Ünal Aysal Başkanlığını açıkladı.

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Marsan

Re: Ünal Aysal Başkanlığını açıkladı.

Post by Mehmet Marsan »

Alpay,

Bu konuda son olarak yaziyorum.

Liselilerle bir derdim yok. Turkiye gibi secimi kazananin kendini kaybettigi ortamda (bkz Basbakan, Cumbaba, Aziz Y, tupcu) GS sevgisinden baska cikari olmayan bir denetleme kuruluna ihtiyac var. Yeri gelince mudahele etmelerinide bekliyorum. Son olarak Adnan P’yi devirmekde umarim (iftira yok, bilmiyorum) etkileri olmustur. Ayni sekilde Bulent Tulun’un atanmasina mudahele etmeleri gerekirdi. Daha oncede dedigim gibi Albayrak’i begenmeye mecburiyeti yok, ama oyle bir ornek olunca Tulun’un atanmasina sessiz kalmak yakisik almiyor.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ben sadece Albayrak'in kendi agzindan aglayarak dokulenleri soyledim. Onu istemeyen Adnan Polat ve ekibi denince bunun Adnan Polat olamayacagini acikladim. Ustunel ister tribunden gelsin isterse dayisindan GS lise terbiyesi alsin ayni yolun yolcusudr. kendi aklina gore yaptigi transferlerden de onun bu isi ne kadar bildigini gorduk. Takdir edilecek tek tarafi kendini daha fazla kucuk dusurmeden istifa edip vaktiyle cekip gitmesi olmustur. Simdiki kurulu da hayir deme erdemini gostermistir. HIc olmazsa asalak olmadigini gostermistir. Bunu da unutmuyorum.

Ikinci onemli olay Aysal'in ayni Adnan Polat gibi once listeye alip sonra gelen tepkilerden dolayi yedege dusurmesini de mi Ustunel mi yapti bile demeyecegim. Bu da ortada Ustunel'i ve Polat'in ekibini asan bir doldurus oldugunun en guzel ispatidir.

Bosuna polemik yapmaya luzum yok. Ortada kimi kimi asagiladigi ortada. Vaktiyle GS klubunun yonetiminde GS lisesinin yetistirdigi kalburustu adamlarin etkisini inkar eden pek olamaz. Ama eski camlar bardak oldu. Bugunku kusak bu isi ayaklara dusurmustur. Bugun GS yonetim kuruluna tekrar alinanlar da bunun baslica gostergesidir. Hic fazla tartismaya luzum yok aslinda. Adam yoklugunda keciye Abdurrahman celebi dendigi gibi. Yarin GS basketbolcusuna baska ad altinda forma giydiren de basketbol subesinin basina getirilir. Bunda da hicbir engel olmayacaktir. Kargalar kilavuz oldugunda birakin Aysal'i feristahi gelse bu klubun burnu boktan cikmayacaktir. Ortadaki bozukluk sahislardan cok duzenden gelmekte oldugunu kabul edinceye kadar bu boyle devam edecek.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Marsan wrote:Alpay,

Liselilerle bir derdim yok. Turkiye gibi secimi kazananin kendini kaybettigi ortamda (bkz Basbakan, Cumbaba, Aziz Y, tupcu) GS sevgisinden baska cikari olmayan bir denetleme kuruluna ihtiyac var. Yeri gelince mudahele etmelerinide bekliyorum. Son olarak Adnan P’yi devirmekde umarim (iftira yok, bilmiyorum) etkileri olmustur. Ayni sekilde Bulent Tulun’un atanmasina mudahele etmeleri gerekirdi. Daha oncede dedigim gibi Albayrak’i begenmeye mecburiyeti yok, ama oyle bir ornek olunca Tulun’un atanmasina sessiz kalmak yakisik almiyor.

