığı için hem GSye , hemde oyuncunun kariyerine zarar vermeyeceğini gösteriyor.

*Cullionun olduğunu, Kallstromun geleceğini, Yektanında transfer olduğunu anımsarsak orta sahanın toparlanacağını zannediyorum.

*Olası olumsuzluklar: Aldığı paradan ötürü hem takım içi dengeleri şaşırtabilir, hemde kendi yükün altında ezilebilir. Aynı zamanda ersun Yenala zamanında yakın olduğu için FTnin hışmına uğrar mı bilemem ama Fath Hoca Yanala yakın futbolculardan pek haz etmez.
Bir de tabii Ardanın onu malum insanlar (Acunlar, bulutlar,Çubuklu tosun , Sinem vs..) arasına ve saçma bir şekilde istanbul sosyal hayatına sokma tehlikesi var. Artık yollayın Ardayı.
NO ADNANS, NO CRY !!

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Iste Hasan Sas farki. Bugun ki Hurriyet'den alinti.

"Bugün ise devreye Amerika’da bulunan Fatih Terim ve yardımcısı Hasan Şaş girdi. Şaş, Mecidiyeköy’deki Astoria Alışveriş Merkezi’nde bir araya geldiği Selçuk’a, “Sen bizim kuracağımız takımda Galatasaray’ın en önemli isimlerinden biri olacaksın. Teklifimizi kabul edip bize gel” diye güvence verdi. Ardından birkaç saat geçmeden milli futbolcunun telefonu çaldı."

Oyle avukat burolarinda kapali kapilar ardinda degil acikta is bagliyor. Yazida 5 yillik maliyetin 21M Euro olarak gecmisler.

Efe Tuncel

Post by Efe Tuncel »

Bu kadar kotu bir sezonun ardindan senelik 2 degil de 3e gelmis olsa kac yazar. Takimdakiler adam olsalardi da bu kadar rezil durumlara dusmeseydik bu paralari vermek zorunda kalmazdik zaten. Adamin alacagi ucret yuzunden ariza cikarani aninda sepetlesinler.

Bu arada Aziz Yildirim Lig Tv'de su an. Hem Selcuk'a camur atiyor hem de Trabzon'u Selcuk ve bizim aleyhimizde gazlamaya calisiyor. Bu kadar basit bir olayda dahi boyle alcakca davranan adam sampiyonluk icin kimbilir neler neper yapmistir.

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

meriç Tuncalı, ercan saatçili, ertuğrul özköklü hürriyeti ciddiyete almayın.

Hasan şaş olsa olsa cilasını yapmıştır işin. Menajeri çok profesyonel , aylardır GS ile konuşuyordur. Mehmet Topalı Valenciaya yollayan Altıparmak. Zaten GS ile temasları olan bir menajer.
Çok öncesinden işin bittiği geliyordu. Son haftayı ve sözleşme küçük detaylarını bitirmeyi beklediler.

Borsaya bilgi geçti Galatasaray resmi olarak. 5 yıllık , 2 milyon euro+15.ooo/maç
Kaba tahminle 40 maç üstünden: Toplamyuvarlak hesap 10.500.000 euro. Cezai müeyidesi var, eksik beyan edemezler , kan alır SPK.
Şimdi FB maçına çıkmayan Karabüklü Emenikenin rakamları:

9 milyon euro bonservis + oyuncuya 2 milyon euro/yıl x4= 17 milyon euro

Yani 40+ kere Türk milli Selçuk için 5 yıllığına 10,5 milyon euro,
1 kere Nijerya milli + Bank asyadan gelme Emenike için 4 yıl için 17 milyon euro.

Birde Guizayı hatırlayalım:
14 milyon euro boservis+3 milyon imza + 3,5 x4 yıl=31 milyon euro

31 büyüktür 17 , o da büyüktür, 10,5

yıllık olarak ise :

Guiza 7.75, emenike 4,25, Selçuk 2,60.

