GS da transfer ve söylentileri 2011/12

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ismail Gezer

Re: GS da transfer ve söylentileri 2011/12

Post by Ismail Gezer »

U19 Milli Takımımız, UEFA U19 Avrupa Şampiyonası Elit Tur 7. Grup'taki son maçında Almanya ile karşılaştı; rakibini Muhammet Muhammet Demir'in harika golüyle devirip, Romanya'daki şampiyonaya gitme hakkını kazandı.

U19 kadrosunda hiç GS'li yok sanırım.

Muhammet, sağ ayakla güzel bir frikik golü attı. Kendisini takibe almak lazım.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Ersan olmayınca Tok (star gazetesi)

Sarı-Kırmızılı yönetim, elinden kaçırdığı Adanalı yıldızın yerine Manisasporlu Hüseyin Tok’u almak için çalışmalara başladı. 23 yaşındaki genç stoper de Terim’le çalışmak için can atıyor.

G.SARAY’DA Adanasporlu Ersan Gülüm’ün Beşiktaş’a kaptırılmasından sonra yeni hedef Manisasporlu Hüseyin Tok oldu. Savunmaya genç bir oyuncu takviye yapmak isteyen Terim’in bir ara Beşiktaş’ın da talip olduğu 23 yaşındaki Hüseyin’in transfer edilmesi için yöneticilere rapor verdiği öğrenildi. İmparator’un geçtiğimiz sezon yakından takip ettiği Manisaspor’un genç savunma oyuncusu Hüseyin Tok’un da Sarı-Kırmızılı takıma gelmye can attığı bildirildi. Manisaspor’a 23 yaşındaki genç savunma oyuncusunun bonservis bedelini soran yöneticilerin 2 milyon euro cevabını aldığı öğrenildi. U-17 U-19, U21 ve A2 takımlarında da oynayan Hüseyin bir tek A milli olamadı. Sarı-kırmızılılar ayrıca devre arasında alamadıkları Yiğit Gökoğlan’ı da almak için Manisaspor’a bir kez daha teklif verecek.

Cim-Bom, Drier Mertens’i istiyor

Yeni sezonda baştan aşağı yeni bir kadro ile mücadele etmeye hazırlanan G.Saray’ın transfer çalışmaları aralıksız sürerken dün Belçika basını da Drier Mertens isimini ortaya attı. belgiumsoccer.be adlı internet sitesi sarı-kırmızılıların Hollanda’nın Utrecht takımında forma giyen 24 yaşındaki Belçikalı sol kanat oyuncusunu transfer etmek istediğini yazdı. Orta sahanın solunda oynayan gerektiğinde sağda da görev yapabilen Mertens’in kulübüyle 3 yıllık sözleşmesi var ve bonservis bedeli de 5 milyon euro. Milli oyuncu bu sezon toplam 47 maç oynadı

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Sevilla gazetesi:Trabzonspor dışında Galatasaray da Romaric ile ilgileniyor. (dünkü haber)

http://www.diariodesevilla.es/article/s ... maric.html

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Lyondan Ederson:

http://www.tuttomercatoweb.com/?action=read&id=273137

Sevilla Romaric;

http://www.calciomercato.com/mercato/ga ... lia-456238

Bu haber kesin galiba. Menajeri kaleci Muslera Pazartesi GS'de demiş,Cana ile takas Lazio ile:
http://www.lalaziosiamonoi.it/?action=r ... izia=19357
NO ADNANS, NO CRY !!

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ceyhun Gülselamla anlaşmışız. Hayırlı olsun, sevindim.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

BONSERVİSİ OLMAYAN BEDAVAYA FUTBOLCU ALINIR :D

1 AYDIR DAHA BONSERVİSİ OLAN ADAM ALMADILAR. Bülent tulun 1 ay avrupayı gezdi .Sonuç sıfır. Kendisi iyi bir tatil yaptı anlaşılan.

Adnan polat'ı ve adnan sezgin'i aramaya başladım:)

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Mehmet Gorgen wrote:BONSERVİSİ OLMAYAN BEDAVAYA FUTBOLCU ALINIR :D

1 AYDIR DAHA BONSERVİSİ OLAN ADAM ALMADILAR. Bülent tulun 1 ay avrupayı gezdi .Sonuç sıfır. Kendisi iyi bir tatil yaptı anlaşılan.

Adnan polat'ı ve adnan sezgin'i aramaya başladım:)
Demek bonservissiz oyuncu taktigine geri donuldu. Kaleciyi de onun icin mi almiyorlar acaba, belki de bonservissiz kaleci ariyorlardir :wink:

Saka bir yana, kaleci ve defans konusunda bayagi acigimiz var, umarim gercekten iyi oyuncular aliriz.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

La gazzetta dello sport bugünkü sayısında Galatasaray'ın Muslera transferinin tamam olduğunu söylüyor.

