GS da transfer ve söylentileri 2011/12

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Alper Zengin

Re: GS da transfer ve söylentileri 2011/12

Post by Alper Zengin »

Merhabalar

Bu Atletico Madrid üçlüsü'nin haberi için fazla kesin deniyor gibi sanki. as.com'un haberi hiç ümit verici değil. (İspanyolca'dan İngilizce'ye google translate'dir, Türkçe'ye çevirtsem rezil olurdu, elle yapmaya da ben üşendim, kusura bakmayın)

Atletico received its first concrete offer of summer, plus three: for Forlan, Reyes and Ujfalusi at the rate of an amount in excess of 30 million euros, according to the Turkish press. At 14:30 pm yesterday, landed in a private jet at Madrid Aysal Ünal, president of Galatasaray, accompanied Ali Gürsoy and Abdurrahim Albayrak, directors, and Bülent Tulun, sports manager of the entity. The managers went straight to a restaurant in the capital, where they met with Caminero.

Atletico sporting director only rejected the possibility that Reyes leaves the club and called it "not transferable". As for Forlan and Ujfalusi, Caminero said the club has both, but understand that they are in the final years of their careers and to transmit the offer to them to decide if this opportunity and conditions offered by the Galatasaray are your welcome. Then the Turkish club published on its website the bag and told Turkish talks in Madrid.

Aysal, elected as new president of the Istanbul club last May 14, promised during the elections to ride a team with big stars. The oil tycoon dreamed of an attack made by Forlan, Reyes and Arda Turan, but will continue looking for other names. AS Ujfalusi contacted yesterday, said: "I am in Italy on vacation and I know nothing. But I am very happy in Madrid and the fans of Atletico."
Eski açık sarı deseneee!

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Unal Aysal gorunuse gore herseyi kitabina gore yapan bir insan. Yani borsaya gorusmelere baslanmistir diye bildirdi ve gercekten de oyle, diger takimlar gibi hersey bittikten sonra gorusmelere baslandi deyip de hemen ardindan imza attirma yapmadi. Sanirim birtek A. Madrid ile anlasildi ve simdi hepsi de tatilde olan oyuncular ile gorusulmesi lazim. Bir de Aysal'in donuste havaalaninda yaptigi aciklama var orda da belirtti ki bu kontrat isi hemen olmuyor, kulupler var, menajerler, brokerler, oyuncular herkesin mutlu olmasi lazim, biraz daha sure lazim dedi. Yani beklemek lazim.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Milliyet'de Melih Asik soyle demis.
Forlan geliyor
Gazetelerde haberler: “Galatasaray Forlan, Reyes ve Ujfalusi’yle anlaştı”
Üçü de iyi ve ünlü futbolcular...
Ama ün tek başına futbol oynamıyor...
Acaba futbolcu iyi durumda mı?
En önemli soru:
Form olarak çıkışta mı, inişte mi?
Futbolcu biyolojik yaşını doldurmuş inişe geçmişse ünü işe yaramaz.
Forlan 32, Ujfalusi 33, Reyes 28 yaşında.
İkisinin son bir iki yılı.. Üçü de paraya doymuş adamlar.
Eğer bu futbolcularda istikbal varsa Atletico Madrid neden satıyor?
Önceki yıl GS, Atletico Madrid’ten kaleci Leo Franco’yu almıştı.
Bir yıl bile oynamadan gönderildi.
A. Madrid’in Leo Franco yerine kaleye geçirdiği De Gea bu yıl Manchester United’a gidiyor.
Kulübü ne kadar mı kazanıyor bu transferden: 20 milyon euro...
GS ünlü futbolcu deposu: Baros, Cana, Kewell, Neill, İnsua, Pino, Culio, Stancu, Zapata...
Bu topçulara tonla para sayıldı. Simsarlar zengin oldu. Bugün hangisi kaç para ediyor?
Futbol ruhla oynanır.. Galatasaraylılık ruhu diye bir ruh vardı. O nerede? Önce onu bulsak
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Ujfalusi

Bu adam sağ bek anladığım kadarı ile yani pozisyon Reis Sabri'nin pozisyonu.