Bu Kalpakci'nin ve Tulun'un ile guya marketing ustasi Ebru koksaldi gibi ayrik otu gibi klube kok salmislari Aysal'a onerenler kim saniyorsun? Aysal'in kluple alakasi bile yokmus senelerce. Uye bile olmamis otomatik olarak olabilecek iken cunku bu taraklarda gozu olmamis birisi. Bundan once adamla sadece mali konular icin konustular Suren'in yaptogi guzel isler sonucunda. Ve bugunler dusunulup (o zaman teklif ettiklerinde gordukleri gibi adamin klup uyeligi bile yokmus) klube uye yaptilar ve simdi vakti geldi oynatacaklar ellerinde yanina yerlestirdikleri bu sirtlanlarla ola ki cizmeyi filan asar korkusu ile. Ne karsi cikmasi? Yanina kimleri almasi gerektigini soyleyenler bu Polat'i devirenlerin tipkisi ile aynisi. Bundan bir suphen mi var yoksa?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Mehmet Marsan wrote:Alpay,

Yukarıda yazılanlarla(özelikle altı koyu olanlarla) %100 hem fikirim. Liseli kolaycılığı bir tarafa bırakıldığında daha somut analizler yapılıyor. Ben yalnız hali hazırdaki değil, geçmişteki yöneticilerinde detaylı bir denetime sokulup, yolsuzlukları yakalanması durumunda mal varlıklarıyla ve hapis cezaları ile cezalandırılmasından yanayım. Kim olursa olsun. Cezalandırılsın ki bir daha kimse cesaret edemesin arpalık muamelesi yapmaya. Şimdi idari olarak ibra etmeme inisyatifi ortaya çıktı. Yiyorsa bundan sonra yeni yönetimler Adnan Polatın yaptığı gibi uyarıları göz ardı edip , kafasının dikine gitsin.
Yiğit Şardanın söylediği laf şu olmuştu: Eskiden yönetime girmeden önce param, zamanım ve bilgim yetecekmi derken, bu ibra edilmemeden sonra '' şerefimi ve adımı riske etmeye değer mi? diye sorar oldum kendime.

Bülent Tulun veya başka bir liselinin görev almasının bir avantajı şu: Yanlış yaptığında devre arkadaşları ve büyükleri tarafından yiyeceği fırçanın ve küfürün ayarı olmaz. Adamlar bildiğin tribün delisi oluyorlar ve sert laf sokuyorlar.
Eninde sonunda 30 küsür senedir görüştüğün en yakın insanlar suratına küfredip fırçalamaya başlarsa biraz durup düşünürsün. Helvacının yediği ağır lafları ben biliyorum, öyle böyle değil. Niye düşürmeye çalıştı o yönetimi zannediyorsunuz? Bir önce o eziyeti bitirmek için... Peki Adnan Sezginin Polattan başka çekindiği kim vardı? Hiç kimse!! O da bildiğini okudu zaten. Olsaydı karşısında böyle etkilendiğ bir baskı gurubu , zor yapardı bu işleri..

Tabii şöylede bir dezavantaj oluşuyor. Laf yememek için daha çekingen ve pısırık olup, yönetimde risk almayabiliyorlar.

Bülent Tulunun koltuğu için Can Çobanoğlu ve lütfü Arıboğan gibi alternatifler vardı. Fakat BT daha uygun düştü.
NO ADNANS, NO CRY !!

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bu adamlarin capi bu kadar. Hic kizmayin. Ednan'in etekleri nasil tutustu ise Seyrantepe de yuhaladiklarinda AKP'lileri, Inan efendi de gidip el etek opup kic yalamis. Yaziktir birader bu yastan sonra bu hayasizliga ne luzum var bile demiyecegim cunku bunlar icin para pul hala buyuk bir deger. Hani ne demisti Oktay Eksioglu para icin bunlarin yapamayacagi yok diye (ise ana satmayi filan karistirarak). Aynen oyle.

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/18081907.asp?gid=381

Bunlari GS lisesinde ogretmiyorlar herhalde. Bu klubun yakasindan hala dusmediler adlari batasicalar.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bizim Hasan'in sevdigi Ali Durust ile hepimizin burada cok sevdigi Tulun tepismisler meger su yeni gelen Cek herifin imza toreninde. Oyuzden de resmi sitede Tulun gorevindedir filan diye yazmislar bizim Apostollar.