Yalandan yatacak yeriniz yok NTVSPOR ve Hürriyet.
Ntvspor ve Hürriyete itibar etmeyin. Rakamı büyük gösterip baskı yaratmaya çalışıyorlar.

Mehmet Marsan wrote:Iste Hasan Sas farki. Bugun ki Hurriyet'den alinti.
"Bugün ise devreye Amerika’da bulunan Fatih Terim ve yardımcısı Hasan Şaş girdi. Şaş, Mecidiyeköy’deki Astoria Alışveriş Merkezi’nde bir araya geldiği Selçuk’a, “Sen bizim kuracağımız takımda Galatasaray’ın en önemli isimlerinden biri olacaksın. Teklifimizi kabul edip bize gel” diye güvence verdi. Ardından birkaç saat geçmeden milli futbolcunun telefonu çaldı."
Oyle avukat burolarinda kapali kapilar ardinda degil acikta is bagliyor. Yazida 5 yillik maliyetin 21M Euro olarak gecmisler.
NO ADNANS, NO CRY !!

Cengiz Akgun
Moderator

Re: Selcuk Inan GS'da

Post by Cengiz Akgun »

Bes sene hem de sabit ve dolgun bir ucretle olmasi oldukca kotu. Bir uc sene alinip denense idi bir. Cok para yahu bu adamlar ne yaptilar ki bu parayi hak ediyorlar.

Emenike kara bir boga. FB'nin bu isten zarar edecegini pek zannetmiyorum. Semih gibi iki oynayip uc sakatlik diye yatan biri degil. Tek korkulari bu Nijeryalilarin cabuk simarip karaktersiz olmalari. Degilse benim seyrettigim Emenika Avrupada bile rahat bir sekilde oynar.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Sinan Edil

Post by Sinan Edil »

Yapma Cengiz Abi, Emenike ligin 2. yarısında ne yaptı? Adam transferi için sakatlandım dedi yattı.
Ölüm varmış, korku varmış
Bu dünyanın sonu varmış

Benim için yoktur tasa
Kalbimde sen yaşadıkça

Efe Tuncel

Post by Efe Tuncel »

Fenerbahce'nin odedigi abuk sabuk ucretler yuzunden yerli oyuncu maaslari hic olmamasi gereken yerlere cikti. Misal, Mehmet Topuz 2.25 milyon Euro, Emre Belozoglu 3.5 milyon Euro, Semih Senturk 1.5 milyon Euro aliyor diye biliyorum. Bu saydigim isimlerden Emre, ilk senesinde neredeyse hic oynamadi, oynadigi maclarda da cok kotuydu. Genc Semih'in durumu malum :) Mehmet Topuz da 2 sene sonunda ortalama 25er mac 11de baslamamistir diye tahmin ediyorum. Ustelik Mehmet ile Emre icin toplam 15 milyon Euro bonservis ucreti odemislerdi.
Yani, yukarida anlattigim tabloya bakinca bu sene ligin en forma oyuncusu olan, senelerdir istikrarli bir sekilde performansini yukselten Selcuk az bile aliyor diyebiliriz.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Sinan Edil wrote:Yapma Cengiz Abi, Emenike ligin 2. yarısında ne yaptı? Adam transferi için sakatlandım dedi yattı.
Ne yapacakti ki? Transer isini hal etmis kendini FB'ye saklamis iste. Karabuk icin kendini paralayacak hali yoktu herhalde. Donup topu onune alip kaleye giderken arkasindan iki kisi asilsa bile durduramiyorlar. Ingilterede bir zamanlar GS'in da istedigi bir karaboga santrafor vardi. Ilk adi Emil idi galiba nedense soyadi aklima gelmedi simdi. O biraz daha teknikti Bu da genc ogrenir eger Istanbulda kaybolmazsa. Semih simdi istedigi kadar naz yapsin. Maasini yariya duserecektir kendine takim bulamaz ise Aziz onun.

Bizim esekler bulamaz gidip Buca'dan santrfor alirken Karabuk bulup getirmis. Yuzleri kizarmadan bizi ibra etmediler diyorlar hala.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Post Reply