Her sene insan umut ediyor işte :D

Diğerlerine sözüm yok , REYES ve FORLAN gelmese de olur benim için. Hadi belki biraz REYES fena değil gibi gözükebilir. Ama FORLAN'ı ben United günlerinden pek tutmazdım. A. Madrid'in başarısı bence takım başarısıdır. Bana UEFA ve Süper Kupa günlerimizi hatırlatmışlardı.

Bize Hasan'ın tahta bacaklarından lazım.

Sert sıkı topçu almak lazım.
TRUST GALATASARAY
MGC

Efe Tuncel

Post by Efe Tuncel »

Soyle bir haber var.
Polonya basını, Lille'de forma giyen Ludovic Obraniak'ın her an Galatasaray'a transfer olabileceğini iddia etti.

Bu sezon Ligue 1'de ve Fransa Kupası'nda mutlu sona ulaşan Lille'de forma giyen Ludovic Obraniak, Galatasaray'a çok yakın. Polonya medyasında yer alan haberlere göre 27 yaşındaki futbolcunun Fransız ekibinden ayrılabileceği iddia edilirken, kendisiyle ilgilenenler arasında en güçlü adayın Galatasaray olduğu ifade edildi. Haberde Polonyalı futbolcunun konuşmalarında Lille'den ayrılabileceği sinyalini verdiği belirtilirken, Obraniak'ın Fransız kulübüyle bir yıl daha sözleşmesi bulunduğu hatırlatıldı.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Sabri'nin yedeği olur ancak. İlk 11'de yer edinmek istiyorsa stoper pozisyonuna adapte olmasını tavsiye ederim. Bu ülkede bi Sabri gerçeği var :D
Mehmet Gurdal Cetin wrote:Ujfalusi

.

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Ismail Gezer wrote:Sabri'nin yedeği olur ancak. İlk 11'de yer edinmek istiyorsa stoper pozisyonuna adapte olmasını tavsiye ederim. Bu ülkede bi Sabri gerçeği var :D
Mehmet Gurdal Cetin wrote:Ujfalusi

.
Esas pozisyonu stoper ama sag bek de oynayabiliyor. A. Madrid'e stoper olarak geldi ve saniyorum o bolgeden bir sebepten dolayi saga kaydirildi. Hatta stoper mevkisinde iyi performans gosteremedigi icin oraya gecti ve orda daha iyi oynadi diyenler var.

Sert oynayan hava hakimiyeti olan bir oyuncu, bana Servet'in biraz daha iyi kafa vurani bir elemanmis gibi geldi. Topu oyuna sokma yetenegi ne duzeyde bilmiyorum.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Sabri ve Servet'in forma rakibi gelmiş :D

Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Ujfalusi transferi bence tam bir skandal. 4-5 sene once almaya calistigimiz alamadigimiz oyuncuya nostalji yapiyorlar herhalde.

33 yasindaki futbolcunun bonservisine verecekleri her kurus yazik gunah. Yasli doygunluga erismis amaci kalmamis yabanci futbolcular ile hicbir yere varamayiz. Adam buraya para kazanmaya geliyor. Futbol oynamaya falan degil. La Liga'nin yasli iskartalarina bonservis bedeli veriyoruz. Yasli bir oyuncu sert oynanan Turkiye liginde sakatlanirsa geri donusu haftalar bulur.

33 yas uzeri turkiye'ye gelip, iyi isler yapan oyuncu olarak aklima Stefan Kuntz'dan baskasi gelmiyor. Adam Turkiye'de bir sezon oynamis, sonra tekrar Avrupa'ya donup bir kac basarili sezon daha gecirmisti.