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/ ... sp?gid=362
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Tulun'un yerinin sallanmasindaki baslica sebeb Terim icin kimsenin nazini cekmemize luzum yok ben 48 saat icinde Terim'den iyisini bulup getiririm demesi oldu deniliyor. Bilindigi uzere Terimci olan Durust bu ise fena bozulmus. Yani cami duvarina isemis ve Terim de bunu duymus; Aysal'a bana inanmayanlarla calismam ben kendi ekibimi kurarim filan demis. Yine rant kavgasi cok erken baslamisa benziyor. Aysal'da sizin icin nasil uygunsa filan demis galiba. Bugun bir araya gelip yuzleseceklermis. Al seyinden vur duvara oldu bu is. Bu ara Aysal ben birde Barcelona'nin kapsini calayim. Arda ve uzerine 10 Milyon Avro'ya Messi'yi alabilirsek iyi olur demis. Gulmeyin yahu! Ne olucak bir de Barcelona'ya kadar gitsin gelsin.

Rahmetli Canaydin da gunesin alninda beyincigini pisirtmisti Barnebau statdinin kapisinda RM baskani ile gorusecem diye. Bu futboldan anlamayan beyinleri sulanmis ihtiyarlar ile bu isler cok zor.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Galatasaray'ın acilen Bülent Tulundan kurtulması lazım. Adnan Sezginden bile kötü bu adam!

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Gozun aydin Alpay diyecektim ama hepimizin gozu aydin :roll:

http://sabah.com.tr/SabahSpor/Futbol/20 ... lpakcioglu

Ooooof of....

turgut uyar

Post by turgut uyar »

Faruk Suren'in Ali Durust'u yonetime truva ati olarak sokmasindan sonra simdi sira
Kalpakcioglu'na geldi.Yavas yavas Voltran'i olusturmaya basladilar.Hazir futbolda
daha kotu neticeler almaya baslamamisken bir de olaganustu mali genel kurulda
borclanma yetkisi alirlarsa ekonomik acidan bir daha kendimizi toparlamamiz hayal
olur bu hortumcular yuzunden

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Okudum ve içim daraldı. Tek umudum Adnan Öztürk. Şu anki 300 milyon euro borç , çok en geç 7 sene içerisinde 500 milyon euro'ya çıkar , üstelik Riva ve florya elden gidip bütün gelirlere 5 senelik tedbir konulduktan sonra.

Kalpakçıoğlu, ebru köksal, faruk süren, erol aksoy olduktan sonra hem borçlanma yetkisi,
hem idari ibra için oyum hep red olacaktır bundan sonra skorlar ne olursa olsun.

Taraasız olunması gerekirken mevcut iktidara karşı aptalca pozisyonlanmayla, şu anki klüpteki komiteler kargaşasıyla ve mevcut futbol federasyonu yapısıyla 3-5 sene şampiyonluk falan olmayacak. Kongrede de Ünal Aysal'ı ibra etmeyerek utanç içinde yollayacaklar. Nasıl Sezgin ve Çelebi Adnan Polatı yaktıysa, Ünal Aysalıda Bülent Tulun, Kalpakçıoğlu, ve Ebru Köksal yakacak. En sonunda AKP destekli oluşumlar mali olarak teslim olan Galatasarayı ele geçirip, düzlüğe çıkarıp sportif başarı elde ettikten sonra 'o iş öyle olmaz , böyle olur'' deyip taraftar desteğini arkasınada alırsa kimse ağlamasın, zırlamasın, gidişat o yönde.

Mert Tokman wrote:Gozun aydin Alpay diyecektim ama hepimizin gozu aydin :roll:

http://sabah.com.tr/SabahSpor/Futbol/20 ... lpakcioglu

Ooooof of....
NO ADNANS, NO CRY !!

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Başkanın dün izleyenler gelmeden önceki söylemleriyle bu dediklerini kıyaslayabilir mi.

Adam resmen GS taraftarını kandırmıştır.

Şimdiye kadar çok iyi transferler yapmışız (o ha)

Eylül'e kalmaz TT arena da yönetim istifa seslerini duyarız.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Isin Celebi disiplin kuruluna verilmis ?
TRUST GALATASARAY
MGC

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Isin Celebi disiplin kuruluna verilmis ?
Halinden uysal bir adama benziyor. Su TT Arenaya cok kafaya sarmisti. Herhalde Polatciliga soyundugu icin ileri geri bir laf edin kurbagalari urkutmustur.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Buyrun baskan baslamis anlatmaya. Incir cekirdegi kadar. Sallamak bedava.

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/19080958.asp
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply