Hazirlik maçi:Galatasaray-Liverpool 3-0 (Baros(2).Elmander)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Can Ergun

Hazirlik maçi:Galatasaray-Liverpool 3-0 (Baros(2).Elmander)

Post by Can Ergun »

Saat:21.00
Yayin:d-smart , liverpool tv ( bu isim degiskenlik gosterebilir )

Meloyu sahada gorecegiz bu sefer diye dusunuyorum. Hatta bu maçta deneme ve alternatif tartma gibi tercihler gormeyip,esas takim ne yapacak ona bakalim. orta sahada Melo,Selcuk,Culio (yekta ) isimleri igörmek isterim...

-----------Sabri, Ulfaluzi,Servet, balta (caglar )-------------

----------------------melo-----------------

-------------selcuk-------Yekta(culio)--------

------kazim (stancu)--------------arda

-----------------Baros-------------------

Harun Demirci

Re: Hazirlik maçi: Galatasaray - Liverpool

Post by Harun Demirci »

Bu akşam maçtayım. Umarım güzel bir başlangıç yaparız.

Yalnız yönetim bilet fiyatlarını yuksek tutmuş? Heralde 35.000 civarı seyirci olur.

Daha planlı bir fiyat çalışması yapmalarını umit ederdim. Kameraların tam karşısını boş görürseniz şaşırmayın :(

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Tribunler yari yariya dolu gibi... Ingilizler stadi ovuyorlar ama eskisi kadar urkutucu degil dediler :)

Kadro:

-------------Aykut

Ujfalusi - G. Zan - Servet - Balta

Sabri - F. Melo - Selcuk - Arda

--------- Baros - Kazim

Ilk 5 dakikada biri kaleci karsi karisya olmak uzere iki sutumuz var - bizimkiler hizli basladilar...

4. sutta golu bulduk... Baros Ujfalusi'nin ortasina guzel vurdu...

2-0 yine Baros... gol kornerden geldi... golden once Selcuk'un harika arapasina Ujfalusi sag caprazdan guzel vurdu ama kaleci Doni kurtarip kornere atti... Kornerden gelen topu on direkte biresi arkaya kaldirdi, arka direkte Baros Poulsen'i gecip kafayi vurdu.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Güzel bir ilk yarı oldu. Liverpool'u ciddiyete davet ediyorum :D

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Melo, selcuk ,ujfaluzi ve Terim takima seviye atlattilar, Sabri ve Baros da oldukca iyi. Balta ve gokhan vasat . Arda'ya cok top gelmedi ama onun hk konusmaya gerek yok bence. Seneye gokhan ve servet yerine daha kaliteli stoperler olursa avrupada kupa hayal degil

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ilk yari 2-0 bitti...

Ilk 20 dakikadaki GS bayagi yuksek tempoda oynadi sonra yavas yavas tempo dustu. GS ismi buyuk bir rakip karsisinda rahat bir galibiyet aliyor gozuksede bunu cok abartmamak lazim. As oyuncularinin buyuk bir cogunlugu eksik olan Liverpool'a karsi bizim as takimimiz sezona daha hazir gozuktu dersek bence hakkini vermis oluruz. Liverpool'da Gerrard basta olmak uzere Uruguay'li Suarez, sagbek Glen Johnson, stoperler Carragher ve Skrtel, solbek F. Aurelio, orta sahada Brezilya'li Lucas, Dirk Kuyt, Downing, ileri ucta N'Gog oynamadi... Istanbul'a geldi mi bu adamlar bilmem...

Bizim takimda kotu yoktu... hemen herkes gorevini yapti... Ujfalusi ve F. Melo bence takimin en iyileriydi. Ujfalusi sag bekte oldukca iyi bir performans gosteriyor - senelerdir sag bekimiz olmadigindan belki gozumuze iyi geliyor olabilir ama Sabri'den 5 kat iyi oldugu bir gercek. F. Melo defans ile ileri uc arasinda kopru gorevini iyi yapacak gibi gozukuyor - cok cabuk tek oynuyor ve rakibin orta sahada basmasina firsat vermiyor - boyle bir orta sahaya da yillardir ihtiyacimiz vardi - umit edelim oyle devam etsin. Taraftar Melo'yu sevecek zannediyorum - mucadeleyi seviyor.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

2. yari basliyor... Liverpool'da Kuyt oyunda... GS'da ise kaleci Aykut yerine Ufuk oyunda...