31-32 yas uzeri bir yabanci oyuncuyu transfer ediyorsaniz:
1) Dunya capinda kaliteli ve klas olmali. Forma sattirmali. Taraftari tribune cekmeli. Bu da ancak orta saha ve ileri uc oyunculari icin gecerli olabilir.
2) Ya Turk kulturune isinacak ve adapte olacak bir yapida ya da olaganustu profesyonel karakterde olmali.
3) Sakatlanma orani cok az olmali.
4) Turkiye'ye gelmesinin ve burda oynamasinin para disinda bir amaci olmali.
5) Son donemde performans olarak dususte olmamali.

Onbes sene oncesinde bile Hagi ve Popescu'yu 30-31 yaslarinda transfer etmisiz. Ikisi de hem tecrubeli, hem de kalite olarak dunyaca bilinen oyunculardi. Ujfalusi kim yaaa?

Ujfalusi Cek milli takiminda 2009'dan beri yer bulamiyor. Besiktasli Sivok ve Ankaragucu'lu Rajnoch milli takimda dikkatinizi cekerim.

Gaziantep kisitli yurtdisi baglantilari ve kisitli kaynaklariyla Dany gibi genc ve klas bir oyuncuyu arayip bulabiliyorsa bizim cok daha iyilerini bulmamiz lazim.

Atletico'dan transfer edilecek adam varsa o da Simao'ydu. Ustelik bir sezon once karsilikli iki kulubun temasi oldu. Besiktas 1 milyon euro'ya da isi bitirdi. Yasi su an 31. Sezonun ikinci yarisinda geldi, 8 gol 5 assistle oynadi.

Forlan ne kadar daha iyi bir transfer gibi gozukse de onun da gelmeye niyeti yok galiba. Gelmeye niyeti olmayan oyuncuyu para ile kandirmanin sonucu da Misimovic orneginde gorulebilir.

Ben transfer politikamizin ve vizyonumuzun artik degistigini zannediyordum. Degismemis tam tersine geriye gidiyor, cok yazik. Bu kafayla devam edersek, bizi zor gunler bekliyor.

Efe Tuncel

Post by Efe Tuncel »

Forlan, Ujfalusi ve Reyes kesinlikle gelecektir.
Unal Bey'in yaptigi aciklamanin ertesinde bu transferler olmaz ise Unal Bey'in itibarina cok zarar verir.
Diger taraftan bu transferler benim de icime sinmedi.

Eren Gumrukcuoglu

Post by Eren Gumrukcuoglu »

Arkadaşlar derhal şampiyon olmamız lazım yoksa klüp resmi olarak bankrupt açıklaması yapacak. Bunun dışında kepaze hale dönmüş takımımıza kimi alabileceğimizi sanıyoruz ki bu transferler içimize sinmiyor? Ben inanamıyorum açıkçası bu adamların ikna olduğuna. Çok küçüldük farkında değil miyiz?
Eren Gumrukcuoglu