Oyuncu yıllık 2,5 milyon euro alacak.
Bonservis bedeli: Cana+ 2 milyon euro

Benim muslera hakkındaki yorumum.

Her ne kadar Lazio gibi bir takımın ve Uruguay milli takımının kalesiini de korusa Galatasaray'ın aradığı kaleci değildir.

- boyu 1.90m fakat yan toplarda felaket kötü.Zamanlama hatası yapıyor.
-karşı karşıya toplarda iyi
- kaleye atılan bazı toplarda nerede duracağını bilemediğinden garip aşırtma golleri yiyor.
-Napoli'de oynayan eski kalecimiz De sanctis ile karşılaştırıldığında daha kötü bir kaleci.
-La gazetta dello sport'un serie a 2010/11 kaleci puanlaması sırasında 20 takım kalecisi arasında 17.sıradaydı.

Image

Image

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Gorgen'in Muslera icin yazdiklari ayni Aykut'u tarif ediyor, ben hic izlemedim ama bu ozellikler ile ayvayi yemisiz demektir.

Titiz davranacagiz derken niye boyle bir adam aliyorlar?

Terim ve Taffarel nasil buna onay verdi? Buffon falan derken demek buna kalmisiz.

Bakarsiniz Drogba derken de flas transfer olarak Necati'yi aliriz. Zaten Drogba'nin olma ihtimali %1 demislerdi.

Ben de pek yildiz oyuncudan yana degilim ama en azindan kaliteli oyuncu alinmasi lazim (ozellikle kaleci mevkisine).

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Bu arada amrt ayında 7,6 milyon euroya sevilla'dan sao paulo'ya transfer olan luis fabiano sakat aolduğu için amelyat olmuşTakımıyla daha maça çıkamadı.

Bugün brezilya'nın marca spor gazetesi Luis fabiano ile söyleşi yapmış.

Sao paulo takımını sevdiğini ve mutlu olduğunu söylemiş. Ne zaman sahalara döneceği meçhul.

Ama birileri sakat oyuncuyu bize satmaya kalkıyor.Uyanık olun.

Image

Image

Marca brasil sao paulo 11.06.2011 tarihli baskısından alınmıştır.(Türkiye'de başka yerde yoktur:) )

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

5 kuruşu olmayan Galatasaray'ın beleş futbolculara yönelmesi garip değil. Gerçi perspektif buysa, en beleş oyuncu zaten kadroda olan oyuncudur. Onları rehabilite etsinler, belki birşey çıkar :D

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Image

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Gazete yazılarına bakılırsa bu "Muslera" olayı ciddiye binmeye başlamış. Kaleci konusunda çok talihsiz bir takımız. Yukarda yazıldıgı kadar kötüyse hiç alınması daha iyi. Yerli kalecierle devam edelim, olmadı Süleymanu'yu alalım :D

Zafer Yazici

Post by Zafer Yazici »

Muslera2yı bu sene Lazio nun bir çok maçında seyrettm.Çok iyi bir kaleci olduğunu düşünüyorum.Aykut ile filan mukayesse kabul etmez.
Lazio başarılı bir sezon geçirdiyse bir çok maçta Musleranın payı var bence.
Galatasaray bir yasam bicimidir..
Galatasaray sabrın sembolüdür.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Mert Tokman wrote:Gecen Aralik 2010'da Arizona'da Brezilya, Kore, ABD ve Turkiye U17 milli takimlarinin katildigi bir turnuva duzenlendi - maclarida bizim burada Fox Soccer channel gosterdi - bende xmas tatiline cikmadan evvel maclari kaydetmistim sonra seyrederim diye - gecen hafta sonunda kismet oldu seyrettim.

Altay'in genc takiminda oynayip A takimina yukselen Okay Yokuslu diye bir cocuk var... takimin kaptaniydi ve hayran oldum... kesfetmek icin futbol alimi olmaya gerek yok - gozu olana cocuk kendini bariz belli ediyor zaten... 1994 dogumlu 1.88 boyunda orta saha oyuncusu ama komple - hem defans hem ofans - paslar milimetrik... topu ayakta tutmak yok - en onemlisi cok cabuk karar verebilen bir cocuk ve belliki yabanci dilide var hakemlerle konusmasindan anladigim... Bana Barcelona'da oynayan Sergio Busquets'i hatirlatti...
Okay'i gecen kis yazmistim - gecen hafta Terim'in bu cocugu istedigini okudum gazetelerde... cok onemli bir transfer olur GS icin...

Post Reply