Gs'da degisiklikler...

Balta out - Caglar in
Kazim out - Elmander in

Dk. 66... ikinci yarida tempomuz bir hayli dustu... Liverpool daha iyi... 2. yarida oyuna giren Aqualani tehlikeli oluyor...
Last edited by Mert Tokman on Thu Jul 28, 2011 10:32 pm, edited 1 time in total.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mert Tokman wrote:Ilk yari 2-0 bitti...
..
Bizim takimda kotu yoktu... hemen herkes gorevini yapti... Ujfalusi ve F. Melo bence takimin en iyileriydi. Ujfalusi sag bekte oldukca iyi bir performans gosteriyor - senelerdir sag bekimiz olmadigindan belki gozumuze iyi geliyor olabilir ama Sabri'den 5 kat iyi oldugu bir gercek. F. Melo defans ile ileri uc arasinda kopru gorevini iyi yapacak gibi gozukuyor - cok cabuk tek oynuyor ve rakibin orta sahada basmasina firsat vermiyor - boyle bir orta sahaya da yillardir ihtiyacimiz vardi - umit edelim oyle devam etsin. Taraftar Melo'yu sevecek zannediyorum - mucadeleyi seviyor.
Kotu Sabri. Bu esek herif hala ayaginin olcusunu bulamadi. Bunca senelik profesyonel hayatinda su topa ne kadar hiz verecegini bilemiyor. Ya pasi kisa dusuyor ya da herifin 10 metre onunden jet hizi ile geciyor.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Dk. 70 Melo out - Ayhan in...
Dk. 75 Baros out - Stancu in
Dk. 83 Selcuk out - Ceyhun in

Selcuk'ta gunun en iyilerindendi...

Elmander cakti... 3 oldu :)

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Aslında işin özeti şu: Bu takım geçen seneki takım değil. Birşeyler değişiyor. Değişmeseydi, Liverpool'un İnter'in komple yedekleri çıksa gene ızdırap dolu maçlar izlerdik. Erken form tutup kasımda sıkıntılı bir sürece girmeyeceksek, gidişat iyi. Sedat Doğan ve Adnan Öztürk gidi yeni Helvacı'lar TAKOZ olmazsa tabi :D

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Mac 3-0 bitti...

- GS su haliyle bile gecen sene en tepede oldugu fiziki durumdan ileride...
- FT'nin yaptirmak istedigi pres ve rakibe onde basma ozellikle ilk 20-25 dakika cok etkili oldu sonra yavas yavas bu tempo dustu ve Liverpool oyuna ortak oldu.
- FT'nin bir diger begendigim yonu oyunu belli oyuncular ustune kurmamasi... Kisacasi Arda'ya bagimli degildi bugun GS. Inter macinda yaptigimiz butun iyi islerin icinde Arda var demistim - bugun boyle degildi. Selcuk basta olmak uzere, Melo ve Kazim'da pozisyonlarin yaratilmasinda Arda'ya destek verdiler.
- Orta sahamizin ortasi Selcuk ve Melo ile gecen birkac seneye nazaran bayagi bir gelisme gosterecek.
- Defans hala istenen duzeyde degil. Ujfalusi'yi sag bekte oynatsan, stoperde oynatsan verimli olacak adam belli etti. Servet'te bildigimiz gibi arada hatalar yapsada canina disine takip mucadelesini verecek. Ama digerleri? Bugun duran toplarin hemen hepsinde rakibe kafayi vurdurttuk. Zan yine birkac acemice hareket yapti - hele ilk yari Joe Cole'un bilegine bastigi pozisyon var ki top 2-3 metre uzak pozisyondan - yok yere duran top verdik. Hakan Balta ne savunmayi ne de hucumu dogru durust yapiyor - bugun onceki maclara gore birazcik daha iyiydi ama beklenenin cok gerisinde. Isin kotusu yerine giren Caglar'da formayi bana verin diyecek bir oyun sergilemedi.
- Duran toplarin hepsini Selcuk kullaniyor - yeni transfer edilecek oyuncuda bu ozellik aransa bence iyi olur. Bu acidan bakildiginda aslinda Forlan fena transfer olmaz. Hem duran top var, hem pas var, hem de gol vurusu var. Arshavin de oyle.