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Yerli transferinde şu ana kadar Selçuk'tan başka isim yok. Arada kaçırdıklarım varsa bağışlayın.
Sanırım Fatih Terim'in eski Milli Takım teknik direktörü olmasının dezavantajını çekiyoruz.
Avantajını da elde edebilirdik... Eğer Terim ciddi bir yerli oyuncu veri bankası ile kulübe gelse ve bu oyuncuları kulübe kazandırmaya başlasaydı.
Ama kendisi Milli Takım'dayken bile ülkeye neredeyse hiç oyuncu kazandırmadığı için, ondan Türkiye'deki genç oyuncu profilini elinde bulundurmasını beklemek iyimserlik olur.
Rakiplerimiz yerli transfer konusunda bizden daha atak davranıyor... FB şu ana kadar Kayseri'den Serdar Kesimal'ı, Eskişehir'den Sezer'i, Gençlerbirliği'nden Orhan Şam'ı aldı.
BJK, Avusturya'ya açıldı, Türk kökenli gençleri getirdi. Ayrıca Egemen'i kadrosuna kattı.
Bizde ise büyük bir belirsizlik var.
Şunun anlaşılması lazım: Bizim takımdaki yerli oyuncu kalitesi Süper Lig'in ilk 8-10 takımı düzeyinde değil.
Acı ama gerçek.
İşe evvela bu gerçeği görmekle ve yerlileri gözünü kırpmadan budamakla başlamalıydılar.
Terim ise budama yerine muhafaza etmeyi kafaya koymuş.
Kulüp olarak yalvardık yakardık, Arda'yı takımda kalmaya ikna ettik!
İşi bitmiş onlarca yerli oyuncu -Barış hariç- kadroda duruyor. Onların isimlerini tek tek saymaya gerek yok.
Terim'in milli takım hocalığı vasfının dezavantajı derken kastettiğim buydu: Büyük çoğunluğunu Milli Takım'da da oynattığı bu yerlilere güveniyor. "Ben onları forma sokarım" diyor. "Onlardan verim alırım" diyor. Çünkü büyük hoca ya!
Halbuki sorun bir formsuzluk ya da moralsizlik sorunu değil. Sorun düpedüz kalite sorunu.
Ve görünen o ki Yönetim ve Terim kadronun yerli bölümünü kadroda tutacaklar. Üzerine birkaç kaliteli yabancı takviye ederek sezona girecekler.
Yerli oyuncuları kaliteli olmayan bir kadroya iyi yabancılar da gelse bir süre sonra ortama ayak uydururlar, zihniyet olarak "yerlileşirler". Bunun örneklerini çok defa gördük.
Sonumuz hayrola diyelim...
AYRILMAZ İKİLİ

Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Eren Gumrukcuoglu wrote:Arkadaşlar derhal şampiyon olmamız lazım yoksa klüp resmi olarak bankrupt açıklaması yapacak. Bunun dışında kepaze hale dönmüş takımımıza kimi alabileceğimizi sanıyoruz ki bu transferler içimize sinmiyor? Ben inanamıyorum açıkçası bu adamların ikna olduğuna. Çok küçüldük farkında değil miyiz?
Eren:

Bunun parayla ilgisi yok. Transfer konusunda beceriksizlikle, isini bilmezlikle, iyi arastirmamakla alakasi var. Cenk Tosun 500,000 euro, Dany 1 milyon euro, Simao 1 milyon euro. Bunlarin ucunu de su an kadroda gormek ister miydik? Isterdik. Ucunun toplami Stancu'ya verilen paranin yarisi kadar yapiyor. Hatta Yekta'ya verilen para kadar bile yapmiyor. Sorun bu iste, isini bilmezlik. Paralari dokuyorsun dokuyorsun ortada bir sey yok, obur tarafta senin harcadigin paranin onda birini harcayan takim daha basarili oluyor. Al rakiplerimiz Besiktas ve Gaziantep'in devre arasinda orta saha ve hucuma yaptiklari transferlere bakalim, bir de biz orta saha ve hucuma nasil transfer yapmisiz onu gorelim.

Besiktas, Simao, 1 miyon Euro: 20 mac, 8 gol, 5 assist
Gaziantep, Cenk tosun, 500 bin euro: 18 mac, 12 gol, 6 assist

Galatasaray, Stancu, 5 milyon euro: 16 mac, 3 gol, 2 assist
Galatasaray, Yekta, 3.7 milyon euro: 15 mac, 0 gol, 0 assist

Yoksa Turkiye ve Galatasaray, cikisa gecmek isteyen potansiyelli genc oyuncular, ve hafif dususte 30 yasina yaklasan kaliteli oyuncular icin aslinda iyi bir firsat. Odenen ucretler vergi avantajindan dolayi gayet cazip.

Butun dunya 3 senedir krizde, herkes kurusunu saya saya harciyor. Biz para saciyoruz. Simdi bu sartlarda 33 yasinda iskartaya cikmis bir oyuncuya 2-3 milyon bonservis, 3 sene kontrat, senelik 1.5-2 milyon garanti para herkesi cileden cikarir. Bunu bomba transfer diye basina servis etmek ise, GS taraftarini uzmekten ote, diger kuluplerin taraftarlarini (Anadolu kulupleri dahil) sesli guldurur.

Zafer Yazici

Post by Zafer Yazici »

Her sene olan klasik transfer mevzuları.Asparagas transfer haberi çok reel transfer yok.
Forvet konusunda Elmander geldi fena değil.Arda elde kaldı oda bir artı.Çünkü yurt dışına gitseydi. 1-2 senelik maceradan sonra büyük olasılıkla fenere giderdi.Baros elde kaldı sanırım.
Eğer Baros ve Elmander var ise Forlan alınması lüks olur.Ayrıca Forlan'dan verim alma şansımız ypok gibi.Nedeni ise Güney Amerika Uluslar kupası var.Milli takım maçlarından sonra gelecek tatil yapacak lige konsantre olacak falan filan.Adam dünya kupasında harikalar yarattı sonra kontakt kapattı.
Reyes alınırsa sevinirim açıkçası.Çok kaliteli bir orta saha oyuncusu olduğunu düşünüyorum.Her oyuncunun formsuz dönemleri olabilir ama bu sezon Atletico Madrid maçlarında fena değildi La Liga da.Adam kariyeri boyunca İspanyada 248 maçaa çıkmış 42 gol atmış.İngilterede 110 maça çıkmış 23 gol atmış.Portekiz de 29 maça çıkmış 5 gol atmış.Totalde 397 maç ve71 gol.Orta saha oyuncusu için hiçde fena değil bence ve 28 yaşında.3 sene rahat top oynar super ligde.İyi bir transfer olduğunu düşünüyorum.
Çek sağ bek için sadece kısa bir şey yazacağım.Sabri allahın sevgili kulu bence.Çünkü alt yapıdan çıkıp futbolunun üzerine bir damla eklemeden bir tuğla koymadan aksine geriye giderek hala ilk 11 de hem de milli takımda ve Galatasaray da forma şansı bulabiliyor.Çok ilginç.Bu nedenle o bölgeye yapılacak alternatif bir transfer en azından bize saç baş yıldırmaktan kurtarır diye düşünüyorum.

En önemli sorun kalede bence.Güvenilir bir kaleciye ihtiyaç.....

Son olarak Terim dönemi hakkında söyleyeceklerim şu.2000 UEFA şampiyonluğından sonra başarılı ve başarısızı dönemleri oldu ama genelde çalıştırdığı takımların bir sistemi olmadı :) :)..
Bu bence terim'in son şansı.Burada artık hata yapma şansı yok.Çünkü hayvan terli artık yemiyor.Galatasaray taraftarı mazi ile yaşamaktan bıktı diye düşünüyorum.İstikrarlı uzun soluklu bir teknik adam profili bekliyorum terimden.
Galatasaray bir yasam bicimidir..
Galatasaray sabrın sembolüdür.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Efe Tuncel wrote:Forlan, Ujfalusi ve Reyes kesinlikle gelecektir.
Unal Bey'in yaptigi aciklamanin ertesinde bu transferler olmaz ise Unal Bey'in itibarina cok zarar verir.
Diger taraftan bu transferler benim de icime sinmedi.
Zaten bu sekilde itibarsiz ve serefsiz duruma dusuyorlar ya. Builmedikleri boku yemek icin hepsi kapida birader. Ondan sonra bir suru culsuz nemalanip arkalarindan guluyorlar. Bir zamanlar at hirsizi yedi kaymagi boyle al ver. Simdi sirada Tulun var.

Hani Osanli zamaninda Sam'i kasip kavuran vali bilmeme ne pasayi Istnabul'a sikayet sikayet ustune etmisler. Bunun uzerine padisah onu elip yerine bilmeme ne pasayi atamis. Bu da halki meydana toplamis. Ulan aptallar benim kuplerim doldu sonuncusunun ustunde bir parmak bosluk vardi ama dayanamadiniz simdi yeni gelen pasa bos kuplerle geliypr, hadi bakalim Allah kolaylik versin dedigi gibi. Aysal'da bos kuplerle bir suru adami GS basina doladi. Boyle 33'luklere para bastirip dursun. Yakinda ona da gotuyle gulecekler.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Post Reply