Harun Demirci

Re: Hazirlik maçi:Galatasaray-Liverpool 3-0 (Baros(2).Elmand

Post by Harun Demirci »

Maçla ilgili notlarımı aktarayım.

Gidiş-gelişler;
Belediye otobüs organizasyonu yapmamış, heralde 40.000 seyircinin geleceğini hesap etmemiş olsa gerek.

Maça gidişte metroda aktarma kısımları pek düzenli değil, aşağı yukarı inip çıkıyorsun. Ama yinede metro ile gitmek fena değildi. Çıkışta aynı anda birçok kişi aynı yönde hareket ettiğinden gerçekten sıkıntılı idi. Ya 15 dakika erken çıkacaksın, yada 30 dakika geç. Güzel olan dönüşte aktarma yapmadan direk Taksime geliyor metro.

Stad içi;
Kale arkası ile numaralı arasında köşede en üst sıranın 1 altında kombine aldık arkadaşlarla. Görüş açısı ve seyir zevki açısınından mükemmel görünüyor. Kesinlikle bu kadar iyi bir görüş beklemiyordum. Buranın en kötü yer olduğunu düşünürsek diğer kısımları siz düşünün. (bu arada kale arkası en üst kısımlarda yer kaldığından oradan alabildik, tükenmek üzere olduğu söyleniyor.) Gerçekten çok iyi bir atmosfer var. Yalnız tezahüratlar konusunda gereksiz gürültü yapıp rakibi etki altına almak yerine konser veriyoruz. :(

Takıma gelince;
Herkes çok mücadele etmeye çalıştı.
Yardımlaşma üst seviyede idi, kendini boş alana çıkartarak top isteme olayını görmek güzeldi.
Futbolcular çok hırslı.
Arda, fizik açıdan çok yetersiz duruyor.
Zan, teknik açıdan çok yetersiz.
Sabri, Yukarıda Cengiz Abide yazmış, ayağının ayarı yok. Bu saatten sonrada düzeleceğini sanmıyorum.
Balta, idare etti.
Melo, Selçuk, Baroş ve ujfaluzi çok iyilerdi.

Daha alacağımız çok yol var. Inşalah ligler başlayana kadar eksiklerimizi tamamlayıp sorunsuz lige başlarız.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Dun ben de GS ayaga oynama tarzini begendim. Bu tur oyunu bana gore Frank bile oynatamamisti. Elbette oyunu bozan Sabri gibi adamlarimiz hala var. Insallah bu Liverpool'un kotu bir gununde olmasi yuzunden ortaya cikan bir durum degildir. Ben maci seyretmeye basladigimda Zan ortalarda yoktu. Alinmis olmali idi. Bu adam neden bu takimda tutuldu bileniniz var mi? Goreceli bile olsa esek yuku ile para aliyor. Bana milli takimin degismez adami demeyin lutfen. Bunun haricinde gordugunuz bir isik var mi ki bu adam bu takimda 750 bin avro garantisi ile mac basi bilmem kac bin avro ile hala bu takimda.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Cengiz Akgun wrote:Dun ben de GS ayaga oynama tarzini begendim. Bu tur oyunu bana gore Frank bile oynatamamisti. Elbette oyunu bozan Sabri gibi adamlarimiz hala var. Insallah bu Liverpool'un kotu bir gununde olmasi yuzunden ortaya cikan bir durum degildir. Ben maci seyretmeye basladigimda Zan ortalarda yoktu. Alinmis olmali idi. Bu adam neden bu takimda tutuldu bileniniz var mi? Goreceli bile olsa esek yuku ile para aliyor. Bana milli takimin degismez adami demeyin lutfen. Bunun haricinde gordugunuz bir isik var mi ki bu adam bu takimda 750 bin avro garantisi ile mac basi bilmem kac bin avro ile hala bu takimda.
Gokhan'dan daha iyisi olmadigi, bulunamadigi icin hala takimda oynuyor. Ligde oyniyan Turk statusunde aklima gelen belli basli stoperler: Emre Gunger, TSli Ilkay, Bursali Omer, AGlu Aydin, Yalcin. Bunlarin hic biri Gokhan'dan iyi degil derken icim sizliyor. Nasil olsa kesenin agzini actik bari Alman milli Serdar TAsci'yi alalim.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ersan Gülüm tansferi olsaydı yada bir sağ bek transfer edilebilseydi Zan o parayı alamazdı zannımca. Adm yokluğundan oynuyor orda.

Post Reply